Avbryt
Börja följ

Fyll i din e-postadress för gratis uppdateringar om Åkersberga IBF

Följ

Åkersberga IBF

Följ oss för uppdateringar
Följ

Vi använder cookies för att ge dig bästa upplevelsen. Läs vår cookiepolicy här. Genom att fortsätta använda tjänsten godkänner du denna.

Okej

December 2019

Alla aktiviteter
  • 1Sön
    v.48
    • 09:00

      Träning InnebandyLekiz


      10:00
    • 09:00

      Täby FC Cup P-11A


      13:00
    • 09:15

      Enebybergs IF (hemma) P-09B


      11:15
    • 10:00

      Träning InnebandyLekiz


      11:00
    • 10:00

      Ängby IF (borta) P-09A


      11:00
    • 10:15

      Töjnan IBK (hemma) F-09


      11:15
    • 11:00

      Träning Funkis


      12:00
    • 11:00

      Täby FC (B) (borta) P-07


      13:00
    • 11:00

      Bromma KFUK-KFUM (borta) P-09A


      12:00
    • 11:15

      Töjnan IBK (hemma) P-07


      13:15
    • 12:15

      Väsby IBK (hemma) F-03/04


      14:15
    • 12:15

      Tyresö Trollbäcken IBK (B) (hemma) P-08A


      14:15
    • 13:00

      Täby FC (G) (borta) P-08B


      14:00
    • 13:30

      Enebybergs IF (B) (hemma) P-10B


      15:30
    • 14:00

      Stadslagsmatch! DJ


      16:00
    • 14:15

      Enebybergs IF (hemma) F-07


      15:15
    • 14:45

      Sigtuna IF IBK (borta) HJ


      16:45
    • 15:00

      Bele Barkarby IF IBF (B) (borta) P-06CD


      16:15
    • 15:00

      Innebandycup Täby P-11B


      18:00
    • 15:00

      Cup i Täby P-12A


      18:00
    • 15:15

      IK Frej Täby IBK (hemma) P-06AB


      17:15
    • 15:30

      Ekerö IK (A) (borta) P-07


      17:30
    • 16:30

      Älvsjö AIK IBF (hemma) P-04-


      17:30
    • 17:45

      Ingarö IF (B) (hemma) F-06


      19:45
    • 18:00

      Träning Motion


      19:00
    • 18:15

      AIK IBF (B) (borta) P-05


      20:15
    • 19:00

      Rotebro IS IBK (hemma) P-04-


      20:00
  • 2Mån
    v.49
    • 16:00

      Träning F-09


      17:30
    • 16:00

      Träning P-10B


      17:00
    • 16:40

      Träning P-09A


      18:00
    • 16:45

      Träning F-08


      18:45
    • 17:00

      Fadderträning P09 P-05


      18:00
    • 17:45

      Träning F-05


      19:45
    • 17:45

      Träning F-07


      19:00
    • 18:00

      Styrelsemöte Klubbrummet


      22:00
    • 18:00

      Träning P-06CD


      19:00
    • 19:00

      Träning P-05


      20:00
    • 19:00

      Träning P-04-


      20:00
    • 19:30

      Träning DJ


      21:00
    • 20:00

      Träning HJ


      21:00
    • 20:00

      Träning Herr


      22:00
  • 3Tis
    • 16:00

      Träning F-10


      17:00
    • 16:00

      Träning F-06


      17:00
    • 16:30

      Träning P-08B


      17:30
    • 17:00

      Träning P-09B


      18:00
    • 17:15

      Träning F-06


      19:00
    • 17:30

