Avbryt
Börja följ

Fyll i din e-postadress för gratis uppdateringar om Enköpings SK HK

Följ

Enköpings SK HK

Följ oss för uppdateringar
Följ

Vi använder cookies för att ge dig den bästa upplevelsen. Genom att använda tjänsten godkänner du detta.

Okej
Enköpings SK HK
Välj lag

Oktober 2017

Alla aktiviteter
  • 1Sön
    v.39
    • Heldag

      Cup - Tumba Team 07

    • 07:00

      Nicklas Bäckström Cup Team 08


      19:00
    • 08:00

      Allmänhetens åkning med klubba Team 05


      10:50
    • 11:00

      Träning Flickor


      12:10
    • 14:50

      Träning Team 05


      15:50
    • 14:50

      Träning Team 03/04


      15:50
    • 16:40

      Göta Traneberg IK (hemma) J18


      18:40
  • 2Mån
    v.40
    • 15:00

      Allmänhetens åkning MK Team 09


      16:50
    • 15:00

      Allmänhetens åkning med klubba Team 05


      16:50
    • 16:00

      Träning Team 03/04


      17:00
    • 17:00

      Träning Team 08


      17:50
    • 17:00

      Träning Team 07


      17:50
    • 18:00

      Träning A-lag


      19:00
    • 19:00

      Träning J18


      19:40
    • 19:10

      Träning Team 05


      20:00
    • 20:10

      Träning J18


      21:00
  • 3Tis
  • 4Ons
  • 5Tor
    • 15:00

      Individuell träning Grupp 1 Team 05


      16:00
    • 16:00

      Individuell träning Grupp 2 Team 05


      17:00
    • 17:00

      Träning Team 06


      17:50
    • 18:00

      Träning A-lag


      19:00
    • 19:10

      Träning Team 03/04


      20:00
    • 19:30

      SK Iron Hockey (borta) J18


      21:30
    • 20:10

      Träning Team 05


      21:00
  • 6Fre
    • 13:00

      Allmänhetens åkning med klubba Team 05


      15:50
    • 13:00

      Allmänhetens åkning MK Team 09


      15:50
    • 13:00

      Allmänhetens åkning MK Team 08


      15:50
    • 16:00

      Träning Team 05


      17:00
    • 17:10

      Träning Team 07


      18:00
    • 18:10

      Träning J18


      19:10
    • 19:20

      Träning J18


      19:50
  • 7Lör
    • 08:00

      Allmänhetens åkning MK Team 09


      08:50
    • 09:00

      Träning A-lag


      10:00
    • 09:30

      Sekretariat U14 ESK - Norrtälje Team 05


      11:50
    • 10:20

      Norrtälje IK (hemma) Team 05


      12:20
    • 11:15

      Träning J18


      11:50
    • 12:20

      Träning J18


      13:20
    • 13:15

      SK Iron (borta) Flickor


      16:15
    • 13:40

      Gimo IF HC (hemma) Team 02


      15:40
  • 8Sön
    • 08:00

      Allmänhetens åkning med klubba Team 05


      09:50
    • 08:00

      Allmänhetens åkning MK Team 09


      09:50
    • 09:00

      WGIHW Flickor


      15:30
    • 10:00

      Träning Flickor


      15:30
    • 11:00

      Träning Team 09


      12:00
    • 12:10

      Träning Team 08


      13:10
    • 13:20

      Träning Team 07


      14:20
    • 14:00

      Föräldramöte Team 06


      15:30
    • 14:30

      Träning Team 06


      15:30
    • 15:40

      Träning Team 03/04


      16:40
    • 16:00

      Köping (borta) A-lag


      17:00
    • 16:50

      Målvaktsträning Flickor


      19:00
    • 16:50

      Målvaktsträning Team 05


      19:00
    • 17:00

      Spånga IS IK (borta) J18


      19:00
    • 17:15

      Match U13 Hallsta IK - ESK Team 05


      18:45
  • 9Mån
    v.41
  • 10Tis
    • 15:00

      Individuell träning Grupp 1 Team 05


      16:00
    • 16:00

      Individuell träning Grupp 2 Team 05


      17:00
    • 17:00

      Träning Team 07


      17:50
    • 17:00

      Träning Team 08


      17:50
    • 18:00

      Träning Team 05


      19:00
    • 18:00

      Träning A-lag


      19:00
    • 19:00

      Träning J18


      19:30
    • 19:10

      Träning Team 03/04


      20:00
    • 20:10

      Träning J18


      21:00
  • 11Ons
  • 12Tor
    • 15:00

      Individuell träning Grupp 1 Team 05


      16:00
    • 16:00

      Individuell träning Grupp 2 Team 05


      17:00
    • 17:00

      Träning Team 03/04


      18:00
    • 18:00

      Målvaktsträning Team 05


      19:15
    • 18:00

      Båsfuntionärsutbildning Team 05


      21:00
    • 18:00

      Träning Team 06


      19:15
    • 19:50

      Roslagen Hockey (hemma) J18


      21:50
  • 13Fre
    • 13:00

      Allmänhetens åkning MK Team 08


      15:50
    • 13:00

      Allmänhetens åkning med klubba Team 05


      15:50
    • 16:00

      Träning Team 03/04


      17:00
    • 17:10

      Träning Team 05


      18:10
      Bahcohallen A
      Anteckning:
      Träning samtidigt som T06.
    • 17:10

