Avbryt
Börja följ

Fyll i din e-postadress för gratis uppdateringar om Åkersberga IBF

Följ

Åkersberga IBF

Följ oss för uppdateringar
Följ

Vi använder cookies för att ge dig bästa upplevelsen. Läs vår cookiepolicy här. Genom att fortsätta använda tjänsten godkänner du denna.

Okej
Åkersberga IBF
Välj lag

Maj 2019

Alla aktiviteter
  • 1Ons
    v.18
  • 2Tor
    • 16:00

      Träning P-06CD


      17:00
    • 17:00

      Träning P-06CD


      17:30
    • 17:00

      Träning F-05


      18:30
    • 17:00

      Träning F-06


      18:30
    • 18:00

      Träning P-09B


      19:00
    • 19:00

      UK-möte Klubbrummet


      21:00
    • 19:00

      Träning Dam


      20:30
    • 20:20

      Torsdagsmys Dam


      21:30
  • 3Fre
    • 16:00

      Träning P-09B


      17:00
    • 16:15

      Träning F-08


      17:30
    • 17:00

      Träning F-09


      18:00
    • 17:00

      Träning P-09A


      18:00
    • 17:30

      Träning P-08B


      19:00
    • 17:30

      Extra träning för de som ska på cup 4 maj F-07


      19:00
    • 18:45

      Hagunda IF (hemma) P-04-


      19:45
    • 18:45

      Älvsjö Cup 2019 P-04-


      00:00
  • 4Lör
    • Heldag

      Älvsjö Cup 2019 P-04-

    • 08:55

      Gribby Tjej cup F-06


      18:00
    • 09:00

      Gribby tjejcup F-07


      18:00
    • 09:00

      Träning P-11B


      10:00
    • 09:00

      Linköpings IBK (hemma) P-04-


      10:00
    • 09:00

      Älvsjö AIK IBF 1 (hemma) P-06CD


      10:00
    • 10:00

      Träning F-10


      11:00
    • 11:15

      SCH/SB-PRO (borta) P-04-


      12:15
    • 12:15

      Vallentuna IBK Svart (hemma) P-06CD


      13:15
    • 13:45

      Täby FC FL 05 Norra (borta) F-05


      14:30
    • 15:30

      Danderyd SK (borta) P-06CD


      16:30
    • 16:15

      IFK Gnesta 05 (borta) F-05


      17:00
    • 17:45

      Tungelsta (hemma) F-05


      18:30
  • 5Sön
    • 00:00

      Älvsjö Cup 2019 P-04-


      13:00
    • 09:00

      Träning P-12


      10:00
    • 09:50

      Älvsjöcupen F-09


      16:15
    • 10:30

      Täby FC (borta) F-09


      11:30
    • 10:30

      FBI Tullinge (borta) F-05


      11:15
    • 11:00

      Träning F-10


      12:00
    • 11:00

      Föräldrarmatch F-06


      13:00
    • 13:00

      Huddinge IK Innebandy lag 2 (borta) F-09


      14:00
    • 14:00

      Avslutning - föräldramöte och familjematch P-09A


      16:00
    • 14:00

      P09A Klubbrummet


      16:00
    • 15:30

      Huddinge IK Innebandy lag 1 (borta) F-09


      16:30
    • 16:00

      Träning Funkis


      17:00
    • 17:00

      Träning Motion DJ Dam


      18:00
  • 6Mån
    v.19
    • 16:00

      Träning F-09


      17:00
    • 16:45

      Träning F-07


      18:00
    • 17:45

      Träning P-09A


      19:00
    • 18:00

      Träning HJ


      20:00
    • 19:00

      Träning P-05


      20:00
    • 19:00

      Träning P-03


      20:00
    • 19:00

      Träning Dam


      22:00
    • 19:00

      A-laget Herr Klubbrummet


      21:00
    • 19:30

      Träning DJ


      21:00
    • 19:45

      Träning P-06CD


      21:00
  • 7Tis
    • 16:45

      Träning P-08B


