Avbryt
Börja följ

Fyll i din e-postadress för gratis uppdateringar om Åkersberga IBF

Följ

Åkersberga IBF

Följ oss för uppdateringar
Följ

Vi använder cookies för att ge dig bästa upplevelsen. Läs vår cookiepolicy här. Genom att fortsätta använda tjänsten godkänner du denna.

Okej

Februari 2019

Alla aktiviteter
  • 1Fre
    v.5
    • 16:00

      Träning P-09B


      17:00
    • 16:30

      Träning F-08


      18:10
    • 17:00

      Träning F-09


      18:00
    • 17:00

      Träning P-09A


      18:00
    • 17:15

      Träning P-07C


      18:30
    • 17:30

      Träning P-07B


      18:30
    • 17:30

      Träning P-08B


      19:00
    • 17:40

      Träning P-08A


      19:00
    • 18:15

      Träning P-06CD


      19:30
    • 18:30

      Träning P-06AB


      19:30
    • 18:30

      Träning P-05


      19:30
    • 19:00

      Träning P-04-


      20:00
    • 19:15

      Hammarby IF IBF (borta) DJ


      21:15
    • 20:00

      Ingarö IF (A) (borta) Herr


      22:15
  • 2Lör
    • 09:00

      DjSM DJ


      00:00
    • 09:00

      Träning P-11B


      10:00
    • 09:00

      Innebandycup Åkersberga P-11B


      15:00
    • 09:15

      Knattecup Danderyd P-11A


      12:00
    • 09:15

      Järfälla IBK (hemma) F-08


      10:15
    • 10:00

      Träning F-11


      11:00
    • 10:00

      Ackersdagen på Coop! P-08B


      18:00
    • 10:15

      Danderyds SK IBF (hemma) P-07B


      12:15
    • 10:15

      Hässelby SK IBK ( B ) (borta) P-06CD


      11:15
    • 11:00

      Vallentuna IBK (C) (borta) P-09B


      13:00
    • 11:00

      Innebandycup P-10B


      14:00
    • 11:00

      Träning InnebandyLekiz


      12:00
    • 12:00

      Träning InnebandyLekiz


      13:00
    • 12:00

      COOP-dagen P-06CD


      14:00
    • 12:15

      Sigtuna IF IBK (A) (hemma) P-07C


      14:15
    • 12:30

      Täby FC (A) (borta) P-06AB


      14:30
    • 13:00

      Hässelby SK IBK (A) (borta) F-08


      14:00
    • 13:00

      Älvsjö AIK IBF (borta) P-05


      15:00
    • 13:15

      Vallentuna IBK (A) (hemma) P-08A


      15:15
    • 13:15

      Värmdö IF (A) (borta) F-07


      14:15
    • 14:45

      Ekerö IK (borta) P-04-


      15:45
    • 15:15

      Hässelby SK IBK (D) (borta) P-08B


      16:15
    • 15:45

      Täby FC (B) (hemma) F-05


      17:45
    • 16:15

      Huddinge IK (borta) F-06


      18:15
    • 17:15

      Bele Barkarby IF IBF (A) (borta) HJ


      19:15
  • 3Sön
    • 00:00

      DjSM DJ


      15:00
    • 09:00

      Träning P-12


      10:00
    • 09:15

      Väsby IBK (hemma) F-09


      10:15
    • 09:30

      FBI Tullinge (A) (hemma) F-03/04


      11:30
    • 10:00

      Ledarmöte F-05


      11:15
    • 10:00

      F05 Ledarmöte Klubbrummet


      11:30
    • 10:00

      Träning P-10B


      11:00
    • 10:00

      Träning P-10A


      11:00
    • 10:15

      Väsby IBK (hemma) F-07


      11:15
    • 11:00

      Träning F-10


      12:00
    • 11:15

      Grimsta AIK (A) (hemma) P-06CD


      12:15
    • 12:15

      Vaxholms IBF (hemma) F-05


