Avbryt
Börja följ

Fyll i din e-postadress för gratis uppdateringar om Alsike IF

Följ

Alsike IF

Följ oss för uppdateringar
Följ

Vi använder cookies för att ge dig bästa upplevelsen. Läs vår cookiepolicy här. Genom att fortsätta använda tjänsten godkänner du denna.

Okej
Alsike IF
Välj lag

September 2018

Alla aktiviteter
  • 1Lör
    v.35
    • 10:00

      Knarrbacken FC Pantrar (borta) P-08


      12:00
    • 10:00

      Håbo FF Vit (borta) F-08


      11:30
    • 10:00

      Sigtuna IF Fotboll (borta) F-09/10


      14:00
    • 10:30

      Danmarks IF (borta) F-05


      12:00
    • 11:00

      Funbo/Alumnge IK F06-07 (borta) F-07


      13:00
    • 11:30

      Rosersbergs IK F06/07 RÖD (hemma) F-06


      13:30
    • 11:30

      Håbo FF P06 (hemma) P-06


      13:30
    • 13:00

      IF VP Uppsala (borta) P-08


      15:00
    • 13:30

      Rosersberg IK Röd (borta) F-08


      14:30
    • 14:00

      IK Sirius FK U12 (borta) P-05


      15:30
    • 15:30

      Knivsta IK (hemma) F-06


      17:30
    • 15:30

      Hagby (hemma) P-07


      17:00
    • 16:30

      Håbo (borta) P-07


      18:00
    • 18:00

      Håbo FF P06 18Sv (borta) P-06


      20:00
  • 2Sön
    • 11:00

      Gimo IF FK P05 (borta) P-05


      13:00
    • 12:00

      5-kamp med fotbollslaget på Grönan P-03


      20:00
  • 3Mån
    v.36
  • 4Tis
    • 16:45

      Träning P-05


      18:30
    • 17:15

      Träning P-10


      18:30
    • 17:15

      Träning F-09/10


      18:45
    • 17:30

      Träning F-05


      19:00
    • 18:00

      Fysträning P-07


      19:00
    • 18:15

      Träning F-06


      20:00
    • 18:15

      Träning F-07


      20:00
    • 18:30

      Träning F-08


      20:00
  • 5Ons
  • 6Tor
  • 7Fre
  • 8Lör
    • 09:00

      VP (1) (borta) P-09


      15:00
    • 09:00

      Danmarks IF (borta) F-09/10


      14:00
    • 10:00

      SK Wigör (hemma) F-09/10


      15:00
    • 11:15

      Rosersberg IK Blå (hemma) F-08


      12:45
    • 13:00

      IK Sirius FK P06 Blå (borta) P-06


      15:00
    • 13:30

      Träningsmatch Danmark F-07


      15:00
    • 14:00

      Enköpings SK (borta) P-03


      16:00
    • 15:30

      Håbo FF (hemma) F-05


      17:00
    • 17:30

      Unik FK Blå (hemma) P-08


      19:30
    • 17:30

      Alsike IF P-08 gul - UNIK P-08 blå Föreningsdomare 7-manna


      18:30
  • 9Sön
    • 08:30

      Poolspel P10 (arr Vaksala) P-10


      14:30
    • 08:45

      Roslagsbro IF (hemma) F-08


      10:45
    • 09:30

      Alsike IF P-08 svart - Knivsta IK 2 P-08 Föreningsdomare 7-manna


      10:30
    • 09:30

      Knivsta IK 2 (hemma) P-08


      10:45
    • 11:30

      Jomala IK P05 (hemma) P-05


      13:30
    • 12:40

      Sigtuna IF FK P13 (borta) P-05


      14:40
    • 13:30

      Sigtuna IF FK F06 (borta) F-06


      15:30
    • 14:30

      Sirius (hemma) P-07


      16:00
    • 14:30

      Sunnersta AIF P06 Svart (hemma) P-06


      16:30
    • 15:00

      Järlåsa (borta) P-07


      17:00
    • 16:00

      Riala GoIF F06 (borta) F-06


      18:00
    • 17:30

      Funbo IF P02 (borta) Framtidslaget Pojkar (U17)


