Avbryt
Börja följ

Fyll i din e-postadress för gratis uppdateringar om Åkersberga IBF

Följ

Åkersberga IBF

Följ oss för uppdateringar
Följ

Vi använder cookies för att ge dig bästa upplevelsen. Läs vår cookiepolicy här. Genom att fortsätta använda tjänsten godkänner du denna.

Okej
Åkersberga IBF
Välj lag

April 2019

Alla aktiviteter
  • 1Mån
    v.14
    • 16:00

      Träning F-09


      17:00
    • 16:45

      Träning F-07


      18:00
    • 17:00

      Träning F-05


      18:30
    • 17:40

      Träning P-06AB


      19:00
    • 18:00

      Träning HJ


      20:00
    • 19:00

      Träning P-05


      20:00
    • 19:00

      Träning P-03


      20:00
    • 19:00

      Träning P-06CD


      19:50
    • 19:00

      Träning Dam


      22:00
    • 19:00

      Cupmöte Klubbrummet


      21:00
    • 20:00

      Träning DJ


      21:00
  • 2Tis
    • 16:00

      Träning F-08


      17:00
    • 16:30

      Träning P-07B


      18:00
    • 16:30

      Träning P-07C


      18:00
    • 16:45

      Träning P-08B


      18:00
    • 17:00

      Träning F-06


      18:00
    • 17:00

      Träning P-09B


      18:00
    • 17:50

      Träning F-03/04


      19:30
    • 18:30

      Träning P-04-


      20:30
    • 19:30

      Träning Dam


      21:00
    • 20:00

      Träning HJ


      22:00
  • 3Ons
  • 4Tor
    • 16:00

      Träning P-06CD


      17:00
    • 16:50

      Träning F-06


      18:30
    • 17:00

      Träning P-06CD


      17:30
    • 17:00

      Träning P-07C


      18:00
    • 17:00

      Träning F-05


      18:30
    • 17:30

      DJ-möte Klubbrummet


      18:00
    • 19:00

      Träning HJ


      21:00
    • 19:00

      Träning Dam


      20:30
    • 19:30

      Dj Kvartsfinal DJ


      21:00
    • 20:20

      Torsdagsmys Dam


      21:30
  • 5Fre
    • 12:00

      Örebrocupen P-03


      00:00
    • 16:00

      Träning P-09B


      17:00
    • 16:30

      Träning F-08


      18:10
    • 17:00

      Träning F-09


      18:00
    • 17:00

      Träning P-09A


      18:00
    • 17:30

      Träning P-07B


      18:30
    • 17:30

      Träning P-08B


      19:00
    • 17:40

      Träning P-08A


      19:00
    • 21:00

      Ängby IF (2) (hemma) F-03/04


      22:00
    • 21:50

      Katrineholms IBF (hemma) F-03/04


      22:50
  • 6Lör
    • Heldag

      Örebrocupen P-03

    • Heldag

      Ackers Cupen -19 P-07B

    • Heldag

      AckersCupen 2019 P-07C

    • Heldag

      Ackerscupen 2019 Ackerscupen

    • 08:00

      Cup i Vallentuna P-10A


      13:00
    • 08:00

      Ackers blå Cup F-06


      20:30
    • 08:00

      Innebandycup P-10B


      15:00
    • 08:00

      Ackerscupen! F-07


      20:00
    • 08:00

      Rotebro IS IBK (hemma) P-09A


      09:00
    • 08:05

      Ackerscupen 2019 P-09B


      14:00
    • 08:40

      SK Vide F06/07 (borta) F-07


      09:40
    • 09:00

      Ackerscupen P-09A


      18:00
    • 09:20

      Salems IBF F06/07 vit (hemma) F-07


      10:20
    • 10:00

      Duvbo IK (hemma) P-09A


      11:00
    • 10:15

      Vendelsö IK (borta) F-08


      11:15
    • 11:00

      AIK IBF (borta) P-04-


      12:00
    • 11:20

      Salems IBF F06/07 lila (hemma) F-07


      12:20
    • 11:30

      Vendelsö IK (hemma) F-08


      12:30
    • 12:00

      Hässelby IBK (borta) P-09A


      13:00
    • 12:00

      Tumba GOIF F06 (borta) F-07


      13:00
    • 12:10

      Romfartuna GIF (hemma) F-03/04


      13:10
    • 13:00

      Träningsmatch mot Täby P05 P-05


      14:30
    • 13:15

      Ackerscupen P-08A


      20:30
    • 13:20

      Åkersberga F06 (borta) F-07


      14:20
    • 14:00

      Mariebergs SK (hemma) P-09A


      15:00
    • 14:40

      Sköndals F06/07 (hemma) F-07


      15:40
    • 14:40

      Malmköpings IBF (hemma) F-03/04


      15:40
    • 16:00

      Hässelby SK IBK (borta) P-04-


      17:00
    • 16:00

