E-post:
Lösenord:
Logga in
 Håll mig inloggad
Automatiskt inloggad nästa gång du besöker laget.se från denna dator
Waiting

SERIER/CUPER

DELA SIDAN

Prislista EM

Prislista EM KvU 2009 Serbien

38 kg
1 SEMKIV Ilona UKR
2 SABATIE Julie FRA
3 GUNES Aysete TUR
3 MAKEENKA Hanna BLR
5 GLOWACKA Weronika POL
5 SJÖGREN Cajsa SWE/ HBG WT
7 RITVASALO Sanna FIN
8 TATAR Andreea ROU
9 DUYSEMBAEVA Oxana RUS
10 TSVETOMIRA Georgeva BUL

40 kg
1 FEDOROVA Nadezda RUS
2 TJAPKO Karalina LAT
3 FREDERIKSEN Josefine SWE/ HBG WT
3 KENGER Busra TUR
5 DO NASCIMENTO Amelie FRA
5 LEORDA Iulia MDA
7 SCHMIEDER Jane GER
8 VERABYOVA Nadezya BLR
9 KOZLOW Paula POL
10 TEDI Peneva BUL
11 OMELCHENKO Tetyana UKR

43 kg
1 BAUMGARTNER Katharina GER
2 GRUNEWALD Tabatha FRA
3 KENGER Merve TUR
3 KIZIMA Ekaterina RUS
5 KURUC Sanela SRB
5 UUSIRANTA Emilia FIN
7 BUDEANU Emilia MDA
8 LAGOZNA Agata POL
9 BAHDANOVICH Yuliya BLR
10 SIKNOVENKO Tetiana UKR
11 TUDOSE Georgiana ROU
12 BANYASZ Zseraldin HUN

46 kg
1 JESSICA Blaszka NED
2 HEMMER Nina GER
3 OLLI Petra FIN
3 SAHIN Hafize TUR
5 HORISHNA Lilya UKR
5 JEZIERZANSKA Sara POL
7 DENIS Amandine FRA
8 ALIYEVA Kamala AZE
9 SORKOMOVA Nyurguyana RUS
10 BACIU Cristina MDA
11 VUC Alina ROU
12 KALADZINSKAYA Vanessa BLR
13 JEPPSSON Viktoria SWE
14 PEPA Dimitrova BUL
15 MORAR Irena SRB
16 YAKOVOV Ortal ISR

49 kg
1 LEKSINA Daria RUS
2 SZULC Sylwia POL
3 FRIEDRICH Elleen GER
3 KIT Tetyana UKR
5 CIUHUREZU Nicoleta ROU
5 STASHEUSKAYAYAUHENIA Y. BLR
7 RAGNOLI Veronica ITA
8 TURCAN Elena MDA
9 AHMADOVA Nigar AZE
10 GUDEL Nur TUR
11 MEHMEDOVIC Sanela AUT
12 FARENBRUH Tamara ISR
13 NAGY Brigitta HUN
14 KARMEN Yuzeir BUL
15 UITTO Erika FIN
16 MIRKOVIC Amela SRB

52 kg
1 SIDAKOVA Zalina BLR
2 BURIATYNSKA Anastasiia UKR
3 KRASOWSKA Joanna POL
3 WEINAUGE Nadine GER
5 CRISTEA Ana ROU
5 GAIDAU Maria MDA
7 SHULGINA Viktoriya RUS
8 IADELUCA Marta ITA
9 JEROHINA Iveta LAT
10 HANZLICKOVA Adela CZE
11 AHMADOVA Fatma AZE
12 MARINA Rueda ESP
13 DENES Mercedesz HUN
14 SALMI Jenny FIN
15 PANAGI Antigoni GRE
16 VELINA Velikova BUL
17 RIESER Nathalie SUI
18 FRGIC Adrijana SRB
19 PETTERSSON Fredrika SWE
20 TUNCA Cigdem TUR

56 kg
1 ESANU Mariana MDA
2 ASHIKHMINA Oxana RUS
3 KHACHIDZE Dzhinnuefa ISR
3 MIMI Hristova BUL
5 LYEKHANOVA Albina UKR
5 NILSSON Ida SWE
7 ASINARI Alessandra ITA
8 HUCHOK Anastasiya BLR
9 PITROVA Kristyna CZE
10 COJOCARU Oana ROU
11 HASHIMZADA Solmaz AZE
12 REIGLER Martina AUT
13 OMILUSIK Ilona POL
14 RITTER Melanie GER
15 TOPCU Sinem TUR
16 RADI Brigitta HUN
17 NIELSEN Juliane Marie Hamlet NOR
18 MARKOVIC Jelena SRB

