Avbryt
Börja följ

Fyll i din e-postadress för gratis uppdateringar om Arlanda IBK

Följ

Arlanda IBK

Följ oss för uppdateringar
Följ

Vi använder cookies för att ge dig bästa upplevelsen. Läs vår cookiepolicy här. Genom att fortsätta använda tjänsten godkänner du denna.

Okej
Arlanda IBK
Välj lag

Februari 2020

Alla aktiviteter
  • 1Lör
    v.5
    • 08:45

      Almunge IK svart (borta) F10-12


      10:45
    • 09:00

      Björklinge BK (borta) P09


      11:00
    • 09:10

      Alunda IBF svart (hemma) F10-12


      11:10
    • 10:00

      Alunda IBF vit (borta) F10-12


      12:00
    • 10:25

      Almunge IK F11/12 (borta) F10-12


      12:25
    • 10:30

      Match div 2 V RA19 P05


      12:00
    • 10:50

      IK Sirius FBC P09 Ekudden (borta) P09


      12:50
    • 12:00

      Almunge IK (hemma) Herrar A-lag


      14:00
    • 12:20

      Storvreta IBK P07 (borta) P06/07


      14:20
    • 14:30

      SK Vide 1 (hemma) P08


      16:30
    • 14:45

      IK Sirius FBC P06 Ekudden (hemma) P06/07


      16:45
    • 17:00

      Vallentuna IBK (borta) Old Ladies


      19:00
    • 17:20

      Bälinge IF F08/09 (borta) F05-09


      19:20
  • 2Sön
    • 10:00

      Träning P13/14


      11:00
    • 10:00

      Träning P12


      11:00
    • 12:30

      Uppsala Life IF U (hemma) Herrar B-lag


      14:30
    • 13:00

      IBF Falun Ungdom (borta) DAM


      15:00
    • 13:15

      SK Vide vit (borta) P11


      15:15
    • 13:40

      Storvreta IBK Svart (borta) P11


      15:40
    • 13:40

      Storvreta IBK röd (hemma) P11


      15:40
    • 14:05

      SK Vide vit (hemma) P11


      16:05
    • 14:15

      Åkersberga IBF (B) (borta) Juniorlag Herrar


      16:15
    • 14:30

      Storvreta IBK Svart (borta) P11


      16:30
    • 14:30

      SK Vide svart (hemma) P11


      16:30
    • 14:55

      SK Vide svart (borta) P11


      16:55
    • 15:20

      Storvreta IBK röd (borta) P11


      17:20
  • 3Mån
    v.6
  • 4Tis
  • 5Ons
  • 6Tor
  • 7Fre
  • 8Lör
    • 08:45

      Hagunda IF (borta) F10-12


      10:45
    • 08:50

      IK Sirius FBC P08 Domarringen (borta) P08


      10:50
    • 09:10

      Alunda IBF vit (hemma) F10-12


      11:10
    • 10:00

      Alunda IBF blå (borta) F10-12


      12:00
    • 10:00

      Almunge IK (hemma) P09


      12:00
    • 10:25

      Hagunda IF F11/12 (borta) F10-12


      12:25
    • 10:30

      Lagaktivitet F05-09


      12:00
    • 12:30

      Enköpings IBK (hemma) P09


      14:30
    • 13:45

      Storvreta IBK P06 (hemma) P06/07


      15:45
    • 15:00

      IK Sirius FBC/IBK (hemma) RA19 P05


      17:00
    • 16:15

      FBC Uppsala Ungdom (hemma) F05-09


      18:15
    • 16:40

      Bälinge IF (borta) P06/07


      18:40
  • 9Sön
    • 10:00

      Träning P13/14


      11:00
    • 11:00

      Träning P11


      12:00
    • 12:30

      IBF Hedemora (hemma) DAM


      14:30
    • 13:15

      Rasbo IK Legends (borta) Herrar B-lag


