Avbryt
Börja följ

Fyll i din e-postadress för gratis uppdateringar om Arlanda IBK

Följ

Arlanda IBK

Följ oss för uppdateringar
Följ

Vi använder cookies för att ge dig den bästa upplevelsen. Genom att använda tjänsten godkänner du detta.

Okej
Arlanda IBK
Välj lag

April 2018

Alla aktiviteter
  • 1Sön
    v.13
  • 2Mån
    v.14
  • 3Tis
  • 4Ons
  • 5Tor
  • 6Fre
    • 17:45

      Träning P-02


      19:00
  • 7Lör
  • 8Sön
    • 09:45

      Träning P10/11


      11:00
    • 11:00

      Träning P12-13


      12:00
    • 11:00

      Träning F10-13


      12:00
    • 12:10

      Bele Barkarby IF IBF (hemma) P-02


      14:10
  • 9Mån
    v.15
  • 10Tis
    • 16:45

      Träning P06/07


      18:30
    • 18:10

      Träning P05


      19:30
    • 18:40

      Träning P-02


      20:30
  • 11Ons
  • 12Tor
    • 17:00

      Träning P06/07


      18:30
    • 17:15

      Träning P10/11


      18:30
    • 18:15

      Träning P05


      19:45
    • 18:30

      Träning P-04


      19:30
    • 19:15

      Träning DAM & DJ17


      21:00
    • 19:30

      Träning P-02


      21:00
  • 13Fre
    • Heldag

      Mälarenergi cup P05

      Västerås med omnejd
      Anteckning: Intresseanmälan till Mälarenergicupen 2018
    • Heldag

      Mälarenergicup P06/07

    • 17:00

      Katrineholms Innebandy Cup P-04


      00:00
  • 14Lör
    • Heldag

      Mälarenergi cup P05

      Västerås med omnejd
      Anteckning: Intresseanmälan till Mälarenergicupen 2018
    • Heldag

      Mälarenergicup P06/07

    • Heldag

      Katrineholms Innebandy Cup P-04

    • 08:00

      Katrineholmscupen 13-15april P-04


      19:00
  • 15Sön
    • Heldag

      Mälarenergi cup P05

      Västerås med omnejd
      Anteckning: Intresseanmälan till Mälarenergicupen 2018
    • Heldag

      Mälarenergicup P06/07

    • 00:00

      Katrineholms Innebandy Cup P-04


      23:00
    • 08:00

      Katrineholmscupen 13-15april P-04


      19:00
    • 09:45

      Träning P10/11


      11:00
    • 11:00

      Avslutning P12-13


      12:00
    • 11:00

      Avslutning F10-13


      12:00
    • 11:00

      Kvalmatch mot Danemora DAM & DJ17


      14:30
  • 16Mån
    v.16
  • 17Tis
  • 18Ons
    • 18:30

      Träning P-04


      20:00
    • 18:30

      Avslutning med föräldramatch F06-09


      19:30
    • 19:30

      Träning F-01/03


      20:30
    • 19:30

      Träning Old Ladies


      21:00
  • 19Tor
  • 20Fre
    • 17:00

      Säsongsavslutning P-04


      22:00
    • 17:00

      Föreningsavslutning F06-09


      21:00
    • 17:00

      Säsongsavslutning för föreningen P05


      20:00
    • 17:00

      Föreningsavslutning P08/09


      20:00
  • 21Lör
    • 10:00

      ”Skillz” P08/09


      14:00
  • 22Sön
  • 23Mån
    v.17
  • 24Tis
    • 18:40

      Träning P-02


      20:30
  • 25Ons
  • 26Tor
  • 27Fre
    • 16:55

      Träning P05


      18:00
    • 18:00

      Träning F-01/03


      19:00
  • 28Lör
    • 09:00

      Stockholmscupen P-02


      00:00
  • 29Sön
    • 00:00

      Stockholmscupen P-02


      20:00
  • 30Mån
    v.18