Avbryt
Börja följ

Fyll i din e-postadress för gratis uppdateringar om BK Örnen Örnsköldsvik

Följ

BK Örnen Örnsköldsvi

Följ oss för uppdateringar
Följ

Vi använder cookies för att ge dig bästa upplevelsen. Läs vår cookiepolicy här. Genom att fortsätta använda tjänsten godkänner du denna.

Okej
BK Örnen Örnsköldsvik
Välj lag

Maj 2020

Alla aktiviteter
  • 1Fre
    v.18
    • 11:00

      Träning P-09


      12:00
    • 11:45

      Träning F-05


      13:10
    • 11:45

      Träning F-06


      13:10
    • 13:00

      Träning F-07


      14:00
    • 14:00

      Träning P-07


      15:00
    • 14:00

      Träning P-08


      15:00
    • 16:00

      Träning P-11


      17:00
  • 2Lör
    • 12:15

      Arnäs IF (borta) F-08


      14:00
    • 12:45

      Träning P-10


      14:00
    • 14:00

      Träningsmatch Arnäs P-06


      16:00
  • 3Sön
    • 10:00

      Träning P-07


      11:00
    • 10:00

      Träning P-08


      11:00
    • 10:45

      Träning F-06


      12:15
    • 10:45

      Träning F-05


      12:15
    • 12:00

      Träning F-09


      13:00
    • 12:00

      Träning F-07


      13:00
    • 15:45

      Träning P-10


      17:00
    • 15:50

      Träning F-08


      17:15
    • 17:00

      Träning P-09


      18:00
    • 18:30

      KB 65 (hemma) P-06


      20:30
  • 4Mån
    v.19
    • 17:00

      Träning P-07


      18:00
    • 17:00

      Träning P-08


      18:00
    • 18:00

      Träning F-10


      19:00
  • 5Tis
    • 17:00

      Träning F-09


      18:00
    • 17:45

      Träning F-05


      19:10
    • 17:45

      Träning F-06


      19:10
  • 6Ons
    • 16:00

      Träning P-07


      17:00
    • 16:00

      Träning P-08


      17:00
    • 16:00

      Träning P-10


      17:10
    • 16:30

      Träning F-06


      17:30
    • 16:30

      Träning F-05


      17:30
    • 17:00

      Träning P-09


      18:00
    • 17:50

      Träning F-08


      19:15
    • 18:00

      Träning F-10


      19:00
    • 18:30

      Träning P-06


      20:00
    • 19:00

      Träning F-07


      20:00
  • 7Tor
    • 16:50

      Träning P-10


      18:10
    • 18:00

      Träning F-12


      19:00
    • 18:00

      Träning F-09


      19:00
    • 18:05

      Träning F-08


      19:45
    • 19:00

      Träning F-06


      20:00
    • 19:00

      Träning P-09


      20:00
  • 8Fre
    • 16:30

      Träning P-06


      17:30
  • 9Lör
    • 09:00

      Träning P-09


      10:00
    • 09:30

      Själevads IK F06 Grön (borta) F-06


      11:30
    • 10:00

      Träning P-11


      11:00
    • 10:00

      Träning P-12


      11:00
    • 10:00

      Arnäs 2 (borta) P-10


      11:30
    • 10:45

      Träning F-05


      12:15
    • 10:45

      Träning F-06


      12:15
    • 11:30

      Moelvens FC F 06-08 (borta) F-07


      13:30
    • 11:30

      Domsjö IF F08 (hemma) F-08


      13:30
    • 13:00

      Hägglunds 2 (borta) F-10


      14:30
    • 14:00

      Arnäs IF (borta) P-06


      16:00
  • 10Sön
    • 09:00

      Träning P-07


      10:00
    • 10:45

