Avbryt
Börja följ

Fyll i din e-postadress för gratis uppdateringar om Emmaboda IS

Följ

Emmaboda IS

Följ oss för uppdateringar
Följ

Vi använder cookies för att ge dig bästa upplevelsen. Läs vår cookiepolicy här. Genom att fortsätta använda tjänsten godkänner du denna.

Okej
Emmaboda IS
Välj lag

Augusti 2019

Alla aktiviteter
  • 1Tor
    v.31
    • 18:00

      Träning Herr


      20:00
    • 18:30

      Träning F-05


      20:00
    • 18:30

      Träning P06-07


      20:00
  • 2Fre
    • 19:00

      Växjö DFF akademi (hemma) Dam


      20:00
  • 3Lör
    • Heldag

      Träning F-05

    • 09:00

      Lagaktivitet Dam


      19:00
    • 15:00

      LGOIF/HGOIF (hemma) Dam


      16:45
  • 4Sön
    • Heldag

      Träning F-05

  • 5Mån
    v.32
    • 17:45

      Träning Dam


      19:45
    • 18:30

      Träning F-04


      20:00
    • 19:00

      Älghults IF (9-m) (hemma) Herr


      21:00
  • 6Tis
    • 16:30

      Träning F-05


      18:15
    • 17:00

      Träning P06-07


      18:30
    • 17:00

      Träning F-06


      18:30
    • 18:00

      Träning Herr


      20:00
    • 18:30

      Träning P-05


      20:00
  • 7Ons
    • 17:45

      Träning Dam


      19:45
    • 18:30

      Träning F-04


      20:00
  • 8Tor
    • 17:30

      Träning F-06


      19:00
    • 18:00

      Träning Herr


      20:00
    • 18:30

      Träning P-05


      20:00
    • 18:30

      Träning P06-07


      20:00
    • 18:30

      Träning F-05


      20:00
  • 9Fre
    • 19:00

      Bollkallar för EIS D - RMIF F-09-10


      21:00
    • 19:00

      Runsten/Möckleby IF (hemma) Dam


      21:00
  • 10Lör
    • 10:00

      Urshults IF (borta) P06-07


      12:00
  • 11Sön
    • 15:30

      Växjö BK svart (borta) F-09-10


      17:30
    • 17:00

      Ingelstad/Nöbbele (hemma) F-07-08


      19:00
    • 18:00

      Madesjö IF (borta) F-06


      20:00
    • 18:00

      Alvesta GIF 9-m (borta) F-05


      20:00
    • 19:00

      Bäckebo GOIF (hemma) Dam


      21:00
  • 12Mån
    v.33
    • 17:45

      Träning Dam


      19:45
    • 18:30

      Träning F-04


      20:00
    • 18:30

      Träning P-05


      20:00
    • 19:00

      Näshults IF (hemma) Herr


      21:00
  • 13Tis
    • 16:30

      Träning F-05


      18:15
    • 17:00

      Träning F-06


      18:30
    • 17:00

      Träning P06-07


      18:30
    • 17:00

      Träning P-08


      18:30
    • 19:00

      Färjestadens GoIF (hemma) P-16


      21:00
    • 19:15

      Nässjö FF (borta) F-04


      21:15
  • 14Ons
    • 17:00

      Träning P-09


      18:30
      Emmaboda IP knatteplan
    • 17:15

      Träning PF-11


      18:30
    • 17:45

      Träning Dam


      19:45
    • 18:30

      Träning F-04


      20:00
    • 18:30

      Träning P-05


      20:00
  • 15Tor
    • 17:00

      Träning F-09-10


      18:30
    • 17:30

      Träning F-06


      19:00
    • 18:00

      Träning Herr


      20:00
    • 18:30

      Träning P06-07


      20:00
    • 18:30

      Träning F-05


      20:00
    • 18:30

      Lessebo GOIF gul (hemma) P-08


      20:30
    • 19:15

      Råstorp/Timsfors IF (hemma) F-04


      21:15
  • 16Fre
    • 18:30

      Team Södermöre (borta) Dam


      20:30
    • 19:00

      Nöbbele BK (borta) Herr


      21:00
    • 19:00

      Sandsbro AIK (hemma) F-05


      21:00
    • 19:00

      Lindsdals IF (borta) P-16


      21:00
  • 17Lör
    • 10:00

      Sandsbro AIK grön (borta) F-07-08


      12:00
    • 13:00

      Ljungby IF 2 (borta) P06-07


      15:00
    • 14:00

      Älmhults IF (borta) F-04


      16:00
  • 18Sön
    • 13:00

      Sandsbro AIK grön (borta) P-08


      15:00
    • 14:00

      Växjö DFF vit (hemma) F-09-10


