Avbryt
Börja följ

Fyll i din e-postadress för gratis uppdateringar om Bromstens IK

Följ

Bromstens IK

Följ oss för uppdateringar
Följ

Vi använder cookies för att ge dig den bästa upplevelsen. Genom att använda tjänsten godkänner du detta.

Okej

Oktober 2017

Alla aktiviteter
  • 1Sön
    v.39
    • 10:30

      Vasalunds Stockholm IF K (borta) P-05


      12:30
    • 11:00

      Sollentuna FK 7 (hemma) F-06-07


      13:00
    • 13:00

      IF Brommapojkarna 8 (hemma) P-04


      14:30
    • 14:45

      IFK Viksjö 5 (borta) P-04


      16:15
    • 15:00

      IFK Sollentuna (borta) Seniorlag Herrar


      17:00
    • 15:45

      Bollstanäs SK 2 (borta) P-05


      17:45
    • 16:00

      Utflykt till Damallsvenskan (Djurgården-Linköping damlag) F-08/F-09


      17:45
    • 16:00

      Stuvsta IF 2 (hemma) Dam U


      18:00
  • 2Mån
    v.40
  • 3Tis
  • 4Ons
  • 5Tor
    • 18:50

      Träning Dam U


      20:40
    • 19:00

      Träning P-04


      20:30
    • 19:00

      Träning P-03


      20:30
    • 19:00

      Träning P-05


      20:30
  • 6Fre
    • 17:30

      Träning P-12


      18:30
    • 17:30

      Träning F-11


      18:30
  • 7Lör
    • 08:00

      Oktoberbollen 7 manna P08


      13:30
    • 08:30

      IFK Lidingö fk (hemma) P08


      09:30
    • 09:30

      Erikslunds KF (borta) P08


      10:30
    • 10:00

      Råsunda IS 2 (borta) P-04


      11:30
    • 11:00

      DIF P08-6 (borta) P08


      12:00
    • 11:30

      AIK FF 3 (hemma) P-03


      13:30
    • 15:00

      Bromstens IK (borta) Seniorlag Herrar


      17:00
    • 16:00

      IF Brommapojkarna 3 (borta) Dam U


      18:00
    • 17:30

      Bele Barkarby FF 4 (borta) P-04


      19:30
  • 8Sön
    • 09:00

      Spånga p08-9 (hemma) P08


      10:00
    • 09:00

      Oktoberbollen 7 manna P08


      18:00
    • 10:05

      Västerhaninge IF (borta) P08


      11:00
    • 11:10

      Vasalund Järvastaden röd (hemma) P08


      12:10
    • 12:30

      Ekerö IK 2 (borta) P-03


      14:30
    • 14:00

      Sundbybergs IK Grön (hemma) P-04


      16:00
    • 16:00

      IK Frej Täby 1 (hemma) P-03


      18:00
  • 9Mån
    v.41
  • 10Tis
  • 11Ons
  • 12Tor
    • 18:50

      Träning Dam U


      20:40
    • 19:00

      Träning P-05


      20:30
    • 19:00

      Träning P-03


      20:30
  • 13Fre
    • 17:30

      Träning P-12


      18:30
    • 17:30

      Träning F-11


      18:30
      Bromsens IP, konstgräsplan
      Anteckning: Hej alla fotbollstjejer,
      Välkomna till höstens roliga och lekfulla fotbollsträningar.
      Vi samlas kl 17.30 på Bromstens IP (Träningen är 1 tim).
      Mvh Tränarna
  • 14Lör
    • 09:00

      Premiärcupen 2017 P-05


      16:30
    • 10:00

      Träning F-06-07


      20:00
    • 11:00

      Sanktan F-08/F-09


      12:00
    • 11:00

      IF Brommapojkarna 12 (borta) P-04


      13:00
    • 14:30

      IFK Österåker FK 1 (borta) P-03


      16:30
  • 15Sön
    • 08:40

      Höstpokalen 2017 P10-2


      15:30
    • 10:00

      Höstcupen Viksjö 7 manna P08


      19:00
    • 10:10

      IFK Viksjö P08-2 vit (hemma) P08


      11:10
    • 11:00

      FC Järfälla 2 (hemma) P-04


      13:00
    • 12:45

      IK Frej Svart (hemma) P08


      13:45
    • 13:30

      AIK - Jönköping F-06-07


      17:30
    • 15:00

      Utflykt till Friends Arena (AIK-Jönköping) F-08/F-09


      17:00
    • 15:00

      Bromstens IK (7) (borta) Seniorlag Herrar


      17:00
    • 15:05

      Spånga IS P08-7 (borta) P08


      16:00
    • 16:00

      IFK Lidingö FK 1 (hemma) Dam U


      18:00
  • 16Mån
    v.42
  • 17Tis
    • 17:00

      Träning P-11


      18:00
    • 18:00

      Träning P-10


      19:00
    • 18:00

      Träning P-03


      19:00
    • 19:00

      Träning P-03


      20:30
    • 19:00

      Träning P-04


      20:30
  • 18Ons
  • 19Tor
    • 19:00

      Träning P-03


      20:30
  • 20Fre
    • 17:30

      Träning P-12


      18:30
    • 17:30

      Träning F-11


      18:30
  • 21Lör
    • 08:00

      Ellapokalen P-04


      19:00
    • 09:00

      Träning F-06-07


      10:00
    • 09:30

      Träning Dam U


      11:00
    • 11:00

      Kallhälls FF (hemma) P-03


      13:00
  • 22Sön
    • 11:00

      Träningsmatch P08


      13:00
    • 11:15

      Bele-Barkarby P08 (hemma) P08


      12:00
    • 12:10

      Bele-Barkarby P08 (borta) P08


      13:10
    • 13:30

      Sollentuna FK 2 (borta) P-04


      15:00
    • 15:30

      Bollstanäs SK 1 (hemma) P-03


      17:30
  • 23Mån
    v.43
  • 24Tis
  • 25Ons
  • 26Tor
    • 18:00

      Avslutning lag vit P-03


      20:00
    • 18:50

      Träning Dam U


      20:40
    • 19:00

      Träning P-04


      20:30
    • 19:00

      Träning P-05


      20:30
  • 27Fre
    • 17:30

      Träning P-12


      18:30
    • 17:30

      Träning F-11


      18:30
    • 18:00

      Avslutning lag svart P-03


      20:00
  • 28Lör
    • 14:00

      Träning F-06-07


      15:00
    • 16:40

      Oktoberbollen P-04


      00:00
  • 29Sön
    • 00:00

      Oktoberbollen P-04


      19:00
    • 07:00

      OktoberBollen Damer, DJ 7-manna Dam U


      15:30
  • 30Mån
    v.44
    • 17:00

      Träning P-09


      18:00
  • 31Tis
    • 18:00

      Träning P-10


      19:00
    • 19:00

      Träning P-04


      20:30