Avbryt
Börja följ

Fyll i din e-postadress för gratis uppdateringar om FBC Uppsala Ungdom

Följ

FBC Uppsala Ungdom

Följ oss för uppdateringar
Följ

Vi använder cookies för att ge dig bästa upplevelsen. Läs vår cookiepolicy här. Genom att fortsätta använda tjänsten godkänner du denna.

Okej
FBC Uppsala Ungdom
Välj lag

Oktober 2017

Alla aktiviteter
  • 1Sön
    v.39
  • 2Mån
    v.40
    • 16:30

      Träning F-09/10


      17:30
    • 17:30

      Träning P-08


      18:30
    • 17:30

      Träning P-07


      19:00
    • 18:45

      Träning P-04


      21:00
  • 3Tis
  • 4Ons
    • 17:15

      Träning F-04


      19:00
    • 19:00

      Ledarmöte F-04


      20:30
    • 19:00

      Träningsmatch A-lag Damer


      20:30
    • 19:10

      Rasbo IK/Almunge IK (hemma) F-02/03


      21:10
    • 19:20

      Träning P-05


      21:00
  • 5Tor
    • 16:30

      Träning P-07


      18:00
    • 17:30

      Träning P-05


      19:00
    • 18:45

      Träning P-04


      20:30
  • 6Fre
    • 16:30

      Träning F-05


      18:00
    • 18:30

      FBC Uppsala Ungdom (hemma) F-04


      20:15
    • 18:30

      Träning P-08


      19:30
    • 18:45

      Träning F-02/03


      20:00
    • 19:00

      Träning F-07


      20:00
  • 7Lör
    • 12:30

      SK Vide (borta) P-07


      13:50
    • 16:00

      Bälinge IF P07 (hemma) P-07


      17:20
    • 16:50

      Midas IBK (hemma) A-lag Damer


      18:50
  • 8Sön
    • 08:30

      FBC Uppsala Ungdom (borta) P-05


      09:40
    • 12:00

      Hagunda IF (hemma) P-08


      13:00
    • 13:10

      Storvreta IBK (hemma) P-05


      14:20
    • 16:40

      SK Vide (hemma) P-04


      18:40
    • 19:00

      Storvreta IBK P03 (hemma) P-04


      21:00
  • 9Mån
    v.41
    • 16:30

      Träning F-09/10


      17:30
    • 17:30

      Träning P-07


      19:00
    • 17:30

      Träning P-08


      18:30
    • 18:00

      Lagfotografering P-04


      19:00
    • 18:45

      Träning P-04


      21:00
  • 10Tis
    • 16:45

      Träning F-05


      18:00
    • 17:00

      Lagfotografering P-08


      18:00
    • 17:15

      Lagfotografering F-04


      18:30
    • 17:30

      Träning F-07


      19:00
    • 18:00

      Träning P-09/10


      19:00
    • 18:20

      Träning F-02/03


      20:00
    • 18:30

      Träning P-05


      20:30
    • 18:30

      Fotografering P-07


      19:30
    • 19:30

      Träning A-lag Damer


      21:00
  • 11Ons
    • 17:15

      Träning F-04


      19:00
    • 18:15

      Föräldrar möte F-04


      20:30
    • 19:20

      Träning P-05


      21:00
  • 12Tor
    • 16:30

      Träning P-07


      18:00
    • 17:30

      Träning P-05


      19:00
    • 18:45

      Träning P-04


      20:30
  • 13Fre
    • 16:30

      Träning F-05


      18:00
    • 17:45

      Träning F-04


      19:00
    • 18:30

      Träning P-08


      19:30
    • 18:45

      Träning F-02/03


      20:00
      Bolandsskolan Sporthall
      Samlingstid: 18:25
      Anteckning: Samling För uppvärmning 18.45. I hallen 19:00.
    • 19:00

