Avbryt
Börja följ

Fyll i din e-postadress för gratis uppdateringar om FBC Uppsala Ungdom

Följ

FBC Uppsala Ungdom

Följ oss för uppdateringar
Följ

Vi använder cookies för att ge dig den bästa upplevelsen. Genom att använda tjänsten godkänner du detta.

Okej
FBC Uppsala Ungdom
Välj lag

Oktober 2017

Alla aktiviteter
  • 1Sön
    v.39
    • 12:00

      Träning F-03


      13:00
    • 15:30

      Djurgårdens IF IBS (hemma) Dam jun


      17:30
  • 2Mån
    v.40
    • 16:30

      Träning F-09/10


      17:30
    • 17:30

      Träning Dam jun


      19:10
    • 17:30

      Träning P-07


      19:00
    • 17:30

      Träning P-08


      18:30
    • 18:45

      Träning P-04


      21:00
  • 3Tis
  • 4Ons
    • 17:15

      Träning F-04


      19:00
    • 19:00

      Träningsmatch A-lag Damer


      20:30
    • 19:00

      Ledarmöte F-04


      20:30
    • 19:10

      Rasbo IK/Almunge IK (hemma) F-03


      21:10
    • 19:20

      Träning P-05


      21:00
  • 5Tor
    • 16:30

      Träning P-07


      18:00
    • 17:30

      Träning P-05


      19:00
    • 17:30

      Träning Dam jun


      19:15
    • 18:45

      Träning P-04


      20:30
  • 6Fre
    • 16:30

      Träning F-05


      18:00
    • 18:00

      Träning F-03


      20:00
    • 18:30

      FBC Uppsala Ungdom (hemma) F-04


      20:15
    • 18:30

      Träning P-08


      19:30
    • 19:00

      Träning F-07


      20:00
  • 7Lör
    • 12:30

      SK Vide (borta) P-07


      13:50
    • 16:00

      Bälinge IF P07 (hemma) P-07


      17:20
    • 16:50

      Midas IBK (hemma) A-lag Damer


      18:50
  • 8Sön
    • 08:30

      Storvreta IBK (06) (hemma) P-05


      09:40
    • 12:00

      Hagunda IF (hemma) P-08


      13:00
    • 13:10

      Storvreta IBK (hemma) P-05


      14:20
    • 15:00

      Livets Ord IF (hemma) Dam jun


      17:00
    • 16:40

      SK Vide (hemma) P-04


      18:40
    • 19:00

      Storvreta IBK P03 (hemma) P-04


      21:00
  • 9Mån
    v.41
    • 16:30

      Träning F-09/10


      17:30
    • 17:30

      Träning Dam jun


      19:10
    • 17:30

      Träning P-07


      19:00
    • 17:30

      Träning P-08


      18:30
    • 18:00

      Lagfotografering P-04


      19:00
    • 18:45

      Träning P-04


      21:00
    • 19:05

      Lagfotografering Dam jun


      19:40
  • 10Tis
    • 16:45

      Träning F-05


      18:00
    • 17:00

      Lagfotografering P-08


      18:00
    • 17:15

      Lagfotografering F-04


      18:30
    • 17:30

      Träning F-07


      19:00
    • 18:00

      Träning P-09/10


      19:00
    • 18:20

      Träning F-03


      20:00
    • 18:30

      Träning P-05


      20:30
    • 18:30

      Fotografering P-07


      19:30
    • 19:30

      Träning A-lag Damer


      21:00
  • 11Ons
    • 17:15

      Träning F-04


      19:00
    • 18:15

      Föräldrar möte F-04


      20:30
    • 19:20

      Träning P-05


      21:00
  • 12Tor
    • 16:30

      Träning P-07


      18:00
    • 17:30

      Träning P-05


      19:00
    • 17:30

      Träning Dam jun


      19:15
    • 18:45

      Träning P-04


      20:30
  • 13Fre
    • 16:30

      Träning F-05


      18:00
    • 17:15

      Träning F-04


      19:00
    • 18:30

      Träning P-08


      19:30
    • 18:40

      Träning F-03


      20:10
      Bolandsskolan Sporthall
      Samlingstid: 18:20
      Anteckning: Samling ombytta och klara för utefys 18:20.
      Vi kör först utefys för att sedan gå in i hallen 19:00.
      Vi kör innebandy mellan 19:00-20:00.
    • 19:00

