Avbryt
Börja följ

Fyll i din e-postadress för gratis uppdateringar om Hisingens IK

Följ

Hisingens IK

Följ oss för uppdateringar
Följ

Vi använder cookies för att ge dig bästa upplevelsen. Läs vår cookiepolicy här. Genom att fortsätta använda tjänsten godkänner du denna.

Okej
Hisingens IK
Välj lag

Februari 2019

Alla aktiviteter
  • 1Fre
    v.5
    • 19:00

      Träning P-08


      21:00
    • 19:55

      Träning J18


      22:20
    • 20:00

      Träning P-05


      21:20
    • 21:10

      Träning J20


      22:20
  • 2Lör
    • Heldag

      Gp pucken Hisingen VIT Lysekil P-08

    • Heldag

      Gp pucken Hisingen RÖD Slottsskogsrinken P-08

    • 08:00

      Slutspel GP-Pucken P-06


      19:00
    • 08:00

      Slutspel GP-Pucken P-06


      19:00
    • 08:30

      Träning P-09


      09:50
    • 10:30

      Träning P-10


      11:50
    • 14:00

      Träning P-07


      15:20
    • 14:00

      Vänersborgs HC (borta) J20


      16:00
    • 14:30

      Träning A-pojkar


      16:50
    • 15:00

      Teambuilding GP-puck Team-09 P-09


      18:30
    • 17:00

      Rönnängs IK (hemma) B-pojkar


      19:00
  • 3Sön
  • 4Mån
    v.6
    • 15:00

      Träning P-07


      17:00
    • 18:00

      Träning P-08


      20:00
    • 19:00

      Träning A-pojkar


      21:30
    • 20:10

      Träning A-LAG


      21:20
  • 5Tis
    • 16:00

      Träning B-pojkar


      18:05
    • 17:30

      Träning P-09


      18:30
    • 17:30

      Träning A-LAG


      18:20
    • 18:45

      IF Mölndal Hockey 2 (hemma) A-pojkar


      20:45
  • 6Ons
    • 16:00

      Tematräning P-06


      17:00
    • 16:00

      Tema träning P-08


      17:00
    • 16:00

      Träning P-07


      17:00
    • 17:00

      Träning P-07


      18:00
    • 19:00

      Göteborgs IK (hemma) A-LAG


      21:00
    • 19:10

      Stenungsund (borta) J18


      21:00
  • 7Tor
    • 16:00

      Målvaktsträning P-08


      17:00
    • 17:00

      Träning P-08


      19:00
    • 17:00

      Träning P-10


      17:50
    • 19:00

      Träning A-LAG


      20:00
    • 19:10

      Träning B-pojkar


      21:20
    • 20:15

      Träning J18


      22:20
    • 21:30

      Träning J20


      22:20
  • 8Fre
    • 17:30

      Träning A-pojkar


      19:50
    • 17:30

      Uppträning A-pojk, alla är välkomna P-05


      19:50
    • 18:00

      Hemma eller bortrest P-08


      20:00
    • 18:15

      Järnbrott/Mölndal (borta) P-08


      20:15
    • 18:15

      C2 Vit - Halvplan mot Järnbrott/Mölndal P-09


      20:15
    • 18:30

      Bäcken HC (borta) P-07


      20:30
    • 19:30

      Frölunda HC (borta) P-07


      21:30
    • 19:55

      Träning J18


      22:20
    • 20:00

      Göteborgs IK (hemma) P-08


      22:00
    • 20:00

      Sörhaga/Alingsås HK (hemma) P-06


      22:00
    • 20:00

      Hisingen (borta) Domare


      20:00
    • 20:00

      Alingsås (hemma) Domare


      21:30
    • 21:10

      Träning J20


      22:20
  • 9Lör
    • 08:30

      Träning P-10


      09:50
    • 10:30

      Träning P-05


      11:50
    • 11:15

      Hanhals IF 2 (borta) P-09


      13:15
    • 14:00

      Falkenbergs HK (hemma) P-08


      16:00
    • 14:00

      Falkenberg (hemma) Domare


      15:15
    • 15:30

      Träning P-06


      17:50
    • 15:30

      Träning P-07


      16:30
    • 18:00

      Träning Team 11


      19:15
    • 18:00

      Kållered SK (borta) J20


      20:00
    • 19:15

      Match A-pojkar


      21:45
    • 19:15

      Hanhals IF 2 (borta) A-pojkar


      21:15
  • 10Sön
    • 08:00

      samling ledare hockeykul Hockeyskolan


      08:30
    • 08:30

      Frivillig träning med Järnbrott A-pojkar


      10:15
    • 08:30

      Träning Hockeyskolan


      09:50
    • 09:30

      Samling ledare skridsko och hockeyskolan Hockeyskolan


      10:00