      Träning P-07


      19:00
    • 18:00

      Träning P-09B


      19:00
    • 18:30

      Träning F-03/04


      19:30
    • 19:30

      Träning Dam


      21:00
    • 20:00

      Träning B-lag Damer


      21:15
    • 21:00

      Träning HJ


      22:15
  • 4Ons
    • 16:15

      Träning F-08


      17:30
    • 17:15

      Träning F-07


      18:30
    • 17:30

      P05 Klubbrummet


      18:30
    • 17:30

      Träning P-05


      20:00
    • 17:30

      Träning P-08A


      18:30
    • 18:10

      Träning P-06CD


      20:00
    • 18:30

      Träning P-06AB


      20:00
    • 19:00

      Träning Herr


      21:00
    • 19:15

      Träning F-05


      20:30
    • 19:15

      Träning F-06


      20:30
    • 19:30

      Träning P-04-


      20:30
    • 20:30

      Rotebro IS IBK (A) (borta) HJ


      22:30
  • 5Tor
  • 6Fre
    • Heldag

      DJ SM Regionslutspel DJ

    • 16:00

      Träning P-09A


      17:00
    • 16:00

      Träning P-10A


      17:00
    • 16:00

      Träning P-10B


      17:00
    • 16:00

      Träning P-13


      17:00
    • 17:00

      Träning P-08A


      18:00
    • 17:00

      Träning P-07


      18:00
    • 17:00

      Träning F-09


      18:00
    • 17:00

      Träning P-04-


      18:00
    • 17:30

      Träning P-08B


      19:00
    • 18:00

      Träning P-06AB


      19:30
    • 18:00

      Träning P-06CD


      19:30
    • 18:00

      Idolfinalen 6/12 F-11


      23:00
    • 19:15

      Täby FC (B) (hemma) P-05


      21:15
    • 20:30

      Nattvandring P-07


      23:55
  • 7Lör
    • Heldag

      DJ SM Regionslutspel DJ

    • 09:00

      Träning F12-13


      10:00
    • 10:30

      Järfälla IBK/Stäkets IF (borta) P-05


      12:30
    • 11:40

      IK Sirius IBK/FBC (hemma) DJ


      13:40
    • 12:15

      Väsby AIK (B) (borta) P-07


      14:15
    • 12:45

      Erikslunds KF (borta) P-10A


      13:45
    • 13:00

      Duvbo IK (A) (borta) B-lag Damer


      15:00
    • 13:15

      Farsta IBK (borta) Herr


      15:15
    • 13:45

      Värmdö IF (A) (borta) F-06


      15:45
    • 14:00

      Hässelby SK IBK (A) (borta) P-09B


      16:00
    • 15:30

      Vallentuna IBK (borta) F-05


      17:30
    • 16:00

      Täby FC (B) (borta) F-09


      17:00
    • 16:30

      Danderyds SK IBF (hemma) P-06CD


      17:45
    • 16:45

      Hammarby IF IBF (borta) P-04-


      17:45
    • 17:00

      Väsby IBK (borta) P-05


      19:00
    • 17:45

      Lagaktivitet: Lördagsmys F-09


      21:00
    • 18:20

      Huddinge IBS (borta) DJ


      20:20
    • 20:30

      Nattvandring P-09B


      23:59
  • 8Sön
    • Heldag

      DJ SM Regionslutspel DJ

    • 09:00

      Träning InnebandyLekiz


      10:00
    • 09:15

      Sigtuna IF IBK (borta) F-08


      10:15
    • 09:15

