Avbryt
Börja följ

Fyll i din e-postadress för gratis uppdateringar om FBC Uppsala Ungdom

Följ

FBC Uppsala Ungdom

Följ oss för uppdateringar
Följ

Vi använder cookies för att ge dig bästa upplevelsen. Läs vår cookiepolicy här. Genom att fortsätta använda tjänsten godkänner du denna.

Okej
FBC Uppsala Ungdom
Välj lag

November 2017

Alla aktiviteter
  • 1Ons
    v.44
    • 17:15

      Träning F04


      19:00
  • 2Tor
    • 16:30

      Träning P-07


      17:30
    • 18:45

      Träning P-04


      20:30
  • 3Fre
    • Heldag

      Scorpions Cup 2017 P-05

    • 09:10

      Träning P-04


      11:15
    • 09:30

      Ica Alundahallen Cup 2017 P-07


      17:00
    • 17:45

      Träning F04


      19:00
    • 18:05

      Skälby (hemma) P-05


      19:00
    • 20:50

      Hammarby (borta) P-05


      21:40
  • 4Lör
    • Heldag

      Scorpions Cup 2017 P-05

    • Heldag

      Scorpions Cup P-04

    • 08:40

      Tyresö Trollbäcken IBK (hemma) P-04


      09:40
    • 08:40

      Djurgården (hemma) P-05


      09:40
    • 12:05

      Västerhaninge (borta) P-04


      13:00
    • 16:50

      Grimsta AIK P05 (hemma) P-04


      17:40
    • 20:15

      VendelsöIK Blue (hemma) P-04


      21:15
  • 5Sön
    • Heldag

      Scorpions Cup P-04

    • 10:50

      Täby FC P04 Västra (borta) P-04


      11:50
    • 16:15

      Hammarby (borta) P-04


      17:15
    • 19:30

      SK Vide (borta) A-lag Damer


      21:30
    • 19:40

      Jakobsbergs IBF (borta) P-04


      20:40
  • 6Mån
    v.45
    • 16:30

      Träning F-09/10


      17:30
    • 17:30

      Träning P-08


      18:30
    • 17:30

      Träning P-07


      19:00
    • 18:00

      Ultimate Performance = UP F04


      19:00
    • 18:00

      Ultimate Performance F-05


      19:00
  • 7Tis
  • 8Ons
    • 17:15

      Träning F04


      19:00
    • 19:30

      Träning P-05


      21:00
    • 22:00

      Intresseanmälan Storvretacupen F-07


      22:05
  • 9Tor
    • 16:30

      Träning P-07


      18:00
    • 17:30

      Träning P-05


      19:00
    • 18:45

      Träning P-04


      20:30
  • 10Fre
    • 16:30

      Träning F-05


      18:00
    • 17:45

      Träning F04


      19:00
    • 18:30

      Träning P-08


      19:30
    • 18:45

      Träning F-02/03


      20:00
    • 19:00

      Träning F-07


      20:00
  • 11Lör
    • 09:30

      Västerlöfsta IBF/MSK (borta) P-05


      10:40
    • 09:40

      Hagunda IF (hemma) P-08


      10:40
    • 10:00

      Arlanda IBK/Rosersberg (borta) P-04


      12:00
    • 10:50

      IS Saga (borta) F-02/03


      12:50
    • 12:00

      Storvreta IBK P07 (röd) (hemma) P-07


      14:00
    • 13:10

      FBC Uppsala Ungdom (borta) F04


      15:10
    • 17:50

      Alunda IBF (hemma) F-05


      19:50
    • 19:00

      FBC Uppsala Ungdom 1 (04) (borta) F04


      21:00
  • 12Sön
    • 08:30

      Enköpings IBK (hemma) P-07


      10:30
    • 13:10

      Hagunda IF blå (hemma) F-07


      14:40
    • 17:30

      IK Sirius FBC P04 (hemma) P-04


      19:30
  • 13Mån
    v.46
    • 16:30

      Träning F-09/10


      17:30
    • 17:30

      Träning P-07


      19:00
    • 17:30

      Träning P-08


      18:30
    • 18:00

      UP F-05


      19:00
    • 18:00

      Ultimate Performance = UP F04


      19:00
    • 18:45

      Träning P-04


      21:00
  • 14Tis
  • 15Ons
    • 17:15

      Träning F04


      19:00
    • 19:50

      Träning P-05


      21:00
  • 16Tor
    • 16:30

      Träning P-07


      18:00
    • 17:30

      Träning P-05


      19:00
    • 18:45

      Träning P-04


      20:30
  • 17Fre
    • 16:30

      Träning F-05


      18:00
    • 17:45