      19:30
  • 10Mån
    v.37
  • 11Tis
    • 16:45

      Träning P-05


      18:30
    • 17:15

      Träning P-10


      18:30
    • 17:15

      Träning F-09/10


      18:45
    • 17:30

      Träning F-05


      19:00
    • 18:15

      Träning F-06


      20:00
    • 18:15

      Träning F-07


      20:00
    • 18:30

      Träning F-08


      20:00
  • 12Ons
  • 13Tor
    • 17:00

      Träning F-09/10


      18:30
      Alsike KG Nord
    • 17:15

      Träning P-10


      18:30
    • 17:15

      Träning F-07


      19:00
    • 17:30

      Träning F-08


      19:00
    • 17:30

      Träning P-06


      19:00
    • 18:00

      Träning P-05


      18:45
    • 18:15

      Träning F-06


      20:00
    • 18:30

      Träning F-05


      20:00
    • 18:45

      Träning P-05


      20:00
  • 14Fre
    • 17:30

      Upsala IF (hemma) P-05


      19:00
  • 15Lör
    • 10:00

      SK Wigör 2 (borta) F-08


      11:00
    • 11:30

      Rosersbergs IK P08/09 (borta) P-08


      12:45
    • 12:00

      Unik FK Grön (borta) P-06


      14:00
    • 13:00

      Bälinge IF (borta) F-05


      14:30
    • 16:00

      Bälinge IF P05 (borta) P-05


      18:00
    • 16:30

      Danmarks IF P08 Svart (borta) P-08


      18:30
  • 16Sön
    • 09:30

      Rimbo IF F06 (hemma) F-06


      11:30
    • 09:30

      Knarrbacken (hemma) P-07


      11:00
    • 09:30

      Knivsta IK (hemma) F-09/10


      14:00
    • 10:00

      Danmarks IF (hemma) F-09/10


      14:00
    • 10:30

      Danmarks IF F07 Vit (borta) F-07


      12:30
    • 11:00

      Märsta (borta) P-07


      13:00
    • 11:15

      SK Wigör F06/07 (hemma) F-06


      13:15
    • 11:15

      Knivsta IK Vit (hemma) P-06


      13:15
    • 14:00

      Rö IK (borta) F-08


      15:00
    • 15:45

      Enköpings SK FK P05 Gul (hemma) P-05


      17:45
    • 18:00

      IK Nordia/Örsundsbro (hemma) P-03


      20:00
  • 17Mån
    v.38
    • 17:00

      Träningsmatch 9-manna mot KIK F-06


      20:00
    • 17:30

      Träning F-06


      19:30
    • 17:30

      Träning P-07


      19:00
    • 17:30

      Träning P-09


      19:00
    • 17:30

      Träning P-08


      19:00
    • 18:00

      Träning P-06


      19:30
    • 18:45

      Träning P-05


      20:30
    • 19:00

      Maskot på Sirius-Hammarby F-09/10


      21:00

    • 22:00
    • 20:30

      Träning P-03


      22:00
  • 18Tis
    • 16:45

      Träning P-05


      18:30
    • 17:15

      Träning P-10


      18:30
    • 17:30

      Träning F-05


      19:00
    • 18:00

      Lagga Långhundra (borta) P-07


      19:30
    • 18:15

      Träning F-07


      20:00
    • 18:15

      Träning F-06


      20:00
    • 18:30

      Träning F-08


      20:00
  • 19Ons
  • 20Tor
  • 21Fre
    • 17:00

      Målvaktsträning F-08


      18:30
    • 17:00

      Målvaktsträning P-08


      18:30
    • 17:00

      Träning P-09


      18:30
    • 17:00

      Träning F-07


      18:30
    • 17:00

      Målvaktsträning P-06


      18:30
  • 22Lör
    • 09:00

      Knivsta (3) (hemma) P-09


      15:00
    • 10:00

      Knivsta IK (hemma) F-09/10


      14:00
    • 10:00

      Träningsmatch 9-manna mot AIK F-06


      11:30
    • 11:00

      Morgongåva (borta) P-07


