Avbryt
Börja följ

Fyll i din e-postadress för gratis uppdateringar om FBC Uppsala Ungdom

Följ

FBC Uppsala Ungdom

Följ oss för uppdateringar
Följ

Vi använder cookies för att ge dig bästa upplevelsen. Läs vår cookiepolicy här. Genom att fortsätta använda tjänsten godkänner du denna.

Okej
FBC Uppsala Ungdom
Välj lag

Januari 2019

Alla aktiviteter
  • 1Tis
    v.1
  • 2Ons
    • Heldag

      Storvretacupen P-04

    • 08:00

      Storvretacupen F-05


      00:00
    • 09:00

      Sigtuna IBK (hemma) P-05


      10:00
    • 10:00

      Bele Barkarby IF F04/F05 (borta) F04


      11:00
    • 13:30

      Värmdö IF F04 (borta) F04


      14:30
    • 15:00

      Rockets (hemma) P-04


      16:00
    • 17:30

      Trosa Edanö IBK (borta) P-05


      18:15
    • 19:00

      Gävle GIK (borta) P-04


      20:00
  • 3Tor
    • Heldag

      Storvretacupen P-04

    • Heldag

      Storvretacupen F-05

    • 08:00

      Bele Barkarby IF (borta) P-04


      09:00
    • 08:45

      Täfteå IK (borta) P-05


      09:45
    • 13:15

      Umeå City F04 Vit (hemma) F04


      14:10
    • 16:40

      Huddinge ik F04 (borta) F04


      17:45
    • 17:20

      Träning A-lag Damer


      19:00
    • 19:45

      Träning P-04


      21:30
    • 21:30

      Hässelby SK IBK F04 (borta) F04


      22:30
  • 4Fre
    • Heldag

      Storvretacupen P-04

    • 00:00

      Storvretacupen F-05


      22:00
    • 08:00

      Storvretacupen F-07


      00:00
    • 09:15

      Rosersbergs IK p08/p09 (borta) P-08


      10:15
    • 10:00

      Deltagande i Storvretacupen 2019 P-08


      00:00
    • 11:40

      Storvretacupen (match 1), FBC - Vendelsö IK F07 F-07


      12:15
    • 14:30

      Silverdals IF P08 (hemma) P-08


      15:30
    • 18:30

      Storvretacupen (match 2), Gävle GIK F07 - FBC F-07


      19:00
  • 5Lör
    • Heldag

      Storvretacupen F-07

    • Heldag

      Deltagande i Storvretacupen 2019 P-08

    • 08:00

      Storvretacupen (match 3), FBC - Älvsjö AIK F07 F-07


      08:35
    • 11:00

      Storvretacupen (match 4), FBI Tullinge F07 - FBC F-07


      11:35
    • 11:45

      Örebro Innebandy ungdom p08/p09 svart (hemma) P-08


      12:45
    • 17:25

      AIK Innebandy Lejonen (borta) P-08


      18:25
    • 18:10

      Storvretacupen (match 5), FBC - Nykvarns IF F07-F08 F-07


      18:45
  • 6Sön
    • 00:00

      Storvretacupen F-07


      19:00
    • 00:00

      Deltagande i Storvretacupen 2019 P-08


      16:00
    • 08:00

      Storvretacupen (match 6), Huddinge IBS F07 - FBC F-07


      08:35
    • 11:45

      Täby FC P08 Team Valla (borta) P-08


      12:45
    • 15:40

      Vallentuna IBK P08 Lag 1 (borta) P-08


      16:40
    • 16:35

      Storvretacupen (match 7), IK Frej Täby IBK F07 - FBC F-07


      17:10
  • 7Mån
    v.2
    • 16:30

      Träning F-09/10


      17:30
    • 17:15

      Träning F-05


      19:00
    • 17:15

      Träning P-08


      18:30
    • 18:45

      Träning P-07


      20:30
    • 18:45

      Träning P-04


      21:00
  • 8Tis
  • 9Ons
    • 17:45

      Träning P-07


      19:30
    • 18:00

      Träning F-07


      19:00
    • 19:15

      Träning F-02/03


      20:30
  • 10Tor
    • 16:45

      Träning F04


      18:00
    • 17:20

      Träning A-lag Damer


      19:00
    • 18:30

      Träning P-05


      20:00
    • 19:45

      Träning P-04


      21:30
  • 11Fre
    • 16:30

      Träning F-05


      18:00
    • 18:00

      Träning F-02/03


      19:30
    • 18:15

      Träning P-08


      19:30
    • 19:30

      Videokväll F-02/03


      21:00
      Lyckan 11
      Anteckning: Vi kollar på några klipp ur våra matcher från Storvretacupen i år och äter middag.
  • 12Lör
    • 08:30

