Avbryt
Börja följ

Fyll i din e-postadress för gratis uppdateringar om Habo IF

Följ

Habo IF

Följ oss för uppdateringar
Följ

Vi använder cookies för att ge dig den bästa upplevelsen. Läs mer om vår cookie policy här. Genom att fortsätta använda tjänsten godkänner du denna.

Okej

Maj 2018

Alla aktiviteter
  • 1Tis
    v.18
    • 11:00

      IF Hallby FK (hemma) P-07


      13:00
    • 13:00

      Nässjö FF 2 (borta) P-05


      15:00
    • 15:00

      Träning P-08


      16:30
    • 16:00

      Mullsjö IF (hemma) F-05


      18:00
    • 17:00

      Träning F-06


      19:00
    • 17:00

      Träning P-03


      18:30
    • 17:00

      Träning P-04


      18:30
    • 17:30

      Träning P-08


      19:00
    • 17:30

      Träning F-07


      19:00
    • 17:30

      Träning F-08


      19:00
    • 18:30

      Träning A-lag Herrar


      20:00
    • 19:00

      Norrahammars GIS 9-m (borta) P-02


      21:00
  • 2Ons
    • 17:30

      Träning P-07


      19:00
    • 17:30

      Träning P-04


      19:00
    • 17:30

      Träning F-03/04


      19:00
    • 17:30

      Träning P-06


      19:00
    • 17:30

      Träning F-10


      18:30
    • 18:00

      Träning P-10


      19:00
    • 18:30

      Husqvarna FF (borta) F-03/04


      20:30
    • 19:00

      Mariebo IK (borta) F-06


      21:00
  • 3Tor
    • 17:30

      Träning F-07


      19:00
    • 17:30

      Träning P-08


      19:00
    • 17:30

      Träning F-06


      19:00
    • 17:30

      Träning F-08


      19:00
    • 17:30

      Träning F-09


      18:30
    • 18:00

      Föräldramöte P06 P-06


      19:00
    • 18:30

      Träning A-lag Herrar


      20:00
    • 18:45

      Träning F-05


      20:30
    • 19:00

      Träning P-02


      20:30
    • 19:00

      IFK Österbymo (borta) A-lag Herrar


      21:00
    • 19:00

      Träning P-03


      20:30
  • 4Fre
    • 17:00

      Träning F-03/04


      18:30
    • 17:00

      Träning P-05


      18:30
    • 17:00

      Träning F-11


      18:00
    • 17:00

      Träning P-11


      18:00
    • 17:15

      Träning P-09


      18:30
    • 17:30

      Träning F/P-12


      18:30
    • 19:00

      Vetlanda FF (borta) P-04


      22:00
  • 5Lör
    • 10:00

      Vårläger P-05


      00:00
    • 10:00

      Gränna AIS (borta) P-07


      12:00
    • 11:00

      Träning P-06


      12:00
    • 13:00

      Råslätt SK (hemma) F-06


      15:00
    • 15:00

      Bankeryds SK 2 (borta) F-05


      17:00
  • 6Sön
    • 00:00

      Vårläger P-05


      12:00
    • 11:00

      Husqvarna FF (hemma) P-07


      13:00
    • 11:00

      Egnahems BK (borta) F-07


      12:00
    • 12:30

      Ekhagens IF (borta) F-08


      14:30
    • 14:00

      Hovslätts IK röd (borta) P-06


      15:30
    • 14:30

      Ekhagens IF röd (borta) P-08


      15:30
    • 15:30

      Tenhults IF svart (hemma) P-08


      17:30
    • 17:00

      Ulagsmatch: HIF-Waggeryd P-02


      19:00
    • 17:00

      Waggeryds IK (hemma) A-lag Herrar


      19:00
    • 17:30

      IK Vista (borta) P-03


      19:30
    • 18:00

      Mariebo IK (borta) F-03/04


      20:00
  • 7Mån
    v.19
    • 17:15

      Träning F-05


      19:00
    • 17:30

      Träning P-07


      19:00
    • 17:30

      Träning P-04


      19:00
    • 17:30

      Träning F-03/04


      19:00
    • 17:30

      Träning P-06


      19:00
    • 17:30

      Träning F-10


      18:30
    • 18:00

      Träning P-10


      19:00
    • 18:00

      Träning P-02


      19:30
    • 19:00

      Träning P-03


      20:30
  • 8Tis
    • 17:30

      Träning P-05


      19:00
    • 17:30

      Träning F-08


      19:00
    • 17:30

      Träning F-06


      19:00
    • 17:30

      Träning P-08


      19:00
    • 17:30

      Träning F-07


      19:00
    • 17:30

