Avbryt
Börja följ

Fyll i din e-postadress för gratis uppdateringar om Alsike IF

Följ

Alsike IF

Följ oss för uppdateringar
Följ

Vi använder cookies för att ge dig den bästa upplevelsen. Läs mer om vår cookie policy här. Genom att fortsätta använda tjänsten godkänner du denna.

Okej
Alsike IF
Välj lag

April 2018

Alla aktiviteter
  • 1Sön
    v.13
    • 10:30

      Träning P-06


      12:00
  • 2Mån
    v.14
    • 17:00

      Träning F-08


      18:00
    • 17:00

      Träning F-07


      18:15
    • 17:00

      Träning F-05


      18:15
    • 18:00

      Träning P-06


      19:15
  • 3Tis
    • 17:00

      Träning P-05


      19:00
  • 4Ons
    • 16:30

      Träning P-07


      17:30
    • 17:00

      Träning F-07


      18:15
    • 18:15

      Träning F-05


      19:30
    • 19:15

      Träning P-05


      20:30
    • 20:30

      Träning P-03


      22:00
  • 5Tor
  • 6Fre
  • 7Lör
    • 09:30

      Träningsmatch FC Arlanda P-06 grön (borta) P-05


      11:00
    • 13:00

      Träningsmatch Sigtuna (borta) P-05


      14:30
    • 14:30

      Future Stars Cup F-06


      23:59
  • 8Sön
    • 09:00

      Träning P-09


      10:30
    • 10:30

      Träning F-09/10


      12:00
    • 10:30

      Träning P-06


      12:00
    • 16:00

      Träning P-03


      17:30
    • 16:00

      Träning P-04


      17:30
    • 17:45

      Danmark IF F05 (hemma) F-05


      19:00
    • 19:15

      Träningsmatch UIF P04 vit (hemma) P-05


      20:30
  • 9Mån
    v.15
  • 10Tis
    • 17:00

      Träning P-05


      19:00
  • 11Ons
    • 16:30

      Träning P-07


      17:30
    • 17:00

      Träning F-07


      18:15
    • 18:15

      Träning F-05


      19:30
    • 19:15

      Träning P-05


      20:30
    • 19:30

      Träning F-06


      21:00
    • 20:30

      Träning P-03


      22:00
  • 12Tor
    • 18:00

      Träning P-07


      19:00
  • 13Fre
  • 14Lör
    • 07:45

      Ålandsläger, Kick-off Fotbollssäsongen 2018 P-03


      00:00
    • 09:00

      Extraträning F-08 - KG F-08


      10:00
    • 18:00

      KIK (hemma) P-07


      19:30
  • 15Sön
    • 00:00

      Ålandsläger, Kick-off Fotbollssäsongen 2018 P-03


      21:00
    • 08:30

      Träning P-10


      10:30
    • 09:00

      Träning P-10


      10:30
    • 09:00

      Träning P-09


      10:30
    • 09:00

      Träning F-09/10


      10:30
    • 10:30

      Träning P-06


      12:00
    • 10:30

      Miniträningsläger P-06


      15:30
    • 16:00

      Träning P-04


      17:30
    • 19:15

      Träningsmatch Danmark (hemma) P-05


      20:30
  • 16Mån
    v.16
  • 17Tis
  • 18Ons
    • 16:30

      Träning P-07


      17:30
    • 17:00

      Träning F-07


      18:15
    • 18:00

      Träning P-05


      19:00
    • 18:15

      Träning F-05


      19:30
    • 18:15

      Träningsmatch Storvreta 18:!5 F-06


      19:30
    • 19:15

      Träning P-05


      20:30
    • 20:30

      Träning P-03


      22:00
  • 19Tor
    • 16:00

      Träning P-05


      18:00
    • 16:45

      Träning F-07


      17:45
  • 20Fre
  • 21Lör
    • Heldag

      Kick off/ Ålandhotels Cup F-05

    • Heldag

      Träningsläger F-06

  • 22Sön
    • 00:00

      Kick off/ Ålandhotels Cup F-05


      20:00
    • 00:00

      Träningsläger F-06


      16:00
    • 09:00

      Träningsmatch mot Arlanda(borta) P-06


      10:30
    • 09:00

      Träning P-09


      10:30
    • 09:00

      Träning P-10


      10:30
    • 09:00

      Träning F-09/10


      10:30
    • 10:30

      Träning P-06


      12:00
    • 14:30

      INSTÄLLD! Träningsmatch Framtidslaget Pojkar (U17)


      19:00
    • 16:00

      Träning P-03


      17:30
    • 16:00

      Träning P-04


      17:30
    • 17:40

      Enköpings SK FK (hemma) P-05


      19:40
    • 17:40

      DM P13: Alsike IF - Enköpings SK FK Föreningsdomare 7-manna


      19:15
    • 19:00

      Bälinge IF (hemma) F-05


      21:00
    • 19:00

      FC Arlanda (hemma) P-07


      20:30
    • 19:00

      Danmarks IF (hemma) F-08


      20:00
    • 20:00

      Danmarks IF (hemma) F-08


      21:00
  • 23Mån
    v.17
  • 24Tis
    • 19:00

      Domarutbildnig F-05


      21:30
  • 25Ons
    • 16:00

      Träning F-09/10


      17:00
    • 16:30

      Träning P-07


      17:30
    • 17:00

      Träning F-07


      18:15
    • 18:00

      Träning P-05


      19:00
    • 18:15

      Träning F-05


      19:30
    • 19:15

      Träning P-05


      20:30
    • 19:30

      Träning F-06


      21:00
    • 20:30

      Träning P-03


      22:00
  • 26Tor
    • 16:00

      Träning P-05


      18:00
    • 16:00

      Domarutbildning F-05


      18:30
    • 17:30

      Träningsmatch Storvreta F-06


      18:30
  • 27Fre
  • 28Lör
    • 09:00

      Extraträning F-08 F-08


      10:00
    • 15:00

      Tränarträff med middag P-05


      21:00
    • 18:00

      Upsala IF (borta) P-03


      20:00
  • 29Sön
    • 09:00

      Träning P-10


      10:30
    • 09:00

      Träning P-09


      10:30
    • 09:00

      Träning F-09/10


      10:30
    • 09:50

      UIF Uppsala (borta) P-07


      11:00
    • 10:30

      Träningsmatch AIK P-05 Orange (b) P-05


      12:00
    • 12:30

      Roslagsbro IF F06 lag 1 (hemma) F-06


      14:30
    • 12:30

      Vaksala SK Gul 1 (hemma) P-06


      14:30
    • 14:30

      Bollisar IK Uppsala-Lidköping F-06


      19:00
    • 16:00

      Hälsoäventyret + föräldramöte f-08 F-08


      18:00
    • 16:15

      KIK (hemma) P-07


      17:30
    • 18:00

      Heby/Morgongåva (hemma) P-03


      20:00
  • 30Mån
    v.18
    • 16:00

      Träning P-10


      17:00