      18:00
    • 17:00

      Träning P-09B


      18:00
    • 18:30

      Träning P-04-


      20:30
    • 19:00

      Möte HerrA/HJ/P04/P04 Klubbrummet


      21:00
    • 19:30

      Träning Dam


      21:00
  • 8Ons
    • 17:00

      Träning P-06CD


      18:00
    • 18:00

      Träning P-06CD


      18:30
    • 18:00

      Träning HJ


      20:00
    • 18:00

      Träning P-05


      19:00
    • 18:00

      Träning P-04-


      19:00
    • 18:00

      Workshop Klubbrummet


      21:00
    • 19:00

      Träning P-03


      20:00
  • 9Tor
    • 16:00

      Träning P-06CD


      17:00
    • 17:00

      Träning P-06CD


      17:30
    • 17:00

      Avslutning/föräldramöte F-07


      19:00
    • 18:00

      F07 Föräldramöte Klubbrummet


      19:00
    • 18:00

      Träning DJ


      19:00
    • 19:00

      Träning Dam


      20:30
    • 20:20

      Torsdagsmys Dam


      21:30
  • 10Fre
    • 16:00

      Träning P-09B


      17:00
    • 17:00

      Träning P-09A


      18:00
    • 17:30

      Träning P-08B


      19:00
  • 11Lör
    • 09:00

      Träning P-11B


      10:00
    • 10:45

      Stora Idrottsdagen P-06CD


      16:00
    • 20:30

      Nattvandring P-08B


      23:55
  • 12Sön
    • 11:00

      Träning F-10


      12:00
    • 16:00

      Träning Funkis


      17:00
    • 17:00

      Laserdome P-08B


      18:30
  • 13Mån
    v.20
    • 16:00

      Träning F-09


      17:00
    • 16:45

      Träning F-07


      18:00
    • 17:45

      Träning P-09A


      19:00
    • 18:00

      Träning HJ


      20:00
    • 18:00

      Träning P-06CD


      19:00
    • 19:00

      Träning P-06CD


      19:30
    • 19:00

      Träning Dam


      22:00
    • 19:00

      Träning P-05


      20:00
    • 19:00

      Träning P-03


      20:00
    • 20:00

      Träning DJ


      21:00
  • 14Tis
    • 17:00

      Träning P-09B


      18:00
    • 18:30

      Träning P-04-


      20:30
    • 19:30

      Ledarmöte P-04-


      20:30
    • 19:30

      Träning Dam


      21:00
  • 15Ons
    • 16:45

      Träning P-08B


      18:00
    • 17:00

      Träning P-06CD


      18:00
    • 18:00

      Träning P-06CD


      18:30
    • 18:00

      Träning HJ


      20:00
    • 18:00

      Träning P-05


      19:00
    • 18:00

      Träning P-04-


      19:00
    • 19:00

      Träning P-03


      20:00
  • 16Tor
    • 16:00

      Träning P-06CD


      17:00
    • 17:00

      Träning P-06CD


      17:30
    • 18:00

      Träning DJ


      19:00
    • 19:00

      Träning Dam


      20:30
    • 20:20

      Torsdagsmys Dam


      21:30
      Klubbrummet.
  • 17Fre
    • Heldag

      Tallin cup DJ

    • 16:00

      Träning P-09B


      17:00
  • 18Lör
    • Heldag

      Tallin cup DJ

    • 09:00

      Träning P-11B


      10:00
  • 19Sön
    • Heldag

      Tallin cup DJ

    • 11:00

      Träning F-10


      12:00
    • 12:00

      Träningsmatch mot Täby P-05


      14:00
    • 16:00

      Match Funkislaget P-04-


      17:00
    • 16:00

      Träning Funkis


      17:00
    • 17:00

      Träning Motion DJ Dam


      18:00
  • 20Mån
    v.21
    • 16:30

