Avbryt
Börja följ

Fyll i din e-postadress för gratis uppdateringar om Emmaboda IS

Följ

Emmaboda IS

Följ oss för uppdateringar
Följ

Vi använder cookies för att ge dig bästa upplevelsen. Läs vår cookiepolicy här. Genom att fortsätta använda tjänsten godkänner du denna.

Okej
Emmaboda IS
Välj lag

April 2019

Alla aktiviteter
  • 1Mån
    v.14
    • 16:30

      Träning P-08


      18:00
    • 17:00

      Träning F-09-10


      18:00
    • 17:00

      Träning F-04


      18:30
    • 17:45

      Träning Dam


      19:45
    • 19:30

      Träning Herr


      21:00
  • 2Tis
    • 16:30

      Träning F-06


      18:00
  • 3Ons
    • 16:30

      Träning P-05


      18:00
    • 17:00

      Träning P06-07


      18:30
    • 17:15

      Träning PF-11


      18:30
    • 18:00

      Träning Herr


      19:30
    • 18:00

      Kost o träning Vilhemmoberggymnasiet Dam


      19:30
    • 18:00

      Föreläsning F-04


      20:00
    • 18:30

      Träning P-09


      20:00
    • 19:30

      Träning Dam


      21:30
  • 4Tor
    • 15:30

      Träning P-08


      16:30
    • 16:30

      Träning F-07-08


      18:00
    • 19:30

      Träning Dam


      20:30
  • 5Fre
    • 15:00

      Frivillig löpträning P06-07


      15:45
    • 15:30

      Träning F-06


      17:00
    • 15:30

      Träning F-09-10


      16:30
    • 16:30

      Träning P-10


      18:00
  • 6Lör
    • Heldag

      Tjejcupen i Karlshamn F-05

    • 11:00

      Växjö BK (hemma) Dam


      12:00
    • 13:00

      Trekantens IF (hemma) Herr


      15:00
    • 14:30

      Träningsmatch P06-07


      16:30
  • 7Sön
    • 09:00

      Träningsmatch F-06


      11:00
    • 10:00

      Träningsmatch F-04


      13:00
    • 11:00

      Träning P-05


      12:30
    • 13:30

      Träning P-08


      15:00
    • 15:00

      Madesjö IF (hemma) Dam


      16:00
  • 8Mån
    v.15
    • 16:30

      Träning P-08


      18:00
    • 17:00

      Träning F-09-10


      18:30
    • 17:45

      Träning Dam


      19:45
    • 18:30

      Träning F-04


      20:00
    • 19:30

      Träning Herr


      21:00
  • 9Tis
    • 16:30

      Träning F-06


      18:00
    • 17:30

      Träning P-12


      18:30
  • 10Ons
    • 16:30

      Träning P-05


      18:00
    • 17:00

      Träning P06-07


      18:30
    • 17:15

      Träning PF-11


      18:30
    • 18:00

      Träning Herr


      20:00
    • 18:30

      Träning P-09


      20:00
    • 18:30

      Träning F-04


      20:00
    • 19:30

      Träning Dam


      21:30
  • 11Tor
    • 15:30

      Träning P-08


      16:30
    • 16:30

      Träning F-07-08


      18:00
    • 17:30

      Träning F-06


      19:00
    • 18:00

      Träning F-05


      19:00
    • 19:30

      Träning Dam


      20:30
  • 12Fre
    • 15:00

      Frivillig löpträning P06-07


      15:45
    • 15:30

      Träning F-09-10


      16:30
    • 16:00

      Möre-Cupen F-04


      23:00
    • 16:30

      Träning P-10


      18:00
    • 19:00

      Konga SK (hemma) Herr


      21:00
  • 13Lör
    • 09:00

      Tjejcupen F-07-08


      15:00
    • 10:00

      Träning Dam


      11:30
    • 11:00

      Träningsmatch P06-07


      14:00
  • 14Sön
    • 07:15

      Träniningscup Grimslöv F-06


      16:00
    • 11:00

      Träning F-04


      12:30
    • 11:00

