Avbryt
Börja följ

Fyll i din e-postadress för gratis uppdateringar om Emmaboda IS

Följ

Emmaboda IS

Följ oss för uppdateringar
Följ

Vi använder cookies för att ge dig bästa upplevelsen. Läs vår cookiepolicy här. Genom att fortsätta använda tjänsten godkänner du denna.

Okej
Emmaboda IS
Välj lag

September 2018

Alla aktiviteter
  • 1Lör
    v.35
    • 10:00

      Poolspel i Emmaboda P-09


      14:00
    • 10:00

      Tjejligan F10 F-09-10


      14:00
    • 11:00

      Pukebergs BK vit (borta) P-08


      13:00
    • 11:00

      Färjestadens GOIF 2 (borta) P-05


      13:00
    • 12:00

      Hossmo BK (borta) P-16


      14:00
  • 2Sön
    • 10:00

      Hossmo BK (borta) F-06


      12:00
    • 10:00

      Tjejligan F09 F-09-10


      14:00
    • 13:00

      Västerviks FF (borta) P-04


      15:00
    • 16:00

      Räppe GOIF (borta) F-03


      18:00
    • 17:00

      IFK Borgholm (hemma) Dam


      19:00
    • 17:00

      Hovshaga AIF vit (hemma) F-07-08


      19:00
    • 17:00

      Pukebergs BK (borta) P06-07


      19:00
    • 17:30

      IFK Kalmar (hemma) F-05


      19:30
  • 3Mån
    v.36
    • 17:00

      Träning F-09-10


      18:30
    • 18:30

      Träning F-04


      20:00
    • 19:00

      Träning Herr


      20:30
  • 4Tis
    • 17:00

      Träning F-05


      18:30
    • 17:00

      Träning P-08


      18:30
    • 17:45

      Träning Dam


      19:30
    • 18:00

      Träning P-04


      19:30
    • 18:00

      Träning P-05


      19:30
    • 18:00

      Träning P06-07


      19:30
    • 18:00

      Träning F-06


      19:30
    • 18:15

      Växjö DFF (hemma) F-03


      20:15
    • 19:00

      Söderåkra AIK (9-m) (hemma) Herr


      21:00
    • 19:00

      Träning Herr


      20:30
  • 5Ons
    • 17:00

      Träning P-09


      18:30
    • 17:30

      Träning PF-11


      18:30
    • 18:00

      Träning F-04


      19:30
    • 19:00

      Ramdala IF (hemma) Dam


      21:00
  • 6Tor
    • 17:00

      Träning P-08


      18:30
    • 17:00

      Träning F-06


      18:30
    • 17:00

      Träning P-16


      18:30
    • 18:00

      Emmaboda komb (hemma) P-05


      19:15
    • 18:00

      Träning P06-07


      19:30
    • 18:00

      Träning P-04


      19:30
    • 18:30

      Liatorp/Eneryda komb. 9-m (borta) F-03


      20:30
    • 19:00

      Träning Herr


      20:30
  • 7Fre
    • 16:00

      Träning F-05


      17:30
    • 16:30

      Träning P-10


      18:00
    • 17:00

      Träning Dam


      18:30
  • 8Lör
    • 09:00

      Emmaboda Marknad F-03


      17:00
    • 09:00

      Emmaboda Marknad F-04


      16:00
    • 09:00

      Marknadsstånd nr 6 P-16


