Avbryt
Börja följ

Fyll i din e-postadress för gratis uppdateringar om FBC Uppsala Ungdom

Följ

FBC Uppsala Ungdom

Följ oss för uppdateringar
Följ

Vi använder cookies för att ge dig den bästa upplevelsen. Läs mer om vår cookie policy här. Genom att fortsätta använda tjänsten godkänner du denna.

Okej
FBC Uppsala Ungdom
Välj lag

Februari 2018

Alla aktiviteter
  • 1Tor
    v.5
    • 16:30

      Träning P-07


      18:00
    • 17:30

      Föräldramöte P-07


      18:00
    • 17:30

      Träning P-05


      19:00
    • 17:30

      Träning Dam jun


      19:15
    • 17:30

      MV-träning F-04


      19:15
    • 18:45

      Träning P-04


      20:30
  • 2Fre
    • 16:30

      Träning F-05


      18:00
    • 17:45

      Träning F-04


      19:00
    • 18:20

      Träning F-03


      20:00
    • 18:30

      Träning P-08


      19:30
    • 18:45

      Storvreta IBK (borta) Dam jun


      20:45
    • 19:00

      Träning F-07


      20:00
  • 3Lör
    • 08:50

      Storvreta IBK P07 (röd) (borta) P-07


      10:50
    • 09:10

      Vaksala SK (borta) F-04


      11:10
    • 10:20

      Livets Ord IF (hemma) Dam jun


      12:20
    • 10:50

      Västerlöfsta IBF/MSK (hemma) P-05


      12:00
    • 11:20

      Frötuna IBF röd (borta) P-09/10


      11:40
    • 11:40

      Hagunda IF 2 (borta) P-09/10


      12:00
    • 12:20

      Frötuna IBF vit (borta) P-09/10


      12:40
    • 12:40

      Hagunda IF 1 (borta) P-09/10


      13:00
    • 13:00

      Hagunda IF blå (borta) F-07


      14:15
    • 13:10

      Rasbo IK/Almunge IK (hemma) F-03


      15:10
    • 14:20

      FBC Uppsala Ungdom 1 (04) (borta) F-04


      16:20
    • 16:40

      Enköpings IBK (hemma) P-04


      18:40
    • 17:50

      SK Vide (hemma) P-04


      19:50
  • 4Sön
    • 08:30

      Stenhagens KK (hemma) P-07


      09:30
    • 15:10

      IBK Östhammar (hemma) P-08


      16:10
    • 15:30

      SK Vide (hemma) P-04


      17:30
    • 17:50

      Almunge IK (hemma) F-05


      19:50
  • 5Mån
    v.6
    • 16:30

      Träning F-09/10


      17:30
    • 17:30

      Träning P-07


      19:00
    • 17:30

      Träning P-08


      18:30
    • 17:30

      Träning Dam jun


      19:10
    • 18:45

      Träning P-04


      21:00
  • 6Tis
  • 7Ons
    • 17:15

      Träning F-04


      19:00
    • 19:40

      Träning P-05


      21:00
  • 8Tor
    • 16:30

      Träning P-07


      18:00
    • 17:30

      Träning P-05


      19:00
    • 17:30

      Träning Dam jun


      19:15
    • 18:45

      Träning P-04


      20:30
  • 9Fre
    • 16:30

      Träning F-05


      18:00
    • 17:45

      Träning F-04


      19:00
    • 18:00

      Målvaktsutbildning IFU P-05


      20:00
    • 18:00

      UIBF - Målvaktsutbildning F-04


      20:00
    • 18:20

      Träning F-03


      20:00
    • 18:30

      Träning P-08


      19:30
    • 19:00

      Träning F-07


      20:00
  • 10Lör
    • 08:30

      FBC Uppsala Ungdom (borta) F-04


      10:30
    • 09:00

      Björklinge BK P-08 (borta) P-08


      10:00
    • 10:10

      SK Vide (borta) P-05


      11:20
    • 11:20

      Arlanda IBK (hemma) Dam jun


      13:20
    • 11:20

      Västerlöfsta IBF/Morgongåva SK (borta) P-04


      13:20
    • 13:10

      Bälinge IF 1 gul (borta) F-04


      15:10
    • 17:30

      IK Sirius FBC P05 (borta) P-05


      18:40
  • 11Sön
    • 10:30

      Storvreta IBK (borta) P-04


      12:30