      16:00
    • 17:00

      Färjestadens GOIF vit (hemma) P-09


      19:00
    • 17:00

      IFK Kalmar/Lindsdals IF B (borta) Dam


      19:00
    • 18:00

      Träning Herr


      20:00
    • 18:00

      Moheda IF (hemma) P-05


      19:45
    • 18:00

      Färjestadens GOIF (hemma) F-06


      20:00
  • 19Mån
    v.34
    • 18:30

      Träning F-04


      20:00
  • 20Tis
    • 16:30

      Träning F-05


      18:15
    • 17:00

      Träning F-06


      18:30
    • 17:00

      Träning P-08


      18:30
    • 17:00

      Träning F-09-10


      17:30
    • 17:45

      Träning Dam


      19:45
    • 18:30

      Träning P-05


      20:00
    • 18:30

      Träning P06-07


      20:00
    • 19:00

      Rottne IF (borta) Herr


      21:00
  • 21Ons
    • 17:00

      Träning PF-11


      18:15
    • 18:00

      Träning Herr


      20:00
    • 18:30

      Träning F-04


      20:00
    • 18:30

      Nybro IF vit (hemma) P-09


      20:30
    • 18:30

      Konga SK (hemma) P06-07


      20:30
  • 22Tor
    • 17:00

      Träning P-08


      18:30
    • 17:30

      Träning F-06


      19:00
    • 17:45

      Träning Dam


      19:45
    • 18:30

      Träning P-05


      20:00
    • 18:30

      Träning F-05


      20:00
    • 18:30

      Träning P06-07


      20:00
    • 18:30

      Tingsryd United FC vit (hemma) F-09-10


      20:30
  • 23Fre
    • 16:30

      Träning P-10


      18:00
    • 18:30

      Bollkallar P-09


      21:00
    • 19:00

      Tingsryd United FC (hemma) Herr


      21:00
  • 24Lör
    • 11:00

      Räppe GOIF (borta) P-05


      13:00
    • 11:00

      Hovmantorp GoIF (borta) F-09-10


      13:00
    • 13:00

      Nättraby GoIF (hemma) Dam


      15:00
    • 14:00

      Tingsryd United FC (hemma) F-04


      16:00
  • 25Sön
    • 08:50

      Poolspel Furuby P-10


      13:00
    • 15:00

      Lessebo GoIF komb. (hemma) F-06


      17:00
    • 15:00

      Räppe GOIF (borta) F-05


      17:00
    • 17:00

      Flerohopps GOIF (9-m) (borta) Herr


      19:00
    • 17:00

      IFK Borgholm (hemma) Dam


      19:00
    • 17:00

      Madesjö IF vit (hemma) F-07-08


      19:00
    • 17:00

      Träning F-12


      18:00
    • 17:00

      Ryds SK (hemma) P-08


      19:00
  • 26Mån
    v.35
    • 17:45

      Träning Dam


      19:45
    • 18:00

      Träning P-09


      19:00
    • 18:30

      Träning F-04


      20:00
  • 27Tis
    • 16:30

      Träning F-05


      18:15
    • 17:00

      Träning P-08


      18:30
    • 17:00

      Träning F-06


      18:30
    • 17:00

      Träning P06-07


      18:30
    • 18:00

      Tingsryd United FC 1 (borta) F-06


      20:00
    • 18:00

      Träning Herr


      20:00
    • 18:30

      Lessebo GoIF komb. (hemma) P-16


      20:30
    • 19:15

      Ljungby IF (borta) F-04


      21:15
  • 28Ons
    • 17:00

      Träning P-09


      18:30
    • 17:15

      Träning PF-11


      18:30
    • 17:45

      Träning Dam


      19:45
    • 18:30

      Träning F-04


      20:00
  • 29Tor
    • 17:00

      Träning F-09-10


      18:30
    • 17:00

      Träning P-08


      18:30
    • 17:30

      Träning F-06


      19:00
    • 18:30

      Träning P06-07


      20:00
    • 18:30

      Träning F-05


      20:00
    • 19:00

      Alstermo/Orrefors (hemma) Herr


      21:00
  • 30Fre
    • 16:30

      Träning P-10


      18:00
    • 19:00

      Bollflickor EIS D - Ramdala F-05


      20:30
    • 19:00

      Ramdala IF (hemma) Dam


      21:00
  • 31Lör
    • 14:00

      Sandsbro AIK 2 (borta) P-16


      16:00
    • 14:30

      Hovshaga/Sandsbro (borta) F-04


      16:30
    • 16:30

      Växjö DFF blå (borta) F-07-08


      18:30