      Träning F04


      19:00
    • 18:30

      Träning P-08


      19:30
    • 18:45

      Träning F-02/03


      20:00
    • 19:00

      Träning F-07


      20:00
  • 18Lör
    • 08:30

      Enköpings IBK svart (hemma) P-08


      09:30
    • 09:10

      Bälinge IF 1 gul (borta) F-05


      11:10
    • 10:30

      Almunge IK (hemma) P-08


      11:30
    • 12:00

      Björklinge BK (hemma) F-02/03


      14:00
    • 13:00

      Bålsta FBC (borta) P-07


      15:00
    • 14:00

      Almunge IK (borta) F04


      16:00
  • 19Sön
    • 09:40

      FBC Uppsala Ungdom (borta) P-05


      10:50
    • 10:10

      IFK Dannemora/Österby (hemma) A-lag Damer


      12:10
    • 10:30

      Västerlöfsta IBF/Morgongåva SK (borta) P-07


      12:30
    • 10:50

      Bälinge IF (borta) F-07


      12:20
    • 11:00

      Storvreta IBK Svart (borta) F04


      13:00
    • 11:00

      Rasbo IK (borta) P-04


      13:00
    • 12:00

      IK Sirius FBC P05 (hemma) P-05


      13:10
    • 14:20

      IBF Roslagsalliansen (hemma) P-04


      16:20
    • 15:30

      Bålsta FBC (hemma) P-08


      16:30
  • 20Mån
    v.47
    • 16:30

      Träning F-09/10


      17:30
    • 17:30

      Träning P-07


      19:00
    • 17:30

      Träning P-08


      18:30
    • 18:00

      UP F-05


      19:00
    • 18:00

      Ultimate Performance = UP F04


      19:00
    • 18:45

      Träning P-04


      21:00
  • 21Tis
  • 22Ons
    • 17:15

      Träning F04


      19:00
    • 19:50

      Träning P-05


      21:00
  • 23Tor
    • 16:30

      Träning P-07


      18:00
    • 17:30

      Träning P-05


      19:00
    • 18:45

      Träning P-04


      20:30
  • 24Fre
    • 16:30

      Träning F-05


      18:00
    • 17:45

      Träning F04


      19:00
    • 18:45

      Träning F-02/03


      20:00
    • 19:00

      Träning F-07


      20:00
    • 19:00

      Träning P-08


      20:00
  • 25Lör
    • 08:30

      IS Saga (borta) P-05


      09:40
    • 12:00

      FBC Uppsala Ungdom (borta) F04


      14:00
    • 12:20

      Arlanda IBK (hemma) F-07


      13:45
    • 13:00

      IK Nordia P05 (borta) P-05


      14:10
    • 15:30

      Wåhla IBK (hemma) F-05


      16:40
  • 26Sön
    • 08:30

      Hagunda IF (hemma) P-07


      10:30
    • 09:45

      Enköpings IBK (borta) P-04


      11:45
    • 10:30

      Rasbo IK/Almunge IK (borta) F-02/03


      12:30
    • 13:10

      IFK Dannemora/Ö (hemma) P-04


      15:10
    • 16:00

      Rosersbergs IK (hemma) P-07


      18:00
    • 17:10

      Bälinge IF (borta) P-08


      18:10
    • 18:20

      Östra Aros IK (borta) A-lag Damer


      20:20
  • 27Mån
    v.48
    • 16:30

      Träning F-09/10


      17:30
    • 17:30

      Träning P-08


      18:30
    • 17:30

      Träning P-07


      19:00
    • 18:00

      UP F-05


      19:00
    • 18:00

      Ultimate Performance = UP F04


      19:00
    • 18:45

      Träning P-04


      21:00
  • 28Tis
    • 16:00

      Bingolottos Julkalender F04


      20:00
    • 16:45

      Träning F-05


      18:00
    • 17:30

      Träning F-07


      19:00
    • 18:00

      Träning P-09/10


      19:00
    • 18:20

      Träning F-02/03


      20:00
    • 18:30

      Träning P-05


      20:30
    • 19:30

      Träning A-lag Damer


      21:00
  • 29Ons
    • 17:15

      Träning F04


      18:45
    • 19:00

      Storvreta Match F04


      21:30
    • 19:50

      Träning P-05


      21:00
  • 30Tor
    • 16:00

      Bingolottos Julkalender F04


      20:00
    • 16:30

      Träning P-07


      18:00
    • 17:30

      Träning P-05


      19:00
    • 18:45

      Träning P-04


      20:30