Avbryt
Börja följ

Fyll i din e-postadress för gratis uppdateringar om FBC Uppsala Ungdom

Följ

FBC Uppsala Ungdom

Följ oss för uppdateringar
Följ

Vi använder cookies för att ge dig bästa upplevelsen. Läs vår cookiepolicy här. Genom att fortsätta använda tjänsten godkänner du denna.

Okej
FBC Uppsala Ungdom
Välj lag

April 2018

Alla aktiviteter
  • 1Sön
    v.13
  • 2Mån
    v.14
  • 3Tis
    • 17:30

      Träning F-07


      19:00
    • 18:00

      Träning F-02/03


      20:00
  • 4Ons
    • 17:45

      Träning F-04


      19:00
    • 18:40

      Träning P-05


      20:30
  • 5Tor
    • 16:30

      Träning P-07


      18:00
    • 18:45

      Träning P-04


      20:30
  • 6Fre
    • 15:00

      Örebrocupen P-05


      16:00
    • 15:00

      Skjuts/närvaro Örebrocupen P-05


      19:00
    • 16:30

      Pålsboda IBF (hemma) P-05


      17:30
    • 17:45

      Träning F-04


      19:00
    • 18:00

      Träning F-02/03


      20:00
    • 18:30

      Träning P-08


      19:30
    • 19:00

      Träning F-07


      20:00
  • 7Lör
    • 07:30

      Vika IF (borta) P-05


      08:30
    • 13:00

      SSL Storvreta - Mullsjö P-04


      19:00
    • 14:15

      Knäppmora AIK (borta) P-05


      15:15
  • 8Sön
    • 08:15

      Tyresö Trollbäcken (hemma) P-05


      09:15
    • 13:15

      Floda IBF (borta) P-05


      14:15
    • 13:30

      Filmdag F-04


      16:30
  • 9Mån
    v.15
    • 16:30

      Träning F-09/10


      17:30
    • 17:30

      Träning P-08


      18:30
    • 17:30

      Träning P-07


      19:00
    • 18:00

      Ledarträff F-04


      20:00
    • 18:45

      Träning P-04


      21:00
  • 10Tis
  • 11Ons
    • 19:15

      SK Vide (hemma) P-04


      20:15
    • 20:00

      Storvreta F04 /05 (hemma) F-04


      21:00
  • 12Tor
    • 16:30

      Träning P-07


      18:00
    • 17:30

      Träning P-05


      19:00
    • 18:45

      Träning P-04


      20:30
  • 13Fre
    • Heldag

      Mälarenergi Cup F-04

    • Heldag

      Mälarenergi cup F-05

    • Heldag

      Mälarenergi Cup 13-15 april P-05

    • 17:20

      Bålsta (hemma) P-07


      18:20
    • 17:30

      Träning F-02/03


      19:30
    • 18:00

      Mälarenergicupen P-04


      00:00
    • 18:30

      Träning P-08


      19:30
    • 20:30

      Täby FC (hemma) P-05


      21:30
    • 21:15

      KFUM Örebro Innebandy (borta) F-05


      21:50
    • 23:00

      Hotell natt fredag/Lördag F-05


      23:30
  • 14Lör
    • Heldag

      Mälarenergi Cup F-04

    • Heldag

      Mälarenergi cup F-05

    • Heldag

      Mälarenergicupen P-04

    • 08:00

      Rönnby SK (hemma) P-05


      09:00
    • 08:45

      IBF Borlänge (hemma) F-05


      09:20
    • 11:45

      Söderhamn (hemma) P-07


      12:30
    • 13:15

      Älvsjö AIK (borta) P-05


      14:15
    • 14:45

      Västerås IBS Ungdom (hemma) F-05


      15:20
    • 17:00

      Vallentuna IBK (borta) F-05


      17:40
    • 17:00

      Västerås (hemma) P-07


      17:45
    • 23:00

      Hotell natt lördag/söndag F-05


      23:30
  • 15Sön
    • Heldag

      Mälarenergi Cup F-04

