Avbryt
Börja följ

Fyll i din e-postadress för gratis uppdateringar om Arlanda IBK

Följ

Arlanda IBK

Följ oss för uppdateringar
Följ

Vi använder cookies för att ge dig bästa upplevelsen. Läs vår cookiepolicy här. Genom att fortsätta använda tjänsten godkänner du denna.

Okej
Arlanda IBK
Välj lag

November 2019

Alla aktiviteter
  • 1Fre
    v.44
  • 2Lör
    • 08:00

      Scorpiocupen RA19 P05


      00:00
    • 12:00

      IBF Falun Ungdom (hemma) DAM


      14:00
    • 15:15

      Rotebro IS IBK (borta) Old Ladies


      17:15
  • 3Sön
    • 00:00

      Scorpiocupen RA19 P05


      19:00
    • 10:00

      Träning P12


      11:00
    • 10:00

      Träning P13/14


      11:00
    • 11:00

      Träning P11


      12:00
    • 14:00

      Träning F13-14


      15:30
    • 14:00

      Träning F10-12


      15:30
    • 16:15

      Träning P09


      17:30
  • 4Mån
    v.45
  • 5Tis
    • 17:00

      Träning P11


      18:00
    • 19:00

      Träning P09


      20:15
  • 6Ons
  • 7Tor
  • 8Fre
  • 9Lör
    • 09:30

      SK Vide 1 (borta) P08


      11:30
    • 10:00

      IBF Roslagsalliansen (hemma) P09


      12:00
    • 11:15

      SK Vide (hemma) P06/07


      13:15
    • 12:30

      Enköpings IBK (hemma) F06-09


      14:30
      Ekilla sporthall
      Serie: Pantamera Flickor röd div 4 grupp B
      Samlingstid: 11:45
      Resultat och referat
    • 13:30

      IBF Hedemora (borta) DAM


      15:30
    • 14:00

      Enköpings IBK (borta) Herrar A-lag


      16:00
    • 14:00

      IS Saga U (hemma) Herrar B-lag


      16:00
  • 10Sön
    • 09:40

      IK Sirius FBC P06 Ekudden (borta) P06/07


      11:40
    • 10:00

      Träning P13/14


      11:00
    • 10:00

      Träning P12


      11:00
    • 11:00

      Träning P11


      12:00
  • 11Mån
    v.46
  • 12Tis
  • 13Ons
    • 17:30

      Träning F10-12


      18:30
    • 17:30

      Träning F13-14


      18:30
    • 17:40

      Tränings match mot sigtuna P11


      19:00
    • 18:00

      Träning P06/07


      19:30
    • 19:15

      Träning DAM


      21:00
    • 21:00

      Träning Herrar B-lag


      22:00
  • 14Tor
  • 15Fre
    • 18:00

      Träning P09


      19:00
  • 16Lör
    • 08:45

      Funbo IF (hemma) F10-12


      10:45
    • 09:10

      Storvreta IBK röd (borta) F10-12


      11:10
    • 10:25

      Funbo IF svart (hemma) F10-12


      12:25
    • 10:50

      Storvreta IBK svart (hemma) F10-12


      12:50
    • 12:00

      Storvreta IBK U (hemma) Herrar A-lag


      14:00
    • 12:15

      Örsundsbro IF (borta) F06-09


      14:15
    • 13:20

      Midas IBK P06 (borta) P06/07


      15:20
    • 15:00

      Alunda IBF (borta) RA19 P05


      17:00
    • 15:00

      IBF Borlänge (hemma) DAM


      17:00
    • 16:30

      IBK Uppsala Teknologer Legends (borta) Herrar B-lag


      18:30
    • 17:30

      SK Vide P09 Vit (hemma) P09


      19:30
    • 18:45

      IK Sirius FBC P08 Domarringen (hemma) P08


      20:45
  • 17Sön
    • 10:00

      Träning P12


      11:00
    • 10:00

      Träning P13/14


      11:00
    • 11:00

      Träning P11


      12:00
    • 12:00

      Bälinge IF (hemma) P06/07


      14:00
    • 12:30

      Väsby AIK (hemma) Old Ladies


      14:30
    • 14:30

      Skälby IBK Ungdom/Tillberga IK (borta) Juniorlag Herrar


      16:30
  • 18Mån
    v.47
  • 19Tis
  • 20Ons
  • 21Tor
  • 22Fre
  • 23Lör
    • 08:00

      Packa jullådor Juniorlag Herrar


      16:00
    • 09:30

      Alunda IBF (hemma) RA19 P05


      11:30
    • 10:45

      IS Saga 2 (hemma) P06/07


      12:45
    • 12:00

      Fjärdhundra SK (borta) P09


      14:00
    • 12:15

      Gottsunda IBF U (hemma) Herrar B-lag


      14:15
    • 14:45

      SK Vide (hemma) F06-09


      16:45
    • 16:00

      Skogås/Trångsunds IBK (hemma) Old Ladies


      18:00
    • 16:40

      FBC Uppsala Ungdom vit (borta) P08


      18:40
    • 16:45

      Rasbo IK U (borta) Herrar A-lag


      18:45
  • 24Sön
    • 10:00

      Träning P12


      11:00
    • 10:00

      Träning P13/14


      11:00
    • 12:00

      Hofors IBK (borta) DAM


      14:00
    • 12:30

      Töjnan IBK (hemma) Juniorlag Herrar


      14:30
    • 14:15

      Bälinge IF gul (borta) P11


      16:15
    • 14:20

      IK Sirius FBC P06 (borta) P06/07


      16:20
    • 14:40

      IK Sirius FBC P10/11 Domarringen (borta) P11


      16:40
    • 14:40

      IK Sirius FBC blå (hemma) P11


      16:40
    • 15:05

      Bälinge IF gul (hemma) P11


      17:05
    • 15:30

      IK Sirius FBC P10/11 Domarringen (borta) P11


      17:30
    • 15:30

      Bälinge IF svart (hemma) P11


      17:30
    • 15:55

      Bälinge IF svart (borta) P11


      17:55
    • 16:20

      IK Sirius FBC blå (borta) P11


      18:20
  • 25Mån
    v.48
  • 26Tis
  • 27Ons
  • 28Tor
  • 29Fre
  • 30Lör
    • 10:00

      Storvreta IBK P06 (hemma) P06/07


      12:00
    • 10:15

      Stenhagens KK röd (hemma) P12


      12:15
    • 10:40

      Örsundsbro IF gul (borta) P12


      12:40
    • 11:55

      Wåhla IBK (hemma) P12


      13:55
    • 12:00

      Storvreta IBK F11/12 3 (hemma) F10-12


      14:00
    • 12:20

      Wåhla IBK (hemma) P12


      14:20
    • 12:50

      Björklinge BK F11/12 (borta) F10-12


      14:50
    • 13:30

      IBK Uppsala Teknologer U (hemma) Herrar A-lag


      15:30
    • 13:40

      Almunge IK svart (borta) F10-12


      15:40
    • 14:05

      Almunge IK F11/12 (hemma) F10-12


      16:05
    • 16:15

      Björklinge BK U (hemma) Herrar B-lag


      18:15
    • 16:40

      IS Saga (borta) RA19 P05


      18:40
    • 18:15

      Bålsta FBC (hemma) P08


      20:15
    • 18:30

      IFK Dannemora/Österby (borta) P06/07


      20:30