Avbryt
Börja följ

Fyll i din e-postadress för gratis uppdateringar om Eksjö BK

Följ

Eksjö BK

Följ oss för uppdateringar
Följ

Vi använder cookies för att ge dig den bästa upplevelsen. Genom att använda tjänsten godkänner du detta.

Okej
Eksjö BK
Välj lag

Oktober 2017

Alla aktiviteter
  • 1Sön
    v.39
    • 09:30

      Träning F08/09


      10:45
    • 17:00

      Växjö HF (borta) P01/02


      19:00
  • 2Mån
    v.40
  • 3Tis
  • 4Ons
  • 5Tor
  • 6Fre
    • 16:15

      Träning F05


      17:45
    • 16:30

      Träning F02/03


      17:45
    • 17:30

      Träning F07


      18:45
    • 17:45

      Träning F04


      19:00
    • 17:45

      Träning P03/04


      19:00
  • 7Lör
    • Heldag

      USM Steg 1 P01/02

    • 14:00

      Anderstorps SK (borta) P03/04


      16:00
    • 15:00

      Oskarshamn/Mönsterås (hemma) Eksjö BK


      17:00
  • 8Sön
  • 9Mån
    v.41
  • 10Tis
  • 11Ons
  • 12Tor
  • 13Fre
    • 16:15

      Träning F05


      17:45
    • 16:30

      Träning F02/03


      17:45
    • 17:30

      Träning F07


      18:45
    • 17:45

      Träning F04


      19:00
  • 14Lör
    • 10:00

      IK Cyrus (hemma) F04


      12:00
      Prästängshalen
      Serie: Flickor 13 SmBl (F04
      Samlingstid: 08:45
      Resultat och referat
    • 12:00

      Träning F07


      15:00
    • 13:00

      Karlskrona Handboll F04 1 (hemma) F04


      15:00
    • 13:00

      IFK Karlskrona U (borta) Eksjö BK


      15:00
    • 15:00

      Trelleborgs HBK Elit (hemma) Nässjö/Eksjö


      17:00
  • 15Sön
    • 09:30

      Träning F08/09


      10:45
    • 11:30

      Karlskrona Handboll P01 (hemma) P01/02


      13:30
    • 15:30

      Värnamo HK (hemma) Damer J


      17:30
    • 17:00

      Målvaktsutbildning P05/06


      18:00
  • 16Mån
    v.42
  • 17Tis
  • 18Ons
  • 19Tor
  • 20Fre
    • 16:15

      Träning F05


      17:45
    • 16:30

      Träning F02/03


      17:45
    • 17:30

      Träning F07


      18:45
    • 17:45

      Träning F04


      19:00
    • 17:45

      Träning P03/04


      19:00
  • 21Lör
    • 10:30

      USM P03/04


      00:00
    • 12:30

      Karlskrona Handboll F04 2 (borta) F04


      14:30
    • 14:45

      Anderstorps SK (borta) F05


      16:45
    • 15:00

      IF Hallby HK (borta) Damer J


      17:00
    • 16:30

      IF Hallby HK (borta) F06


      18:30
  • 22Sön
    • 00:00

      USM P03/04


      15:00
    • 09:00

      IFK Bankeryd (borta) F02/03


      11:00
    • 09:30

      Handbollsdagen med minihandboll i Bankeryd F08/09


      13:00
    • 10:30

      Tingsryds HK (hemma) F02/03


      12:30
    • 12:00

      HK Kristianstad (borta) Nässjö/Eksjö


      14:00
    • 14:00

      P05/06 (hemma) P05/06


      15:30
    • 16:00

      HB 78 (hemma) Eksjö BK


      18:00
  • 23Mån
    v.43
  • 24Tis
  • 25Ons
    • 16:30

      Träning F07


      17:45
    • 16:30

      Träning Handbollslekis F10


      17:45
    • 17:45

      Träning F08/09


      19:00
    • 17:45

      Träning F06


      19:00
    • 19:00

      Träning F05


      20:30
    • 19:00

      Träning F04


      20:30
    • 19:30

      Träning P01/02


      20:30
    • 19:45

      Vetlanda HF 1 (borta) F06


      21:45
    • 20:30

      Träning F02/03


      22:00
  • 26Tor
  • 27Fre
    • 16:15

      Träning F05


      17:45
    • 16:30

      Träning F02/03


      17:45
    • 17:30

      Träning F07


      18:45
    • 17:45

      Nässjö HF (hemma) P03/04


      19:45
  • 28Lör
    • 11:00

      Västerviks HF (borta) F05


      13:00
    • 11:00

      Tingsryds HK (borta) F04


      13:00
    • 12:45

      Karlshamns HF (hemma) F04


      14:45
  • 29Sön
    • 09:30

      P05/06 (hemma) P05/06


      15:00
    • 09:30

      Träning F08/09


      10:45
    • 10:00

      Anderstorps SK (borta) F06


      12:00
    • 13:00

      Habo HK (hemma) P-07


      15:00
    • 13:30

      IFK Karlskrona (hemma) P03/04


      15:30
    • 14:30

      IFK Bankeryd (borta) P01/02


      16:30
    • 14:30

      Anderstorps SK (borta) P-07


      16:30
    • 15:00

      Västerviks HF (borta) P03/04


      17:00
    • 16:00

      IK Cyrus (hemma) Eksjö BK


      18:00
    • 16:00

      Eslövs IK (borta) Nässjö/Eksjö


      18:00
  • 30Mån
    v.44
  • 31Tis