      Täby FC (H) (hemma) P-09A


      10:15
    • 10:00

      Träning InnebandyLekiz


      11:00
    • 10:15

      AIK IBF (A) (hemma) P-07


      12:15
    • 11:00

      Träning Funkis


      12:00
    • 11:00

      Nacka Wallenstam IBK (B) (borta) P-08A


      13:00
    • 11:15

      Bele Barkarby IF IBF (hemma) P-07


      13:15
    • 11:15

      Sigtuna IF IBK (borta) F-03/04


      13:15
    • 11:30

      JAS/HJ Klubbrummet


      14:30
    • 12:15

      Duvbo IK (B) (hemma) P-09B


      14:15
    • 12:15

      Vallentuna IBK (hemma) F-08


      13:15
    • 13:00

      Enebybergs IF (borta) F-10


      15:00
    • 13:15

      Duvbo IK (A) (hemma) P-10B


      15:15
    • 13:15

      Rotebro IS IBK (B) (hemma) P-09A


      14:15
    • 14:00

      Ängby IF (A) (borta) F-06


      16:00
    • 14:15

      Salems IF (hemma) F-07


      15:15
    • 14:15

      Vallentuna IBK (hemma) P-06CD


      15:30
    • 14:40

      Träning på Storplan P-11A


      17:00
    • 15:30

      AIK IBF (A) (hemma) P-06CD


      17:30
    • 16:45

      Älta IF (B) (hemma) P-06AB


      18:45
    • 18:00

      Träning Motion


      19:00
    • 18:00

      Töjnan IBK (B) (hemma) P-05


      20:00
    • 19:00

      Semifinal DM HJ


      21:00
    • 19:15

      Huddinge IBS (hemma) P-04-


      20:15
    • 20:00

      FBI Tullinge (B) (borta) F-03/04


      22:00
    • 20:00

      Ingarö IF (borta) HJ


      22:00
  • 9Mån
    v.50
    • 16:00

      Träning P-10B


      17:00
    • 16:40

      Träning P-09A


      18:00
    • 16:45

      Träning F-08


      18:45
    • 17:45

      Träning F-05


      19:45
    • 17:45

      Träning F-07


      19:00
    • 18:00

      Träning F-06


      19:00
    • 18:00

      Träning P-06CD


      19:00
    • 19:00

      Träning P-05


      20:00
    • 19:00

      Träning P-04-


      20:00
    • 20:00

      Träning HJ


      21:00
    • 20:00

      Träning Herr


      22:00
  • 10Tis
    • 16:00

      Träning F-10


      17:00
      Åkersberga Sporhall (B-hallen)
      Anteckning: Träning TISDAGAR kl 16-17 i B-hallen (Åkersberga Sportcentrum).

      Medtag innebandyklubba, vattenflaska, inneskor och sportkläder.
      Alla som spelar måste ha innebandyglasögon (om man inte redan har vanliga glasögon) på "match" och vi har detta även på träning.

      Nya spelare får prova på 3 gånger innan man bestämmer sig om man vill fortsätta.

      Klubben direktfakturerar automatiskt medlemmarna som finns registrerade på laget.se.
      Så meddela ifall ni tex bytt e-post eller om ni inte vill fortsätta med innebandy.

      OBS! Kryssa i ifall ni kommer på respektive träning eller ej (och glöm ej uppdatera om läget ändras), så vi vet hur många tjejer vi kan räkna med.
      Välkomna!
      Mvh
      Gustaf Hermansson,
      Lagledare Ackers F10
    • 16:30