      15:15
    • 15:20

      Funbo IF (borta) P12


      17:20
    • 15:30

      Match div 2 mot Björklinge 03/04 RA19 P05


      17:30
    • 15:45

      Frötuna IBF vit (hemma) P12


      17:45
    • 16:35

      Frötuna IBF röd (borta) P12


      18:35
    • 17:00

      Örsundsbro IF gul (borta) P12


      19:00
  • 10Mån
    v.7
  • 11Tis
  • 12Ons
  • 13Tor
  • 14Fre
    • 18:00

      Träning P09


      19:00
    • 18:45

      FBC Uppsala Ungdom (borta) RA19 P05


      20:45
  • 15Lör
    • 08:15

      Vaksala SK gul (borta) P12


      10:15
    • 08:40

      Storvreta IBK röd (hemma) P12


      10:40
    • 09:30

      Storvreta IBK svart (borta) P12


      11:30
      Ärentunaskolan
      Serie: Knatteligan Pojkar grön 3 grp 2 (P12)
      Resultat och referat
    • 09:30

      FBC Uppsala Ungdom vit (hemma) P08


      11:30
    • 09:55

      Vaksala gul 2 (borta) P12


      11:55
    • 10:45

      Almunge IK P05 (hemma) RA19 P05


      12:45
    • 12:00

      Midas IBK (borta) P09


      14:00
    • 12:15

      Funbo IF (borta) F10-12


      14:15
    • 12:15

      IBF Roslagsalliansen (hemma) Herrar A-lag


      14:15
    • 12:40

      Örsundsbro IF vit (hemma) F10-12


      14:40
    • 13:30

      Örsundsbro IF blå (borta) F10-12


      15:30
    • 13:45

      IK Sirius FBC P06 (hemma) P06/07


      15:45
    • 13:55

      Funbo IF svart (borta) F10-12


      15:55
    • 14:40

      SK Vide (borta) P06/07


      16:40
  • 16Sön
    • 08:20

      Storvreta IBK P09 (borta) P09


      10:20
    • 08:45

      Alunda IBF svart (borta) F10-12


      10:45
    • 09:10

      IK Sirius IBK (hemma) F10-12


      11:10
    • 10:00

      IK Sirius IBK F11/12 (borta) F10-12


      12:00
    • 10:00

      Träning P13/14


      11:00
    • 10:00

      Träning P12


      11:00
    • 10:25

      Alunda IBF blå (borta) F10-12


      12:25
    • 10:50

      IK Sirius IBK F09 (borta) F05-09


      12:50
    • 11:00

      Träning P11


      12:00
    • 12:30

      Skälby IBK Ungdom/Tillberga IK (hemma) Juniorlag Herrar


      14:30
    • 13:00

      IBF Borlänge (borta) DAM


      15:00
    • 15:10

      IS Saga U (borta) Herrar B-lag


      17:10
  • 17Mån
    v.8
  • 18Tis
  • 19Ons
  • 20Tor
  • 21Fre
    • 16:50

      Träning RA19 P05


      18:00
    • 18:00

      Träning P09


      19:00
  • 22Lör
    • 10:00

      Midas IBK P06 (hemma) P06/07


      12:00
    • 11:00

      Wåhla IBK (borta) RA19 P05


      13:00
    • 11:45

      Enköpings IBK (hemma) Herrar A-lag


      13:45
    • 14:30

      Hofors IBK (hemma) DAM


      16:30
    • 17:00

      IBK Uppsala Teknologer Legends (hemma) Herrar B-lag


      19:00
  • 23Sön
    • 10:00

      Träning P13/14


      11:00
    • 10:00

      Träning P12


      11:00
    • 11:00

      Träning P11


      12:00
    • 13:00

      Frivillig aktivitet F05-09


      15:00
  • 24Mån
    v.9
  • 25Tis
  • 26Ons
  • 27Tor
  • 28Fre
  • 29Lör