    • 10:50

      Bälinge IF (hemma) F-07


      11:55
    • 10:50

      IK Sirius IBK 06 Ekudden (hemma) P-07


      11:50
    • 11:30

      Vaksala SK (borta) F-05


      13:30
    • 14:20

      Västerlöfsta IBF/Morgongåva SK (hemma) P-07


      15:20
    • 16:40

      Rasbo IK (hemma) P-08


      17:40
    • 18:40

      Enköpings IBK (hemma) P-08


      19:40
    • 18:40

      SK Vide (hemma) A-lag Damer


      20:40
  • 12Mån
    v.7
    • 16:30

      Träning F-09/10


      17:30
    • 17:30

      Träning Dam jun


      19:10
    • 17:30

      Träning P-08


      18:30
    • 17:30

      Träning P-07


      19:00
    • 18:45

      Träning P-04


      21:00
  • 13Tis
  • 14Ons
    • 17:15

      Träning F-04


      19:00
      IFU arena D
      Anteckning: Fysträning inomhus.
    • 19:40

      Träning P-05


      21:00
  • 15Tor
    • 16:30

      Träning P-07


      18:00
    • 17:00

      Klubbrabatten F-04


      20:00
    • 17:30

      Träning Dam jun


      19:15
    • 17:30

      Träning P-05


      19:00
    • 18:45

      Träning P-04


      20:30
  • 16Fre
    • 16:30

      Träning F-05


      18:00
    • 17:45

      Träning F-04


      19:00
    • 18:20

      Träning F-03


      20:00
    • 18:30

      Träning P-08


      19:30
    • 19:00

      Träning F-07


      20:00
  • 17Lör
    • 08:50

      SK Vide (borta) F-04


      10:50
    • 09:30

      Alunda (hemma) P-07


      11:00
    • 10:00

      Alunda IBF (borta) P-08


      11:00
    • 13:00

      IFK Dannemora/Österby (borta) A-lag Damer


      15:00
    • 14:20

      IS Saga (borta) Dam jun


      16:20
    • 14:30

      Tierp (hemma) P-07


      17:00
    • 15:00

      Storvreta IBK röd (borta) P-08


      16:00
    • 16:00

      Tobo/Örbyhus FF/Tierp IBK (borta) P-08


      17:00
  • 18Sön
    • 12:40

      Storvreta IBK (borta) F-03


      14:40
    • 13:30

      Arlanda IBK (borta) F-07


      14:40
  • 19Mån
    v.8
    • 17:30

      Träning Dam jun


      19:10
    • 18:45

      Träning P-04


      21:00
  • 20Tis
    • 17:30

      Träning F-07


      19:00
    • 17:55

      Träning F-03


      20:00
  • 21Ons
    • 17:15

      Träning F-04


      19:00
  • 22Tor
    • 17:15

      Träning P-07


      19:00
    • 17:15

      Träning P-05


      19:00
    • 18:45

      Träning P-04


      20:30
  • 23Fre
  • 24Lör
    • 10:50

      Wåhla IBK (hemma) P-04


      12:50
  • 25Sön
    • 12:00

      Rasbo IK (hemma) P-04


      14:00
    • 17:00

      IS Saga (hemma) P-07


      18:00
  • 26Mån
    v.9
    • 16:30

      Träning F-09/10


      17:30
    • 17:30

      Träning P-08


      18:30
    • 17:30

      Träning P-07


      19:00
    • 17:30

      Träning Dam jun


      19:10
    • 18:45

      Träning P-04


      21:00
    • 19:10

      Förlädramöte Dam jun


      20:00
  • 27Tis
    • 16:30

      Träning F-05


      18:00
    • 17:00

      Klubbrabatten F-04


      20:00
    • 17:00

      Träning P-07


      18:00
    • 17:30

      Träning F-07


      19:00
    • 18:00

      Träning P-09/10


      19:00
    • 18:20

      Träning F-03


      20:00
    • 18:30

      Träning P-05


      20:30
    • 19:30

      Hagunda (borta) P-07


      20:30
    • 19:30

      Träning A-lag Damer


      21:00
  • 28Ons
    • 17:15

      Träning F-04


      19:00
    • 19:00

      Storvreta mot Linköping F-04


      21:30
    • 19:40

      Träning P-05


      21:00