      Långsele/Forsmo (borta) F-05


      12:45
    • 11:00

      Gideaälvdal UF (borta) F-08


      13:00
    • 13:00

      Träning P-11


      14:00
    • 14:00

      Arnäs Gul (borta) P-08


      16:00
    • 15:30

      Domsjö Svart (hemma) P-09


      16:30
    • 16:00

      Anundsjö IF (borta) P-07


      18:00
    • 16:15

      Arnäs 2 (borta) P-09


      17:15
    • 19:00

      Sidensjö IK F 09 (hemma) F-09


      21:00
  • 11Mån
    v.20
    • 17:00

      Träning F-05


      18:00
    • 18:00

      Träning F-07


      19:00
    • 18:00

      Träning F-10


      19:00
  • 12Tis
    • 17:00

      Träning F-09


      18:00
    • 17:30

      Träning P-06


      19:00
    • 17:45

      Träning F-05


      19:10
    • 17:50

      Träning P-10


      19:10
    • 18:00

      Träning F-13


      19:00
    • 18:00

      Träning F-06


      19:20
    • 19:00

      Träning P-08


      20:00
    • 19:00

      Träning P-07


      20:00
  • 13Ons
    • 16:00

      Träning P-10


      17:00
    • 16:30

      Träning F-06


      17:30
    • 16:30

      Träning F-05


      17:30
    • 17:00

      Träning P-07


      18:00
    • 17:00

      Träning P-08


      18:00
    • 17:00

      Träning P-11


      18:00
    • 17:00

      Träning P-09


      18:00
    • 17:50

      Träning F-08


      19:15
    • 18:00

      Träning F-10


      19:00
    • 18:00

      Träning P-12


      19:00
    • 18:30

      Träning P-06


      20:00
    • 19:00

      Träning F-07


      20:00
  • 14Tor
    • 16:50

      Träning P-10


      18:10
    • 18:00

      Träning F-09


      19:00
    • 18:00

      Träning F-12


      19:00
    • 18:05

      Träning F-08


      19:45
    • 19:00

      Träning F-06


      20:00
    • 19:00

      Träning P-09


      20:00
  • 15Fre
    • 16:30

      Träning P-06


      17:30
  • 16Lör
    • 09:00

      Modo FF lag 1 (hemma) P-11


      10:00
    • 10:00

      Arnäs IF lag 2 (hemma) P-11


      11:00
    • 11:30

      KB 65 (borta) P-06


      13:30
    • 12:45

      Träning F-05


      14:10
    • 12:45

      Träning F-06


      14:10
    • 13:00

      Hägglunds 1 (hemma) P-10


      14:30
    • 13:50

      Träning F-08


      15:15
    • 15:00

      Hägglunds 2 (hemma) P-10


      16:30
  • 17Sön
    • 00:00

      BK Örnen F08 vit (hemma) F-08


      02:00
    • 10:00

      Träning P-08


      11:00
    • 10:00

      Träning P-07


      11:00
    • 10:30

      Själevads IK F07 (hemma) F-07


      12:00
    • 12:00

      Träning P-11


      13:00
    • 12:00

      Träning P-12


      13:00
    • 12:00

      Själevad (borta) P-09


      13:00
    • 13:00

      Domsjö IF F09 (hemma) F-09


      15:00
    • 15:30

      Mellansel (hemma) F-10


      17:00
    • 17:15

      Själevads IK F06 Vit (hemma) F-06


      19:15
    • 17:30

      Anundsjö IF (borta) F-10


      19:00
    • 18:00

      Hägglunds IoFK P-07 Lag 1 (hemma) P-07


      20:00
    • 18:30

      Domsjö Blå (hemma) P-09


      19:30
  • 18Mån
    v.21
    • 16:50

      Träning F-08


