Avbryt
Börja följ

Fyll i din e-postadress för gratis uppdateringar om Emmaboda IS

Följ

Emmaboda IS

Följ oss för uppdateringar
Följ

Vi använder cookies för att ge dig bästa upplevelsen. Läs vår cookiepolicy här. Genom att fortsätta använda tjänsten godkänner du denna.

Okej
Emmaboda IS
Välj lag

Mars 2019

Alla aktiviteter
  • 1Fre
    v.9
    • 15:30

      Träning F-09-10


      16:30
    • 15:30

      Träning F-06


      17:00
    • 16:00

      Träning F-05


      17:30
    • 16:30

      Träning P-10


      18:00
  • 2Lör
    • 10:00

      Lindsdalscupen F-09-10


      17:00
    • 10:00

      Vimmerby IF B (borta) Dam


      12:00
    • 12:00

      Vimmerby IF (borta) Dam


      14:00
    • 13:00

      Konga SK (hemma) Herr


      15:00
  • 3Sön
    • 09:30

      Träning P-05


      11:00
    • 11:00

      Träning F-05


      12:30
    • 11:00

      Träning F-04


      12:30
    • 15:00

      Träning P06-07


      16:30
  • 4Mån
    v.10
    • 17:00

      Träning F-09-10


      18:00
    • 17:00

      Träning F-04


      18:30
    • 17:30

      Träning F-07-08


      19:00
    • 17:45

      Träning Dam


      19:45
    • 18:00

      Träning P-08


      19:00
    • 19:30

      Träning Herr


      21:00
  • 5Tis
    • 16:30

      Träning F-06


      18:00
    • 16:30

      Träning F-05


      18:15
  • 6Ons
    • 16:30

      Träning P-05


      18:00
    • 17:00

      Träning P06-07


      18:30
    • 17:00

      Träning P-08


      18:30
    • 17:00

      Träning PF-11


      18:00
    • 18:00

      Träning Herr


      19:30
    • 18:30

      Träning P-09


      20:00
    • 19:30

      Träning Dam


      21:30
    • 20:00

      Träning F-04


      21:30
  • 7Tor
    • 16:30

      Träning F-07-08


      18:00
    • 17:30

      Träning P-12


      18:30
    • 19:30

      Träning Dam


      20:30
  • 8Fre
    • 15:30

      Träning F-06


      17:00
    • 16:00

      Träning F-05


      17:30
    • 16:30

      Träning P-10


      18:00
  • 9Lör
    • 12:30

      Ingelstads IK (hemma) Dam


      13:30
    • 14:30

      Tingsryd United FC (hemma) Herr


      16:30
  • 10Sön
    • 09:30

      Träning P-05


      11:00
    • 11:00

      Träning F-05


      12:30
    • 11:00

      Träning F-04


      12:30
    • 17:00

      Träning P06-07


      18:30
  • 11Mån
    v.11
    • 17:00

      Träning F-09-10


      18:00
    • 17:00

      Träning F-04


      18:30
    • 17:30

      Träning F-07-08


      19:00
    • 17:45

      Träning Dam


      19:45
    • 18:00

      Träning P-08


      19:00
    • 19:30

      Träning Herr


      21:00
  • 12Tis
    • 16:30

      Träning F-06


      18:00
    • 16:30

      Träning F-05


      18:15
  • 13Ons
    • 16:30

      Träning P-05


      18:00
    • 17:00

      Träning P06-07


      18:30
    • 17:00

      Träning P-08


      18:30
    • 17:00

      Träning PF-11


      18:00
    • 18:00

      Träning Herr


      19:30
    • 18:30

      Träning P-09


      20:00
    • 19:30

      Träning Dam


      21:30
    • 20:00

      Träning F-04


      21:30
  • 14Tor
    • 16:30

      Träning F-07-08


      18:00
    • 17:30

      Träning P-12


      18:30
    • 19:30

      Träning Dam


      20:30
  • 15Fre
    • 15:30

      Träning F-09-10


      16:30
    • 15:30

      Träning F-06


      17:00
    • 16:00

      Träning F-05


      17:30
    • 16:30

      Träning P-10


      18:00
    • 18:00

      Träning P06-07


      22:00
      Emmaboda IP konstgräsplan
  • 16Lör
    • 09:00

      Träning P06-07