      14:15
    • 13:30

      Sigtuna IF IBK (A) (hemma) P-05


      15:30
    • 14:00

      Bele Barkarby IF IBF (A) (borta) F-06


      16:00
    • 14:45

      Duvbo IK (hemma) P-03


      16:45
    • 16:00

      Vaxholms IBF (hemma) P-03


      18:00
    • 16:00

      Träning Funkis


      17:00
    • 16:00

      Täby FC (B) (borta) P-08B


      17:00
    • 16:45

      Töjnan IBK (borta) P-06AB


      18:45
    • 17:00

      Träning Motion DJ Dam


      18:00
    • 17:15

      Täby FC (D) (hemma) P-04-


      18:15
    • 19:00

      Huddinge IK (B) (borta) F-03/04


      21:00
  • 4Mån
    v.6
    • 16:00

      Träning F-09


      17:00
    • 16:45

      Träning F-07


      18:00
    • 17:00

      F05 Föräldramöte Klubbrummet


      18:45
    • 17:00

      Föräldrarmöte F-05


      18:30
    • 17:00

      Träning F-05


      18:30
    • 17:15

      Träning HJ


      19:00
    • 17:40

      Träning P-06AB


      19:00
    • 18:00

      Träning P-03


      19:00
    • 18:00

      Träning HJ


      20:00
    • 18:00

      JAS Träning P-04-


      20:00
    • 18:45

      Träning Herr


      21:00
    • 19:00

      Träning P-05


      20:00
    • 19:00

      Träning Dam


      22:00
    • 19:00

      Utbildningskommittén Klubbrummet


      20:00
    • 19:00

      Träning P-06CD


      19:50
    • 20:00

      Träning DJ


      21:00
  • 5Tis
    • 16:00

      Träning F-08


      17:00
    • 16:30

      Träning P-07B


      18:00
    • 16:30

      Träning P-07C


      18:00
    • 16:45

      Träning P-08B


      18:00
    • 17:00

      Träning P-09B


      18:00
    • 17:00

      Träning F-06


      18:00
    • 17:50

      Träning F-03/04


      19:30
    • 19:00

      Träning P-04-


      21:00
    • 19:30

      Träning Dam


      21:00
    • 20:00

      Träning HJ


      22:00
  • 6Ons
  • 7Tor
    • 16:00

      Träning P-06CD


      17:00
    • 16:50

      Träning F-06


      18:30
    • 17:00

      Träning P-06CD


      17:30
    • 17:00

      Träning P-07C


      18:00
    • 17:30

      DJ-möte Klubbrummet


      18:00
    • 18:00

      Träning DJ


      19:00
    • 19:00

      Träning HJ


      21:00
    • 19:00

      Träning Dam


      20:30
    • 19:45

      Träning Herr


      22:00
    • 20:00

      A-laget Dam Klubbrummet


      21:30
    • 20:20

      Torsdagsmys Dam


      21:30
  • 8Fre
    • 16:00

      Träning P-09B


      17:00
    • 16:30

      Träning F-08


      17:30
    • 17:00

      Träning F-09


      18:00
    • 17:00

      Träning P-09A


      18:00
    • 17:15

      Träning P-07C


      18:30
    • 17:30

      Träning P-07B


      18:30
    • 17:30

      Träning P-08B


      19:00
    • 17:40

      Träning P-08A


      19:00
    • 18:00

      Match damer Klubbrummet


      22:00
    • 18:15

      Träning P-06CD


      19:30
    • 18:30

      Träning P-06AB


      19:30
    • 18:30

      Träning P-05


      19:30
    • 19:00

      Träning P-04-


      20:00
    • 19:30

      Sargvakt Damlaget F-03/04


      22:00
    • 20:00

