Avbryt
Börja följ

Fyll i din e-postadress för gratis uppdateringar om Hisingens IK

Följ

Hisingens IK

Följ oss för uppdateringar
Följ

Vi använder cookies för att ge dig bästa upplevelsen. Läs vår cookiepolicy här. Genom att fortsätta använda tjänsten godkänner du denna.

Okej
Hisingens IK
Välj lag

December 2018

Alla aktiviteter
  • 1Lör
    v.48
    • 08:30

      Träning P-09


      09:50
    • 10:30

      Träning P-10


      11:50
    • 13:15

      Uddevalla/Lysekil/Munkedal (borta) A-pojkar


      15:15
    • 14:00

      Varberg (hemma) Domare


      15:30
    • 14:00

      Varberg HK (hemma) P-07


      16:00
    • 15:30

      Bäcken HC Norr (hemma) P-08


      17:30
    • 15:30

      Bäcken HC (hemma) Domare


      17:00
    • 17:00

      Bäcken HC (hemma) Domare


      18:30
    • 17:00

      Bäcken HC N (hemma) P-06


      19:00
    • 18:30

      Hanhals (hemma) Domare


      20:00
    • 18:30

      Hanhals IF Vit (hemma) P-07


      20:30
  • 2Sön
    • 08:00

      Härryda HC (borta) P-10


      10:00
    • 08:00

      Samling ledare på is hockeykul Hockeyskolan


      08:30
    • 08:30

      Träning Hockeyskolan


      09:50
    • 09:30

      Samling ledare skridsko och hockeyskolan Hockeyskolan


      10:00
    • 10:00

      Träning Hockeyskolan


      12:00
    • 11:00

      Frivillig träning A-pojkar


      13:15
    • 13:00

      Varberg HK (borta) P-08


      15:00
    • 13:00

      IF Mölndal Hockey (borta) P-07


      15:00
    • 14:00

      Hovås HC (hemma) P-09


      16:00
    • 14:00

      Hovås (hemma) Domare


      16:00
    • 14:00

      Lerums BK (borta) P-06


      16:00
    • 16:00

      Lerum (hemma) Domare


      18:30
    • 16:00

      Lerums BK 2 (hemma) A-pojkar


      18:00
    • 19:00

      Varberg HK (hemma) J18


      21:00
  • 3Mån
    v.49
  • 4Tis
    • Heldag

      Cafévecka P-06

    • 16:00

      Träning B-pojkar


      18:20
    • 17:30

      Träning A-LAG


      18:20
    • 17:30

      Föräldramöte GICen P-05


      18:30
    • 18:00

      Träning P-07


      19:00
    • 18:45

      Träning A-pojkar


      21:05
  • 5Ons
    • Heldag

      Cafévecka P-06

    • 16:00

      Tematräning P-06


      17:00
    • 17:00

      Träning P-10


      17:50
    • 18:00

      Träning P-09


      19:00
    • 18:00

      Föräldramöte - kort om nästa arr i Tuve ishall P-09


      18:30
    • 18:00

      Uppträning A-pojk, alla som inte spelar match är välkomna P-05


      19:50
    • 19:00

      Träning A-pojkar


      21:00
    • 19:00

      Träning P-08


      20:00
    • 19:30

      Hanhals IF (borta) J20


      21:30
    • 19:55

      Träning J18


      22:20
    • 21:10

      Träning J20


      22:20
  • 6Tor
  • 7Fre
    • Heldag

      Cafévecka P-06

    • 18:15

      Frivillig träning med Järnbrott A-pojkar


      20:45
    • 19:00

      Match Falkenberg - Hisingen B-pojkar


      20:00
    • 19:15

      Träning med A-pojk och Järnbrot P-05


      20:45
    • 19:55

      Träning J18


      22:20
    • 20:00

      Merträning med 08 P-09


      21:00
      Tuve Ishalll
      Samlingstid: 19:00
      Anteckning: Merträning - spelare kallas enligt rullande schema från listan på spelare som anmält intresse för merträning
      Samling 19:00
    • 20:00