60 kg
1 ZHOLOBOVA Valeria RUS
2 PETRYSHEN Ruslana UKR
3 DELEN Ayda SWE
3 MAMASHUK Mariya BLR
5 DACOL Sara ITA
5 GAVRILIUC Laura ROU
7 TEICHMANN Diana GER
8 RUSU Ecatarina MDA
9 KILIC Sonay TUR
10 DJANAN Ahmed BUL
11 EYKARPIDI Evangelia GRE
12 STANIAK Justyna POL
13 TASIC Adriana SRB
14 SANDRA Sampredo ESP

65 kg
1 ALBOROVA Yulia RUS
2 STANKOVA Karyna UKR
3 LEMTYUGOVA Aliaksandra BLR
3 OSOCKA Daria POL
5 JEREP Cristina MDA
5 STORGÄRD Sara SWE
7 KOCYIGIT Kiymey TUR
8 TOKAI Niolette HUN
9 KUENZ Martina AUT
10 CHATZINIKOLAOU Christina GRE
11 IVANOVA Stoycheva BUL
12 TUBA Aurora SRB
13 SCHELL Anna GER

70 kg
1 LAZINSKAYA Valeria RUS
2 MAE Epp EST
3 DURUKAN Gamze TUR
3 VESCAN Cynthia FRA
5 CANEVA Dalma ITA
5 TELKOVA Ganna UKR
7 STARZYNSKA Karolina POL
8 STERZIKOVA Milosava CZE
9 TUBA Svetlana SRB
10 MABROUK Sandra SWE
11 KARAKATSANI Georgia GRE
12 LAPADZHOVA Darinka BUL
13 MACAVEI Iuliana Denisa ROU
14 LEUCHANKA Galina BLR

Bästa nation

1 RUS 75
2 UKR 64
3 BLR 48
4 TUR 47
5 POL 46
6 GER 43
7 MDA 39
8 FRA 36
9 SWE 35
10 ITA 23
11 ROU 22
12 FIN 18
13 LAT 11
14 BUL 11
15 NED 10
16 EST 9
17 ISR 8
18 SRB 8
19 CZE 6
20 AZE 5
21 HUN 3
22 AUT 2
23 GRE 1
24 ESP 0
24 NOR 0
24 SUI 0



Prislista EM KvU 2008

38 kg
1 FEDOROVA NADEZDA RUS
2 LAGOZNA AGATA POL
3 KENGER MERVE TUR
3 MERTENS LAURA GER
5 SHCHYHEL MARIYA UKR
5 LINGURARU MADALINA ROU
7 KALLAI NIKOLETT HUN
8 RITVASALO Sanna FIN
9 BUDEANU Emilia MDA

40 kg
1 BAUMGARTNER K. GER
2 TJAPKO Karalina LAT
3 BIEGA PAULINA POL
3 KENGER BUSRA TUR
5 YAKOBOV MAZAL ISR
5 VARABYOVA NADZEYA BLR
7 CHERKES OKSANA UKR
8 MYREEVA LINA RUS
9 LENGHEN ANA ROU

43 kg
1 BAGOMEDOVA MARZIGET RUS
2 KALADZINSKAYA V. BLR
3 SALMI Jenny FIN
3 RAKOCZY AGNIESZKA POL
5 BACIU Cristina MDA
5 SAHIN HAFIZE TUR
7 HEMMER NINA GER
8 CILIAN LUMINITA ROU
9 GRUNEWALD TABATHA FRA
10 ORSOS MELINDA HUN
11 IZHYTSKA OLEKSANDRA UKR

46 kg
1 BLASZKA Jessica NED
2 BAGOMEDOVA PATIMAT RUS
3 RYBAK IRYNA UKR
3 FRIEDRICH EILEEN GER
5 KARVONEN Sara SWE
5 KOSKI Pia-Marja FIN
7 HURNOVICH TATSIANA BLR
8 SEZER SUMEYYE TUR
9 TURCAN Elena MDA
10 VUC EMILIA ROU
11 JEZIERZANSKA SARA POL
12 VECRINKE Elina LAT
13 DIMITROVA Pepa BUL
14 RAGNOLI VERONICA ITA
15 JEROHINA Iveta LAT2

49 kg
1 LIVACH MARIYA UKR
2 ALANEN Emmi FIN
3 LIPATOVA SVETLANA RUS
3 WEINAUGE NADINE GER
5 ATAKOL MELEK TUR
5 MEHMEDOVIC Sanela AUT
7 STASHEUSKAYA YAUHENIYA BLR
8 ALDUSEVICIUTE Justina LTU
9 FARENBRUH TAMARA ISR
10 URBAN IZABELA POL
11 RIESER Nathalie SUI
12 NILSSON Ida SWE
13 PICAVET MARINE FRA
14 POGORNET Vera MDA
15 RACS Dora HUN
16 PONOMARJOVA Violeta LAT
17 FACCIO VERONICA ITA
18 BUSTABAD Eugenia ESP
19 DOMPAZI Ageliki GRE