    • 10:00

      Träning Hockeyskolan


      12:00
    • 10:00

      Träning Hockeyskolan


      12:00
    • 12:30

      Lerums BK (borta) P-06


      14:30
    • 13:00

      Träning P-08


      15:00
    • 15:30

      Hanhals IF (hemma) J18


      17:30
    • 17:00

      Uppträning A-pojk, alla välkomna P-05


      19:20
    • 17:00

      HC Lidköping Red Roosters (borta) A-LAG


      19:00
    • 17:00

      Träning A-pojkar


      19:20
  • 11Mån
    v.7
    • 19:00

      Träning P-07


      20:00
    • 20:10

      Träning A-LAG


      21:20
  • 12Tis
    • 16:00

      Open ice team 08 P-08


      17:30
    • 17:30

      Träning P-08


      18:30
    • 17:30

      Träning A-LAG


      18:20
  • 13Ons
    • 16:00

      Träning B-pojkar


      17:30
    • 17:00

      Träning Team 11


      17:50
      Tuve ishall
      Samlingstid: 16:15
      Anteckning: Skridskor knutna 16:45
      Föräldrafritt omklädningsrum!
    • 18:00

      Träning P-08


      19:00
    • 19:00

      Träning P-09


      20:30
    • 19:00

      Träning A-pojkar


      21:00
    • 19:45

      Träning J18


      22:20
    • 21:10

      Träning J20


      22:20
  • 14Tor
    • 17:00

      Träning P-10


      17:50
    • 18:00

      Träning P-07


      19:00
    • 18:00

      Träning A-pojkar


      20:00
    • 18:00

      Frivillig A-pojksträning för de som vill P-05


      20:00
    • 19:00

      Träning A-LAG


      20:00
    • 19:00

      Nittorps IK (borta) A-LAG


      21:00
    • 20:10

      Träning B-pojkar


      21:20
    • 20:15

      Träning J18


      22:20
    • 21:30

      Träning J20


      22:20
  • 15Fre
    • 19:00

      J18 match A-pojkar


      21:00
    • 19:30

      Träning P-07


      21:00
    • 19:30

      Varberg HK (borta) J18


      21:30
  • 16Lör
    • 07:30

      Träning P-09


      09:50
    • 08:30

      Träning P-10


      09:50
    • 13:00

      Träning P-06


      15:20
    • 13:00

      Träning P-05


      15:20
    • 15:30

      Samträning med 07 P-08


      17:00
    • 15:30

      Träning P-07


      16:50
    • 16:00

      Frivillig träning med A-pojk P-05


      18:20
    • 16:30

      Träning A-pojkar


      18:20
  • 17Sön
  • 18Mån
    v.8
  • 19Tis
  • 20Ons
    • 16:00

      Träning P-07


      17:00
    • 17:30

      Träning P-08


      19:30
    • 18:00

      Lagledarråd Ledarrådet


      19:00
    • 18:30

      Träning A-pojkar


      20:50
    • 19:45

      Träning J18


      22:20
    • 21:00

      Träning J20


      22:20
  • 21Tor
  • 22Fre
    • 17:00

      Träning A-pojkar


      19:00
    • 18:30

      Bäcken HC (borta) P-08


      20:30
    • 19:45

      A1 Match mot Hanhals A-pojkar


      21:45
    • 19:55

      Träning J18


      22:20
    • 20:00

      Träning P-07


      21:00
    • 20:00

      Träning P-05


      21:20
    • 20:15

      Skärgårdens SK (borta) P-06


      22:15
    • 21:10

      Träning J20


      22:20
  • 23Lör
    • 00:00

      Hanhals IF (borta) A-pojkar


      02:00
    • 07:30

      Träning P-09


      09:50
    • 10:30

      Träning P-10


      11:50
    • 14:00

      Hanhals IF 2 (hemma) B-pojkar


      16:00
    • 15:30

      Kungälvs IK (hemma) P-06


      17:30
    • 15:40

      Partille HK (borta) P-07


      17:40
    • 17:30

      Partille HK (hemma) J20


      19:30
  • 24Sön
    • 00:00

      Hanhals IF Norr (borta) P-08


      02:00
    • 08:30

      Träning Hockeyskolan


      10:00
    • 10:00

      Träning Hockeyskolan


      12:00
    • 14:00

      Partille HK (hemma) P-10


      16:00
    • 16:00

      Varberg HK (hemma) P-09


      18:00
    • 18:00

      Ledarträff - Alvestacupen P-09


      18:30
    • 19:00

      Frölunda HC 2 (hemma) A-pojkar


      21:00
  • 25Mån
    v.9
    • 20:10

      Träning A-LAG


      21:20
  • 26Tis
  • 27Ons
  • 28Tor