      Träning P-08


      21:00
    • 20:00

      Träning P-07


      21:20
    • 21:10

      Träning J20


      22:20
  • 8Lör
    • Heldag

      Cafévecka P-06

    • 08:30

      Träning P-06


      09:50
    • 10:30

      Träning P-10


      11:50
    • 11:30

      Bäcken HC (borta) A-pojkar


      13:30
    • 14:00

      Partille (hemma) Domare


      15:15
    • 14:00

      Partille HK (hemma) P-08


      16:00
    • 15:15

      Härryda HC (hemma) P-07


      17:15
    • 15:15

      Härryda HC (hemma) Domare


      16:30
    • 15:30

      Skärgårdens SK (borta) B-pojkar


      17:30
    • 17:30

      Göteborgs IK (borta) P-09


      19:30
    • 17:30

      Bäcken HC (hemma) J20


      19:30
    • 20:30

      Kungälvs IK (borta) B-pojkar


      22:30
  • 9Sön
    • Heldag

      Cafévecka P-06

    • 08:00

      Samling ledare hockeykul Hockeyskolan


      08:30
    • 08:15

      Frivillig träning ihop med Järnbrott A-pojkar


      10:15
    • 08:30

      Träning Hockeyskolan


      09:50
    • 08:30

      Träning P-09


      09:30
    • 09:30

      Samling ledare skridsko och hockeyskolan Hockeyskolan


      10:00
    • 10:00

      Träning Hockeyskolan


      12:00
    • 11:00

      Träning P-05


      13:00
    • 13:30

      Kungälvs IK (borta) J18


      15:30
    • 14:00

      Kungälv (hemma) Domare


      15:00
    • 14:00

      Kungälvs IK (hemma) P-06


      16:00
    • 18:00

      Härryda HC 2 (hemma) A-pojkar


      20:00
    • 19:00

      Härryda HC (hemma) Domare


      21:30
  • 10Mån
    v.50
    • 00:00

      Publicerings förfrågan P-10


      00:00
    • 15:00

      Träning P-07


      16:00
    • 19:00

      Träning A-pojkar


      20:50
    • 19:00

      Träning P-08


      20:00
    • 20:00

      Träning P-05


      21:30
    • 20:10

      Träning A-LAG


      21:20
  • 11Tis
    • 16:00

      Träning B-pojkar


      18:20
    • 17:30

      Merträning 07 P-08


      18:30
    • 17:30

      Träning A-LAG


      18:20
    • 17:30

      Träning P-07


      18:30
    • 18:45

      Träning A-pojkar


      21:00
  • 12Ons
    • 16:00

      Tematräning P-06


      17:00
    • 16:00

      Träning P-07


      17:00
    • 17:00

      Träning P-09


      18:00
    • 17:00

      Träning P-06


      19:00
    • 18:00

      Uppträning A-pojk, alla som inte spelar match är välkomna P-05


      19:50
    • 18:00

      Träning A-pojkar


      20:00
    • 18:00

      GIC bemanning alla lag Föräldraföreningen


      19:00
    • 18:30

      Hovås HC (borta) B-pojkar


      20:30
    • 20:00

      Träning J18


      22:20
    • 21:10

      Träning J20


      22:20
  • 13Tor
    • 16:00

      Målvaktsträning A-pojkar


      17:00
    • 16:00

      Träning Målvakterna


      16:50
    • 17:00

      Träning P-10


      17:50
    • 18:00

      Träning P-08


      19:00
    • 18:30

      Bäcken HC (borta) P-06


      20:30
    • 19:00

      Träning A-LAG


      20:00
    • 19:10

      Träning B-pojkar


      21:20
    • 20:15

      Träning J18


      22:20
    • 21:30

      Träning J20


      22:20
  • 14Fre
    • 20:00

      Träning P-05


      21:20
    • 20:00

      Träning P-07


      21:00
    • 20:00

      Träning J18


      22:20
    • 20:00

      Lerums BK (hemma) B-pojkar


      22:00
    • 20:00

      Merträning 07 P-08


      21:00
    • 21:10

      Träning J20


      22:20
  • 15Lör
    • 00:00

      Hanhals IF Vit (hemma) P-08


      02:00
    • 10:00

      Utvärdering hösten hockeyskola. Hockeyskolan


      12:00
    • 10:30

      Lerums BK (hemma) P-08


      12:30
    • 11:15

      Hanhals IF (borta) P-09


      13:15
    • 12:00

      Julavslutning och föräldrar/barnmatch P-06


      14:00
    • 14:00

      Göteborgs IK** (hemma) P-10


      16:00
    • 15:15

      IF Mölndal Hockey (hemma) A-pojkar


      17:15
    • 16:00

      Lerums BK (hemma) P-07


      18:00
    • 17:30

      LN 70/Trollhättan (hemma) P-06


      19:30
    • 18:00

      Kungälvs IK (borta) P-07


      20:00
  • 16Sön
  • 17Mån
    v.51
  • 18Tis
  • 19Ons
    • 16:00

      Träning P-07


      17:00
    • 16:00

      Tematräning P-06


      17:00
    • 17:00

      Julavslutning i Tuve Föräldraföreningen


      19:00
    • 17:00

      Julavslutning P-08


      18:00
    • 17:00

      Julavslutning P-10


      19:00
    • 18:00

      Träning P-09


      19:00
    • 18:00

      Julavslutning P-07


      19:00
    • 18:00

      Göteborgs IK/Frölunda HC (borta) P-06


      20:00
    • 18:00

      Uppträning A-pojk, alla som inte spelar match är välkomna P-05


      19:50
    • 19:30

      Stenungsund HF (borta) J18


      21:30
  • 20Tor
  • 21Fre
    • 20:00

      Träning P-05


      21:20
  • 22Lör
    • 00:00

      C2 Vit - Halvplan P-09


      00:00
    • 14:00

      Härryda HC 1 (hemma) P-08


      16:00
    • 14:30

      Partille HK Norr (borta) P-08


      16:30
    • 15:30

      Träning P-05


      16:50
  • 23Sön
  • 24Mån
    v.52
    • 00:00

      Merträning 07 och 09 P-08


      01:00
    • 20:10

      Träning A-LAG


      21:20
    • 23:55

      09 träning P-10


      23:59
  • 25Tis
    • 17:30

      Träning A-LAG


      18:20
  • 26Ons
  • 27Tor
  • 28Fre
    • 20:00

      Träning P-05


      21:20
  • 29Lör
    • 06:00

      Hv 71 Trophy P-08


      00:00
    • 15:30

      Träning P-05


      16:50
  • 30Sön
    • 00:00

      Hv 71 Trophy P-08


      23:00
  • 31Mån
    v.1
    • 20:10

      Träning A-LAG


      21:20