      Träning Team 06


      18:10
    • 18:00

      Träning Team 08


      18:50
    • 18:00

      Träning Team 09


      18:50
    • 18:20

      Träning J18


      19:30
    • 19:00

      Träning Team 07


      19:50
    • 19:40

      Träning J18


      20:10
  • 14Lör
    • 08:00

      Allmänhetens åkning MK Team 09


      08:50
    • 08:00

      Allmänhetens åkning med klubba Team 05


      08:50
    • 09:00

      Träning Flickor


      09:50
    • 09:00

      Träning Team 09


      09:50
    • 10:00

      Träning J18


      10:40
    • 10:00

      Träning A-lag


      11:00
    • 11:10

      Träning J18


      12:10
    • 12:10

      VIK Hockey (borta) Flickor


      14:10
    • 12:20

      Träning Team 08


      13:20
    • 13:00

      Allmänhetens åkning MK Team 09


      15:50
    • 13:30

      Träning Team 07


      14:30
    • 13:45

      Wings HC Arlanda (borta) Team 02


      15:45
    • 13:45

      U16 match Team 03/04


      17:00
    • 14:40

      Träning Team 06


      15:40
    • 15:50

      Träning Team 05


      16:50
    • 15:50

      Träning Team 03/04


      16:50
    • 17:00

      Allmänhetens åkning med klubba Team 05


      19:00
    • 17:00

      Allmänhetens åkning MK Team 09


      19:00
  • 15Sön
    • 08:00

      Allmänhetens MK Team 09


      10:10
    • 08:00

      Allmänhetens åkning MK Team 08


      10:10
    • 08:00

      Allmänhetens åkning med klubba Team 05


      10:10
    • 10:20

      Träning Hockeyskola


      11:40
    • 10:20

      Träning Skridskokul


      11:40
    • 12:00

      VIK Västerås HK Ung (hemma) Team 03/04


      14:00
    • 13:50

      Sekretariat U13 ESK - Bålsta Team 05


      16:10
    • 14:40

      Match U13 ESK - Bålsta Team 05


      16:00
    • 16:00

      Surahammar (borta) A-lag


      18:00
    • 18:00

      Sollentuna HC (borta) J18


      20:00
  • 16Mån
    v.42
    • 15:00

      Allmänhetens åkning MK Team 08


      16:50
    • 15:00

      Allmänhetens åkning MK Team 09


      16:50
    • 15:00

      Allmänhetens åkning med klubba Team 05


      16:50
    • 16:00

      Träning Team 03/04


      17:00
    • 17:00

      Träning Team 05


      17:50
    • 17:00

      Träning Team 06


      17:50
    • 18:00

      Träning Team 07


      18:50
    • 18:00

      Träning Team 08


      18:50
    • 19:00

      Träning J18


      19:40
    • 19:00

      Träning A-lag


      20:00
    • 20:10

      Träning J18


      21:00
  • 17Tis
    • 15:00

      Individuell träning Grupp 1 Team 05


      16:00
    • 16:00

      Individuell träning Grupp 2 Team 05


      17:00
    • 17:00

      Träning Flickor


      17:50
    • 17:00

      Träning Team 09


      17:50
    • 18:00

      Träning A-lag


      19:00
    • 18:00

      Träning A-lag


      19:00
    • 18:00

      Träning Team 05


      19:00
    • 19:10

      Träning Team 06


      20:00
    • 20:10

      Träning Team 03/04


      21:00
    • 21:10

      Träning J18


      22:00
  • 18Ons
  • 19Tor
    • 15:00

      Individuell träning Grupp 1 Team 05


      16:00
    • 16:00

      Individuell träning Grupp 2 Team 05


      17:00
    • 17:00

      Träning Team 03/04


      17:50
    • 18:00

      Ledarträff Team 03/04


      21:00
    • 18:00

      Träning A-lag


      19:00
    • 19:10

      Träning J18


      20:00
    • 20:10

      Träning J18


      20:40
  • 20Fre
    • 13:00

      Allmänhetens MK Team 09


      15:50
    • 13:00

