Avbryt
Börja följ

Fyll i din e-postadress för gratis uppdateringar om Habo IF

Följ

Habo IF

Följ oss för uppdateringar
Följ

Vi använder cookies för att ge dig bästa upplevelsen. Läs vår cookiepolicy här. Genom att fortsätta använda tjänsten godkänner du denna.

Okej

Maj 2018

Alla aktiviteter
  • 1Tis
    v.18
    • 11:00

      IF Hallby FK (hemma) P-07


      13:00
    • 13:00

      Nässjö FF 2 (borta) P-05


      15:00
    • 15:00

      Träning P-08


      16:30
    • 16:00

      Mullsjö IF (hemma) F-05


      18:00
    • 17:00

      Träning F-06


      19:00
    • 17:00

      Träning P-03


      18:30
    • 17:00

      Träning P-04


      18:30
    • 17:30

      Träning P-08


      19:00
    • 17:30

      Träning F-07


      19:00
    • 17:30

      Träning F-08


      19:00
    • 18:30

      Träning Fotboll Herr


      20:00
    • 19:00

      Norrahammars GIS 9-m (borta) P-02


      21:00
  • 2Ons
    • 17:30

      Träning P-07


      19:00
    • 17:30

      Träning P-04


      19:00
    • 17:30

      Träning F-03/04


      19:00
    • 17:30

      Träning P-06


      19:00
    • 17:30

      Träning F-10


      18:30
    • 18:00

      Träning P-10


      19:00
    • 18:30

      Husqvarna FF (borta) F-03/04


      20:30
    • 19:00

      Mariebo IK (borta) F-06


      21:00
  • 3Tor
    • 17:30

      Träning F-07


      19:00
    • 17:30

      Träning P-08


      19:00
    • 17:30

      Träning F-06


      19:00
    • 17:30

      Träning F-08


      19:00
    • 17:30

      Träning F-09


      18:30
    • 18:00

      Föräldramöte P06 P-06


      19:00
    • 18:30

      Träning Fotboll Herr


      20:00
    • 18:45

      Träning F-05


      20:30
    • 19:00

      Träning P-02


      20:30
    • 19:00

      IFK Österbymo (borta) Fotboll Herr


      21:00
    • 19:00

      Träning P-03


      20:30
  • 4Fre
    • 17:00

      Träning F-03/04


      18:30
    • 17:00

      Träning P-05


      18:30
    • 17:00

      Träning F-11


      18:00
    • 17:00

      Träning P-11


      18:00
    • 17:15

      Träning P-09


      18:30
    • 17:30

      Träning F/P-12


      18:30
    • 19:00

      Vetlanda FF (borta) P-04


      22:00
  • 5Lör
    • 10:00

      Vårläger P-05


      00:00
    • 10:00

      Gränna AIS (borta) P-07


      12:00
    • 11:00

      Träning P-06


      12:00
    • 13:00

      Råslätt SK (hemma) F-06


      15:00
    • 15:00

      Bankeryds SK 2 (borta) F-05


      17:00
  • 6Sön
    • 00:00

      Vårläger P-05


      12:00
    • 11:00

      Husqvarna FF (hemma) P-07


      13:00
    • 11:00

      Egnahems BK (borta) F-07


      12:00
    • 12:30

      Ekhagens IF (borta) F-08


      14:30
    • 14:00

      Hovslätts IK röd (borta) P-06


      15:30
    • 14:30

      Ekhagens IF röd (borta) P-08


      15:30
    • 15:30

      Tenhults IF svart (hemma) P-08


      17:30
    • 17:00

      Ulagsmatch: HIF-Waggeryd P-02


      19:00
    • 17:00

      Waggeryds IK (hemma) Fotboll Herr


      19:00
    • 17:30

      IK Vista (borta) P-03


      19:30
    • 18:00

      Mariebo IK (borta) F-03/04


      20:00
  • 7Mån
    v.19
    • 17:15

      Träning F-05


      19:00
    • 17:30

      Träning P-07


      19:00
    • 17:30

      Träning P-04


      19:00
    • 17:30

      Träning F-03/04


      19:00
    • 17:30

      Träning P-06


      19:00
    • 17:30

      Träning F-10


      18:30
    • 18:00

      Träning P-10


      19:00
    • 18:00

      Träning P-02


      19:30
    • 19:00

      Träning P-03


      20:30
  • 8Tis
    • 17:30

      Träning P-05


      19:00
    • 17:30

      Träning F-08


      19:00
    • 17:30

      Träning F-06


      19:00
    • 17:30

      Träning P-08


      19:00
    • 17:30

      Träning F-07


      19:00
    • 17:30

      Träning P-09