      13:00
    • 11:00

      Alsike IF P05 - Sollentuna FK Helenelund lag 2 Föreningsdomare 7-manna


      12:30
    • 11:00

      Sollentuna FK Helenelund lag 2 (hemma) P-05


      12:30
    • 11:15

      Åsunda IF (hemma) F-08


      12:45
    • 13:00

      Sollentuna FK Helenelund lag 1 (hemma) P-05


      14:30
    • 13:00

      Alsike IF P05 - Sollentuna FK Helenelund lag 1 Föreningsdomare 7-manna


      14:30
    • 15:45

      Gamla Uppsala SK (hemma) F-05


      17:15
  • 23Sön
    • 08:30

      Poolspel P10 (arr Danmark) P-10


      16:00
    • 09:00

      Alsike IF P08 svart - Sigtuna IF FK P08 Föreningsdomare 7-manna


      10:00
    • 09:00

      Sigtuna IF FK P08 (hemma) P-08


      11:00
    • 10:00

      Rosersbergs IK F06/07 BLÅ (borta) F-06


      12:00
    • 10:45

      Rimbo (hemma) P-07


      12:15
    • 10:45

      Sunnersta AIF Grön (hemma) P-08


      12:45
    • 10:45

      Alsike IF P08 gul - Sunnersta AIF grön Föreningsdomare 7-manna


      11:45
    • 11:00

      Örsundsbro IF P05 (borta) P-05


      13:00
    • 11:30

      Upsala IF F06/07 (borta) F-06


      13:30
    • 11:30

      IK Fyris F06/07 (hemma) F-07


      13:30
    • 12:30

      Upsala IF 1 (hemma) P-06


      14:30
    • 13:45

      Unik FK P05 svart (hemma) P-05


      15:45
    • 15:00

      Sigtuna IF FK P06 Vit (borta) P-06


      17:00
    • 16:00

      Gamla Upsala SK (borta) P-03


      18:00
    • 18:00

      Bälinge IF (borta) Framtidslaget Pojkar (U17)


      20:00
  • 24Mån
    v.39
  • 25Tis
    • 16:45

      Träning P-05


      18:30
    • 17:15

      Träning F-09/10


      18:45
    • 17:15

      Träning P-10


      18:30
    • 17:30

      Träning F-05


      19:00
    • 18:15

      Träning F-06


      20:00
    • 18:15

      Träning F-07


      20:00
    • 18:30

      Träning F-08


      20:00
  • 26Ons
  • 27Tor
    • 17:15

      Träning P-10


      18:30
    • 17:15

      Träning F-07


      19:00
    • 17:30

      Träning F-08


      19:00
    • 17:30

      Träning F-09/10


      18:30
    • 17:30

      Träning P-06


      19:00
    • 18:00

      Träning P-05


      18:45
    • 18:15

      Träning F-06


      20:00
    • 18:30

      Träning P-07


      20:00
    • 18:30

      Träning F-05


      20:00
    • 18:45

      Träning P-05


      20:00
  • 28Fre
    • 17:00

      Målvaktsträning P-06


      18:30
    • 17:00

      Målvaktsträning P-08


      18:30
    • 17:00

      Målvaktsträning F-08


      18:30
    • 17:00

      Träning P-09


      18:30
    • 17:00

      Träning F-07


      18:30
  • 29Lör
    • 10:00

      Sigtuna IF Fotboll (hemma) F-09/10


      15:00
    • 11:30

      Vaksala SK Svart/Gul (hemma) F-06


      13:30
    • 13:15

      Roslagsbro IF F06 lag 2 (hemma) F-06


      15:15
  • 30Sön
    • 09:15

      Sunnersta (hemma) P-07


      10:45
    • 09:15

      Sunnersta AIF P06 Vit (hemma) P-06


      11:15
    • 10:00

      Årets match F-07


      12:30
    • 11:00

      Sigtuna IF Fotboll (hemma) P-03


      13:00
    • 14:15

      Kompismatch mot KIK P-09


      16:30
    • 14:30

      7-manna mot Wigör P-09


      15:30
    • 18:00

      IK Sirius FK P02 (hemma) Framtidslaget Pojkar (U17)


      20:00