Avbryt
Börja följ

Fyll i din e-postadress för gratis uppdateringar om Arlanda IBK

Följ

Arlanda IBK

Följ oss för uppdateringar
Följ

Vi använder cookies för att ge dig bästa upplevelsen. Läs vår cookiepolicy här. Genom att fortsätta använda tjänsten godkänner du denna.

Okej
Arlanda IBK
Välj lag

Februari 2019

Alla aktiviteter
  • 1Fre
    v.5
    • 16:50

      Träning P04/05


      18:30
    • 18:30

      Träning P09


      20:00
  • 2Lör
    • 10:15

      Funbo IF (hemma) P09


      12:15
    • 11:45

      VÅSC (hemma) Herrar B-lag


      13:45
    • 13:30

      Vallentuna IBK (hemma) Juniorlag Herrar


      15:30
    • 13:40

      Tierp IBK/TÖFF (borta) P04/05


      15:40
    • 16:30

      Gävle GIK (borta) DAM


      18:30
  • 3Sön
    • 09:00

      Knatteligan Södra Trög F10/11


      14:00
    • 09:00

      Träning P11


      10:00
    • 10:00

      Träning P12/13


      11:00
    • 10:00

      Södra Trögds IK (borta) F10/11


      12:00
    • 10:00

      Träning P10


      11:00
    • 10:40

      Södra Trögds IK (hemma) F10/11


      12:40
    • 11:00

      Örsundsbro IF vit (borta) F10/11


      13:00
    • 11:15

      Rasbo IK (borta) P08


      13:15
    • 11:15

      Stenhagens KK (hemma) P06/07


      13:15
    • 11:20

      Örsundsbro IF blå (hemma) F10/11


      13:20
    • 12:30

      Stenhagens KK 1 (hemma) Juniorlag Herrar


      14:30
    • 13:00

      IK Nordia/Enköpings IBK (borta) P04/05


      15:00
    • 15:15

      Järfälla IBK (borta) Old Ladies


      17:15
  • 4Mån
    v.6
  • 5Tis
  • 6Ons
  • 7Tor
  • 8Fre
    • 16:50

      Träning P04/05


      18:30
    • 18:30

      Träning P09


      20:00
  • 9Lör
    • 09:30

      FBC Uppsala Ungdom (hemma) P04/05


      11:30
    • 10:45

      Vaksala SK 3 P08 svart (hemma) P08


      12:45
    • 12:00

      SK Vide (hemma) P04/05


      14:00
    • 12:45

      Frötuna IBF röd (borta) P11


      14:45
    • 13:05

      Hagunda IF vit (borta) P11


      15:05
    • 13:05

      Frötuna IBF röd (hemma) P11


      15:05
    • 13:15

      Bålsta FBC (hemma) Herrar A-lag


      15:15
    • 13:25

      Frötuna IBF röd (hemma) P11


      15:25
    • 13:45

      Hagunda IF vit (borta) P11


      15:45
    • 13:45

      Frötuna IBF vit (hemma) P11


      15:45
    • 14:05

      Frötuna IBF röd (hemma) P11


      16:05
    • 14:05

      Frötuna IBF vit (borta) P11


      16:05
    • 14:25

      Frötuna IBF vit (borta) P11


      16:25
    • 14:30

      Almunge IK (borta) P10


      16:30
    • 14:50

      Frötuna IBF röd (hemma) P10


      16:50
    • 15:15

      Väddö IF U (hemma) Herrar B-lag


      17:15
    • 15:30

      Bålsta FBC vit (borta) P10


      17:30
    • 15:30

      Hagunda IF Östra (borta) P06/07


      17:30
    • 15:30

      IBF Borlänge (borta) DAM


      17:30
    • 15:45

      Täby FC (C) (borta) Juniorlag Herrar


      17:45
    • 15:50

      Bålsta FBC (borta) P10


      17:50
  • 10Sön
    • 10:00

      Träning P12/13


      11:00
    • 11:45

      VÅSC (avstår kval/uppflyttning) (hemma) DAM


      13:45
    • 13:10

      Vaksala SK svart (borta) P09


      15:10
    • 13:30

      Rasbo IK (hemma) P04/05


      14:45
  • 11Mån
    v.7
    • 17:25

      Träning P08


      18:30
    • 18:30

      Träning F06-09


      19:30
    • 19:20

      Träning Juniorlag Herrar


      21:00
    • 19:30

      Träning DAM


      21:15
      Ekilla sporthall
      Samlingsinformation: Samling 19:30 för utepass
      Samlingstid: 19:30
      Anteckning: Innepass 20:00-21:15
    • 19:30

      Träning F-01/03


      21:15
    • 21:15

      Träning Herrar B-lag


      22:15
  • 12Tis
  • 13Ons
  • 14Tor
  • 15Fre
    • 16:50

      Träning P04/05


      18:30
    • 18:30

      Storvreta IBK P09 (hemma) P09


      20:30
  • 16Lör
    • 10:00

      FBC Uppsala Ungdom (hemma) F06-09


      12:00
    • 11:00

      Bålsta FBC (borta) P08


      13:00
    • 13:00

      IBF Falun Ungdom (hemma) DAM


      15:00
    • 14:20

      Stenhagens KK Legends (borta) Herrar B-lag


      16:20
    • 16:00

      Stäkets IF (hemma) Juniorlag Herrar


      18:00
    • 19:00

      IK Sirius FBC/IBK (borta) P04/05


      21:00
  • 17Sön
    • 09:00

      Träning P11


      10:00
    • 10:00

      Träning P12/13


      11:00
    • 10:00

      Träning P10


      11:00
    • 12:30

      FBC Uppsala Ungdom/Östra Aros (hemma) DAM


      14:30
  • 18Mån
    v.8
  • 19Tis
  • 20Ons
  • 21Tor
  • 22Fre
    • 16:50

      Träning P04/05


      18:30
    • 18:30

      Träning P09


      20:00
  • 23Lör
  • 24Sön
    • 09:00

      Träning P11


      10:00
    • 10:00

      Träning P12/13


      11:00
    • 10:00

      Träning P10


      11:00
  • 25Mån
    v.9
  • 26Tis
  • 27Ons
  • 28Tor