Avbryt
Börja följ

Fyll i din e-postadress för gratis uppdateringar om Habo IF

Följ

Habo IF

Följ oss för uppdateringar
Följ

Vi använder cookies för att ge dig den bästa upplevelsen. Genom att använda tjänsten godkänner du detta.

Okej

Maj 2018

Alla aktiviteter
  • 1Tis
    v.18
    • 11:00

      IF Hallby FK (hemma) P-07


      13:00
    • 13:00

      Nässjö FF 2 (borta) P-05


      15:00
    • 15:00

      Träning P-08


      16:30
    • 16:00

      Mullsjö IF (hemma) F-05


      18:00
    • 17:00

      Träning F-06


      19:00
    • 17:00

      Träning P-03


      18:30
    • 17:00

      Träning P-04


      18:30
    • 17:30

      Träning P-08


      19:00
    • 17:30

      Träning F-07


      19:00
    • 17:30

      Träning F-08


      19:00
    • 18:30

      Träning A-lag Herrar


      20:00
    • 19:00

      Norrahammars GIS 9-m (borta) P-02


      21:00
  • 2Ons
    • 17:30

      Träning P-07


      19:00
    • 17:30

      Träning P-04


      19:00
    • 17:30

      Träning F-03/04


      19:00
    • 17:30

      Träning F-03/04


      19:00
    • 17:30

      Träning P-06


      19:00
    • 17:30

      Träning F-10


      18:30
    • 18:00

      Träning P-10


      19:00
    • 18:00

      Träning F-03/04


      19:30
    • 18:30

      Husqvarna FF (borta) F-03/04


      20:30
    • 19:00

      Mariebo IK (borta) F-06


      21:00
  • 3Tor
    • 17:30

      Träning F-06


      19:00
    • 17:30

      Träning F-07


      19:00
    • 17:30

      Träning P-08


      19:00
    • 17:30

      Träning F-08


      19:00
    • 17:30

      Träning F-09


      18:30
    • 18:00

      Föräldramöte P06 P-06


      19:00
    • 18:30

      Träning A-lag Herrar


      20:00
    • 18:45

      Träning F-05


      20:30
    • 19:00

      Träning P-02


      20:30
    • 19:00

      IFK Österbymo (borta) A-lag Herrar


      21:00
    • 19:00

      Träning P-03


      20:30
  • 4Fre
    • 17:00

      Träning P-05


      18:30
    • 17:00

      Träning F-03/04


      18:30
    • 17:00

      Träning P-11


      18:00
    • 17:00

      Träning F-11


      18:00
    • 17:00

      Träning F-12


      18:30
    • 17:15

      Träning P-09


      18:15
    • 17:30

      Träning F/P-12


      18:30
    • 18:00

      Intresseanmälan av att spela fotboll! P-09


      19:00
    • 19:00

      Vetlanda FF (borta) P-04


      22:00
  • 5Lör
    • 10:00

      Vårläger P-05


      00:00
    • 10:00

      Gränna AIS (borta) P-07


      12:00
    • 11:00

      Träning P-06


      12:00
    • 13:00

      Råslätt SK (hemma) F-06


      15:00
    • 15:00

      Bankeryds SK 2 (borta) F-05


      17:00
  • 6Sön
    • 00:00

      Vårläger P-05


      12:00
    • 11:00

      Husqvarna FF (hemma) P-07


      13:00
    • 11:00

      Egnahems BK (borta) F-07


      12:00
    • 12:30

      Ekhagens IF (borta) F-08


      14:30
    • 14:00

      Hovslätts IK röd (borta) P-06


      15:30
    • 14:30

      Ekhagens IF röd (borta) P-08


      15:30
    • 15:30

      Tenhults IF svart (hemma) P-08


      17:30
    • 17:00

      Ulagsmatch: HIF-Waggeryd P-02


      19:00
    • 17:00

      Waggeryds IK (hemma) A-lag Herrar


      19:00
    • 17:30

      IK Vista (borta) P-03


      19:30
    • 18:00

      Mariebo IK (borta) F-03/04


      20:00
  • 7Mån
    v.19
    • 17:15

      Träning F-05


      19:00
    • 17:30

      Träning P-07


      19:00
    • 17:30

      Träning P-04


      19:00
    • 17:30

      Träning F-03/04


      19:00
    • 17:30

      Träning P-06


      19:00
    • 17:30

      Träning F-10


      18:30
    • 18:00

      Träning P-10


      19:00
    • 19:00

      Träning P-03


      20:30
    • 19:00

      Träning P-02


      20:30
  • 8Tis
    • 17:30

      Träning F-08


      19:00
    • 17:30

      Träning F-06


      19:00
    • 17:30

      Träning P-08


      19:00
    • 17:30

      Träning F-07