      Damlagsmatch! DJ


      21:30
    • 20:00

      Älvsjö AIK IBF (hemma) Dam


      22:00
  • 9Lör
    • 09:00

      Träning P-11B


      10:00
    • 09:00

      Innebandycup Värmdö P-11B


      18:00
    • 09:15

      Rotebro IS IBK (hemma) F-08


      10:15
    • 10:00

      Träning F-11


      11:00
    • 10:15

      Duvbo IK (B) (hemma) P-09A


      11:15
    • 11:00

      Lagaktivitet P-08A


      15:00
    • 11:00

      Match herr Klubbrummet


      15:00
    • 11:00

      Träning InnebandyLekiz


      12:00
    • 11:30

      Rosersbergs IK (borta) P-06CD


      12:30
    • 11:30

      Vallentuna IBK (B) (hemma) F-03/04


      13:30
    • 12:00

      Träning InnebandyLekiz


      13:00
    • 12:00

      Täby FC (F) (borta) P-07C


      14:00
    • 13:00

      Herrmatch + pizza P-08B


      16:30
    • 13:00

      SARGVAKT P-04-


      15:00
    • 13:00

      Huddinge IBS (hemma) Herr


      14:00
    • 13:00

      Hemmamatch Herr A-lag P-06CD


      14:30
    • 13:15

      IK Frej Täby IBK (borta) P-03


      15:15
    • 14:00

      Täby FC (C) (borta) P-07B


      16:00
    • 17:00

      Salems IF (A) (hemma) HJ


      19:00
    • 18:00

      Hammarby IF IBF (borta) P-05


      20:00
    • 18:45

      Täby FC (hemma) DJ


      20:45
  • 10Sön
    • Heldag

      Knatte-cup P-10A

    • 09:00

      Träning P-12


      10:00
    • 09:15

      Rotebro IS IBK (hemma) F-06


      11:15
    • 09:30

      Älvsjö AIK IBF (borta) P-03


      11:30
    • 09:45

      Töjnan IBK (B) (borta) F-05


      11:45
    • 10:00

      Täby FC (borta) P-05


      12:00
    • 10:00

      Träning P-10B


      11:00
    • 10:00

      Silverdals IF (A) (borta) P-07B


      12:00
    • 10:15

      Bele Barkarby IF IBF (hemma) F-08


      11:15
    • 11:00

      Sigtuna IF IBK (A) (borta) P-08A


      13:00
    • 11:00

      Träning F-10


      12:00
    • 11:15

      Täby FC (C) (hemma) F-07


      12:15
    • 12:15

      Grimsta AIK (B) (hemma) P-06CD


      13:15
    • 13:00

      Duvbo IK (B) (hemma) P-09A


      14:00
    • 13:15

      Grimsta AIK (A) (borta) F-07


      14:15
    • 13:15

      Rotebro IS IBK (hemma) P-06AB


      15:15
    • 13:30

      Fikaförsäljning P-08B


      16:00
    • 14:00

      Hässelby SK IBK (D) (hemma) P-08B


      15:00
    • 14:15

      IK Frej Täby IBK (hemma) P-06AB


      16:15
    • 14:30

      Sigtuna IF IBK (borta) B-lag Damer


      16:30
    • 15:00

      Träning P-11A


      16:00
    • 15:00

      Rotebro IS IBK (hemma) P-08B


      16:00
    • 15:30

      FBI Tullinge (B) (hemma) F-03/04


      17:30
    • 16:00

      Träning Funkis


      17:00
    • 16:15

      Sigtuna IF IBK (borta) DJ


      18:15
    • 17:00

      Träning Motion DJ Dam


      18:00
    • 17:30

      Täby FC (hemma) HJ


      19:30
  • 11Mån
    v.7
    • 16:00

      Träning F-09


      17:00
      Sporthallen A - hall, Åkersberga
      Anteckning: Mikaela Jönsson leder måndagsträningen.

      Föräldrar: hjälp till med sargbygge så kommer vi igång med träningen snabbare.
    • 16:45