      Träning P-08B


      17:30
    • 17:00

      Träning P-09B


      18:00
    • 17:15

      Träning F-06


      19:00
    • 17:30

      Träning P-07


      19:00
    • 18:00

      Lagkväll F-03/04


      21:00
    • 18:00

      Träning P-09B


      19:00
    • 19:00

      Damlaget-Täby, semifinal DM P-08B


      21:00
    • 19:00

      DM Semifinal Dam


      20:30
    • 20:00

      Träning B-lag Damer


      21:15
    • 21:00

      Träning HJ


      22:15
  • 11Ons
  • 12Tor
    • 16:00

      Träning F-10


      17:00
    • 16:00

      Träning P-09B


      17:00
    • 17:00

      Träning P-07


      18:00
    • 17:35

      Träning P-11A


      18:45
    • 18:00

      Träning F-03/04


      19:00
    • 19:00

      Semifinal DM HJ


      21:00
    • 19:00

      Träning Dam


      20:30
    • 19:45

      Träning Herr


      22:00
    • 20:00

      Dam A-lag Klubbrummet


      22:00
  • 13Fre
    • 16:00

      Träning P-10A


      17:00
    • 16:00

      Träning P-10B


      17:00
    • 16:00

      Träning P-09A


      17:00
    • 17:00

      Träning P-08A


      18:00
    • 17:00

      Träning P-07


      18:00
    • 17:00

      Träning F-09


      18:00
    • 17:00

      Träning P-05


      18:00
    • 17:00

      Träning P-04-


      18:00
    • 17:30

      Träning P-08B


      19:00
    • 18:00

      Träning P-06AB


      19:30
    • 18:00

      Träning P-06CD


      19:30
    • 20:00

      Hammarby IF IBF (hemma) HJ


      22:00
    • 20:25

      Nattvandring F-05


      00:00
  • 14Lör
    • 00:00

      Nattvandring F-05


      00:00
    • 09:00

      Väsby AIK (A) (borta) P-09A


      10:00
    • 09:00

      Träning F12-13


      10:00
    • 09:45

      Träning P-11B


      11:30
    • 10:00

      Laserdome! P-10A


      12:00
    • 10:00

      P11B Klubbrummet


      12:00
    • 10:45

      Täby FC (A) (hemma) P-06AB


      12:45
    • 10:45

      IK Tomtberga (B) (borta) F-07


      11:45
    • 11:00

      Säsongsavslutning 14/12 F-11


      13:00
    • 11:00

      Träning F-11


      12:00
    • 11:30

      Täby FC (A) (borta) DJ


      13:30
    • 12:00

      Täby FC (A) (hemma) P-04-


      13:00
    • 12:00

      F11 Klubbrummet


      13:00
    • 12:00

      Träning P-12B


      13:00
    • 12:00

      Träning P-12A


      13:00
    • 13:15

      Bele Barkarby IF IBF (hemma) F-05


      15:15
    • 13:30

      Värmdö IF (borta) F-07


      14:30
    • 14:00

      Ingaröcupen P-11A


      16:00
    • 14:30

      Värmdö IF (hemma) F-03/04


      16:30
    • 15:00

      F06 Lagaktivitet Klubbrummet


      18:00
    • 15:00

      Träning F-06


      20:00
    • 15:15

      Huddinge IBS (borta) P-05


      17:15
    • 15:30

      Vendelsö IK (A) (borta) P-06AB


      17:30
    • 16:15

      Väsby AIK (B) (borta) P-06CD


      17:30
  • 15Sön
    • 08:45

      Bele Barkarby IF IBF (borta) F-08


      09:45
    • 09:00

      Träning InnebandyLekiz


      10:00
    • 09:30

      IK Frej Täby IBK (hemma) F-10


      10:30
    • 10:00

      Träning InnebandyLekiz


      11:00
    • 10:30

      IK Frej Täby IBK (hemma) F-09


      11:30
    • 11:00

      Träning Funkis


      12:00
    • 11:00

      Bro IK (borta) P-09B


      13:00
    • 11:30

      Täby FC (hemma) F-08


      12:30
    • 11:45

      Sigtuna IF IBK (borta) P-06CD


      13:00
    • 12:30

      IBF Offensiv Lidingö (hemma) F-08


      13:30
    • 12:45

      Väsby AIK (B) (borta) HJ


      14:45
    • 12:45

      HJ match borta mot Väsby P-04-


      13:45
    • 13:00

      Bele Barkarby IF IBF (borta) F-06


      15:00
    • 13:30

      Duvbo IK (B) (hemma) P-08B


      14:30
    • 14:00

      Töjnan IBK (borta) P-07


      16:00
    • 14:30

      Runby IBK (borta) B-lag Herrar


      16:30
    • 14:30

      Hässelby SK IBK (D) (hemma) P-08B


      15:30