      Allmänhetens åkning med klubba Team 05


      14:30
    • 13:30

      Allmänhetens åkning MK Team 08


      14:30
    • 16:00

      Träning Team 05


      17:00
    • 16:00

      Träning Team 06


      17:00
    • 17:10

      Träning Team 08


      18:10
    • 18:20

      Träning Team 07


      19:20
    • 19:15

      Match U13 Almtuna - ESK Team 05


      20:45
    • 19:30

      Allmänhetens MK Team 09


      22:00
  • 21Lör
  • 22Sön
    • 00:00

      Arboga (borta) A-lag


      01:00
    • 08:00

      Allmänhetens åkning med klubba Team 05


      09:00
    • 08:00

      Allmänhetens MK Team 09


      09:20
    • 08:00

      Allmänhetens åkning MK Team 08


      09:00
    • 09:30

      Träning Skridskokul


      10:20
    • 10:30

      Träning Hockeyskola


      11:50
    • 11:40

      Hockeyskoj i Bålsta Team 09


      13:00
    • 12:00

      Träning Team 06


      15:30
    • 12:00

      Utbildning sekretariat Team 06


      13:00
    • 12:30

      Bahcohallen A Team 05


      15:00
    • 13:20

      Match U13 ESK - VIK Team 05


      14:50
    • 13:30

      Bålsta HC (borta) Team 03/04


      15:30
    • 16:00

      Matchskoj/träningspel Team 08


      17:20
    • 16:00

      SKÅ IK & Bygdegård (borta) J18


      18:00
    • 16:10

      Träning Målvakter


      17:20
    • 17:30

      Träningsmatch i Bålsta Team 06


      18:50
    • 17:30

      Match mot Strängnäs Team 07


      19:00
  • 23Mån
    v.43
  • 24Tis
    • 15:00

      Individuell träning Grupp 1 Team 05


      16:00
    • 16:00

      Individuell träning Grupp 2 Team 05


      17:00
    • 17:00

      Träning Team 07


      17:50
    • 17:00

      Träning Team 06


      17:50
    • 18:00

      Träning Team 05


      19:00
    • 18:00

      Träning A-lag


      19:00
    • 20:10

      Träning J18


      21:00
  • 25Ons
  • 26Tor
    • 15:00

      Individuell träning Grupp 1 Team 05


      16:00
    • 16:00

      Individuell träning Grupp 2 Team 05


      17:00
    • 17:00

      Träning Team 02


      18:00
    • 18:00

      Träning Team 05


      19:00
    • 18:00

      Träning Team 06


      19:00
    • 18:10

      Träning A-lag


      19:10
    • 18:30

      VIK Västerås HK Ung (borta) Team 05


      20:30
    • 19:00

      Träning Team 05


      19:50
    • 19:50

      Lidingö Vikings HC (hemma) J18


      21:50
  • 27Fre
  • 28Lör
    • 08:00

      Träning Team 09


      09:00
    • 08:00

      Träning Flickor


      09:00
    • 09:00

      Flytthjälp J18


      10:30
    • 09:10

      Träning Team 08


      10:00
    • 10:00

      Träning A-lag


      11:00
    • 11:30

      Almtuna IS (hemma) Team 05


      13:30
    • 16:40

      Match mot Wings HC Team 06


      18:00
    • 16:40

      Sekretariat Team 06


      18:00
    • 18:10

      Träning J18


      19:00
  • 29Sön
    • 07:00

      Match Mariehamn Team 03/04


      21:00
    • 08:00

      Allmänhetens åkning MK Team 08


      09:30
    • 09:40

      Träning Skridskokul


      10:40
    • 10:50

      Träning Hockeyskola


      12:10
    • 12:20

      Hedesunda (hemma) Flickor


      16:20
    • 14:00

      IFK Mariehamn (borta) Team 02


      16:00
    • 14:45

      Match U13 SK Iron - ESK Team 05


      16:30
    • 16:30

      Sekretariat Team 06


      18:00
    • 16:30

      Match mot Östervåla Team 06


      18:00
    • 17:50

      Träning Team 07


      19:00
    • 18:00

      Göta Traneberg IK (borta) J18


      20:00
  • 30Mån
    v.44
  • 31Tis