      17:00
    • 13:00

      Färjestadens GoIF (borta) F-05


      15:00
    • 13:00

      IFK Borgholm (borta) Herr


      15:00
  • 9Sön
    • 10:00

      IFK Berga (borta) P06-07


      12:00
    • 12:00

      Tingsryd United FC (borta) F-07-08


      14:00
    • 13:00

      Glömminge-Algutsrums IF (borta) Dam


      15:00
    • 13:30

      Team Södermöre (hemma) F-06


      15:30
    • 15:00

      Lindsdals IF (hemma) P-04


      17:00
    • 15:30

      Åseda IF (hemma) P-08


      17:30
    • 17:00

      Kristianopels GoIF (borta) Dam


      19:00
    • 17:00

      Vissefjärda GIF (hemma) Herr


      19:00
  • 10Mån
    v.37
    • 17:00

      Träning F-09-10


      18:30
    • 17:30

      Träning P-16


      19:00
    • 18:00

      Träning F-04


      19:30
    • 18:00

      Träning F-03


      19:30
    • 19:00

      Träning Herr


      20:30
  • 11Tis
    • 17:00

      Träning F-05


      18:30
    • 17:00

      Träning P-08


      18:30
    • 17:45

      Träning Dam


      19:30
    • 18:00

      Träning P-04


      19:30
    • 18:00

      Träning P06-07


      19:30
    • 18:00

      Emmaboda komb (hemma) P-05


      19:00
    • 18:00

      Träning F-06


      19:30
    • 19:00

      Träning Herr


      20:30
  • 12Ons
    • 17:00

      Träning P-09


      18:30
    • 17:30

      Träning PF-11


      18:30
    • 18:00

      Träning F-04


      19:30
    • 18:30

      Madesjö IF vit (borta) F-06


      20:30
  • 13Tor
    • 17:00

      Träning P-16


      18:30
    • 17:00

      Träning F-06


      18:30
    • 17:00

      Träning P-08


      18:30
    • 17:45

      Träning Dam


      19:30
    • 17:45

      Träning F-03


      19:30
    • 18:00

      Träning P-05


      19:30
    • 18:00

      Träning P06-07


      19:30
    • 18:00

      Träning P-04


      19:30
    • 19:00

      Träning Herr


      20:30
    • 19:30

      Runsten-Möckleby IF 9-m (hemma) F-04


      21:30
  • 14Fre
    • 16:00

      Träning F-05


      17:30
    • 16:30

      Träning P-10


      18:00
    • 18:30

      Nybro IF (hemma) P-05


      20:30
    • 19:00

      Kalmar Södra IF (hemma) Dam


      21:00
    • 19:00

      Bollkallar Emmaboda Dam F-05


      20:30
  • 15Lör
    • 09:00

      Poolspel Tingsryd P-10


      13:00
    • 10:00

      Tjejligan F10 F-09-10


      14:00
    • 13:00

      Trekantens IF (hemma) Herr


      15:00
  • 16Sön
    • 12:00

      Kosta IF (hemma) P-08


      14:00
      Knatteplanen, Em.IP
      Serie: P08 Sö gul
      Samlingsinfo: Emmaboda IP
      Samlingstid: 11:00
      Anteckning: Kioskansvarig: Emil
      Resultat och referat
    • 14:00