      Bålsta FBC (borta) P-09A


      17:00
    • 16:20

      Salems IBF F06/07 lila (hemma) F-07


      17:20
    • 17:20

      Tumba GOIF F06 (borta) F-07


      18:20
    • 18:00

      Ingarö IF (hemma) P-09A


      19:00
    • 18:00

      Västerhaninge IBK (hemma) F-03/04


      19:00
    • 18:20

      Salems IBF F06/07 vit (borta) F-07


      19:20
    • 18:50

      Ekbackskyrkans IBK (hemma) F-03/04


      19:50
    • 20:00

      Bele Barkaby IBF (hemma) P-04-


      21:00
  • 7Sön
    • 00:00

      Örebrocupen P-03


      16:00
    • Heldag

      Ackerscupen 2019 Ackerscupen

    • 08:00

      Ackerscupen F-09


      13:00
    • 08:00

      Ackerscupen P-06AB


      21:00
    • 08:00

      Järfälla IBK F09 (hemma) F-09


      08:40
    • 08:00

      AIK IBK P06 (hemma) P-06CD


      09:00
    • 09:40

      Sundbybergs IK (hemma) F-03/04


      10:40
    • 10:00

      Grimsta AIK P06 Röd (borta) P-06CD


      11:00
    • 10:00

      Ekerö IK F09 (hemma) F-09


      10:40
    • 11:30

      Ackerscupen söndag 7 april P-08A


      19:00
    • 12:00

      Sundbybergs IK F08/09 (hemma) F-09


      12:40
    • 12:00

      Täby FC P06 Näsby (hemma) P-06CD


      13:00
    • 12:45

      Kvartfinal Stockholmscupen P-04-


      13:45
    • 13:00

      Sundbybergs IK (hemma) F-03/04


      14:00
    • 13:40

      Ackerscupen P-08B


      20:00
    • 13:50

      Tierps IBK (hemma) F-03/04


      14:50
    • 15:00

      Träning P-11A


      16:00
    • 15:40

      Ekerö IK P06 Apollo (hemma) P-06CD


      16:40
    • 16:20

      IBK Hallsta (hemma) F-03/04


      17:20
    • 17:00

      Träning Motion DJ Dam


      18:00
    • 17:10

      Tierps IBK (hemma) F-03/04


      18:10
    • 17:45

      Semininal Stockholmscupen P-04-


      19:00
    • 18:00

      Hagunda IF (hemma) F-03/04


      19:00
    • 18:40

      Täby FC P06 Gribby (hemma) P-06CD


      19:40
  • 8Mån
    v.15
    • 16:00

      Träning F-09


      17:00
    • 16:45

      Träning F-07


      18:00
    • 16:50

      Träning F-06


      18:00
    • 17:00

      Träning F-05


      18:30
    • 18:00

      Styrelsemöte Klubbrummet


      21:00
    • 19:00

      Träning P-03


      20:00
    • 19:00

      Träning P-05


      20:00
    • 19:00

      Träning P-06CD


      19:50
    • 19:00

      Träning Dam


      22:00
    • 20:00

      Träning DJ


      21:00
  • 9Tis
    • 16:00

      Träning F-08


      17:00
    • 16:30

      Träning P-07B


      18:00
    • 16:30

      Träning P-07C


      18:00
    • 16:45

      Träning P-08B


      18:00
    • 17:00

      Träning F-06


      18:00
    • 17:00

      Träning P-09B


      18:00
    • 17:50

      Träning F-03/04


      19:30
    • 18:00

      Damlaget A Klubbrummet


      20:00
    • 18:30

      Träning P-04-


      20:30
    • 19:30

      Träning Dam


      21:00
    • 20:00

      Dj Semi/Bele DJ


      21:30
  • 10Ons
    • 15:45

      Träning P-08A


      17:00
    • 16:00

      Träning P-09A


      17:00
    • 17:00

      Träning F-07


      18:00
    • 17:00

      Träning P-06CD


      18:00
    • 17:00

      Träning F-05


      18:30
    • 17:45

      Träning P-04-


      19:10
    • 18:00

      Träning HJ


      20:00
    • 18:00

      Träning P-05


      19:00
    • 18:00

      Träning P-06CD


      18:30
    • 18:00

      F08 Klubbrummet


      20:00
    • 18:30

      Föräldramöte F-08


      20:00
    • 19:00

      Träning P-03


      20:00
    • 20:00

      Träning B-lag Damer


      21:00
  • 11Tor
    • 16:00

      Träning P-06CD


      17:00
    • 16:50

      Träning F-06


      18:30
    • 17:00

      Träning P-06CD


      17:30
    • 17:00

      Träning P-07C


      18:00
    • 17:30

      DJ-möte Klubbrummet


      18:00
    • 19:00

      Träning Dam


      20:30
    • 20:20

      Torsdagsmys Dam


      21:30
  • 12Fre
    • 12:00