      18:45
    • 17:30

      Träning F-09


      18:30
    • 18:30

      Träning Fotboll Herr


      20:00
    • 18:45

      Träning F-05


      20:30
    • 19:00

      Träning P-02


      20:30
    • 19:00

      Aneby SK (borta) P-04


      21:45
  • 9Ons
    • 17:30

      Träning F-03/04


      19:00
    • 17:30

      Träning P-06


      19:00
    • 17:30

      Träning P-07


      19:00
    • 17:30

      Träning F-10


      18:30
    • 18:00

      Träning P-10


      19:00
    • 18:30

      Norrahammars GIS (hemma) F-08


      20:30
    • 19:00

      Matchvärdar F-05


      20:45
    • 19:00

      Ölmstads IS (hemma) Fotboll Herr


      21:00
  • 10Tor
    • 09:30

      Mariebo IK gul (hemma) F-07


      10:30
    • 10:00

      Mariebo IK 7-m (hemma) F-05


      12:00
    • 10:00

      Träning P-03


      11:30
    • 10:30

      Tabergs SK röd (hemma) P-08


      12:30
    • 11:00

      Barnarps IF (hemma) F-08


      13:00
    • 13:00

      IF Haga gul (hemma) P-06


      14:30
    • 17:30

      Träning P-03


      19:00
    • 17:30

      Träning F-08


      19:00
    • 17:30

      Träning P-08


      19:00
    • 17:30

      Träning F-06


      19:00
    • 18:30

      Träning Fotboll Herr


      20:00
  • 11Fre
    • 17:00

      Träning F-03/04


      18:30
    • 17:00

      Träning P-05


      18:30
    • 17:00

      Träning F-11


      18:00
    • 17:00

      Träning F/P-12


      18:00
    • 17:00

      Träning P-11


      18:00
    • 17:15

      Träning P-09


      18:30
  • 12Lör
    • 09:15

      Poolspel Floby/grolanda P-09


      13:00
    • 11:00

      Tabergs SK röd (borta) P-06


      13:00
    • 11:30

      Tenhults IF svart (borta) F-06


      13:30
    • 13:00

      Egnahems BK svart (borta) P-08


      15:00
  • 13Sön
    • 10:00

      Bankeryds SK P-07 (hemma) P-07


      12:00
    • 11:00

      Husqvarna FF blå (hemma) P-08


      13:00
    • 11:45

      Egnahems BK orange (borta) F-08


      13:45
    • 16:00

      IF Haga svart (hemma) F-06


      18:00
    • 16:30

      Barnarps IF (hemma) P-05


      18:30
    • 18:00

      Jönköpings Södra IF (hemma) P-03


      20:00
    • 18:00

      Nässjö FF (borta) Fotboll Herr


      20:00
    • 18:00

      Ulagsmatch: Nässjö-HIF P-02


      20:00
    • 18:30

      Norrahammars IK (borta) P-07


      20:00
  • 14Mån
    v.20
    • 17:15

      Träning F-05


      19:00
    • 17:30

      Träning P-07


      19:00
    • 17:30

      Träning F-03/04


      19:00
    • 17:30

      Träning P-04


      19:00
    • 17:30

      Träning P-06


      19:00
    • 17:30

      Träning F-10


      18:30
    • 18:00

      Träning P-10


      19:00
    • 18:00

      Träning P-02


      19:30
    • 19:00

      Träning P-03


      20:30
  • 15Tis
    • 17:00

      Träning P-05


      18:30
    • 17:00

      Träning P-04


      18:30
    • 17:30

      Träning F-08


      19:00
    • 17:30

      Träning F-06


      19:00
    • 17:30

      Träning F-07


      19:00
    • 17:30

      Träning P-08


      19:00
    • 17:30

      Träning P-09


      18:45
    • 17:30

      Träning F-09


      18:30
    • 18:30

      Träning Fotboll Herr


      20:00
    • 18:45

      Träning F-05


      20:30
    • 19:00

      Träning P-02


      20:30
    • 19:00

      DM Match- IK Vista P-03


      21:00
  • 16Ons
    • 17:30

      Träning F-03/04


      19:00
    • 17:30

      Träning P-06


      19:00
    • 17:30

      Träning P-07


      19:00
    • 17:30

      Träning F-10


      18:30
    • 18:00

      Träning P-10


      19:00
  • 17Tor
    • 17:00

      Träning P-04


      18:30
      Slätten B-plan
    • 17:30

      Träning P-03


      19:00
    • 17:30

      Träning F-06


      19:00
    • 17:30

      Träning P-08


      19:00
    • 17:30