      Träning F-07


      20:00
    • 20:00

      IBK Östhammar (borta) A-lag Damer


      22:00
  • 14Lör
    • 11:40

      Örsundsbro IF (borta) P-04


      13:40
    • 13:00

      Örsundsbro IF (borta) P-05


      15:00
    • 13:10

      FBC Uppsala Ungdom (borta) F-04


      15:10
    • 16:40

      Hagunda IF (hemma) F-05


      17:40
  • 15Sön
    • 10:50

      SK Vide (hemma) P-07


      13:50
    • 11:00

      Storvreta IBK (borta) P-04


      13:00
    • 15:00

      FBC Uppsala Ungdom 1 (04) (borta) F-04


      17:00
    • 17:50

      Hagunda IF (borta) P-05


      19:00
  • 16Mån
    v.42
    • 16:30

      Träning F-09/10


      17:30
    • 17:30

      Träning P-08


      18:30
    • 17:30

      Träning P-07


      19:00
    • 18:45

      Träning P-04


      21:00
  • 17Tis
    • 16:45

      Träning F-05


      18:00
    • 17:30

      Träning F-07


      19:00
    • 18:00

      Träning P-09/10


      19:00
    • 18:30

      Träning P-05


      20:30
    • 19:10

      FBC Uppsala Ungdom (F02) (hemma) F-02/03


      21:10
    • 19:45

      Träning A-lag Damer


      21:00
  • 18Ons
    • 17:15

      Träning F-04


      19:00
    • 19:30

      Träning P-05


      21:00
  • 19Tor
    • 16:30

      Träning P-07


      18:00
    • 17:30

      Träning P-05


      19:00
    • 18:45

      Träning P-04


      20:30
  • 20Fre
    • 16:30

      Träning F-05


      18:00
    • 17:45

      Träning F-04


      19:00
    • 18:30

      Träning P-08


      19:30
    • 18:45

      Träning F-02/03


      20:00
    • 19:00

      Träning F-07


      20:00
    • 19:30

      Enköpings IBK U (borta) A-lag Damer


      21:30
  • 21Lör
    • 10:50

      FBC Uppsala Ungdom 1 (04) (hemma) F-05


      11:50
    • 10:50

      FBC Uppsala Ungdom 1 (04) (hemma) F-04


      12:15
    • 12:30

      Bålsta FBC (borta) P-07


      14:30
    • 12:30

      Stenhagens KK svart (borta) P-08


      13:30
    • 13:30

      Stenhagens KK röd (borta) P-08


      14:30
    • 13:50

      Bålsta FBC (hemma) P-05


      15:00
    • 15:30

      Hagunda IF (borta) F-04


      17:00
    • 16:10

      IK Sirius FBC P04 (hemma) P-04


      18:10
    • 18:30

      Björklinge BK (hemma) P-04


      20:30
  • 22Sön
    • 09:00

      Storvreta IBK (borta) F-02/03


      11:00
    • 10:30

      Frötuna IBF (hemma) P-07


      12:30
    • 15:00

      FBC Uppsala Ungdom (borta) P-05


      16:10
    • 17:20

      Storvreta IBK svart (hemma) P-08


      18:20
    • 17:50

      IK Sirius IBK 06 Ekudden (borta) P-07


      19:10
  • 23Mån
    v.43
    • 16:30

      Träning F-09/10


      17:30
    • 17:30

      Träning P-07


      19:00
    • 17:30

      Träning P-08


      18:30
    • 18:45

      Träning P-04


      21:00
  • 24Tis
  • 25Ons
    • 17:15

      Träning F-04


      19:00
    • 19:20

      Träning P-05


      21:00
  • 26Tor
    • 16:30

      Träning P-07


      18:00
    • 17:30

      Träning P-05


      19:00
    • 18:45

      Träning P-04


      20:30
    • 19:50

      Almunge IK/Rasbo IK (borta) F-02/03


      21:50
  • 27Fre
    • 16:30

      Träning F-05


      18:00
    • 17:45

      Träning F-04


      19:00
    • 18:30

      Träning P-08


      19:30
    • 18:45

      Träning F-02/03


      20:00
    • 19:00

      Träning F-07


      20:00
  • 28Lör
    • 10:15

      Arlanda IBK (borta) P-05


      11:30
    • 10:50

      IK Sirius IBK blå (borta) P-08


      11:50
    • 12:35

      SK Vide (borta) P-04


      14:35
    • 15:30

      Örsundsbro/Enköping 1 (borta) F-04


      17:30
    • 16:40

      IK Sirius IBK F08 (borta) F-07


      17:55
  • 29Sön
    • 09:10

      Bälinge IF 2 svart (borta) F-05


      11:10
    • 10:50

      Västerlöfsta IBF/Morgongåva SK (hemma) P-04


      12:50
    • 15:10

      Wåhla IBK (hemma) P-04


      17:10
    • 16:40

      SK Vide (borta) F-04


      18:40
  • 30Mån
    v.44
    • 16:30

      Träning F-09/10


      17:30
    • 17:30

      Träning P-07


      19:00
    • 18:45

      Träning P-04


      21:00
  • 31Tis
    • 16:45

      Träning F-05


      18:00
    • 18:00

      Deltagande Storvretacupen 4-6 jan 2018 P-05


      19:00
    • 18:20

      Träning F-02/03


      20:00
    • 18:30

      Träning P-05


      20:30
    • 19:30

      Träning A-lag Damer


      21:00
    • 20:00

      Deltagande Storvretacupen 4-6 jan 2018 P-08


      21:00