      19:00
    • 17:30

      Träning P-05


      19:00
    • 17:30

      Träning F-09


      18:30
    • 17:30

      Träning P-09


      18:30
    • 18:30

      Träning A-lag Herrar


      20:00
    • 18:45

      Träning F-05


      20:30
    • 19:00

      Träning P-02


      20:30
    • 19:00

      Aneby SK (borta) P-04


      21:45
  • 9Ons
    • 17:30

      Träning F-03/04


      19:00
    • 17:30

      Träning P-06


      19:00
    • 17:30

      Träning P-07


      19:00
    • 17:30

      Träning F-10


      18:30
    • 18:00

      Träning P-10


      19:00
    • 18:30

      Norrahammars GIS (hemma) F-08


      20:30
    • 19:00

      Matchvärdar F-05


      20:45
    • 19:00

      Ölmstads IS (hemma) A-lag Herrar


      21:00
  • 10Tor
    • 09:30

      Mariebo IK gul (hemma) F-07


      10:30
    • 10:00

      Mariebo IK 7-m (hemma) F-05


      12:00
    • 10:00

      Träning P-03


      11:30
    • 10:30

      Tabergs SK röd (hemma) P-08


      12:30
    • 11:00

      Barnarps IF (hemma) F-08


      13:00
    • 13:00

      IF Haga gul (hemma) P-06


      14:30
    • 17:30

      Träning P-03


      19:00
    • 17:30

      Träning P-08


      19:00
    • 17:30

      Träning F-08


      19:00
    • 17:30

      Träning F-06


      19:00
    • 18:30

      Träning A-lag Herrar


      20:00
  • 11Fre
    • 17:00

      Träning F-03/04


      18:30
    • 17:00

      Träning P-05


      18:30
    • 17:00

      Träning F/P-12


      18:00
    • 17:00

      Träning P-11


      18:00
    • 17:00

      Träning F-11


      18:00
    • 17:00

      Träning F-12


      18:00
    • 17:15

      Träning P-09


      18:15
  • 12Lör
    • 09:15

      Poolspel Floby/grolanda P-09


      13:00
    • 11:00

      Tabergs SK röd (borta) P-06


      13:00
    • 11:30

      Tenhults IF svart (borta) F-06


      13:30
    • 13:00

      Egnahems BK svart (borta) P-08


      15:00
  • 13Sön
    • 10:00

      Bankeryds SK P-07 (hemma) P-07


      12:00
    • 11:00

      Husqvarna FF blå (hemma) P-08


      13:00
    • 11:45

      Egnahems BK orange (borta) F-08


      13:45
    • 16:00

      IF Haga svart (hemma) F-06


      18:00
    • 16:30

      Barnarps IF (hemma) P-05


      18:30
    • 18:00

      Jönköpings Södra IF (hemma) P-03


      20:00
    • 18:00

      Nässjö FF (borta) A-lag Herrar


      20:00
    • 18:00

      Ulagsmatch: Nässjö-HIF P-02


      20:00
    • 18:30

      Norrahammars IK (borta) P-07


      20:00
  • 14Mån
    v.20
    • 17:15

      Träning F-05


      19:00
    • 17:30

      Träning P-07


      19:00
    • 17:30

      Träning F-03/04


      19:00
    • 17:30

      Träning P-04


      19:00
    • 17:30

      Träning P-06


      19:00
    • 17:30

      Träning F-10


      18:30
    • 18:00

      Träning P-10


      19:00
    • 19:00

      Träning P-03


      20:30
    • 19:00

      Träning P-02


      20:30
  • 15Tis
    • 17:00

      Träning P-05


      18:30
    • 17:00

      Träning P-04


      18:30
    • 17:30

      Träning F-08


      19:00
    • 17:30

      Träning F-07


      19:00
    • 17:30

      Träning P-08


      19:00
    • 17:30

      Träning F-06


      19:00
    • 17:30

      Träning F-09


      18:30
    • 17:30

      Träning P-09


      18:30
    • 18:30

      Träning A-lag Herrar


      20:00
    • 18:45

      Träning F-05


      20:30
    • 19:00

      Träning P-02


      20:30
    • 19:00

      DM Match- IK Vista P-03


      21:00
  • 16Ons
    • 17:30

      Träning P-06


      19:00
    • 17:30

      Träning F-03/04


      19:00
    • 17:30

      Träning P-07


      19:00
    • 17:30

      Träning F-10


      18:30
    • 18:00

      Träning P-10


      19:00
  • 17Tor
    • 17:00

      Träning P-04


      18:30
      Slätten B-plan
    • 17:30

      Träning P-03


      19:00
    • 17:30

      Träning F-06


      19:00
    • 17:30