      18:15
    • 17:00

      Träning P-08


      18:00
    • 17:00

      Träning P-07


      18:00
    • 17:00

      Träning F-05


      18:00
    • 17:00

      Träning P-13


      18:00
    • 18:00

      Träning F-10


      19:00
    • 18:00

      Träning F-07


      19:00
  • 19Tis
    • 17:00

      Träning F-09


      18:00
    • 17:30

      Träning P-06


      19:00
    • 17:50

      Träning P-10


      19:10
    • 18:00

      Träning F-13


      19:00
    • 18:00

      Mellansel (borta) P-08


      20:00
    • 18:00

      Träning F-05


      19:20
    • 18:00

      Träning F-06


      19:20
    • 19:00

      Träning P-08


      20:00
    • 19:00

      Träning P-07


      20:00
  • 20Ons
    • 16:00

      Träning P-08


      17:00
    • 16:00

      Träning P-07


      17:00
    • 16:00

      Träning P-10


      17:00
    • 16:50

      Träning F-06


      18:10
    • 16:50

      Träning F-05


      18:10
    • 17:00

      Träning P-11


      18:00
    • 17:00

      Träning P-09


      18:00
    • 17:50

      Träning F-08


      19:15
    • 17:50

      Träning F-07


      19:15
    • 18:00

      Träning F-10


      19:00
    • 18:00

      Träning P-12


      19:00
    • 18:30

      Träning P-06


      20:00
  • 21Tor
    • 10:00

      Träning F-12


      11:00
    • 11:00

      Hägglunds 1 (borta) P-10


      12:30
    • 12:30

      Arnäs IF F-09 Lag 1 (borta) F-09


      14:30
    • 14:50

      Träning F-08


      16:15
    • 15:00

      Träning P-09


      16:00
  • 22Fre
    • 11:00

      Träning P-08


      12:00
    • 11:00

      Träning P-07


      12:00
    • 18:00

      Hägglunds IoFK F07/08 (borta) F-08


      20:00
    • 18:20

      Gideälvdal UF F 04-06 (hemma) F-06


      20:20
  • 23Lör
    • 09:00

      Modo FF (hemma) F-12


      10:00
    • 10:15

      Själevads IK (hemma) F-12


      11:15
    • 11:00

      Modo FF P06/07 (borta) P-07


      13:00
    • 11:30

      Husums IF FK (hemma) F-12


      12:30
    • 12:45

      Hägglunds IoFK 1 (hemma) F-12


      13:45
    • 13:30

      Hägglunds IOFK (borta) P-06


      15:30
    • 14:00

      Hägglunds 2 (borta) P-10


      15:30
    • 14:40

      Arnäs IF 2 (borta) P-12


      16:00
      Arnäs, humanresurs (lilla konstgräs)
      Serie: Moälvsserien 2020
      Anteckning: Åh så spännande, nu är det dags för årets första match!
      Den här matchen spelas av färg-team Röd och Gul. Ni har fått den här kallelsen för att er son har delats in i ett av de två teamen.

      Vi samlas 14.40 för lite uppvärmning inför matchen som börjar kl 15.00.
      Pojkarna ska ha matchtröja och matchshorts på sej som har delats ut på träningarna tidigare. Även benskydd och fobollsstrumpor (helst blå).

      Kom ihåg att det inte får vara någon publik på dessa matcher i nuläget så lämna barnet 14.40 och hämta upp igen ca 16.00 då matchen har slutat.

      Skulle det vara så att ert barn inte kan vara med på matchen? Hör helst av er senast 20 Maj så att vi hinner kalla ett annat barn om de skulle bli för få som kan vara med.

