Avbryt
Börja följ

Fyll i din e-postadress för gratis uppdateringar om Arlanda IBK

Följ

Arlanda IBK

Följ oss för uppdateringar
Följ

Vi använder cookies för att ge dig bästa upplevelsen. Läs vår cookiepolicy här. Genom att fortsätta använda tjänsten godkänner du denna.

Okej
Arlanda IBK
Välj lag

Mars 2019

Alla aktiviteter
  • 1Fre
    v.9
    • 17:30

      Träning P09


      18:30
  • 2Lör
    • 11:00

      Hallansvar Old Ladies


      15:00
    • 12:00

      Duvbo IK (C) (hemma) Old Ladies


      14:00
    • 14:30

      Almunge IK (05) (borta) P04/05


      16:30
    • 16:00

      Enköpings IBK U (borta) DAM


      18:00
  • 3Sön
    • 09:00

      Träning P11


      10:00
    • 09:40

      IK Sirius IBK P09 (borta) P09


      11:40
    • 10:00

      Träning P12/13


      11:00
    • 10:00

      Träning P10


      11:00
    • 13:00

      IFK Dannemora/Ö (borta) F06-09


      15:00
  • 4Mån
    v.10
  • 5Tis
  • 6Ons
  • 7Tor
  • 8Fre
    • 16:50

      Träning P04/05


      18:30
    • 18:30

      Träning P09


      20:00
    • 20:10

      Hagunda IF (borta) DAM


      22:10
    • 20:20

      IK Sirius FBC (borta) Juniorlag Herrar


      22:20
  • 9Lör
    • 09:00

      IK Sirius FBC/IBK (borta) P04/05


      11:00
    • 10:15

      IFK Dannemora/Ö (hemma) P09


      12:15
    • 10:20

      Björklinge BK 1 (borta) F06-09


      12:20
    • 12:15

      Bålsta FBC (borta) P06/07


      14:15
    • 12:30

      Storvreta IBK U (hemma) Herrar A-lag


      14:30
    • 14:30

      Wåhla IBK (borta) P04/05


      16:30
    • 14:30

      IK Frej Täby IBK (B) (borta) Juniorlag Herrar


      16:30
    • 15:00

      Wåhla IBK U (hemma) DAM


      17:00
    • 15:00

      Örsundsbro IF (borta) Herrar B-lag


      17:00
    • 15:00

      Alunda IBF blå (borta) P08


      17:00
  • 10Sön
    • 09:00

      Träning P11


      10:00
    • 10:00

      Träning P12/13


      11:00
    • 11:30

      Almunge IK (04) (hemma) P04/05


      13:30
    • 15:20

      SK Vide vit (borta) P10


      17:20
    • 16:00

      SK Vide blå (hemma) P10


      18:00
    • 16:20

      Rasbo IK svart (borta) P10


      18:20
    • 16:30

      Vallentuna IBK (borta) Old Ladies


      18:30
    • 16:40

      Rasbo IK vit (hemma) P10


      18:40
  • 11Mån
    v.11
  • 12Tis
  • 13Ons
  • 14Tor
  • 15Fre
    • 17:30

      Träning P09


      18:30
    • 18:45

      Storvreta IBK (hemma) P04/05


      20:45
  • 16Lör
    • 08:30

      Almunge IK (hemma) P08


      10:30
    • 09:45

      Örsundsbro IF (hemma) P06/07


      11:45
    • 11:00

      Hagunda IF (hemma) P04/05


      13:00
    • 12:15

      Alunda IBF (hemma) Juniorlag Herrar


      14:15
    • 14:45

      Stenhagens KK (hemma) DAM


      16:45
    • 14:45

      Stenhagens KK (borta) Herrar A-lag


      16:45
    • 14:50

      Hagunda IF blå (borta) P09


      16:50
    • 17:45

      Fyrislunds BK U (hemma) Herrar B-lag


      19:45
  • 17Sön
    • 09:00

      Träning P11


      10:00
    • 10:00

      Träning P10


      11:00