      Träning P-09


      18:45
    • 17:30

      Träning F-09


      18:30
    • 18:30

      Träning A-lag Herrar


      20:00
    • 18:45

      Träning F-05


      20:30
    • 19:00

      Träning P-02


      20:30
    • 19:00

      Aneby SK (borta) P-04


      21:45
  • 9Ons
    • 17:30

      Träning F-03/04


      19:00
    • 17:30

      Träning P-06


      19:00
    • 17:30

      Träning P-07


      19:00
    • 17:30

      Träning F-10


      18:30
    • 18:00

      Träning P-10


      19:00
    • 18:30

      Norrahammars GIS (hemma) F-08


      20:30
    • 19:00

      Matchvärdar F-05


      20:45
    • 19:00

      Ölmstads IS (hemma) A-lag Herrar


      21:00
  • 10Tor
    • 09:30

      Mariebo IK gul (hemma) F-07


      10:30
    • 10:00

      Mariebo IK 7-m (hemma) F-05


      12:00
    • 10:00

      Träning P-03


      11:30
    • 10:30

      Tabergs SK röd (hemma) P-08


      12:30
    • 11:00

      Barnarps IF (hemma) F-08


      13:00
    • 13:00

      IF Haga gul (hemma) P-06


      14:30
    • 17:30

      Träning P-03


      19:00
    • 17:30

      Träning F-08


      19:00
    • 17:30

      Träning P-08


      19:00
    • 17:30

      Träning F-06


      19:00
    • 18:30

      Träning A-lag Herrar


      20:00
  • 11Fre
    • 17:00

      Träning F-03/04


      18:30
    • 17:00

      Träning P-05


      18:30
    • 17:00

      Träning F-11


      18:00
    • 17:00

      Träning F/P-12


      18:00
    • 17:00

      Träning P-11


      18:00
    • 17:15

      Träning P-09


      18:30
  • 12Lör
    • 09:15

      Poolspel Floby/grolanda P-09


      13:00
    • 11:00

      Tabergs SK röd (borta) P-06


      13:00
    • 11:30

      Tenhults IF svart (borta) F-06


      13:30
    • 13:00

      Egnahems BK svart (borta) P-08


      15:00
  • 13Sön
    • 10:00

      Bankeryds SK P-07 (hemma) P-07


      12:00
    • 11:00

      Husqvarna FF blå (hemma) P-08


      13:00
    • 11:45

      Egnahems BK orange (borta) F-08


      13:45
    • 16:00

      IF Haga svart (hemma) F-06


      18:00
    • 16:30

      Barnarps IF (hemma) P-05


      18:30
    • 18:00

      Jönköpings Södra IF (hemma) P-03


      20:00
    • 18:00

      Nässjö FF (borta) A-lag Herrar


      20:00
    • 18:00

      Ulagsmatch: Nässjö-HIF P-02


      20:00
    • 18:30

      Norrahammars IK (borta) P-07


      20:00
  • 14Mån
    v.20
    • 17:15

      Träning F-05


      19:00
    • 17:30

      Träning P-07


      19:00
    • 17:30

      Träning F-03/04


      19:00
    • 17:30

      Träning P-04


      19:00
    • 17:30

      Träning P-06


      19:00
    • 17:30

      Träning F-10


      18:30
    • 18:00

      Träning P-10


      19:00
    • 18:00

      Träning P-02


      19:30
    • 19:00

      Träning P-03


      20:30
  • 15Tis
    • 17:00

      Träning P-05


      18:30
    • 17:00

      Träning P-04


      18:30
    • 17:30

      Träning F-08


      19:00
    • 17:30

      Träning F-06


      19:00
    • 17:30

      Träning F-07


      19:00
    • 17:30

      Träning P-08


      19:00
    • 17:30

      Träning P-09


      18:45
    • 17:30

      Träning F-09


      18:30
    • 18:30

      Träning A-lag Herrar


      20:00
    • 18:45

      Träning F-05


      20:30
    • 19:00

      Träning P-02


      20:30
    • 19:00

      DM Match- IK Vista P-03


      21:00
  • 16Ons
    • 17:30

      Träning F-03/04


      19:00
    • 17:30

      Träning P-06


      19:00
    • 17:30

      Träning P-07


      19:00
    • 17:30

      Träning F-10


      18:30
    • 18:00

      Träning P-10


      19:00
  • 17Tor
    • 17:00

      Träning P-04


      18:30
    • 17:30

      Träning P-03


      19:00
    • 17:30

      Träning F-06


      19:00
      Gräsplan Slätten
    • 17:30

      Träning P-08


      19:00