      Träning F-07


      18:00
    • 17:00

      Träning F-06


      18:00
    • 17:00

      Träning F-05


      18:30
    • 17:15

      Träning HJ


      19:00
    • 17:40

      Träning P-06AB


      19:00
    • 18:00

      Träning P-03


      19:00
    • 18:00

      Träning HJ


      20:00
    • 18:00

      Träning med 03 P-04-


      19:00
    • 18:00

      JAS Träning P-04-


      20:00
    • 18:45

      Träning Herr


      21:00
    • 19:00

      Träning P-05


      20:00
    • 19:00

      Träning Dam


      22:00
    • 19:00

      Träning P-06CD


      19:50
    • 20:00

      Träning DJ


      21:00
  • 12Tis
    • 16:00

      Träning F-08


      17:00
    • 16:30

      Träning P-07B


      18:00
    • 16:30

      Träning P-07C


      18:00
    • 16:45

      Träning P-08B


      18:00
    • 17:00

      Träning P-09B


      18:00
    • 17:00

      Träning F-06


      18:00
    • 17:50

      Träning F-03/04


      19:30
    • 19:00

      Träning P-04-


      21:00
    • 19:30

      Träning Dam


      21:00
    • 20:00

      Träning HJ


      22:00
  • 13Ons
    • 15:45

      Träning P-08A


      17:00
    • 16:00

      Träning P-09A


      17:00
    • 17:00

      Träning F-07


      18:00
    • 17:00

      Träning P-06CD


      18:00
    • 17:00

      Träning F-05


      18:30
    • 17:30

      Träning P-06AB


      19:00
    • 18:00

      Träning P-05


      19:00
    • 18:00

      Träning P-04-


      19:00
    • 18:00

      Träning P-06CD


      18:30
    • 18:30

      Träning F-03/04


      20:00
    • 19:00

      Träning med 03 P-04-


      20:00
    • 19:00

      Träning P-03


      20:00
    • 19:00

      Utbildningskommittén Klubbrummet


      21:00
    • 19:30

      Träning Herr


      21:30
    • 19:30

      Träning HJ


      21:30
    • 20:00

      Träning B-lag Damer


      21:00
  • 14Tor
    • 16:00

      Träning P-06CD


      17:00
    • 16:50

      Träning F-06


      18:30
    • 16:50

      Träning F-03/04


      18:00
    • 17:00

      Träning P-06CD


      17:30
    • 17:30

      DJ-möte Klubbrummet


      18:00
    • 18:00

      Träning DJ


      19:00
    • 19:00

      Träning HJ


      21:00
    • 19:00

      Träning Dam


      20:30
    • 19:45

      Träning Herr


      22:00
    • 20:00

      A-laget Dam Klubbrummet


      21:30
    • 20:20

      Torsdagsmys Dam


      21:30
  • 15Fre
    • 16:00

      Träning P-09B


      17:00
    • 16:30

      Träning F-08


      18:10
    • 17:00

      Träning F-09


      18:00
    • 17:00

      Träning P-09A


      18:00
    • 17:15

      Träning P-07C


      18:30
    • 17:30

      Träning P-07B


      18:30
    • 17:30

      Träning P-08B


      19:00
    • 17:40

      Träning P-08A


      19:00
    • 18:15

      Träning P-06CD


      19:30
    • 18:30

      Träning P-06AB


      19:30
    • 18:30

      Träning P-05


      19:30
    • 19:00

      Träning P-04-


      20:00
    • 19:00

      Träning Målvaktsträning


      20:30
    • 19:45

      Bele Barkarby IF IBF (borta) DJ


      21:45
  • 16Lör
    • 09:00

      Täby FC (A) (borta) F-08


      10:00
    • 09:00

      Innebandycup Djurgården P-11B


      18:00
    • 09:00

      Träning P-11B


      10:00
    • 09:00

      Hässelby SK IBK (A) (borta) P-09A


      10:00
    • 09:15

      Täby FC (F) (hemma) P-08A


      11:15
    • 10:00

      Träning F-11


      11:00
    • 10:15

      Täby FC (A) (hemma) P-07B


      12:15
    • 10:30

      Ekerö IK (borta) F-06


      12:30
    • 11:00

      Träning InnebandyLekiz


      12:00
    • 11:00

      Rotebro IS IBK (borta) P-08B


      12:00
    • 11:15

      Silverdals IF (B) (hemma) P-07B


      13:15
    • 11:30

