Avbryt
Börja följ

Fyll i din e-postadress för gratis uppdateringar om Arlanda IBK

Följ

Arlanda IBK

Följ oss för uppdateringar
Följ

Vi använder cookies för att ge dig bästa upplevelsen. Läs vår cookiepolicy här. Genom att fortsätta använda tjänsten godkänner du denna.

Okej
Arlanda IBK
Välj lag

Oktober 2019

Alla aktiviteter
  • 1Tis
    v.40
  • 2Ons
  • 3Tor
  • 4Fre
  • 5Lör
    • 10:00

      Träning P06/07


      11:00
    • 11:15

      IK Sirius FBC/IBK (hemma) RA19 P05


      13:15
    • 12:30

      IBK Östhammar U (borta) Herrar B-lag


      14:30
    • 13:00

      Stenhagens KK (hemma) DAM


      15:00
    • 16:00

      Järfälla IBK (hemma) Old Ladies


      18:00
    • 17:00

      Skutskärs IBK (borta) Herrar A-lag


      19:00
  • 6Sön
  • 7Mån
    v.41
  • 8Tis
  • 9Ons
  • 10Tor
  • 11Fre
  • 12Lör
    • 10:00

      Örsundsbro IF (hemma) RA19 P05


      12:00
    • 11:15

      Tobo-Örbyhus FF/Tierp IBK (hemma) F06-09


      13:15
    • 11:30

      Enköpings IBK (borta) P09


      13:30
    • 11:40

      Alunda IBF (borta) P06/07


      13:40
    • 12:45

      Hagunda IBF (hemma) Herrar A-lag


      14:45
    • 14:15

      Almunge IK (borta) P09


      16:15
    • 16:00

      KAIS Mora UIF (borta) DAM


      18:00
    • 16:15

      Storvreta AIK (hemma) Herrar B-lag


      18:15
  • 13Sön
    • 08:45

      Funbo IF svart (borta) F10-12


      10:45
    • 09:35

      Funbo IF (hemma) F10-12


      11:35
    • 10:00

      Frötuna IBF ny (borta) F10-12


      12:00
    • 10:00

      Träning P12


      11:00
    • 10:00

      Träning P11


      11:00
    • 10:25

      Frötuna IBF (hemma) F10-12


      12:25
    • 10:50

      Funbo IF (borta) P06/07


      12:50
    • 12:30

      Hagunda IF (05) (Div 3) (hemma) RA19 P05


      14:30
    • 15:15

      AIK IBF (C) (borta) Juniorlag Herrar


      17:15
    • 19:00

      Sigtuna IF IBK (borta) Old Ladies


      21:00
  • 14Mån
    v.42
  • 15Tis
  • 16Ons
  • 17Tor
  • 18Fre
    • 18:00

      Träning P09


      19:00
    • 18:45

      FBC Uppsala Ungdom (borta) RA19 P05


      20:45
  • 19Lör
    • 08:30

      Storvreta IBK P09 (hemma) P09


      10:30
    • 09:45

      Storvreta IBK P07 (hemma) P06/07


      11:45
    • 11:00

      Midas IBK (hemma) P09


      13:00
    • 12:30

      Loke IBK (hemma) Herrar A-lag


      14:30
    • 13:00

      SK Vide (borta) RA19 P05


      15:00
    • 15:30

      IBK Uppsala Teknologer (hemma) DAM


      17:30
    • 15:30

      IFK Dannemora/Ö (borta) F06-09


      17:30
    • 18:00

      Rasbo IK Legends (hemma) Herrar B-lag


      20:00
  • 20Sön
    • 10:00

      Träning P13/14


      11:00
    • 10:00

      Träning P12


      11:00
    • 10:00

      Träning P11


      11:00
    • 12:00

      Vaksala SK 3 P08 svart (borta) P08


      14:00
    • 12:30

      Åkersberga IBF (B) (hemma) Juniorlag Herrar


      14:30
  • 21Mån
    v.43
  • 22Tis
  • 23Ons
  • 24Tor
  • 25Fre
    • 18:00

      Träning P09


      19:00
    • 19:15

      IK Sirius FBC (hemma) RA19 P05


      21:15
  • 26Lör
    • 09:30

      SK Vide svart (borta) P11


      11:30
    • 09:55

      Enköpings IBK svart (borta) P11


      11:55
    • 09:55

      Enköpings IBK vit (hemma) P11


      11:55
    • 10:00

      Bålsta FBC P09 (borta) P09


      12:00
    • 10:00

      Vaksala SK F12 Svart (hemma) F10-12


      12:00
    • 10:20

      SK Vide svart (hemma) P11


      12:20
    • 10:45

      Enköpings IBK svart (borta) P11


      12:45
    • 10:45

      SK Vide vit (hemma) P11


      12:45
    • 10:50

      Alunda IBF vit (borta) F10-12


      12:50
    • 11:10

      SK Vide vit (borta) P11


      13:10
    • 11:15

      Alunda IBF blå (borta) F10-12


      13:15
    • 11:35

      Enköpings IBK vit (borta) P11


      13:35
    • 11:40

      Vaksala SK F12 Gul (hemma) F10-12


      13:40
    • 11:55

      Gottsunda IBF (hemma) P12


      13:55
    • 12:20

      Frötuna IBF vit (borta) P12


      14:20
    • 12:45

      Bålsta FBC (hemma) P12


      14:45
    • 13:10

      Hagunda IF F07/08 (borta) F06-09


      15:10
    • 13:35

      Frötuna IBF röd (borta) P12


      15:35
    • 14:20

      Storvreta IBK P05 (borta) RA19 P05


      16:20
    • 16:30

      IK Sirius IBK (borta) DAM


      18:30
  • 27Sön
    • 10:00

      Träning P12


      11:00
    • 10:00

      Träning P11


      11:00
    • 10:00

      Träning P13/14


      11:00
    • 11:30

      Storvreta IBK P06 (borta) P06/07


      13:30
    • 11:50

      Nyby IBK (borta) Herrar B-lag


      13:50
    • 12:30

      Rasbo IK (borta) P09


      14:30
    • 13:30

      Stenhagens KK Röd (borta) P08


      15:30
    • 14:00

      IBF Roslagsalliansen (borta) Herrar A-lag


      16:00
    • 17:00

      Järfälla IBK (B) (borta) Juniorlag Herrar


      19:00
  • 28Mån
    v.44
  • 29Tis
  • 30Ons
  • 31Tor