Avbryt
Börja följ

Fyll i din e-postadress för gratis uppdateringar om Hisingens IK

Följ

Hisingens IK

Följ oss för uppdateringar
Följ

Vi använder cookies för att ge dig bästa upplevelsen. Läs vår cookiepolicy här. Genom att fortsätta använda tjänsten godkänner du denna.

Okej
Hisingens IK
Välj lag

Oktober 2018

Alla aktiviteter
  • 1Mån
    v.40
    • 15:00

      Träning P-07


      16:00
    • 19:00

      Träning P-08


      20:00
    • 19:15

      Träning A-pojkar


      21:30
    • 20:10

      Träning A-LAG


      21:20
  • 2Tis
    • 16:00

      Träning B-pojkar


      18:20
    • 17:30

      Träning A-LAG


      18:20
    • 19:00

      Träning med Järnbrott A-pojkar


      21:00
    • 19:30

      Frölunda HC 2 (borta) B-pojkar


      21:30
  • 3Ons
    • 18:30

      Träning P-07


      20:00
    • 18:50

      Träning J18


      22:20
    • 19:00

      Uppträning A-pojk, endast inbjudna P-05


      21:00
    • 19:00

      Träning A-pojkar


      21:00
    • 21:10

      Träning J20


      22:20
  • 4Tor
  • 5Fre
    • 18:00

      5-kamp A-LAG


      22:00
    • 20:00

      Träning P-07


      21:00
    • 20:00

      Stenungsund HF (hemma) B-pojkar


      22:00
    • 20:00

      Träning J18


      22:20
    • 21:10

      Träning J20


      22:20
  • 6Lör
    • 08:30

      Bäcken HC (hemma) Domare


      10:00
    • 08:30

      Bäcken HC (hemma) P-06


      10:30
    • 10:30

      Träning P-10


      11:50
    • 14:00

      Partille HK (hemma) P-09


      16:00
    • 14:00

      Partille (hemma) Domare


      16:00
    • 16:00

      Kållered SK (borta) P-07


      18:00
    • 16:00

      Hovås HC (hemma) P-07


      18:00
    • 16:00

      Hovås (hemma) Domare


      17:30
    • 17:30

      Lerum (hemma) Domare


      19:00
    • 17:30

      Lerums BK N (hemma) P-06


      19:30
    • 19:00

      Lerums BK (borta) A-pojkar


      21:00
  • 7Sön
  • 8Mån
    v.41
  • 9Tis
    • 16:00

      Träning B-pojkar


      18:20
    • 17:30

      Träning A-LAG


      18:20
    • 18:00

      Extra Styrelsemöte Styrelsen


      19:00
    • 19:00

      Träning med Järnbrott o Frölunda spelare A-pojkar


      21:00
  • 10Ons
    • 17:00

      Föräldrainfo - samträning med team 08 P-09


      18:00
    • 17:00

      Träning P-09


      18:00
    • 18:00

      Träning P-08


      19:00
    • 18:00

      Träning P-06


      19:50
    • 19:00

      Uppträning A-pojk, endast inbjudna P-05


      21:00
    • 19:00

      Träning A-pojkar


      21:00
    • 19:30

      Kungsbacka HC (borta) A-LAG


      21:30
    • 20:00

      Träning J18


      22:20
    • 21:10

      Träning J20


      22:20
  • 11Tor
    • 16:00

      Målvaktsträning P-08


      16:50
    • 17:00

      Träning P-10


      17:50
    • 18:00

      Träning P-07


      19:00
    • 19:00

      Träning A-LAG


      20:00
    • 19:10

      Träning B-pojkar


      21:20
    • 20:00

      Träning A-pojkar


      22:20
    • 21:30

      Träning J20


      22:20
  • 12Fre
    • 17:00

      Lerums BK (borta) P-07


      19:00
    • 17:00

      Lerums BK (borta) P-07


      19:00
    • 18:00

      Förvara utrustning i förråd P-07


      19:00
    • 19:30

      Partille HK (borta) J18


      21:30
      Vallhamra ishall
      Serie: J18 Division 2 Södra
      Samlingsinfo: Vallhamra ishall
      Samlingstid: 18:15
      Resultat och referat
    • 20:00