      Träning F-07


      20:00
    • 20:00

      IBK Östhammar (borta) A-lag Damer


      22:00
  • 14Lör
    • 10:10

      Arlanda IBK (hemma) Dam jun


      12:10
    • 11:40

      Lamadjurets AIBC (borta) P-04


      13:40
    • 13:00

      Lamadjurets AIBC (borta) P-05


      14:10
    • 13:10

      Storvreta IBK Röd (hemma) F-04


      15:10
    • 16:40

      Hagunda IF (hemma) F-05


      18:40
  • 15Sön
    • 10:50

      SK Vide (hemma) P-07


      13:50
    • 11:00

      Storvreta IBK (borta) P-04


      13:00
    • 15:00

      IBK Östhammar (hemma) F-04


      17:00
    • 17:50

      Hagunda IF (borta) P-05


      19:00
  • 16Mån
    v.42
    • 16:30

      Träning F-09/10


      17:30
    • 17:30

      Träning P-08


      18:30
    • 17:30

      Träning P-07


      19:00
    • 17:30

      Träning Dam jun


      19:10
    • 18:45

      Träning P-04


      21:00
  • 17Tis
    • 16:45

      Träning F-05


      18:00
    • 17:30

      Träning F-07


      19:00
    • 18:00

      Träning P-09/10


      19:00
    • 18:20

      Träning Dam jun


      20:15
    • 18:20

      Träning F-03


      20:00
    • 18:30

      Träning P-05


      20:30
    • 19:10

      FBC Uppsala Ungdom (F02) (hemma) F-03


      21:10
    • 19:10

      FBC Uppsala Ungdom (F02) (hemma) Dam jun


      21:10
    • 19:45

      Träning A-lag Damer


      21:00
  • 18Ons
    • 17:15

      Träning F-04


      19:00
    • 19:20

      Träning P-05


      21:00
  • 19Tor
    • 16:30

      Träning P-07


      18:00
    • 17:30

      Träning P-05


      19:00
    • 17:30

      Träning Dam jun


      19:15
    • 18:45

      Träning P-04


      20:30
  • 20Fre
    • 16:30

      Träning F-05


      18:00
    • 17:15

      Träning F-04


      19:00
    • 18:20

      Träning F-03


      20:00
    • 18:30

      Träning P-08


      19:30
    • 19:00

      Träning F-07


      20:00
    • 19:30

      Enköpings IBK U (borta) A-lag Damer


      21:30
    • 19:30

      Nacka Wallenstam IBK (borta) Dam jun


      21:30
  • 21Lör
    • 10:50

      FBC Uppsala Ungdom 1 (04) (hemma) F-05


      11:50
    • 10:50

      FBC Uppsala Ungdom 1 (04) (hemma) F-04


      12:15
    • 12:30

      Bålsta FBC (borta) P-07


      14:30
    • 12:30

      Stenhagens KK svart (borta) P-08


      13:30
    • 13:30

      Stenhagens KK röd (borta) P-08


      14:30
    • 13:50

      Bålsta FBC (hemma) P-05


      15:00
    • 15:30

      Hagunda IF (borta) F-04


      17:00
    • 16:10

      IK Sirius FBC P04 (hemma) P-04


      18:10
    • 17:20

      IS Saga (borta) Dam jun


      19:20
    • 18:30

      Björklinge BK (hemma) P-04


      20:30
  • 22Sön
    • 09:00

      Storvreta IBK (borta) F-03


      11:00
    • 10:30

      Frötuna IBF (hemma) P-07


      12:30
    • 15:00

      IS Saga (hemma) P-05


      16:10
    • 17:20

      Storvreta IBK svart (hemma) P-08


      18:20
    • 17:50

      IK Sirius IBK 06 Ekudden (borta) P-07


      19:50
  • 23Mån
    v.43
    • 16:30

      Träning F-09/10


      17:30
    • 17:30

      Träning P-07


      19:00
    • 17:30

      Träning P-08


      18:30
    • 17:30

      Träning Dam jun


      19:10
    • 18:45

      Träning P-04


      21:00
  • 24Tis
  • 25Ons
    • 17:15

      Träning F-04


      19:00
    • 19:20

      Träning P-05


      21:00
  • 26Tor
    • 16:30

      Träning P-07


      18:00
    • 17:30

      Träning P-05


      19:00
    • 17:30

      Träning Dam jun


      19:15
    • 18:45

      Träning P-04


      20:30
    • 19:50

      Almunge IK/Rasbo IK (borta) F-03


      21:50
  • 27Fre
    • 16:30

      Träning F-05


      18:00
    • 17:15

      Träning F-04


      19:00
    • 18:20

      Träning F-03


      20:00
    • 18:30

      Träning P-08


      19:30
    • 19:00

      Träning F-07


      20:00
  • 28Lör
    • 10:15

      Arlanda IBK (borta) P-05


      12:15
    • 10:50

      IK Sirius IBK blå (borta) P-08


      11:50
    • 12:20

      SK Vide (borta) P-04


      14:20
    • 15:30

      Lamadjurets AIBC (borta) F-04


      17:30
    • 16:40

      IK Sirius IBK F08 (borta) F-07


      17:55
  • 29Sön
    • 09:10

      Bälinge IF svart (borta) F-05


      11:10
    • 13:10

      Björklinge BK (hemma) Dam jun


      15:10
    • 15:10

      Wåhla IBK (hemma) P-04


      17:10
    • 16:20

      SK Vide (borta) F-04


      18:20
  • 30Mån
    v.44
    • 16:30

      Träning F-09/10


      17:30
    • 17:30

      Träning Dam jun


      19:10
    • 17:30

      Träning P-07


      19:00
    • 17:30

      Träning P-08


      18:30
    • 18:45

      Träning P-04


      21:00
    • 19:00

      Träning F-04


      20:00
  • 31Tis
    • 16:45

      Träning F-05


      18:00
    • 17:30

      Träning F-07


      19:00
    • 18:00

      Träning P-09/10


      19:00
    • 18:20

      Träning F-03


      20:00
    • 18:30

      Träning P-05


      20:30
    • 19:15

      Rasbo IK/Almunge IK (borta) Dam jun


      21:15
    • 19:30

      Träning A-lag Damer


      21:00