Avbryt
Börja följ

Fyll i din e-postadress för gratis uppdateringar om Gnesta IK

Följ

Gnesta IK

Följ oss för uppdateringar
Följ

Vi använder cookies för att ge dig bästa upplevelsen. Läs vår cookiepolicy här. Genom att fortsätta använda tjänsten godkänner du denna.

Okej

November 2019

Alla aktiviteter
  • 1Fre
    v.44
  • 2Lör
    • 11:00

      Träning Konståkning


      12:00
    • 12:00

      Träning Konståkning


      13:00
    • 13:10

      Wing Academy by GIK U12


      14:10
    • 13:10

      Wing Academy by GIK U10


      14:10
    • 14:20

      Wing Academy by GIK U14


      15:20
    • 14:20

      Wing Academy by GIK J18


      15:20
  • 3Sön
  • 4Mån
    v.45
  • 5Tis
    • 17:00

      Träning U8


      17:50
    • 18:00

      Träning U10


      19:00
    • 19:00

      Träning U12


      20:00
    • 19:00

      Haninge Anchors HC (borta) A-lag Herrar


      21:00
    • 19:15

      Köping HC (borta) A-pojkar


      21:15
    • 20:00

      Träning U12


      20:30
    • 20:00

      Träning U14


      21:00
  • 6Ons
    • 17:00

      Träning Tjejhockey


      18:00
    • 18:10

      Träning U14


      19:10
    • 19:20

      Träning J18


      20:20
  • 7Tor
    • 17:00

      Träning U10


      18:30
    • 19:10

      Träning U12


      20:30
    • 19:30

      Åker/Strängnäs HC (borta) J18


      21:30
  • 8Fre
    • 17:00

      Träning U14


      18:00
    • 19:00

      Nynäshamns IF HC (hemma) A-lag Herrar


      21:00
  • 9Lör
    • 09:00

      Istid för Konståkare Konståkning


      11:30
      Gnesta Ishall
      Anteckning: Info enligt utskick som nu gått ut:

      Vi kör lördag 9/11! - "Istid för konståkare"
      Hej!

      Det var mer än 10 åkare som visade intresse för istiden på lördag.

      Så nu är aktiviteten uppdaterad, så anmäl ni som kommer. Det här gäller:
      - Istiden är 9-11.30.
      - Tränare Izabela kan inte närvara.
      - Minst 1 ledare på plats.
      - Föräldrar/anhörig har särskilt ansvar för sitt/sina barn.

      Förutom att åka fritt, så är det ett tillfälle för ”gemenskap” (vilket efterfrågades på föräldramöte, detta är en form) där alla olika åkare i olika grupper kan åka på isen samtidigt. Vi föräldrar kan dricka ”förmiddags-kaffe” på läktaren, t ex. Kanske behöver vissa saker göras.

      mvh
      Emil
    • 12:00

      IFK Mariefred (hemma) U14


      14:00
    • 17:00

      Södertälje SK (borta) U12


      18:00
  • 10Sön
  • 11Mån
    v.46
  • 12Tis
    • 17:00

      Träning U8


      17:50
    • 18:00

      Teori U14


      19:00
    • 18:00

      Träning U12


      19:00
    • 19:00

      SPAIF/JSK (hemma) A-lag Herrar


      21:00
    • 19:30

      Järna SK (borta) J18


      21:30
  • 13Ons
    • 17:00

      Träning Tjejhockey


      18:00
    • 18:10

      Träning U14


      19:10
    • 19:20

      Träning J18


      20:20
  • 14Tor
    • 17:00

      Träning U10


      18:30
    • 18:30

      Träning U12


      20:00
    • 20:10

      Träning Vets H35


      21:10
  • 15Fre
  • 16Lör
    • 10:30

      Åker/Strängnäs HC (borta) U14


      12:30
    • 12:30

      Södertälje SK (borta) U12


      13:30
  • 17Sön
  • 18Mån
    v.47
  • 19Tis
    • 17:00

      Träning U8


      17:50
    • 18:00

      Träning U10


      18:50
    • 19:00

      Träning U12


      20:00
    • 19:00

      Träning J18


      20:00
    • 20:00

      Träning U12


      20:30
    • 20:00

      Träning U14


      21:00
  • 20Ons
    • 17:00

      Träning Tjejhockey


      18:00
    • 18:10

      Träning U14


      19:10
    • 19:20

      Träning J18


      20:20
  • 21Tor
    • 17:00

      Träning U10


      18:30
    • 19:10

      Träning U12


      20:30
  • 22Fre
  • 23Lör
  • 24Sön
  • 25Mån
    v.48
    • 19:30

      Linden Hockey (hemma) A-pojkar


      21:30
  • 26Tis
    • 17:00

      Träning U8


      17:50
    • 18:00

      Träning U10


      18:50
    • 19:00

      Träning U12


      20:00
    • 20:00

      Träning U12


      20:30
    • 20:00

      Träning U14


      21:00
    • 21:00

      Träning J18


      22:00
  • 27Ons
    • 17:00

      Träning Tjejhockey


      18:00
    • 18:10

      Träning U14


      19:10
    • 19:20

      Träning J18


      20:20
    • 21:30

      MB Hockey (borta) Vets H35


      23:00
  • 28Tor
    • 17:00

      Träning U10


      18:30
    • 19:10

      Träning U12


      20:30
    • 19:30

      IFK Tumba IK (borta) J18


      21:30
  • 29Fre
    • 17:30

      Träning U14


      19:00
  • 30Lör
    • 09:00

      Poolsammandrag U10


      11:00
    • 10:00

      HC Vita Hästen (borta) U12


      11:00