52 kg
1 SANCHEZ Karima ESP
2 SHIRYAEVA SVETLANA RUS
3 KOTELES Alexandra HUN
3 DEBIEN TATIANA FRA
5 PREVOLARAKI Maria GRE
5 DEISS SARAH GER
7 ERTAS Leyla TUR
8 BURIATYNSKA ANASTASIIA UKR
9 ASINARI ALESSANDRA ITA
10 CIUHUREZU ANA ROU
11 IHANAMAKI Jenni FIN
12 KRASOWSKA JOANNA POL
13 KOSTAS Teodora MDA
14 ABRAHAMSSON Jessica SWE
15 MAMMADOVA Laura AZE
16 MAURINA Lasma LAT
17 RIEGLER Martina AUT
18 KHRAMTSOVA DZIYANA BLR
19 KHACHIDZE DZHINUEFA ISR

56 kg
1 MATTSSON Lisa SWE
2 ZHOLOBOVA VALERIA RUS
3 NEAGU OLIVIA ROU
3 MALYK YULIYA UKR
5 DINEVA Tzvetelina BUL
5 VESCAN ADELINE FRA
7 ANDERSEN Linda DEN
8 KILIC SONAY TUR
9 BAUTISTA Sandra ESP
10 KALWEIT MONIQUE GER
11 MAMASHUK MARYIA BLR
12 DA COL SARA ITA
13 RADI Brigitta HUN
14 MEIER Ana POR
15 RYBICKA ANGELIKA POL
16 GKETSOU Maria-Magdalini GRE
17 KIKKAS Johanna EST
18 BALCIUNAITE Aiste LTU
19 WITTENWILLER Tamara SUI

60 kg
1 JOHANSSON Hanna SWE
2 FOCKEN ALINE GER
3 ALBOROVA YULIA RUS
3 SKANEN SHARLOTE NOR
5 RAFFLER Laura AUT
5 KOCYIGIT KIYMET TUR
7 VALENTE MARTA ITA
8 FELFOLDI Zsanett HUN
9 PETREA ANCA ROU
10 CELMARAUGA Ilze LAT
11 RATYNSKA JUSTYNA POL
12 HRYKO YANA BLR
13 DMYTRYSHYNA OKSANA UKR
14 PEREIRA Vanessa POR
15 VELEVA Zornitza BUL

65 kg
1 NETREBA IRYNA UKR
2 LAZINSKAYA VALERIA RUS
3 SELMAIER MARIA GER
3 OANCEA BEATRICE ROU
5 CHATZINIKOLAOU C. GRE
5 PILIPCZUK KLAUDIA POL
7 MAKELA Sandra SWE
8 BATURA Marita LAT2
9 BELEGIC Gabriela AUT
10 NESS KRISTINA NOR
11 BOUZKURT SEDA TUR
12 BUCIATCAIA Daria MDA
13 KAMINSKAYA ANASTASIA BLR
14 TOKAI NIKOLETT HUN
15 PAZEMECKA Krista LAT

70 kg
1 VOROBYEVA NATALIA RUS
2 MAKHYNYA ALINA UKR
3 VESCAN CYNTHIA FRA
3 DRAVAZIUK YULIYA BLR
5 ANDREI ROXANA ROU
5 MAE Epp EST
7 ZIESSNITZ FRANCES GER
8 KARLSSON Emma SWE
9 KILIC NURCAN TUR
10 GREGER ADRIANA POL
11 LAPADZHOVA Darinka BUL
12 SIROKI Timea HUN

Bästa Nation

1 RUS 85
2 GER 66
3 UKR 58
4 TUR 46
5 ROU 37
6 SWE 33
7 POL 33
8 BLR 31
9 FIN 26
10 FRA 24
11 HUN 16
12 AUT 14
13 ESP 12
14 GRE 12
15 LAT 10
16 NED 10
17 MDA 10
18 NOR 9
19 ISR 8
20 BUL 6
21 EST 6
22 ITA 6
23 DEN 4
24 LAT2 3
25 LTU 3
26 AZE 0
26 POR 0
26 SUI 0

SENASTE MATCHEN

15:45 24 aug 2012
UVM Baku AZE
0-2
HBG Wrestling Team
0-2

SENASTE BILDER OCH VIDEO

Ingen video
Ingen video uppladdad
Logga in och ladda upp ert första klipp

BESÖKARTOPPEN