      Träning F-07


      19:00
    • 17:30

      Träning P-08


      19:00
    • 17:30

      Träning F-08


      19:00
    • 17:30

      Träning F-09


      18:30
    • 18:00

      Styrelsemöte Habo IF


      20:00
    • 18:30

      Träning A-lag Herrar


      20:00
    • 18:45

      Träning F-05


      20:30
    • 19:00

      Aneby/Bälaryd (borta) P-02


      21:00
  • 18Fre
    • 16:30

      Träning P-03


      18:00
    • 17:00

      Träning P-05


      18:30
    • 17:00

      Träning F-03/04


      18:30
    • 17:00

      Träning F-11


      18:00
    • 17:00

      Träning P-11


      18:00
    • 17:00

      Träning F/P-12


      18:00
    • 17:00

      Träning F-12


      18:00
    • 17:15

      Träning P-09


      18:15
    • 18:30

      Husqvarna FF röd (hemma) P-06


      20:00
    • 19:00

      Annebergs GIF (borta) A-lag Herrar


      21:00
  • 19Lör
    • 08:30

      Habo IF P10 (hemma) P-10


      19:00
    • 09:00

      Bubscupen F-09


      14:00
    • 09:00

      Kiosken Slätten A-lag Herrar


      00:00
    • 09:00

      Utbildningsläger Småland P-04


      16:00
    • 10:00

      IF Hallby FK (hemma) F-08


      12:00
    • 10:30

      Barnarps IF (borta) P-07


      12:00
    • 11:00

      Träning P-06


      12:00
    • 11:30

      Tenhults IF (borta) P-07


      13:00
    • 12:00

      Hovslätts IK vit (borta) P-08


      14:00
    • 12:00

      Skeppshult/Burseryd (hemma) F-05


      14:00
    • 15:00

      Ölmstad/Vista (borta) F-06


      17:00
  • 20Sön
    • 00:00

      Kiosken Slätten A-lag Herrar


      20:00
    • 10:00

      Hovslätts IK röd (borta) P-08


      12:00
    • 11:00

      Egnahems BK svart (hemma) P-06


      12:30
    • 12:00

      Jönköpings Södra IF vit (hemma) F-06


      14:00
    • 13:00

      Jönköpings Södra IF grön (borta) P-08


      15:00
    • 15:30

      Nässjö FF (hemma) P-04


      16:30
    • 16:30

      IF Hallby FK blå (borta) F-07


      17:30
    • 17:00

      Mariebo IK gul (borta) F-08


      19:00
    • 17:00

      Ulagsmatch: HIF-MVFK/BIF P-02


      19:00
    • 17:00

      MVFK/BIF (hemma) A-lag Herrar


      19:00
    • 17:00

      Hvetlanda GIF (borta) P-05


      19:00
  • 21Mån
    v.21
    • 17:30

      Träning P-06


      19:00
    • 17:30

      Träning P-04


      19:00
    • 17:30

      Träning F-03/04


      19:00
    • 17:30

      Träning P-07


      19:00
    • 17:30

      Träning F-10


      18:30
    • 18:00

      Träning P-10


      19:00
    • 18:30

      Träning P-02


      19:00
    • 18:30

      Träning A-lag Herrar


      20:00
    • 18:45

      Fotografering P-06


      19:30
    • 19:00

      Träning P-02


      20:30
    • 19:00

      Skillingaryds IS (borta) F-05


      21:00
    • 19:00

      Träning P-03


      20:30
  • 22Tis
    • 16:30

      Träning P-05


      18:00
    • 17:00

      Träning P-04


      18:30
    • 17:15

      Fotografering P-08


      19:00
    • 17:30

      Träning P-08


      19:00
    • 17:30

      Träning F-06


      19:00
    • 17:30

      Träning F-08


      19:00
    • 17:30

      Träning F-09


      18:30
    • 17:30

      Träning P-09


      18:30
    • 18:15

      Fotografering P-05


      18:30
    • 18:30

      Träning A-lag Herrar


      20:00
    • 18:45

      Fotografering F-08


      19:00
    • 18:45

      Träning F-05


      20:30
    • 19:00

      Träning P-02


      20:30
    • 19:15

      Fotografering F-06


      19:45
  • 23Ons
    • 17:10

      Fotografering!! P-11


      18:00
    • 17:10

      Fotografering !! F-11


      18:00
    • 17:30

      Träning F-10


      18:30
    • 17:30

      Träning P-07


      19:00
    • 17:30

      Träning F-03/04


      19:00
    • 17:30

      Träning P-06


      19:00
    • 18:00

      Träning P-10


      19:00
    • 18:00

      Fotografering F-09


      18:30
    • 19:00

      Fotografering P09 P-09