      Livets Ord IF (hemma) P-08


      09:30
    • 13:00

      Sirius - KAIS Mora A-lag Damer


      15:00
    • 13:00

      Kolla innebandy match F04


      15:00
    • 16:30

      IK Sirius IBK 1 svart (hemma) F-05


      18:30
    • 16:50

      Enköpings IBK U (hemma) A-lag Damer


      18:15
    • 17:50

      IK Sirius FBC/IBK P04 (borta) P-04


      19:50
  • 13Sön
    • 13:10

      Tierp IBK/TÖFF (hemma) F04


      14:10
    • 14:00

      Rasbo/Almunge IK (borta) F-02/03


      15:00
    • 16:40

      Björklinge BK 1 (hemma) F-07


      17:50
    • 18:00

      Träning P-09/10


      19:00
  • 14Mån
    v.3
    • 16:30

      Träning F-09/10


      17:30
    • 17:00

      Träning F-11/12


      18:00
    • 17:15

      Träning F-05


      19:00
    • 17:15

      Träning P-08


      18:30
    • 18:45

      Träning P-07


      20:30
    • 18:45

      Träning P-04


      21:00
  • 15Tis
  • 16Ons
  • 17Tor
    • 16:45

      Träning F04


      18:00
    • 17:15

      Träning F-09/10


      18:30
    • 18:00

      Ledarträff F04


      20:00
    • 18:00

      Midas IBK (borta) P-07


      20:00
    • 19:45

      Träning P-05


      21:30
    • 19:45

      Träning P-04


      21:30
  • 18Fre
    • 16:30

      Träning F-05


      18:00
    • 18:00

      Träning F-02/03


      19:30
  • 19Lör
    • 10:50

      IK Sirius IBK 2 blå (borta) F04


      11:50
    • 11:20

      Björklinge BK (borta) P-04


      13:20
    • 14:20

      Tierp IBK/TÖFF (hemma) F-07


      15:30
    • 14:45

      Örsundsbro IF (borta) F-05


      16:45
    • 15:00

      Alunda IBF svart (borta) P-08


      16:00
    • 15:30

      TÖFF/Tierp IBK (borta) A-lag Damer


      17:30
    • 16:40

      IBK Östhammar (hemma) P-07


      18:40
    • 17:50

      IK Sirius FBC/IBK (borta) P-05


      19:50
  • 20Sön
    • 08:10

      Storvreta IBK (borta) P-07


      10:10
    • 12:00

      Hagunda IF (borta) F04


      13:00
    • 14:00

      Föräldramöte F-02/03


      15:00
    • 16:00

      Vaksala SK (hemma) F-02/03


      17:20
    • 18:00

      Träning P-09/10


      19:00
  • 21Mån
    v.4
    • 16:30

      Träning F-09/10


      17:30
    • 17:00

      Träning F-11/12


      18:00
    • 17:15

      Träning F-05


      19:00
    • 17:15

      Träning P-08


      18:30
    • 18:45

      Träning P-07


      20:30
    • 18:45

      Träning P-04


      21:00
  • 22Tis
  • 23Ons
  • 24Tor
    • 16:45

      Träning F04


      18:00
    • 17:15

      Träning F-09/10


      18:30
    • 18:30

      Träning P-05


      20:00
    • 19:45

      Träning P-04


      21:30
  • 25Fre
    • 16:30

      Träning F-05


      18:00
    • 18:00

      Träning F-02/03


      19:30
    • 18:15

      Träning P-08


      19:30
  • 26Lör
    • 09:00

      Björklinge BK P-08 (borta) P-08


      10:00
    • 09:00

      Alunda IBF (hemma) P-04


      11:00
    • 09:40

      IS Saga (hemma) P-07


      11:40
    • 10:00

      Hagunda IF (hemma) P-05


      11:10
    • 12:00

      Hagunda IF (hemma) F-05


      14:00
    • 13:10

      IBK Östhammar (hemma) F04


      15:10
    • 15:10

      Björklinge BK (hemma) P-05


      16:20
    • 15:10

      Björklinge BK (hemma) P-07


      17:10
    • 15:20

      Storvreta IBK F08 (borta) F-07


      16:30
    • 15:45

      VÅSC (borta) A-lag Damer


      17:45
  • 27Sön
    • 08:00

      Storvreta IBK (borta) P-09/10


      08:20
    • 09:00

      Hagunda IF (hemma) P-09/10


      09:20
    • 09:20

      IBK Östhammar Innebandy (borta) P-09/10


      09:40
    • 10:00

      IK Sirius IBK (borta) F04


      12:00
    • 16:40

      IK Sirius FBC/IBK P04 (borta) P-04


      18:40
    • 18:00

      Träning P-09/10


      19:00
  • 28Mån
    v.5
    • 16:30

      Träning F-09/10


      17:30
    • 17:00

      Träning F-11/12


      18:00
    • 17:15

      Träning F-05


      19:00
    • 17:15

      Träning P-08


      18:30
    • 18:45

      Träning P-07


      20:30
    • 18:45

      Träning P-04


      21:00
  • 29Tis
  • 30Ons
  • 31Tor
    • 16:45

      Träning F04


      18:00
    • 17:15

      Träning F-09/10


      18:30
    • 18:30

      Träning P-05


      20:00
    • 19:45

      Träning P-04


      21:30