      Ekerö IK (A) (borta) P-06CD


      12:30
    • 12:00

      Träning InnebandyLekiz


      13:00
    • 12:00

      Match damer Klubbrummet


      16:00
    • 12:15

      Täby FC (B) (hemma) F-08


      13:15
    • 12:30

      Grimsta AIK (A) (borta) Herr


      14:00
    • 13:00

      Grimsta AIK (borta) P-06AB


      15:00
    • 13:00

      Täby FC (B) (borta) F-07


      14:00
    • 13:00

      Boule+Discgolf+Kubb P-06CD


      15:30
    • 13:30

      Sargvakt Damlaget F-03/04


      16:00
    • 14:00

      Hammarby IF IBF (hemma) Dam


      16:00
    • 14:00

      Ingång med Damlaget F-08


      16:00
    • 16:00

      Bele Barkarby IF IBF (hemma) F-05


      18:00
    • 16:00

      Träning Klubbrummet


      17:00
    • 16:15

      IBF Offensiv Lidingö (B) (borta) P-06CD


      18:15
    • 16:30

      Grimsta AIK (A) (borta) P-04-


      17:30
    • 17:15

      Sigtuna IF IBK (hemma) F-09


      18:15
    • 18:00

      IK Frej Täby IBK (borta) F-03/04


      20:00
  • 17Sön
    • 09:00

      Täby FC (B) (borta) P-05


      11:00
    • 09:00

      Hässelby SK IBK (E) (borta) P-09A


      10:00
    • 09:00

      Träning P-12


      10:00
    • 09:00

      Cup Täby FC Skarpäng F-10


      11:00
    • 09:15

      Töjnan IBK (hemma) P-07C


      11:15
    • 10:00

      Träning P-10A


      11:00
    • 10:00

      Träning P-10B


      11:00
    • 10:15

      Ängby IF (A) (hemma) F-07


      11:15
    • 11:15

      Järfälla IBK (borta) F-08


      12:15
    • 11:15

      Rotebro IS IBK (hemma) P-06CD


      12:15
    • 12:00

      Älvsjö AIK IBF (B) (borta) DJ


      14:00
    • 12:15

      Älvsjö AIK IBF (hemma) P-05


      14:15
    • 12:15

      Örby IS (hemma) P-03


      14:15
    • 13:00

      Bele Barkaby IF IBF (A) (borta) P-08B


      14:00
    • 13:15

      Danderyds SK IBF (borta) P-09B


      15:15
    • 13:30

      Vaxholms IBF (A) (borta) F-06


      15:30
    • 13:30

      Vallentuna IBK (hemma) P-03


      15:30
    • 14:45

      Bele Barkarby IF IBF (hemma) P-04-


      15:45
    • 15:00

      Träning P-11A


      16:00
    • 16:00

      Träning Funkis


      17:00
    • 16:15

      Sköndals IK (hemma) DJ


      18:15
    • 17:00

      Träning Motion DJ Dam


      18:00
    • 17:15

      Älvsjö AIK IBF (A) (borta) HJ


      19:15
    • 18:00

      Bele Barkarby IF IBF (hemma) P-04-


      19:00
    • 18:15

      Täby FC (borta) F-03/04


      20:15
  • 18Mån
    v.8
    • 16:00

      Träning F-09


      17:00
    • 16:45

      Träning F-07


      18:00
    • 17:00

      Träning F-05


      18:30
    • 17:15

      Träning HJ


      19:00
    • 17:40

      Träning P-06AB


      19:00
    • 18:00

      Träning P-03


      19:00
    • 18:00

      Träning HJ


      20:00
    • 18:00

      Träning med 03 P-04-


      19:00
    • 18:00

      JAS Träning P-04-


      20:00
    • 18:45

      Träning Herr


      21:00
    • 19:00

      Träning P-05


      20:00
    • 19:00

      Träning Dam


      22:00
    • 19:00

      Träning P-06CD


      19:50
    • 19:45

      IBF Offensiv Lidingö (borta) HJ


      21:45
    • 20:00

      Träning DJ


      21:00
  • 19Tis
    • 16:00

      Träning F-08


      17:00
    • 16:30

      Träning P-07B


      18:00
    • 16:30

      Träning P-07C


      18:00
    • 16:45

      Träning P-08B


      18:00
    • 17:00

      Träning F-06


      18:00
    • 17:50

      Träning F-03/04


      19:30
    • 18:30

      Ledarmöte inom flickor röd Klubbrummet


      19:30
    • 19:00

      Träning P-04-


      21:00
    • 19:30

      Träning Dam


      21:00
    • 20:00

      Träning HJ


      22:00
  • 20Ons
  • 21Tor
    • 16:00

      Träning P-06CD


      17:00
    • 16:50