      F09 Klubbrummet


      19:30
    • 16:45

      Träning F-07


      18:00
    • 17:45

      Träning P-09A


      19:00
    • 18:00

      Avslutning F-09


      20:00
    • 18:00

      Träning P-05


      19:00
    • 18:00

      Träning HJ


      20:00
    • 18:00

      Träning P-06CD


      19:00
    • 19:00

      Träning P-06CD


      19:30
    • 19:00

      Träning Dam


      22:00
    • 19:00

      Träning P-03


      20:00
  • 21Tis
    • 17:00

      Träning P-07B


      18:00
    • 17:00

      Träning P-09B


      18:00
    • 18:30

      Damlaget A Klubbrummet


      21:00
    • 18:30

      Träning P-04-


      20:30
    • 19:00

      Träning DJ


      20:30
    • 19:30

      Träning Dam


      21:00
  • 22Ons
    • 16:45

      Träning P-08B


      18:00
    • 17:00

      Träning P-06CD


      18:00
    • 18:00

      Träning P-06CD


      18:30
    • 18:00

      Träning HJ


      20:00
    • 18:00

      Träning P-05


      19:00
    • 18:00

      Träning P-04-


      19:00
    • 19:00

      Träning P-03


      20:00
  • 23Tor
    • 16:00

      Träning P-06CD


      17:00
    • 17:00

      Träning P-06CD


      17:30
    • 18:00

      Träning DJ


      19:00
    • 18:00

      Damlaget A Klubbrummet


      21:00
    • 19:00

      Träning Dam


      20:30
    • 20:20

      Torsdagsmys Dam


      21:30
  • 24Fre
    • 15:00

      Helsinki Junior Challenge P-06CD


      00:00
    • 16:00

      Träning P-09B


      17:00
  • 25Lör
    • Heldag

      Helsinki Junior Challenge P-06CD

    • 09:00

      Träning P-11B


      10:00
  • 26Sön
  • 27Mån
    v.22
    • 00:00

      Helsinki Junior Challenge P-06CD


      11:00
    • 17:30

      Träning F-05


      18:30
    • 18:00

      Träning HJ


      20:00
    • 18:00

      Träning P-05


      19:00
    • 18:30

      Insamling matchställ F-05


      18:45
    • 19:00

      Träning P-06CD


      19:30
    • 19:00

      Träning P-06CD


      19:30
    • 19:00

      Träning Dam


      22:00
    • 19:00

      Träning P-03


      20:00
    • 20:00

      Träning DJ


      21:00
  • 28Tis
  • 29Ons
    • 16:45

      Träning P-08B


      18:00
    • 17:00

      Träning P-06CD


      18:00
    • 17:30

      Träning F-05


      18:30
    • 18:00

      Träning P-06CD


      18:30
    • 18:00

      Träning HJ


      20:00
    • 18:00

      Träning P-05


      20:00
    • 18:00

      Träning P-04-


      19:00
    • 19:00

      Träning P-03


      20:00
  • 30Tor
    • 08:00

      JalasCup HJ


      00:00
    • 13:00

      Huddinge P04 1 (borta) P-04-


      14:00
    • 16:00

      Träning P-06CD


      17:00
    • 17:00

      Träning P-06CD


      17:30
    • 18:00

      Träning DJ


      19:00
    • 19:00

      Träning Dam


      20:30
    • 20:20

      Torsdagsmys Dam


      21:30
  • 31Fre
    • Heldag

      JalasCup HJ

    • 08:00

      Jalas Floorball Cup P-04-


      00:00
    • 08:50

      FBC Lerum (hemma) P-04-


      09:50
    • 09:00

      MiniCamp P-11A


      12:00
    • 09:00

      Innebandycamp P-11B


      12:00
    • 19:40

      Ingarö IF (hemma) P-04-


      20:40