      Skärgårdens SK (hemma) B-pojkar


      22:00
    • 20:00

      Träning P-08


      21:00
    • 20:00

      Träning J18


      22:20
    • 21:10

      Träning J20


      22:20
  • 13Lör
    • 00:00

      Mölndal Hockey (borta) P-09


      02:00
    • 08:30

      Stenungsund HF (hemma) P-08


      10:30
    • 08:30

      Stenungsund HF (hemma) Domare


      10:00
    • 09:00

      Träning P-05


      10:30
    • 10:30

      Träning P-10


      11:50
    • 12:00

      Träning P-09


      13:00
    • 14:00

      Lerum (hemma) Domare


      16:00
    • 14:00

      Lerums BK Vit (hemma) P-08


      16:00
    • 15:15

      Kungälvs IK (hemma) A-pojkar


      17:15
    • 15:45

      Lerums BK Vit (hemma) P-07


      17:45
    • 15:45

      Lerum (hemma) Domare


      16:45
    • 17:30

      Partille HK (hemma) J20


      19:30
  • 14Sön
  • 15Mån
    v.42
    • 15:00

      Träning P-07


      17:00
    • 19:00

      Träning P-08


      20:00
    • 19:15

      Träning A-pojkar


      21:30
    • 20:10

      Träning A-LAG


      21:20
  • 16Tis
    • 16:00

      Träning B-pojkar


      18:20
    • 17:00

      Träning P-07


      18:20
    • 17:30

      Träning A-LAG


      18:20
    • 19:00

      Träning med Järnbrott o Frölunda spelare A-pojkar


      21:00
    • 19:15

      Träning J18


      21:50
    • 20:30

      Träning J20


      21:50
  • 17Ons
    • 16:00

      Tematräning P-06


      17:00
    • 17:00

      Träning P-06


      19:20
    • 17:00

      Träning P-09


      18:00
    • 18:30

      Uppträning A-pojk, endast inbjudna P-05


      20:50
    • 18:30

      Träning A-pojkar


      20:50
    • 19:00

      Göteborgs IK (borta) A-LAG


      21:00
    • 19:00

      Skärgårdens SK (borta) P-07


      21:00
    • 19:45

      Träning J18


      22:20
    • 21:00

      Träning J20


      22:20
  • 18Tor
  • 19Fre
    • 17:00

      CCM Trophy P-07


      00:00
    • 18:45

      Extra träning ihop med Järnbrott A-pojkar


      20:45
    • 19:55

      Träning J18


      22:20
    • 20:00

      Träning P-05


      21:20
    • 20:00

      Träning P-07


      21:00
    • 21:10

      Träning J20


      22:20
  • 20Lör
    • Heldag

      CCM Trophy P-07

    • 00:00

      Hanhals Blå (borta) P-07


      02:00
    • 08:30

      Härryda HC (hemma) Domare


      10:00
    • 08:30

      Härryda HC (hemma) P-06


      10:30
    • 10:30

      Träning P-10


      11:50
    • 12:00

      Träning P-08


      13:00
    • 14:00

      Lerums BK (hemma) P-09


      16:00
    • 14:00

      Lerum (hemma) Domare


      16:00
    • 15:00

      Kungsbacka HC (borta) J20


      17:00
    • 16:00

      Lions HC Strömstad (hemma) B-pojkar


      18:00
    • 17:30

      Lerum (hemma) Domare


      19:00
    • 17:30

      Lerums BK (hemma) P-06


      19:30
    • 18:30

      Härryda HC (borta) A-pojkar


      20:30
  • 21Sön
    • 00:00

      CCM Trophy P-07


      19:00
    • 08:00

      Samling ledare hockeykul Hockeyskolan


      08:30
    • 08:30

      Träning Hockeyskolan


      09:50
    • 09:30

      Träning Hockeyskolan


      10:00
    • 10:00

      Träning Hockeyskolan


      12:00
    • 11:00

      Hanhals IF (borta) P-08


      13:00
    • 12:00

      Prata förberedelse GP-puck P-09


      13:00
    • 13:00

      Varberg HK Norr (borta) P-08


      15:00
    • 14:00

      Träning P-09


      15:10
    • 16:00

      Skärgården SK (hemma) A-LAG


      18:00
    • 18:00

      Skärgårdens SK (borta) A-pojkar


      20:00
    • 19:00

      Lions HC Strömstad (hemma) J18


      21:00
  • 22Mån
    v.43
  • 23Tis
    • Heldag

      Cafévecka P-06

    • 16:00

      Träning B-pojkar


      18:20
    • 17:30

      Träning A-LAG


      18:20
    • 19:00

      Träning med Järnbrott o Frölunda spelare A-pojkar


      21:00
  • 24Ons
    • Heldag

      Cafévecka P-06

    • 16:00

      Tematräning P-06


      17:00
    • 17:00

      Träning P-09


      18:00
    • 18:00

      Träning P-06


      19:50
    • 19:00

      Uppträning A-pojk, endast inbjudna spelare P-05


      21:00
    • 19:00

      Träning A-pojkar


      21:00
    • 19:00

      Varberg HK (borta) A-LAG


      21:00
    • 19:30

      Bäcken HC (borta) J18


      21:30
    • 21:10

      Träning J20


      22:20
  • 25Tor
  • 26Fre
    • Heldag

      Cafévecka P-06

    • 18:45

      Sörhaga/Alingsås HK (borta) P-06


      20:45
    • 20:00

      Träning P-05


      21:20
    • 21:10

      Träning J20


      22:20
  • 27Lör
    • Heldag

      Cafévecka P-06

    • 08:00

      Kållered SK (borta) P-09


      10:00
    • 08:30

      Bäcken HC (hemma) P-07


      10:30
    • 10:30

      Falkenbergs HK (hemma) B-pojkar


      12:30
    • 12:00

      Träning P-10


      12:50
    • 12:00

      IF Mölndal Hockey (borta) P-06


      14:00
    • 14:00

      Frölunda HC Norr (hemma) P-08


      16:00
    • 15:15

      Frölunda HC (hemma) P-07


      17:15
    • 15:15

      Hovås HC (hemma) A-pojkar


      17:15
    • 17:30

      Kållered SK (hemma) J20


      19:30
    • 18:00

      Rönnängs IK (borta) B-pojkar


      20:00
  • 28Sön
    • Heldag

      Cafévecka P-06

    • 00:00

      Kållered SK Vit (borta) P-08


      02:00
    • 08:30

      Träning Hockeyskolan


      09:50
    • 10:00

      Träning Hockeyskolan


      12:00
    • 14:00

      Frölunda HC (hemma) P-08


      16:00
    • 15:00

      Träning P-09


      16:00
    • 17:00

      Fotskäls HC (hemma) A-LAG


      19:00
    • 19:00

      Falkenberg/Varberg (hemma) A-pojkar


      21:00
  • 29Mån
    v.44
    • 16:00

      Träning P-07


      17:00
    • 19:00

      Träning P-07


      20:00
    • 20:10

      Träning A-LAG


      21:20
  • 30Tis
  • 31Ons
    • 16:00

      Tematräning P-06


      17:00
    • 19:00

      Uppträning A-pojk, endast inbjudna spelare P-05


      21:00