    • 17:30

      Träning F-07


      19:00
    • 17:30

      Träning F-08


      19:00
    • 17:30

      Träning F-09


      18:30
    • 18:00

      Styrelsemöte Habo IF


      20:00
    • 18:30

      Träning A-lag Herrar


      20:00
    • 18:45

      Träning F-05


      20:30
    • 19:00

      Aneby/Bälaryd (borta) P-02


      21:00
  • 18Fre
    • 16:30

      Träning P-03


      18:00
    • 17:00

      Träning P-05


      18:30
    • 17:00

      Träning F-03/04


      18:30
    • 17:00

      Träning F-11


      18:00
    • 17:00

      Träning P-11


      18:00
    • 17:00

      Träning F/P-12


      18:00
    • 17:15

      Träning P-09


      18:30
    • 18:30

      Husqvarna FF röd (hemma) P-06


      20:00
    • 19:00

      Annebergs GIF (borta) A-lag Herrar


      21:00
  • 19Lör
    • 08:30

      Habo IF P10 (hemma) P-10


      19:00
    • 09:00

      Bubscupen F-09


      14:00
    • 09:00

      Kiosken Slätten A-lag Herrar


      00:00
    • 09:00

      Utbildningsläger Småland P-04


      16:00
    • 10:00

      IF Hallby FK (hemma) F-08


      12:00
    • 10:30

      Barnarps IF (borta) P-07


      12:00
    • 11:00

      Träning P-06


      12:00
    • 11:30

      Tenhults IF (borta) P-07


      13:00
    • 12:00

      Hovslätts IK vit (borta) P-08


      14:00
    • 12:00

      Skeppshult/Burseryd (hemma) F-05


      14:00
    • 15:00

      Ölmstad/Vista (borta) F-06


      17:00
  • 20Sön
    • 00:00

      Kiosken Slätten A-lag Herrar


      20:00
    • 10:00

      Hovslätts IK röd (borta) P-08


      12:00
    • 11:00

      Egnahems BK svart (hemma) P-06


      12:30
    • 12:00

      Jönköpings Södra IF vit (hemma) F-06


      14:00
    • 13:00

      Jönköpings Södra IF grön (borta) P-08


      15:00
    • 15:30

      Nässjö FF (hemma) P-04


      16:30
    • 16:30

      IF Hallby FK blå (borta) F-07


      17:30
    • 17:00

      Mariebo IK gul (borta) F-08


      19:00
    • 17:00

      Ulagsmatch: HIF-MVFK/BIF P-02


      19:00
    • 17:00

      MVFK/BIF (hemma) A-lag Herrar


      19:00
    • 17:00

      Hvetlanda GIF (borta) P-05


      19:00
  • 21Mån
    v.21
    • 17:30

      Träning P-06


      19:00
    • 17:30

      Träning P-04


      19:00
    • 17:30

      Träning F-03/04


      19:00
    • 17:30

      Träning P-07


      19:00
    • 17:30

      Träning F-10


      18:30
    • 18:00

      Träning P-10


      19:00
    • 18:00

      Träning P-02


      19:30
    • 18:30

      Träning A-lag Herrar


      20:00
    • 18:45

      Fotografering P-06


      19:30
    • 19:00

      Träning P-03


      20:30
    • 19:00

      Skillingaryds IS (borta) F-05


      21:00
  • 22Tis
    • 16:30

      Träning P-05


      18:00
    • 17:00

      Träning P-04


      18:30
    • 17:15

      Fotografering P-08


      19:00
    • 17:30

      Träning F-08


      19:00
    • 17:30

      Träning F-06


      19:00
    • 17:30

      Träning P-08


      19:00
    • 17:30

      Träning F-07


      19:00
    • 17:30

      Träning F-09


      18:30
    • 17:30

      Träning P-09


      18:45
    • 18:15

      Fotografering P-05


      18:30
    • 18:30

      Träning A-lag Herrar


      20:00
    • 18:45

      Träning F-05


      20:30
    • 19:00

      Träning P-02


      20:30
    • 19:15

      Fotografering F-06


      19:45
  • 23Ons
    • 17:10

      Fotografering !! F-11


      18:00
    • 17:10

      Fotografering!! P-11


      18:00
    • 17:30

      Träning F-10


      18:30
    • 17:30

      Träning P-07


      19:00
    • 17:30

      Träning F-03/04


      19:00
    • 17:30

      Träning P-06


      19:00
    • 18:00

      Träning P-10


      19:00
    • 18:00

      Fotografering F-09


      18:30
    • 19:00

      Fotografering P09 P-09


      20:00
    • 19:00