      Välkomna!
      /Ledarna
      Resultat och referat
    • 15:30

      Köpmanholmen-Bjästa FF F08-09 (hemma) F-08


      17:30
    • 18:00

      Anundsjö (hemma) P-09


      19:00
  • 24Sön
    • 10:00

      Arnäs IF F-09 Lag 2 (hemma) F-09


      12:00
    • 10:10

      Domsjö IF 1 (borta) P-12


      11:30
    • 11:00

      KB65 (borta) P-09


      12:30
    • 13:00

      Modo FF (hemma) F-10


      14:00
    • 14:30

      Själevad (borta) P-10


      16:00
    • 15:00

      Köpmanholmen-Bjästa FF P07 (hemma) P-07


      18:00
    • 15:30

      Modo (hemma) F-10


      17:00
    • 16:30

      Modo FF lag 2 (borta) P-11


      17:30
    • 17:00

      Skorpeds SK/Anundsjö IF (borta) F-07


      19:00
    • 18:30

      Modo FF lag 1 (borta) P-11


      19:30
    • 18:30

      Moelven (hemma) P-08


      20:00
    • 19:00

      Träning F-06


      20:00
  • 25Mån
    v.22
    • 16:50

      Träning F-08


      18:15
    • 17:00

      Träning P-08


      18:00
    • 17:00

      Träning P-07


      18:00
    • 18:00

      Träning F-07


      19:00
    • 18:00

      Träning F-10


      19:00
  • 26Tis
    • 17:00

      Träning F-09


      18:00
    • 17:30

      Träning P-06


      19:00
    • 17:50

      Träning P-10


      19:10
    • 18:00

      Träning F-13


      19:00
    • 18:00

      Träning F-06


      19:20
    • 18:00

      Träning F-05


      19:20
    • 19:00

      Träning P-08


      20:00
    • 19:00

      Träning P-07


      20:00
  • 27Ons
    • 16:00

      Träning P-10


      17:00
    • 16:50

      Träning F-06


      18:10
    • 17:00

      Träning P-11


      18:00
    • 17:00

      Träning P-09


      18:00
    • 17:50

      Träning F-08


      19:15
    • 18:00

      Träning F-10


      19:00
    • 18:00

      Träning P-12


      19:00
    • 18:30

      Träning P-06


      20:00
    • 19:00

      Själevad/Moelven F03/04/05 (borta) F-05


      21:00
    • 19:00

      Träning F-07


      20:00
  • 28Tor
    • 16:30

      Träning F-05


      17:30
    • 16:30

      Träning F-06


      17:30
    • 16:50

      Träning P-10


      18:10
    • 18:00

      Träning F-09


      19:00
    • 18:00

      Träning F-12


      19:00
    • 18:00

      Träning P-07


      19:00
    • 18:00

      Träning P-08


      19:00
    • 19:00

      Träning P-09


      20:00
  • 29Fre
    • 16:30

      Träning P-06


      17:30
    • 18:00

      Själevads IK F 08 (borta) F-08


      20:00
  • 30Lör
    • 10:00

      Själevads IK F 09 (hemma) F-09


      12:00
    • 10:00

      Husums IF FK (borta) F-12


      11:00
    • 12:00

      Hägglunds (borta) P-08


      13:30
    • 12:40

      Domsjö IF 2 (hemma) P-12


      14:00
    • 13:30

      Hägglunds IoFK 1 (borta) F-12


      14:30
    • 14:30

      Hägglunds IoFK 2 (borta) F-12


      15:30
    • 14:40

      Domsjö IF 1 (hemma) P-12


      16:00
    • 17:00

      Sidensjö IK mix (hemma) P-11


      18:00
    • 18:00

      Modo FF lag 2 (hemma) P-11


      19:00
  • 31Sön
    • 12:00

      Själevads IK (borta) F-12


      13:00
    • 12:00

      Träning P-08


      13:00
    • 12:30

      Arnäs IF F-07 (hemma) F-07


      14:00
    • 12:30

      Arnäs 2 (hemma) P-09


      13:30
    • 14:00

      Arnäs 1 (hemma) P-09


      15:00
    • 14:00

      Själevads IK P07 (borta) P-07


      16:00
    • 15:15

      Domsjö IF F06 (borta) F-06


      17:15
    • 15:30

      Modo FF F08/09 (hemma) F-08


      17:30
    • 16:00

      Själevad IF (hemma) P-06


      18:00
    • 17:00

      Själevad 1 (borta) F-10


      19:00
    • 18:00

      Domsjö (borta) F-10


      19:00
    • 18:30

      Själevad (hemma) P-10


      20:00