      20:00
    • 19:00

      IF Eksjö Fotboll (hemma) P-02


      21:00
  • 24Tor
    • 17:00

      Träning P-04


      18:30
    • 17:30

      Träning P-03


      19:00
    • 17:30

      Träning F-08


      19:00
    • 17:30

      Träning P-08


      19:00
    • 17:30

      Träning F-06


      19:00
    • 17:30

      Träning F-09


      18:30
    • 18:45

      Träning F-05


      20:30
    • 19:00

      Träning P-02


      20:30
    • 19:00

      Mullsjö IF (hemma) A-lag Herrar


      21:00
  • 25Fre
    • 17:00

      Träning F-03/04


      19:00
    • 17:00

      Träning P-05


      18:30
    • 17:00

      Träning F-11


      18:00
    • 17:00

      Träning F/P-12


      18:00
    • 17:00

      Träning P-11


      18:00
    • 17:00

      Träning F-12


      18:00
    • 17:15

      Träning P-09


      18:15
    • 18:30

      Barnarps IF vit (hemma) F-06


      20:30
  • 26Lör
    • 09:30

      Kiosken P-05


      20:00
    • 10:00

      Mullsjö IF (hemma) P-08


      12:00
    • 10:00

      Hovslätts IK (borta) F-05


      12:00
    • 10:00

      NIK-dagen F-09


      16:00
    • 11:00

      Mariebo IK gul (hemma) P-08


      13:00
    • 11:00

      IF Haga svart (borta) P-06


      13:00
    • 12:00

      IK Tord (borta) P-03


      14:00
    • 12:00

      Holsby SK 9-m (hemma) F-03/04


      14:00
    • 12:00

      IK Vista (hemma) P-07


      14:00
  • 27Sön
    • 09:30

      Bemanning Kiosken P-05


      20:00
    • 09:30

      Match Bankeryd P-09


      13:00
    • 11:00

      Bankeryds SK svart (borta) F-06


      13:00
    • 11:00

      IK Tord (hemma) P-08


      13:00
    • 11:00

      Bankeryds SK gul (borta) F-08


      13:00
    • 14:00

      IK Vista (hemma) F-08


      16:00
    • 14:00

      Bankeryds SK gul (borta) F-07


      16:00
    • 15:00

      Husqvarna FF (borta) P-04


      17:00
    • 15:30

      IF Eksjö Fotboll (hemma) P-05


      17:30
    • 15:30

      Bankeryds SK (hemma) P-07


      17:00
    • 17:00

      Ulagsmatch: HIF-Aneby SK P-02


      19:00
    • 17:00

      Bankeryds SK gul (borta) P-06


      19:00
    • 17:00

      Aneby SK (hemma) A-lag Herrar


      19:00
  • 28Mån
    v.22
    • 17:15

      Träning F-05


      19:00
    • 17:30

      Träning P-07


      19:00
    • 17:30

      Träning P-04


      19:00
    • 17:30

      Träning F-03/04


      19:00
    • 17:30

      Träning P-06


      19:00
    • 17:30

      Träning F-10


      18:30
    • 18:00

      Träning P-10


      19:00
    • 19:00

      Träning P-03


      20:30
    • 19:00

      Träning P-02


      20:30
  • 29Tis
    • 17:00

      Träning P-04


      18:30
    • 17:30

      Träning P-05


      19:00
    • 17:30

      Träning F-08


      19:00
    • 17:30

      Träning P-08


      19:00
    • 17:30

      Träning F-06


      19:00
    • 17:30

      Träning F-09


      18:30
    • 17:30

      Träning P-09


      18:30
    • 18:30

      IF Haga (borta) F-08


      20:30
    • 18:30

      Träning A-lag Herrar


      20:00
    • 18:45

      Träning F-05


      20:30
    • 19:00

      Träning P-02


      20:30
  • 30Ons
    • 17:30

      Träning P-07


      19:00
    • 17:30

      Träning F-03/04


      19:00
    • 17:30

      Träning P-06


      19:00
    • 17:30

      Träning F-10


      18:30
    • 18:00

      Träning P-10


      19:00
    • 19:00

      IK Vista (hemma) P-02


      21:00
  • 31Tor
    • 17:00

      Träning P-04


      18:30
    • 17:30

      Träning P-03


      19:00
    • 17:30

      Träning P-08


      19:00
    • 17:30

      Träning F-08


      19:00
    • 17:30

      Träning F-06


      19:00
    • 17:30

      Träning F-09


      18:30
    • 18:30

      Träning A-lag Herrar


      20:00
    • 18:45

      Träning F-05


      20:30
    • 19:00

      Träning P-02


      20:30
    • 19:00

      Bäckseda IF 2 (borta) P-05


      21:00