Avbryt
Börja följ

Fyll i din e-postadress för gratis uppdateringar om Arlanda IBK

Följ

Arlanda IBK

Följ oss för uppdateringar
Följ

Vi använder cookies för att ge dig bästa upplevelsen. Läs vår cookiepolicy här. Genom att fortsätta använda tjänsten godkänner du denna.

Okej
Arlanda IBK
Välj lag

Januari 2020

Alla aktiviteter
  • 1Ons
    v.1
  • 2Tor
    • 08:00

      Storvretacupen P06/07


      00:00
    • 08:00

      Storvretacupen -20 RA19 P05


      00:00
    • 09:00

      Björklinge BK (borta) P06/07


      09:45
    • 10:00

      Huddinge IBS (hemma) P06/07


      10:45
    • 16:00

      IBK Lockerud Mariestad (borta) P06/07


      16:45
    • 18:45

      Andersberg IBK (hemma) P06/07


      19:30
    • 19:00

      Träning Herrar A-lag


      21:00
    • 20:00

      Träning DAM


      22:00
  • 3Fre
  • 4Lör
    • 00:00

      Storvretacupen P06/07


      19:00
    • Heldag

      Storvreta cup F05-09

    • Heldag

      Storvreta cup F05-09

  • 5Sön
  • 6Mån
    v.2
  • 7Tis
  • 8Ons
  • 9Tor
  • 10Fre
  • 11Lör
    • 09:30

      Storvreta IBK P05 (hemma) RA19 P05


      11:30
    • 10:00

      Tierp IBK (borta) P09


      12:00
    • 10:50

      IK Sirius FBC P06 Ekudden (borta) P06/07


      12:50
    • 12:00

      KAIS Mora UIF (hemma) DAM


      14:00
    • 14:30

      Alunda IBF U (hemma) Herrar A-lag


      16:30
    • 16:00

      Örsundsbro IF (borta) RA19 P05


      18:00
    • 16:30

      Alunda IBF (hemma) P06/07


      18:30
  • 12Sön
  • 13Mån
    v.3
  • 14Tis
    • 17:15

      Träning P09


      18:30
    • 18:00

      Träning RA19 P05


      19:30
      Ekilla Hallen
      Anteckning: 1:a 30 min ute
    • 19:00

      Träning Juniorlag Herrar


      20:30
    • 20:00

      Träning Herrar A-lag


      22:00
    • 20:15

      Uppsala Life IF Dam (borta) DAM


      22:15
  • 15Ons
  • 16Tor
  • 17Fre
    • 17:30

      Träning P09


      18:30
    • 19:00

      IBK Uppsala Teknologer (borta) DAM


      21:00
    • 19:15

      Hagunda IF (05) (hemma) RA19 P05


      21:15
  • 18Lör
    • 08:45

      Storvreta IBK F11/12 1 (hemma) F10-12


      10:45
    • 09:10

      Almunge IK F11/12 (borta) F10-12


      11:10
    • 10:25

      Arlanda IBK F11/12 lag 2 (hemma) F10-12


      12:25
    • 10:50

      Almunge IK svart (hemma) F10-12


      12:50
    • 11:45

      IK Sirius FBC P09 (hemma) P09


      13:45
    • 13:00

      Storvreta IBK F08 (hemma) F05-09


      15:00
    • 14:15

      Vaksala SK P09 Svart (hemma) P09


      16:15
    • 15:30

      Funbo IF (hemma) P06/07


      17:30
    • 16:45

      FBC Uppsala Ungdom (hemma) RA19 P05


      18:45
    • 18:00

      IBK Östhammar U (hemma) Herrar B-lag


      20:00
  • 19Sön
    • 09:15

      IK Sirius FBC P10/11 Domarringen (hemma) P11


      11:15
    • 09:40

      Storvreta IBK Svart (hemma) P11


      11:40
    • 09:40

      Storvreta IBK röd (borta) P11


      11:40
    • 10:00

      Träning P13/14


      11:00
    • 10:00

      Träning P12


      11:00
    • 10:05

      IK Sirius FBC P10/11 Domarringen (borta) P11


      12:05
    • 10:15

      Frukost Juniorlag Herrar


      11:15
    • 10:30

      Storvreta IBK röd (hemma) P11


      12:30
    • 10:55

      IK Sirius FBC blå (hemma) P11


      12:55
    • 11:20

      Storvreta IBK Svart (hemma) P11


      13:20
    • 11:20

      IK Sirius FBC blå (borta) P11


      13:20
    • 12:30

      Västerås IBS Ungdom (hemma) Juniorlag Herrar


      14:30
    • 17:00

      Rotebro IS IBK (C) (borta) Juniorlag Herrar


      19:00
    • 19:30

      Järfälla IBK (borta) Old Ladies


      21:30
  • 20Mån
    v.4
  • 21Tis
  • 22Ons
  • 23Tor
  • 24Fre
  • 25Lör
    • 08:45

      Bälinge IF gul (hemma) P11


      10:45
    • 09:10

      Vaksala SK vit (hemma) P11


      11:10
    • 09:10

      Vaksala SK svart (borta) P11


      11:10
    • 09:35

      Bälinge IF gul (borta) P11


      11:35
    • 10:00

      Vaksala SK svart (hemma) P11


      12:00
    • 10:25

      Bälinge IF svart (hemma) P11


      12:25
    • 10:50

      Vaksala SK vit (hemma) P11


      12:50
    • 10:50

      Bälinge IF svart (borta) P11


      12:50
    • 11:45

      Funbo IF (hemma) P09


      13:45
    • 13:00

      Frötuna IBF (hemma) P06/07


      15:00
    • 13:00

      Stenhagens KK Röd (hemma) P08


      15:00
    • 14:30

      Skutskärs IBK (hemma) Herrar A-lag


      16:30
    • 16:40

      FBC Uppsala Ungdom (borta) RA19 P05


      18:40
    • 17:30

      Stenhagens KK (hemma) F05-09


      19:30
  • 26Sön
    • 08:40

      Storvreta IBK svart (borta) F10-12


      10:40
    • 09:05

      Funbo IF (hemma) F10-12


      11:05
    • 09:30

      Funbo IF svart (hemma) F10-12


      11:30
    • 10:00

      Träning P13/14


      11:00
    • 10:00

      Träning P12


      11:00
    • 10:20

      Storvreta IBK röd (borta) F10-12


      12:20
    • 12:30

      IK Sirius FBC/IBK (hemma) Juniorlag Herrar


      14:30
  • 27Mån
    v.5
  • 28Tis
  • 29Ons
  • 30Tor
  • 31Fre
    • 16:50

      Träning RA19 P05


      18:00
    • 18:00

      Träning P09


      19:00