      Träning F-07


      19:00
    • 17:30

      Träning F-08


      19:00
    • 17:30

      Träning F-09


      18:30
    • 18:00

      Styrelsemöte Habo IF


      20:00
    • 18:30

      Träning Fotboll Herr


      20:00
    • 18:45

      Träning F-05


      20:30
    • 19:00

      Aneby/Bälaryd (borta) P-02


      21:00
  • 18Fre
    • 16:30

      Träning P-03


      18:00
    • 17:00

      Träning P-05


      18:30
    • 17:00

      Träning F-03/04


      18:30
    • 17:00

      Träning F-11


      18:00
    • 17:00

      Träning P-11


      18:00
    • 17:00

      Träning F/P-12


      18:00
    • 17:15

      Träning P-09


      18:30
    • 18:30

      Husqvarna FF röd (hemma) P-06


      20:00
    • 19:00

      Annebergs GIF (borta) Fotboll Herr


      21:00
  • 19Lör
    • 08:30

      Habo IF P10 (hemma) P-10


      19:00
    • 09:00

      Bubscupen F-09


      14:00
    • 09:00

      Kiosken Slätten Fotboll Herr


      00:00
    • 09:00

      Utbildningsläger Småland P-04


      16:00
    • 10:00

      IF Hallby FK (hemma) F-08


      12:00
    • 10:30

      Barnarps IF (borta) P-07


      12:00
    • 11:00

      Träning P-06


      12:00
    • 11:30

      Tenhults IF (borta) P-07


      13:00
    • 12:00

      Hovslätts IK vit (borta) P-08


      14:00
    • 12:00

      Skeppshult/Burseryd (hemma) F-05


      14:00
    • 15:00

      Ölmstad/Vista (borta) F-06


      17:00
  • 20Sön
    • 00:00

      Kiosken Slätten Fotboll Herr


      20:00
    • 10:00

      Hovslätts IK röd (borta) P-08


      12:00
    • 11:00

      Egnahems BK svart (hemma) P-06


      12:30
    • 12:00

      Jönköpings Södra IF vit (hemma) F-06


      14:00
    • 13:00

      Jönköpings Södra IF grön (borta) P-08


      15:00
    • 15:30

      Nässjö FF (hemma) P-04


      16:30
    • 16:30

      IF Hallby FK blå (borta) F-07


      17:30
    • 17:00

      Mariebo IK gul (borta) F-08


      19:00
    • 17:00

      Ulagsmatch: HIF-MVFK/BIF P-02


      19:00
    • 17:00

      MVFK/BIF (hemma) Fotboll Herr


      19:00
    • 17:00

      Hvetlanda GIF (borta) P-05


      19:00
  • 21Mån
    v.21
    • 17:30

      Träning P-06


      19:00
    • 17:30

      Träning P-04


      19:00
    • 17:30

      Träning F-03/04


      19:00
    • 17:30

      Träning P-07


      19:00
    • 17:30

      Träning F-10


      18:30
    • 18:00

      Träning P-10


      19:00
    • 18:00

      Träning P-02


      19:30
    • 18:30

      Träning Fotboll Herr


      20:00
    • 18:45

      Fotografering P-06


      19:30
    • 19:00

      Träning P-03


      20:30
    • 19:00

      Skillingaryds IS (borta) F-05


      21:00
  • 22Tis
    • 16:30

      Träning P-05


      18:00
    • 17:00

      Träning P-04


      18:30
    • 17:15

      Fotografering P-08


      19:00
    • 17:30

      Träning F-08


      19:00
    • 17:30

      Träning F-06


      19:00
    • 17:30

      Träning P-08


      19:00
    • 17:30

      Träning F-07


      19:00
    • 17:30

      Träning F-09


      18:30
    • 17:30

      Träning P-09


      18:45
    • 18:15

      Fotografering P-05


      18:30
    • 18:30

      Träning Fotboll Herr


      20:00
    • 18:45

      Träning F-05


      20:30
    • 19:00

      Träning P-02


      20:30
    • 19:15

      Fotografering F-06


      19:45
  • 23Ons
    • 17:10

      Fotografering !! F-11


      18:00
    • 17:10

      Fotografering!! P-11


      18:00
    • 17:30

      Träning F-10


      18:30
    • 17:30

      Träning P-07


      19:00
    • 17:30

      Träning F-03/04


      19:00
    • 17:30

      Träning P-06


      19:00
    • 18:00

      Träning P-10


      19:00
    • 18:00

      Fotografering F-09


      18:30
    • 19:00

      Fotografering P09 P-09


      20:00
    • 19:00