    • Heldag

      Mälarenergi cup F-05

    • 00:00

      Mälarenergicupen P-04


      19:00
    • 12:30

      Arlanda (hemma) P-07


      13:15
    • 15:30

      Ekerö (borta) P-07


      16:15
  • 16Mån
    v.16
    • 16:30

      Träning F-09/10


      17:30
    • 17:30

      Träning P-07


      19:00
    • 17:30

      Träning P-08


      18:30
  • 17Tis
    • 17:00

      Träning P-07


      18:00
    • 17:00

      Träning F-05


      19:00
      IFU Arena
      Anteckning: Först vill vi tacka alla barn och föräldrar för en fantastisk helg i Västerås.
      Vi är grymt stolta över alla tjejer.
      På Tisdag blir det först föräldramatch kl. 17-18 Plan E
      Efter föräldramatchen så kommer det finnas pizzaslicar som vi delar på allihopa (som Annika och Ulrika kommer fixa)
      Vi äter och avslutar i antingen coachloungen eller något konferensrum.
      Klara senast 19:00.
      Vi behöver veta hur många barn och vuxna som kommer, så svara på anmälan snarast möjligt.

      Tränarna

    • 17:30

      Träning F-07


      19:00
    • 18:00

      Träning P-09/10


      19:00
    • 18:20

      Träning F-02/03


      20:00
    • 18:30

      Träning P-05


      20:30
  • 18Ons
  • 19Tor
    • 16:30

      Träning P-07


      18:00
    • 18:00

      Endast deltagare Almungecupen P-05


      19:00
    • 18:45

      Träning P-04


      20:30
  • 20Fre
    • 17:45

      Träning F-04


      19:00
    • 18:00

      Almungecupen 20 & 22 april P-05


      19:00
    • 18:30

      Träning P-08


      19:30
    • 18:50

      Rasbo IK (hemma) P-05


      19:50
    • 18:50

      Träning F-02/03


      20:00
    • 21:10

      Almunge IK (borta) P-05


      22:10
  • 21Lör
  • 22Sön
    • 09:30

      AIK (hemma) P-05


      10:30
    • 11:15

      Rasbo IK (hemma) P-05


      13:15
    • 12:30

      Hagunda (hemma) P-07


      13:30
    • 14:15

      Almunge IK (hemma) P-05


      16:15
    • 18:30

      Teambuildin trekamp F-02/03


      20:00
  • 23Mån
    v.17
    • 16:30

      Träning F-09/10


      17:30
    • 17:30

      Träning P-08


      18:30
    • 17:30

      Träning P-07


      19:00
    • 18:45

      Träning P-04


      21:00
  • 24Tis
    • 17:00

      Träning P-07


      18:00
    • 17:30

      Träning F-07


      19:00
    • 18:00

      Träning P-09/10


      19:00
    • 18:20

      Träning F-02/03


      20:00
  • 25Ons
  • 26Tor
    • 16:30

      Träning P-07


      18:00
    • 18:45

      Träning P-04


      20:30
  • 27Fre
    • 17:00

      Göteborgs cup Innebandy F-02/03


      00:00
    • 17:00

      Buster Cup P-04


      00:00
    • 17:45

      Träning F-04


      19:00
    • 18:30

      Träning P-08


      19:30
  • 28Lör
    • Heldag

      Göteborgs cup Innebandy F-02/03

    • Heldag

      Buster Cup P-04

  • 29Sön
    • Heldag

      Göteborgs cup Innebandy F-02/03

    • 00:00

      Buster Cup P-04


      19:00
  • 30Mån
    v.18
    • Heldag

      Göteborgs cup Innebandy F-02/03

    • 06:50

      Svandammen städa sverige F-04


      09:30
    • 07:00

      Träning P-07


      09:00