      IF Eksjö Fotboll (hemma) P-02


      21:00
  • 24Tor
    • 17:00

      Träning P-04


      18:30
    • 17:30

      Träning P-03


      19:00
    • 17:30

      Träning F-08


      19:00
    • 17:30

      Träning F-06


      19:00
    • 17:30

      Träning F-07


      19:00
    • 17:30

      Träning P-08


      19:00
    • 17:30

      Träning F-09


      18:30
    • 18:45

      Träning F-05


      20:30
    • 19:00

      Mullsjö IF (hemma) A-lag Herrar


      21:00
  • 25Fre
    • 17:00

      Träning F-03/04


      18:30
    • 17:00

      Träning P-05


      18:30
    • 17:00

      Träning F-11


      18:00
    • 17:00

      Träning F/P-12


      18:00
    • 17:00

      Träning P-11


      18:00
    • 17:15

      Träning P-09


      18:30
    • 18:30

      Barnarps IF vit (hemma) F-06


      20:30
  • 26Lör
    • 10:00

      Hovslätts IK (borta) F-05


      12:00
    • 10:00

      Mullsjö IF (hemma) P-08


      12:00
    • 10:00

      NIK-dagen F-09


      16:00
    • 11:00

      Mariebo IK gul (hemma) P-08


      13:00
    • 11:00

      IF Haga svart (borta) P-06


      13:00
    • 12:00

      IK Tord (borta) P-03


      14:00
    • 12:00

      IK Vista (hemma) P-07


      14:00
  • 27Sön
    • 09:30

      Match Bankeryd P-09


      13:00
    • 11:00

      Bankeryds SK gul (borta) F-08


      13:00
    • 11:00

      IK Tord (hemma) P-08


      13:00
    • 11:00

      Bankeryds SK svart (borta) F-06


      13:00
    • 14:00

      Bankeryds SK gul (borta) F-07


      15:00
    • 14:00

      IK Vista (hemma) F-08


      16:00
    • 15:00

      Husqvarna FF (borta) P-04


      17:00
    • 15:30

      IF Eksjö Fotboll (hemma) P-05


      17:30
    • 15:30

      Bankeryds SK (hemma) P-07


      17:00
    • 17:00

      Ulagsmatch: HIF-Aneby SK P-02


      19:00
    • 17:00

      Bankeryds SK gul (borta) P-06


      19:00
    • 17:00

      Aneby SK (hemma) A-lag Herrar


      19:00
    • 17:00

      Holsby SK 9-m (hemma) F-03/04


      19:00
  • 28Mån
    v.22
    • 17:15

      Träning F-05


      19:00
    • 17:30

      Träning P-07


      19:00
    • 17:30

      Träning P-04


      19:00
    • 17:30

      Träning F-03/04


      19:00
    • 17:30

      Träning P-06


      19:00
    • 17:30

      Träning F-10


      18:30
    • 18:00

      Träning P-10


      19:00
    • 18:00

      Träning P-02


      19:30
    • 19:00

      Träning P-03


      20:30
  • 29Tis
    • 17:00

      Träning P-04


      18:30
    • 17:30

      Träning P-05


      19:00
    • 17:30

      Träning F-08


      19:00
    • 17:30

      Träning F-06


      19:00
    • 17:30

      Träning P-08


      19:00
    • 17:30

      Träning F-07


      19:00
    • 17:30

      Träning P-09


      18:45
    • 17:30

      Träning F-09


      18:30
    • 18:30

      IF Haga (borta) F-08


      20:30
    • 18:30

      Träning A-lag Herrar


      20:00
    • 18:45

      Träning F-05


      20:30
    • 19:00

      Träning P-02


      20:30
  • 30Ons
    • 17:00

      Träning P-03


      21:00
    • 17:30

      Träning P-06


      19:00
    • 17:30

      Träning F-03/04


      19:00
    • 17:30

      Träning P-07


      19:00
    • 17:30

      Träning F-10


      18:30
    • 18:00

      Träning P-10


      19:00
    • 19:00

      IK Vista (hemma) P-02


      21:00
  • 31Tor
    • 17:00

      Träning P-04


      18:30
    • 17:30

      Träning P-03


      19:00
    • 17:30

      Träning F-08


      19:00
    • 17:30

      Träning F-06


      19:00
    • 17:30

      Träning F-07


      19:00
    • 17:30

      Träning P-08


      19:00
    • 17:30

      Träning F-09


      18:30
    • 18:30

      Träning A-lag Herrar


      20:00
    • 18:45

      Träning F-05


      20:30
    • 19:00

      Bäckseda IF 2 (borta) P-05


      21:00