Avbryt
Börja följ

Fyll i din e-postadress för gratis uppdateringar om Bromstens IK

Följ

Bromstens IK

Följ oss för uppdateringar
Följ

Vi använder cookies för att ge dig bästa upplevelsen. Läs vår cookiepolicy här. Genom att fortsätta använda tjänsten godkänner du denna.

Okej

April 2019

Alla aktiviteter
  • 1Mån
    v.14
    • 17:30

      Träning P-09


      19:00
    • 18:00

      Träning P-12


      19:00
    • 18:00

      Träning P-06/07


      19:30
    • 18:45

      Träning F-06-07


      20:00
  • 2Tis
  • 3Ons
  • 4Tor
  • 5Fre
  • 6Lör
    • 07:00

      Kiosken Kick-off cupen P08


      13:00
    • 08:00

      Kick-Off Cupen P08


      13:00
    • 08:30

      NSK Cupen 2019 - Lag Svart P-11


      13:00
    • 08:45

      Hammarby IF FF P08-10 (hemma) P08


      09:45
    • 09:45

      Vasalunds IF P08 Solna (borta) P08


      10:45
    • 10:45

      Skå IK P08 (hemma) P08


      11:45
    • 11:45

      Tyresö FF P08 Gul (borta) P08


      12:45
    • 13:00

      Kiosken F-13


      19:00
    • 13:00

      Spelarmaskot F-09/10


      16:00
    • 13:30

      NSK Cupen 2019 - Lag Vit P-11


      18:30
    • 13:45

      Sverige - Tyskland (dam) F-06-07


      15:45
  • 7Sön
    • 12:30

      Kick-Off Cupen P08


      19:00
    • 13:00

      FK Bromma Grön (borta) P08


      14:00
    • 14:30

      IF Brommapojkarna 6 (hemma) P08


      15:30
    • 16:00

      Täby FK 22 (borta) F-06-07


      18:00
    • 16:15

      Rågsveds IF (hemma) P08


      17:15
    • 18:00

      Djurgårdens IF FF P08-4 Orange (borta) P08


      19:00
    • 18:00

      BP (borta) P-06/07


      19:00
  • 8Mån
    v.15
    • 17:30

      Träning P-09


      19:00
    • 18:00

      Träning P-06/07


      19:30
    • 18:00

      Träning P-12


      19:00
    • 18:45

      Träning F-06-07


      20:00
    • 19:00

      Träning Dam U


      20:30
  • 9Tis
  • 10Ons
  • 11Tor
  • 12Fre
    • 16:50

      Träningsmatch P-09


      18:00
    • 17:00

      Träning P13


      18:00
    • 17:30

      Träning P08


      19:00
  • 13Lör
    • 09:30

      Träning F-06-07


      11:00
    • 09:30

      Aprilcupen P08


      16:00
    • 09:30

      Tyresö FF:Röd (borta) P08


      10:30
    • 10:55

      IFK Aspudden-Tellus Gul (hemma) P08


      11:55
    • 12:15

      Enskede IK Svart 1 (hemma) P08


      13:15
    • 14:05

      Ekerö IK Lag 2 (borta) P08


      15:00
    • 16:00

      Scandinavian Soccer IF United FC (hemma) Seniorlag Herrar


      18:00
  • 14Sön
  • 15Mån
    v.16
    • Heldag

      PÅSKLOV P08

    • 17:30

      Träning P-09


      19:00
    • 18:00

      Träning P-06/07


      19:30
  • 16Tis
  • 17Ons
  • 18Tor
    • Heldag

      PÅSKLOV P08

  • 19Fre
    • Heldag

      PÅSKLOV P08

  • 20Lör
    • Heldag

      PÅSKLOV P08

  • 21Sön
    • Heldag

      PÅSKLOV P08

  • 22Mån
    v.17
    • 00:00

      PÅSKLOV P08


      22:00
    • 10:30

      Sundbybergs IK (hemma) F-06-07


      12:30
      Bromstens IP 21
      Serie: F13- 2B
      Anteckning: Hemmamatch på Bromstens IP. Samling 9:45.

      Viktigt att svara på kallelsen innan kl.18 på fredag.
      Resultat och referat
    • 17:30

      Träning P-09


      19:00
    • 19:00

      Träning Dam U


      20:30
  • 23Tis
    • 16:30

      Gå-tåg P-11


      17:00
    • 17:00

      Träning P-11


      18:30
    • 18:00

      Träning P08


      19:30
    • 18:00

      Träning P-10


      19:00
    • 18:30

      Föräldramöte P-11


      20:00
    • 19:00

      Träning Seniorlag Herrar


      20:30
  • 24Ons
  • 25Tor
  • 26Fre
    • 17:00

      Träning P-09


      18:00
    • 17:45

      Sundbybergs IK Blå (borta) P08


      19:45
  • 27Lör
    • 09:00

      Ängby IF Grön 1 (hemma) P-11


      10:00
    • 09:00

      Karlbergs BK vit (hemma) P-09


      11:00
    • 10:30

      Träning F-06-07


      12:00
    • 11:00

      Spånga IS FK 4 (hemma) F-09/10


      13:00
    • 11:00

      FK Bromma Svart (hemma) P-10


      12:00
    • 11:15

      Ursvik IK 1 (borta) P-06/07


      13:15
    • 11:30

      Ängby IF Grön 1 (hemma) P-09


      13:30
    • 16:00

      Bollstanäs SK 1 (hemma) Dam U


      18:00
  • 28Sön
    • 09:00

      IFK Viksjö 1 (borta) P-06/07


      11:00
    • 10:00

      Vallentuna BK DF Vit (borta) F-09/10


      12:00
    • 12:00

      Stocksunds IF Dam (hemma) Dam U


      14:00
    • 12:00

      IF Brommapojkarna 28 (borta) P-10


      13:00
    • 15:00

      IF Brommapojkarna 3 (borta) P-11


      16:00
  • 29Mån
    v.18
  • 30Tis