      Ljungby IF (borta) F-03


      16:00
    • 15:00

      Krokstorps IF (hemma) F-05


      17:00
    • 17:00

      Smedby/Trekanten (hemma) Dam


      19:00
    • 17:00

      Torsås/Norra Tång (borta) Herr


      19:00
  • 17Mån
    v.38
    • 17:00

      Träning F-09-10


      18:30
    • 17:30

      Träning P-16


      19:00
    • 18:00

      Träning F-04


      19:30
    • 18:00

      Träning F-03


      19:30
    • 19:00

      Träning Herr


      20:30
  • 18Tis
    • 17:00

      Träning F-05


      18:30
    • 17:00

      Träning P-08


      18:30
    • 17:45

      Träning Dam


      19:30
    • 18:00

      Träning P-05


      19:30
    • 18:00

      Träning P06-07


      19:30
    • 18:00

      Träning P-04


      19:30
    • 18:00

      Träning F-06


      19:30
    • 19:00

      Träning Herr


      20:30
  • 19Ons
    • 17:00

      Träning P-09


      18:30
    • 17:30

      Träning PF-11


      18:30
    • 18:00

      Träning F-04


      19:30
    • 19:00

      Oskarshamns AIK 2 (hemma) P-16


      21:00
  • 20Tor
    • 17:00

      Träning F-06


      18:30
    • 17:00

      Träning P-16


      18:30
    • 17:00

      Träning P-08


      18:30
    • 17:45

      Träning Dam


      19:30
    • 17:45

      Träning F-03


      19:30
    • 18:00

      Träning P-05


      19:30
    • 18:00

      Träning P06-07


      19:30
    • 18:00

      Träning P-04


      19:30
    • 19:00

      Träning Herr


      20:30
    • 19:00

      Nybro IF 1 (borta) P-04


      21:00
  • 21Fre
    • 16:00

      Träning F-05


      17:30
    • 16:30

      Träning P-10


      18:00
    • 19:00

      Oskarshamns AIK 2 (borta) P-16


      21:00
    • 19:00

      Team Södermöre (borta) Dam


      21:00
  • 22Lör
    • 10:00

      Madesjö IF (borta) F-05


      12:00
    • 10:00

      Kalmar FF (hemma) P06-07


      12:00
    • 13:00

      Böda/Högby (borta) Herr


      15:00
  • 23Sön
    • 10:00

      Färjestadens GoIF (hemma) P-04


      12:00
    • 11:00

      Lenhovda IF (borta) P-08


      13:00
    • 14:00

      Persnäs AIF 7-m (borta) P-05


      16:00
    • 15:00

      Färjestadens GOIF (hemma) F-06


      17:00
    • 17:00

      Ryssby IF (hemma) F-07-08


      19:00
    • 17:00

      IFK Kalmar (borta) F-04


      19:00
    • 17:00

      Möre BK (hemma) Herr


      19:00
    • 17:00

      Rödeby AIF (borta) Dam


      19:00
  • 24Mån
    v.39
    • 17:30

      Träning P-16


      19:00
    • 18:00

      Träning F-04


      19:30
    • 18:00

      Träning F-03


      19:30
    • 19:00

      Träning Herr


      20:30
  • 25Tis
    • 17:00

      Träning F-05


      18:30
    • 17:00

      Träning P-08


      18:30
    • 17:30

      Träning P-05


      19:00
    • 17:45

      Träning Dam


      19:30
    • 18:00

      Träning P-04


      19:30
    • 18:00

      Träning F-06


      19:30
    • 19:00

      Träning Herr


      20:30
  • 26Ons
    • 17:00

      Träning P-09


      18:30
    • 17:30

      Träning PF-11


      18:30
    • 18:00

      Träning F-04


      19:30
  • 27Tor
    • 17:00

      Träning P-08


      18:30
    • 17:00

      Träning F-06


      18:30
    • 17:00

      Träning P-16


      18:30
    • 17:30

      Träning P-05


      19:00
    • 17:45

      Träning Dam


      19:30
    • 17:45

      Träning F-03


      19:30
    • 18:00

      Träning P-04


      19:30
    • 19:00

      Träning Herr


      20:30
  • 28Fre
    • 16:00

      Träning F-05


      17:30
    • 16:30

      Träning P-10


      18:00
    • 19:00

      Läckeby GoIF (hemma) Herr


      21:00
    • 19:00

      Bollkalle P-08


      21:00
  • 29Lör
    • 11:00

      Oskarshamns AIK 1 (borta) P-04


      13:00
    • 11:00

      Grimslöv/Vislanda (borta) F-07-08


      13:00
    • 13:00

      Runsten/Möckleby IF (hemma) Dam


      15:00
    • 15:00

      Madesjö IF 9-m (hemma) F-04


      17:00
  • 30Sön
    • 10:00

      Avslutning P06-07


      12:00
    • 13:00

      Glömminge-Algutsrums IF (hemma) P-05


      15:00
    • 13:00

      Lessebo/Hovmantorp (borta) F-03


      15:00
    • 13:00

      Vimmerby IF (hemma) F-05


      15:00
    • 16:00

      IFK Kalmar B (hemma) Dam


      18:00