      IF Eksjö Fotboll (hemma) P-02


      21:00
  • 24Tor
    • 17:00

      Träning P-04


      18:30
    • 17:30

      Träning P-03


      19:00
    • 17:30

      Träning F-08


      19:00
    • 17:30

      Träning F-06


      19:00
    • 17:30

      Träning F-07


      19:00
    • 17:30

      Träning P-08


      19:00
    • 17:30

      Träning F-09


      18:30
    • 18:45

      Träning F-05


      20:30
    • 19:00

      Mullsjö IF (hemma) Fotboll Herr


      21:00
  • 25Fre
    • 17:00

      Träning F-03/04


      18:30
    • 17:00

      Träning P-05


      18:30
    • 17:00

      Träning F-11


      18:00
    • 17:00

      Träning F/P-12


      18:00
    • 17:00

      Träning P-11


      18:00
    • 17:15

      Träning P-09


      18:30
    • 18:30

      Barnarps IF vit (hemma) F-06


      20:30
  • 26Lör
    • 10:00

      Hovslätts IK (borta) F-05


      12:00
    • 10:00

      Mullsjö IF (hemma) P-08


      12:00
    • 10:00

      NIK-dagen F-09


      16:00
    • 11:00

      Mariebo IK gul (hemma) P-08


      13:00
    • 11:00

      IF Haga svart (borta) P-06


      13:00
    • 12:00

      IK Tord (borta) P-03


      14:00
    • 12:00

      IK Vista (hemma) P-07


      14:00
  • 27Sön
    • 09:30

      Match Bankeryd P-09


      13:00
    • 11:00

      Bankeryds SK gul (borta) F-08


      13:00
    • 11:00

      IK Tord (hemma) P-08


      13:00
    • 11:00

      Bankeryds SK svart (borta) F-06


      13:00
    • 14:00

      Bankeryds SK gul (borta) F-07


      15:00
    • 14:00

      IK Vista (hemma) F-08


      16:00
    • 15:00

      Husqvarna FF (borta) P-04


      17:00
    • 15:30

      IF Eksjö Fotboll (hemma) P-05


      17:30
    • 15:30

      Bankeryds SK (hemma) P-07


      17:00
    • 17:00

      Ulagsmatch: HIF-Aneby SK P-02


      19:00
    • 17:00

      Bankeryds SK gul (borta) P-06


      19:00
    • 17:00

      Aneby SK (hemma) Fotboll Herr


      19:00
    • 17:00

      Holsby SK 9-m (hemma) F-03/04


      19:00
  • 28Mån
    v.22
    • 17:15

      Träning F-05


      19:00
    • 17:30

      Träning P-07


      19:00
    • 17:30

      Träning P-04


      19:00
    • 17:30

      Träning F-03/04


      19:00
    • 17:30

      Träning P-06


      19:00
    • 17:30

      Träning F-10


      18:30
    • 18:00

      Träning P-10


      19:00
    • 18:00

      Träning P-02


      19:30
    • 19:00

      Träning P-03


      20:30
  • 29Tis
    • 17:00

      Träning P-04


      18:30
    • 17:30

      Träning P-05


      19:00
    • 17:30

      Träning F-08


      19:00
    • 17:30

      Träning F-06


      19:00
    • 17:30

      Träning P-08


      19:00
    • 17:30

      Träning F-07


      19:00
    • 17:30

      Träning P-09


      18:45
    • 17:30

      Träning F-09


      18:30
    • 18:30

      IF Haga (borta) F-08


      20:30
    • 18:30

      Träning Fotboll Herr


      20:00
    • 18:45

      Träning F-05


      20:30
    • 19:00

      Träning P-02


      20:30
  • 30Ons
    • 17:00

      Träning P-03


      21:00
    • 17:30

      Träning P-06


      19:00
    • 17:30

      Träning F-03/04


      19:00
    • 17:30

      Träning P-07


      19:00
    • 17:30

      Träning F-10


      18:30
    • 18:00

      Träning P-10


      19:00
    • 19:00

      IK Vista (hemma) P-02


      21:00
  • 31Tor
    • 17:00

      Träning P-04


      18:30
    • 17:30

      Träning P-03


      19:00
    • 17:30

      Träning F-08


      19:00
    • 17:30

      Träning F-06


      19:00
    • 17:30

      Träning F-07


      19:00
    • 17:30

      Träning P-08


      19:00
    • 17:30

      Träning F-09


      18:30
    • 18:30

      Träning Fotboll Herr


      20:00
    • 18:45

      Träning F-05


      20:30
    • 19:00

      Bäckseda IF 2 (borta) P-05


      21:00