      Linköping Floorball Games P-05


      00:00
    • 15:00

      Floorball Games Innebandycup F-06


      00:00
    • 16:00

      Träning P-09B


      17:00
    • 16:20

      Träning F-08


      17:30
    • 17:00

      Träning F-09


      18:00
    • 17:00

      Träning P-09A


      18:00
    • 17:30

      Träning P-07B


      18:30
    • 17:30

      Träning P-08B


      19:00
    • 17:40

      Träning P-08A


      19:00
    • 18:00

      Warbergsspelen DJ


      00:00
    • 18:15

      Träning P-06CD


      19:30
    • 19:00

      MÅLVAKTSTRÄNING P-08A


      20:30
    • 19:00

      Målvaktsträning P-08B


      20:30
    • 19:00

      Målvaktsträning 06-09 F-09


      20:30
    • 19:00

      Träning P-04-


      20:00
    • 19:00

      MälarenergiCup 12-14 april F-07


      00:00
    • 19:00

      Träning Målvaktsträning


      20:30
    • 19:00

      Hagunda IF (hemma) F-07


      20:00
    • 20:20

      Endre IF (hemma) F-06


      21:20
  • 13Lör
    • Heldag

      Linköping Floorball Games P-05

    • Heldag

      Floorball Games Innebandycup F-06

    • Heldag

      Warbergsspelen DJ

    • Heldag

      MälarenergiCup 12-14 april F-07

    • Heldag

      Ackers cup P-10A

    • Heldag

      Mälarenergicupen F-08

    • Heldag

      Mälarenergi Cup P-08B

    • 08:00

      Mälarenergicup 13 och 14 april P-08A


      00:00
    • 08:00

      Linköping IBK (borta) F-06


      09:00
    • 09:00

      Mälarenergicup 13-14 april P-09A


      15:00
    • 09:00

      Ackerscupen P-11A


      14:00
    • 09:45

      Vallentuna IBK (borta) F-07


      10:45
    • 11:00

      Träning InnebandyLekiz


      12:00
    • 11:15

      Sundborns GoIF (borta) P-09A


      12:15
    • 11:30

      Innebandycup Åkersberga P-11B


      14:00
    • 12:00

      Träning InnebandyLekiz


      13:00
    • 12:00

      Hofors IBK 1 (borta) F-07


      13:00
    • 14:15

      Västerås IBS Ungdom Vit (hemma) P-09A


      15:15
    • 16:00

      Final Dj Slutspelet DJ


      18:00
    • 16:20

      Vimmerby IBK (hemma) F-06


      17:20
  • 14Sön
    • 00:00

      Linköping Floorball Games P-05


      19:00
    • 00:00

      Floorball Games Innebandycup F-06


      20:59
    • 00:00

      Warbergsspelen DJ


      19:00
    • 00:00

      MälarenergiCup 12-14 april F-07


      16:00
    • Heldag

      Mälarenergicupen F-08

    • 00:00

      Mälarenergicup 13 och 14 april P-08A


      19:00
    • Heldag

      Mälarenergi Cup P-08B

    • 08:45

      Vallentuna IBK 1 (hemma) P-09A


      09:45
    • 08:55

      Hjulsbro IK (borta) F-06


      09:55
    • 09:00

      Träning P-12


      10:00
    • 09:30

      Vendelsö IK 1 (borta) F-07


      10:30
    • 10:00

      Träning P-10A


      11:00
    • 10:00

      Final Stockholmscupen P-04-


      11:00
    • 11:45

      Djurö-Vindö IF (borta) P-09A


      12:45
    • 13:15

      IBF Hedemora (hemma) F-07


      14:15
    • 16:00

      Träning Funkis


      17:00
    • 17:00

      Träning Motion DJ Dam


      18:00
  • 15Mån
    v.16
    • 18:00

      Träning HJ


      20:00
    • 18:00

      Träning P-06CD


      19:00
    • 19:00

      Träning P-06CD


      19:30
    • 19:00

      Träning Dam


      22:00
    • 19:00

      Träning P-05


      20:00
    • 19:00

      Träning P-03


      20:00
    • 19:00

      Kickoff möte Klubbrummet


      21:00
  • 16Tis
    • 16:00

      Träning F-08


      17:00
    • 16:30

      Träning P-07C


      18:00
      Åkersberga Sporthall A-hallen
    • 16:45

      Träning P-08B


      18:00
    • 16:50

      Träning F-06


      18:10
    • 17:00

      Träning P-09B


      18:00
    • 17:50

      Träning F-03/04


      19:30
    • 19:30

      Träning Dam


      21:00
  • 17Ons
    • 17:00

      Träning P-06CD


      18:00
    • 18:00

      Träning P-06CD


      18:30
    • 18:00

      Träning P-05


      19:00