      Träning F-06


      18:30
    • 17:00

      Träning P-06CD


      17:30
    • 17:00

      Träning P-07C


      18:00
    • 17:00

      Träning F-05


      18:30
    • 17:30

      DJ-möte Klubbrummet


      18:00
    • 18:00

      Träning DJ


      19:00
    • 19:00

      Träning HJ


      21:00
    • 19:00

      Träning Dam


      20:30
    • 19:45

      Träning Herr


      22:00
    • 20:00

      A-laget Dam Klubbrummet


      21:30
    • 20:20

      Torsdagsmys Dam


      21:30
  • 22Fre
    • Heldag

      Rotebro Cup P-06AB

    • 16:30

      Träning F-08


      18:10
    • 16:30

      Träning P-09A


      18:00
    • 16:30

      Träning P-09B


      18:00
    • 17:00

      Träning F-09


      18:00
    • 17:15

      Träning P-07C


      18:30
    • 17:30

      Träning P-07B


      18:30
    • 17:30

      Träning P-08B


      19:00
    • 18:00

      Rotebro (hemma) P-06AB


      19:00
    • 18:00

      Töjnan P06 (hemma) P-06CD


      18:45
    • 18:30

      Träning P-05


      19:30
    • 19:00

      Träning P-04-


      20:00
    • 20:15

      Rotebro (borta) F-03/04


      21:15
  • 23Lör
    • Heldag

      Rotebro Cup P-06AB

    • 08:45

      Värmdö IF P06 (hemma) P-06CD


      09:30
    • 09:00

      Träning P-11B


      10:00
    • 10:00

      Träning F-11


      11:00
    • 10:15

      Nykvarn (hemma) P-06AB


      11:15
    • 10:15

      Täby 03-05 (hemma) F-03/04


      11:15
    • 12:30

      Tungelsta (hemma) F-03/04


      13:30
    • 12:30

      Tumba (hemma) P-06AB


      13:30
    • 14:00

      FBI Tullinge (borta) Dam


      16:00
  • 24Sön
    • Heldag

      Rotebro Cup P-06AB

    • 09:00

      Slutspelsmatch (hemma) F-03/04


      11:00
    • 09:00

      Rotebrocupen P-11A


      15:00
    • 09:00

      Träning P-12


      10:00
    • 10:00

      Rotebro cup P-09A


      15:00
    • 10:00

      Träning P-10B


      11:00
    • 10:00

      Träning P-10A


      11:00
    • 10:30

      Töjnan IBK (borta) P-09A


      11:30
    • 11:00

      Träning F-10


      12:00
    • 12:45

      Rotebro IS IBK lag blå (borta) P-09A


      13:45
    • 14:15

      Rotebro IS IBK lag röd (hemma) P-09A


      15:15
    • 16:00

      Träning Funkis


      17:00
    • 17:00

      Träning Motion DJ Dam


      18:00
  • 25Mån
    v.9
    • 16:45

      Träning F-07


      18:00
    • 16:45

      Träning F-08


      18:00
    • 17:15

      Träning HJ


      19:00
    • 18:00

      Träning HJ


      20:00
    • 18:45

      Träning Herr


      21:00
    • 19:00

      Träning P-05


      20:00
    • 19:00

      Träning Dam


      22:00
    • 19:00

      Träning P-06CD


      19:50
  • 26Tis
    • 16:30

      Träning P-07B


      18:00
    • 16:30

      Träning P-07C


      18:00
    • 17:00

      Träning F-06


      18:00
    • 19:30

      Träning Dam


      21:00
    • 20:00

      Träning HJ


      22:00
  • 27Ons
    • 16:00

      Träning P-09A


      17:00
    • 17:00

      Träning F-07


      18:00
    • 17:00

      Träning P-06CD


      18:00
    • 18:00

      Träning P-05


      19:00
    • 18:00

      Träning P-06CD


      18:30
    • 19:30

      Träning HJ


      21:30
    • 19:30

      Träning Herr


      21:30
    • 20:00

      Träning B-lag Damer


      21:00
  • 28Tor
    • 16:00

      Träning P-06CD


      17:00
    • 16:50

      Träning F-06


      18:30
    • 17:00

      Träning P-06CD


      17:30
    • 17:30

      DJ-möte Klubbrummet


      18:00
    • 19:00

      Träning HJ


      21:00
    • 19:00

      Träning Dam


      20:30
    • 19:45

      Träning Herr


      22:00
    • 20:00

      A-laget Dam Klubbrummet


      21:30
    • 20:20

      Torsdagsmys Dam


      21:30