Avbryt
Börja följ

Fyll i din e-postadress för gratis uppdateringar om Arlanda IBK

Följ

Arlanda IBK

Följ oss för uppdateringar
Följ

Vi använder cookies för att ge dig den bästa upplevelsen. Genom att använda tjänsten godkänner du detta.

Okej
Arlanda IBK
Välj lag

Oktober 2017

Alla aktiviteter
  • 1Sön
    v.39
    • 10:00

      Träning P10/11


      11:00
    • 12:30

      IK Sirius FBC P02 (hemma) P-02


      14:30
    • 16:00

      Träningsmatch Sigtuna P03 P-04


      18:00
  • 2Mån
    v.40
  • 3Tis
  • 4Ons
  • 5Tor
    • 17:00

      Träning P06/07


      18:30
    • 17:15

      Träning P10/11


      18:30
    • 18:15

      Träning P05


      19:45
    • 18:30

      Träning P-04


      19:30
    • 18:30

      Föräldramöte Arlanda IBK P04 P-04


      19:30
    • 19:15

      Träning DAM & DJ17


      20:45
    • 19:30

      Träning P-02


      21:00
    • 20:45

      Träning Herrar A-lag


      22:00
  • 6Fre
    • 17:45

      IK Sirius FBC P03S (hemma) P-02


      19:45
    • 19:30

      IS Saga U (hemma) Herrar A-lag


      21:30
  • 7Lör
    • 10:00

      Almunge IK (borta) P05


      12:00
    • 10:15

      Lamadjurets AIBC (hemma) P-04


      12:15
    • 12:00

      Almunge IK/Rasbo IK (hemma) F-01/03


      14:00
    • 13:00

      Högdalens AIS (A) (borta) P-02


      15:00
    • 14:00

      SK Vide (hemma) P05


      16:00
  • 8Sön
    • 10:00

      Träning P10/11


      11:00
    • 12:30

      IBS Nabla (hemma) Herrar B-lag


      14:30
    • 13:00

      Utdelning reklam P-02


      16:30
    • 14:20

      IK Sirius FBC P04 (borta) P-04


      16:20
    • 17:00

      IK Sätra/GGIK (borta) DAM & DJ17


      19:00
  • 9Mån
    v.41
  • 10Tis
  • 11Ons
  • 12Tor
  • 13Fre
    • 16:45

      Träning P05


      18:00
    • 18:30

      Grimsta AIK (hemma) P-02


      20:30
  • 14Lör
    • 10:00

      IK Sirius IBK P-07 Ekudden (hemma) P06/07


      12:00
    • 10:10

      FBC Uppsala Ungdom (01) (borta) F-01/03


      12:10
    • 10:15

      SK Vide (borta) P-02


      12:15
    • 11:15

      IS Saga (hemma) P05


      12:15
    • 11:15

      IS Saga (hemma) P05


      12:30
    • 12:15

      IBK Östhammar U (borta) Herrar A-lag


      14:15
    • 13:30

      Bålsta FBC (borta) P-04


      15:30
    • 14:15

      IK Nordia P05 (borta) P05


      16:15
  • 15Sön
    • 08:30

      Innebandyskolan P-02


      12:30
    • 09:00

      Träning P12-13


      10:00
    • 10:00

      Träning P10/11


      11:00
    • 11:00

      Träning F10-13


      12:00
    • 12:00

      Västerlöfsta IBF U (borta) Herrar B-lag


      14:00
    • 18:30

      Kungsängens IF (borta) Old Ladies


      20:30
    • 19:15

      Wåhla IBK (hemma) P-04


      21:15
  • 16Mån
    v.42
  • 17Tis
    • 17:00

      Träning P06/07


      18:30
    • 18:00

      Träning P05


      19:30
    • 18:40

      Träning P-02


      20:30
    • 19:30

      Lagfotografering P05


      20:00
    • 20:30

      Träning Herrar A-lag


      22:00
  • 18Ons
  • 19Tor
  • 20Fre
    • 16:45

      Träning P05


      18:00
    • 17:45

      Träning P-02


      19:00
    • 18:30

      Rosersbergs IK (borta) P06/07


      20:30
    • 19:00

      Träning F-01/03


      20:00
    • 19:30

      Enköpings IBK U (hemma) Herrar A-lag


      21:30
    • 19:30

      SK Vide 1 (borta) P-04


      21:30
  • 21Lör
    • 09:00

      IK Sirius FBC P05 (hemma) P05


      11:00
    • 10:15

      IBF Roslagsalliansen (hemma) P-02


      12:15
    • 12:00

      Storvreta IBK (hemma) P05


      14:00
    • 13:00

      Enköpings IBK (borta) P-04


      15:00
    • 13:10

      IS Saga (borta) F-01/03


      15:10
    • 13:15

      Vaksala SK P08 svart 2 (hemma) P08/09


      15:15
    • 14:00

      Funbo IF (borta) P08/09


      16:00
    • 14:30

      Storvreta IBK F07 (borta) F06-09


      16:30
    • 14:45

      Täby FC (B) (hemma) Old Ladies


      16:45
    • 15:00

      Lamadjurets AIBC (borta) P08/09


      17:00
    • 16:30

      Ängby IF (A) (borta) P-02


      18:30
    • 16:45

      Wåhla IBK U (hemma) Herrar B-lag


      18:45
  • 22Sön
    • 09:00

      Träning P12-13


      10:00
    • 09:00

      Innebandyskola P-04


      12:00
    • 10:00

      Träning P10/11


      11:00
    • 11:00

      Träning F10-13


      12:00
    • 13:00

      Strömsbro IF DJ17 (borta) DAM & DJ17


      15:00
    • 15:40

      SK Vide (borta) P06/07


      17:40
  • 23Mån
    v.43
  • 24Tis
  • 25Ons
  • 26Tor
  • 27Fre
    • 17:45

      Träning P-02


      19:00
    • 19:00

      Älvsjö AIK IBF (hemma) P-02


      21:00
    • 19:00

      Träning F-01/03


      20:00
  • 28Lör
    • 09:00

      Bålsta FBC (hemma) P06/07


      11:00
    • 10:15

      FBC Uppsala Ungdom (hemma) P05


      12:15
    • 11:30

      Stenhagens KK (hemma) P06/07


      13:30
    • 12:00

      Vaksala SK 08 Gul 1 (borta) P08/09


      14:00
    • 13:00

      IK Sirius FBC U (hemma) DAM & DJ17


      15:00
    • 15:00

      IFK Dannemora/Ö (hemma) F06-09


      17:00
    • 16:00

      Turebergs IF (borta) Old Ladies


      18:00
    • 16:40

      Hagunda IF (borta) P05


      18:40
    • 17:20

      Stenhagens KK/Lamadjurets AIBC (borta) P-02


      19:20
  • 29Sön
    • 09:00

      Träna Innebandyskolan P05


      12:00
    • 09:00

      Träning P12-13


      10:00
    • 10:00

      Träning P10/11


      11:00
    • 11:00

      Träning F10-13


      12:00
    • 12:30

      IBF Hedemora (hemma) DAM & DJ17


      14:30
    • 12:30

      IBF Roslagsalliansen (borta) P-04


      14:30
  • 30Mån
    v.44
  • 31Tis