    • 18:00

      Träning HJ


      20:00
    • 19:00

      Träning P-03


      20:00
    • 20:00

      Träning B-lag Damer


      21:00
  • 18Tor
    • 16:50

      Träning F-06


      18:30
    • 17:00

      Träning P-07C


      18:00
    • 17:30

      DJ-möte Klubbrummet


      18:00
    • 19:00

      Träning Dam


      20:30
    • 20:20

      Torsdagsmys Dam


      21:30
  • 19Fre
    • 08:30

      Påskcupen DJ


      00:00
  • 20Lör
    • 00:00

      Påskcupen DJ


      17:00
    • 09:00

      Träning P-11B


      10:00
  • 21Sön
    • 10:00

      Träning P-10A


      11:00
    • 15:00

      Träning P-11A


      16:00
  • 22Mån
    v.17
    • 14:00

      Träningsmatch P-06CD


      15:30
    • 16:45

      Träning F-07


      18:00
    • 17:45

      Träning P-09A


      19:00
    • 18:00

      Träning HJ


      20:00
    • 19:00

      Träning Dam


      22:00
  • 23Tis
    • 16:00

      Träning F-08


      17:00
    • 16:30

      Träning P-07C


      18:00
    • 16:30

      Träning P-07B


      18:00
    • 16:45

      Träning P-08B


      18:00
    • 17:00

      Träning P-09B


      18:00
    • 17:00

      Träning F-06


      18:00
    • 17:50

      Träning F-03/04


      19:30
    • 18:00

      F-03/04/04 Klubbrummet


      19:00
    • 18:30

      Träning P-04-


      20:30
    • 19:30

      Träning Dam


      21:00
  • 24Ons
    • 17:00

      Träning F-05


      18:30
    • 17:00

      Träning P-06CD


      18:00
    • 17:45

      Träning P-04-


      19:10
    • 18:00

      Träning P-05


      19:00
    • 18:00

      Träning HJ


      20:00
    • 18:00

      Träning P-06CD


      18:30
    • 19:00

      Träning P-03


      20:00
    • 20:00

      Träning B-lag Damer


      21:00
  • 25Tor
    • 16:00

      Träning P-06CD


      17:00
    • 16:50

      Träning F-06


      18:30
    • 17:00

      Träning P-06CD


      17:30
    • 18:00

      Träning DJ


      19:00
    • 18:00

      Adminmöte Klubbrummet


      21:00
    • 19:00

      Träning Dam


      20:30
    • 20:20

      Torsdagsmys Dam


      21:30
  • 26Fre
    • 16:30

      Träning P-09B


      18:00
    • 16:30

      Träning P-09A


      18:00
    • 17:00

      Träning F-09


      18:00
    • 17:30

      Träning P-07B


      18:30
    • 17:30

      Träning P-08B


      19:00
    • 18:15

      Träning P-06CD


      19:30
  • 27Lör
    • 09:00

      Träning P-11B


      10:00
    • 09:30

      Trädgårdsarbete P-05


      13:30
    • 10:00

      Träning F-11


      11:00
    • 10:30

      SM final F-06


      18:00
    • 11:00

      SM-finalerna P-06CD


      18:00
    • 15:00

      Säsongsavslutning P-11A


      17:00
  • 28Sön
    • 09:00

      IK Frej Cup 2019 P-04-


      19:00
    • 09:00

      IK Frej (borta) P-04-


      10:00
    • 09:30

      Trädgårdsarbete P-05


      13:30
    • 10:00

      Avslutning och spel på helplan! P-10B


      11:00
    • 10:00

      Träning P-10A


      11:00
    • 11:00

      Träning F-10


      12:00
    • 12:15

      Hässelby Cup P-08B


      18:00
    • 12:30

      Nacka (hemma) P-04-


      13:30
    • 13:10

      Täby FC (borta) F-06


      14:30
    • 15:30

      Täby Nordost (hemma) P-04-


      16:30
    • 16:00

      Träning Funkis


      17:00
  • 29Mån
    v.18
    • 16:00

      Träning F-09


      17:00
    • 16:45

      Träning F-07


      18:00
    • 17:00

      Träning F-05


      18:30
    • 17:45

      Träning P-09A


      19:00
    • 18:00

      Träning HJ


      20:00
    • 19:00

      Träning P-05


      20:00
    • 19:00

      Träning P-03


      20:00
    • 19:00

      Träning Dam


      22:00
    • 19:00

      Träning P-06CD


      19:50
  • 30Tis
    • 16:30

      Träning P-07C


      18:00
    • 18:00

      Träning DJ


      19:30
    • 18:30

      Träning P-04-


      20:30
    • 19:30

      Träning Dam


      21:00