      Träning F-05


      12:30
    • 13:00

      Växjö BK B (borta) Dam


      14:00
    • 16:00

      Träning P-05


      17:30
  • 15Mån
    v.16
    • 16:30

      Träning P-08


      18:00
    • 17:00

      Träning F-09-10


      18:30
    • 18:00

      Träning Herr


      19:30
    • 18:00

      Träning F-04


      19:30
    • 19:00

      Lindsdals IF (borta) Dam


      21:00
  • 16Tis
    • 16:30

      Träning F-06


      18:00
    • 17:00

      Träning P06-07


      18:30
    • 17:30

      Träning P-12


      18:30
      Lindåsvallen
  • 17Ons
    • 16:30

      Träning P-05


      18:00
    • 17:00

      Träning P-09


      18:30
    • 17:15

      Träning PF-11


      18:30
    • 18:00

      Träning Herr


      20:00
    • 18:30

      Träning F-04


      20:00
    • 19:30

      Träning Dam


      21:30
  • 18Tor
  • 19Fre
    • 13:00

      IFK Karlshamn (hemma) Dam


      15:00
    • 13:00

      Bollkallar för EIS D - IFK Karlshamn F-09-10


      15:00
    • 16:30

      Träning P-10


      18:00
  • 20Lör
  • 21Sön
  • 22Mån
    v.17
    • 15:00

      Träning F-05


      17:00
    • 17:00

      Flerohopps GoIF (borta) Herr


      19:00
    • 17:45

      Träning Dam


      19:45
  • 23Tis
    • 16:30

      Träning F-06


      18:00
    • 16:30

      Träning F-05


      18:15
    • 17:00

      Träning Herr


      18:30
    • 17:00

      Träning P-08


      18:30
    • 17:30

      Träning P06-07


      19:00
    • 17:30

      Träning P-12


      18:30
    • 19:00

      Nättraby GoIF B (hemma) Dam


      21:00
  • 24Ons
    • 17:00

      Träning P-09


      18:30
    • 17:15

      Träning PF-11


      18:30
    • 18:30

      Träning F-04


      20:00
    • 19:30

      Träning Dam


      21:30
  • 25Tor
    • 16:30

      Träning F-07-08


      18:00
    • 17:00

      Träning F-09-10


      18:30
    • 17:30

      Träning F-06


      19:00
    • 18:00

      Träning Herr


      20:00
    • 18:30

      Träning P06-07


      20:00
    • 18:30

      Hovshaga AIF blå (hemma) P-08


      20:30
  • 26Fre
    • 15:00

      Frivillig löpträning P06-07


      15:45
    • 16:30

      Träning P-10


      18:00
    • 18:45

      Runsten/Möckleby IF (borta) Dam


      20:45
    • 19:00

      Rottne IF (hemma) Herr


      21:00
  • 27Lör
    • 08:45

      Masse & Mulle cup F-09-10


      13:00
    • 09:00

      Masse Mulle cup F-07-08


      15:00
    • 11:00

      Färjestadens GoIF (borta) P-16


      13:00
  • 28Sön
    • 08:00

      Masse&Mulle cup P-09


      16:00
    • 09:00

      Masse & Mulle Cup P-08


      16:00
    • 11:00

      Träning F-04


      12:30
    • 11:00

      Tingsryd United FC vit (borta) F-09-10


      13:00
    • 15:00

      Lessebo GOIF (borta) P06-07


      17:00
    • 17:00

      Grimslöv/Vislanda 1 (borta) F-05


      19:00
    • 17:00

      Bäckebo GOIF (borta) Dam


      19:00
    • 18:00

      Orrefors/Alstermo (hemma) Herr


      20:00
  • 29Mån
    v.18
    • 17:45

      Träning Dam


      19:45
    • 18:00

      Träning Herr


      20:00
    • 18:00

      Träning P-09


      19:00
    • 18:30

      Träning F-04


      20:00
  • 30Tis
    • 16:30

      Träning F-06


      18:00
    • 17:00

      Träning P06-07


      18:30
    • 17:30

      Träning P-12


      18:30