      11:00
    • 11:00

      Kosta IF (borta) Herr


      13:00
    • 14:00

      Nickes Cup P-08


      18:00
  • 17Sön
    • 09:30

      Träning P-05


      11:00
    • 10:00

      Madesjö IF (borta) Dam


      12:00
    • 10:00

      Träningsmatch F-04


      13:00
    • 11:00

      Träning F-05


      12:00
    • 15:30

      Träning P06-07


      17:00
  • 18Mån
    v.12
    • 17:00

      Träning F-09-10


      18:00
    • 17:00

      Träning F-04


      18:30
    • 17:30

      Träning F-07-08


      19:00
    • 17:45

      Träning Dam


      19:45
    • 18:00

      Träning P-08


      19:00
    • 19:30

      Träning Herr


      21:00
  • 19Tis
    • 16:30

      Träning F-06


      18:00
    • 16:30

      Träning F-05


      18:15
  • 20Ons
    • 16:30

      Träning P-05


      18:00
    • 17:00

      Träning P06-07


      18:30
    • 17:00

      Träning P-08


      18:30
    • 17:00

      Träning PF-11


      18:00
    • 18:00

      Träning Herr


      19:30
    • 18:30

      Träning P-09


      20:00
    • 19:30

      Träning Dam


      21:30
    • 20:00

      Träning F-04


      21:30
  • 21Tor
    • 16:30

      Träning F-07-08


      18:00
    • 17:30

      Träning P-12


      18:30
    • 19:30

      Träning Dam


      20:30
  • 22Fre
    • 15:00

      Frivillig löpträning P06-07


      15:45
    • 15:30

      Träning F-06


      17:00
    • 16:00

      Träning F-05


      17:30
    • 16:30

      Träning P-10


      18:00
    • 17:00

      Hotel Skansen Färjecupen F-09-10


      21:00
  • 23Lör
    • Heldag

      Hotel Skansen Färjecup P-09

    • 10:00

      Domarutbildning F-05


      13:00
    • 11:00

      IFK Kalmar F19 (borta) Dam


      13:00
    • 13:00

      Ormeshaga BK (hemma) Herr


      15:00
  • 24Sön
    • 09:30

      Träning P-05


      11:00
    • 11:00

      Träning F-05


      12:30
    • 11:00

      Träning F-04


      12:30
    • 11:00

      Träningsmatch mot Sölvesborg F-06


      12:30
    • 15:00

      Sandsbro AIK F16 (hemma) Dam


      16:00
    • 17:00

      Träning P06-07


      18:30
  • 25Mån
    v.13
    • 16:30

      Träning P-08


      18:00
    • 17:00

      Träning F-09-10


      18:00
    • 17:00

      Träning F-04


      18:30
    • 17:30

      Träning F-07-08


      19:00
    • 17:45

      Träning Dam


      19:45
    • 19:30

      Träning Herr


      21:00
  • 26Tis
    • 16:30

      Träning F-06


      18:00
    • 16:30

      Träning F-05


      18:15
  • 27Ons
    • 16:30

      Träning P-05


      18:00
    • 17:00

      Träning P06-07


      18:30
    • 17:00

      Träning P-08


      18:30
    • 17:00

      Träning PF-11


      18:00
    • 18:00

      Träning Herr


      19:30
    • 18:30

      Träning P-09


      20:00
    • 19:30

      Träning Dam


      21:30
    • 20:00

      Träning F-04


      21:30
  • 28Tor
    • 16:30

      Träning F-07-08


      18:00
    • 17:30

      Träning P-12


      18:30
  • 29Fre
    • Heldag

      Träningsläger Danmark Dam

    • 15:00

      Frivillig löpträning P06-07


      15:45
    • 15:30

      Träning F-06


      17:00
    • 15:30

      Träning F-09-10


      16:30
    • 16:30

      Träning P-10


      18:00
    • 17:30

      Träningsmatch mot Växjö DFF F-05


      19:00
  • 30Lör
    • 11:00

      IFK Påryd (hemma) Herr


      13:00
  • 31Sön
    • 09:30

      Träning P-05


      11:00
    • 11:00

      Träning F-05


      12:30
    • 11:00

      Träning F-04


      12:30
    • 17:00

      Träningsmatch P06-07


      19:00