    • 10:00

      Träning P12/13


      11:00
    • 11:15

      Grimsta AIK (A) (hemma) Juniorlag Herrar


      13:15
    • 11:30

      Vaksala SK svart (borta) P11


      13:30
    • 11:30

      Lokomotiv Grillby IBK (hemma) P11


      13:30
    • 12:10

      Vaksala SK vit (hemma) P11


      14:10
    • 12:10

      IK Sirius IBK/FBC svart (borta) P11


      14:10
    • 12:30

      IK Sirius IBK/FBC svart (borta) P11


      14:30
    • 12:50

      Vaksala SK svart (borta) P11


      14:50
    • 12:50

      Lokomotiv Grillby IBK (hemma) P11


      14:50
    • 13:10

      Vaksala SK vit (hemma) P11


      15:10
    • 13:15

      Sigtuna IF IBK (hemma) Old Ladies


      15:15
    • 16:30

      Frötuna IBF (hemma) F10/11


      18:30
    • 17:10

      Frötuna IBF ny (borta) F10/11


      19:10
    • 17:50

      Vaksala SK svart (borta) F10/11


      19:50
    • 18:10

      Vaksala SK svart ny (hemma) F10/11


      20:10
  • 18Mån
    v.12
    • 17:25

      Träning P08


      18:30
    • 18:45

      Storvreta IBK F08 (hemma) F06-09


      20:45
    • 20:15

      TÖFF/Tierp IBK (borta) DAM


      22:15
    • 21:15

      Träning Herrar B-lag


      22:15
  • 19Tis
  • 20Ons
  • 21Tor
  • 22Fre
  • 23Lör
    • 10:45

      Bälinge IF svart (hemma) P09


      12:45
      Ekilla sporthall
      Serie: Pantam Pojk blå18/19
      Anteckning: Samling Ekilla hallen 10:15. Observera att matchtiden kommer att ändras från 11:15 till 10:45. Därav den lite tidigare samlingstiden. Vid funderingar tveka inte att höra av dig/ Clabbe
      Resultat och referat
    • 12:30

      Björklinge BK U (hemma) Herrar A-lag


      14:30
    • 12:45

      Björklinge BK U (borta) DAM


      14:45
    • 13:30

      IBK Östhammar (borta) P04/05


      15:30
    • 14:45

      Livets Ord IF U (hemma) Herrar B-lag


      16:45
    • 15:00

      Rotebro IS IBK (B) (borta) Old Ladies


      17:00
  • 24Sön
    • 09:00

      Träning P11


      10:00
    • 09:40

      IK Sirius IBK F08 (borta) F06-09


      11:40
    • 10:00

      Träning P12/13


      11:00
    • 10:20

      Storvreta IBK P07 (borta) P06/07


      12:20
    • 15:00

      Rotebro IS IBK (C) (borta) Juniorlag Herrar


      17:00
    • 15:45

      Stenhagens KK Röd (borta) P08


      17:45
    • 17:50

      Bälinge IF (borta) P04/05


      19:50
  • 25Mån
    v.13
  • 26Tis
  • 27Ons
  • 28Tor
  • 29Fre
    • 16:50

      Träning P04/05


      18:30
    • 18:30

      Träning P09


      20:00
  • 30Lör
    • 10:00

      Alunda IBF (hemma) P04/05


      12:00
    • 11:15

      Hagunda IF F07/08 (hemma) F06-09


      13:15
    • 11:20

      Björklinge BK (borta) P09


      13:20
    • 11:20

      Västerlöfsta IBF (borta) Herrar A-lag


      13:20
    • 12:45

      Södra Trögds IK (borta) Herrar B-lag


      14:45
    • 13:45

      Järfälla IBK (hemma) Old Ladies


      15:45
    • 15:45

      IS Saga (hemma) P04/05


      17:45
  • 31Sön
    • 09:00

      Träning P11


      10:00
    • 10:00

      Träning P12/13


      11:00