    • 15:30

      Vaxholms IBF (borta) F-05


      17:30
    • 15:30

      Jakobsbergs IBF (hemma) P-09A


      16:30
    • 15:45

      Träning P-11A


      17:15
    • 16:15

      Salems IF (A) (borta) HJ


      18:15
    • 16:45

      Älta IF (hemma) P-05


      18:45
    • 18:00

      Träning Motion


      19:00
    • 18:15

      FBI Tullinge (borta) F-03/04


      20:15
  • 16Mån
    v.51
    • 16:00

      Träning F-09


      17:30
    • 16:00

      Träning P-10B


      17:00
    • 16:40

      Träning P-09A


      18:00
    • 16:45

      Träning F-08


      18:45
    • 17:45

      Träning F-05


      19:45
    • 17:45

      Träning F-07


      19:00
    • 18:00

      Träning P-06CD


      19:00
    • 19:00

      Träning P-05


      20:00
    • 19:00

      Träning P-04-


      20:00
    • 19:30

      Träning DJ


      21:00
    • 20:00

      Träning HJ


      21:00
    • 20:00

      Träning Herr


      22:00
    • 20:00

      P05 Klubbrummet


      21:00
  • 17Tis
    • 16:00

      Träning F-10


      17:00
    • 16:00

      Träning F-06


      17:00
    • 16:30

      Träning P-08B


      17:30
    • 17:00

      Träning P-09B


      18:00
    • 17:10

      Terminsavslutning, föräldramöte, & fadderträff P-11A


      19:00
    • 17:15

      Träning F-06


      19:00
    • 17:30

      Träning P-07


      19:00
    • 18:30

      Träning F-03/04


      19:30
    • 19:30

      Träning Dam


      21:00
    • 20:00

      Träning B-lag Damer


      21:15
    • 21:00

      Träning HJ


      22:15
  • 18Ons
    • 16:15

      Träning F-08


      17:30
    • 17:15

      Träning F-07


      18:30
    • 17:30

      P05 Klubbrummet


      18:30
    • 17:30

      Träning P-05


      20:00
    • 17:30

      Träning P-08A


      18:30
    • 18:10

      Träning P-06CD


      20:00
    • 18:30

      Träning P-06AB


      20:00
    • 19:00

      Träning Herr


      21:00
    • 19:15

      Träning F-05


      20:30
    • 19:15

      Träning F-06


      20:30
    • 19:30

      Träning P-04-


      20:30
  • 19Tor
    • 16:00

      Träning P-09B


      17:00
    • 17:00

      Träning P-07


      18:00
    • 19:00

      Träning Dam


      20:30
    • 19:45

      Träning Herr


      22:00
    • 20:00

      Träning F-05


      21:30
    • 20:00

      Träning HJ


      21:15
    • 20:00

      Dam A-lag Klubbrummet


      22:00
  • 20Fre
    • 16:00

      Träning P-09A


      17:00
    • 16:00

      Träning P-10A


      17:00
    • 16:00

      Träning P-10B


      17:00
    • 16:00

      Träning P-13


      17:00
    • 17:00

      Träning P-04-


      18:00
    • 17:00

      Träning P-05


      18:00
    • 17:00

      Träningsmatch P-08A


      18:00
    • 17:00

      Träning P-07


      18:00
    • 17:30

      Träning P-08B


      19:00
    • 18:00

      Träning P-06CD


      19:30
    • 18:00

      Träning P-06AB


      19:30
    • 18:00

      Ledarmöte F-07


      23:00
  • 21Lör
    • 12:00

      Träning P-12B


      13:00
    • 12:00

      Träning P-12A


      13:00
    • 12:45

      Matchingång P-12A


      14:00
    • 13:00

      Herrmatch mot Rotebro P-08B


      15:00
    • 13:00

      Sargvakt P-05


      15:00
    • 13:00

      Rotebro IS IBK (hemma) Herr


      15:00
    • 13:30

      IBF Falun (borta) Dam


      15:30
  • 22Sön
    • 09:30

      Träningsmatch P-08A


      10:45
    • 09:30

      Träningsmatch -P08A P-08B


      11:00
    • 13:00

      Träning på Storplan P-11A


      15:00
    • 15:00

      Sköndals IK (hemma) DJ


      17:00
    • 18:00

      Träning Motion


      19:00
  • 23Mån
    v.52
  • 24Tis
  • 25Ons
  • 26Tor
  • 27Fre
    • Heldag

      Storvreta cupen DJ

    • 10:50

      Vaksala SK (hemma) F-03/04


      11:50
    • 14:00

      Träning F-05


      16:00
    • 14:00

      Träning P-06CD


      15:00
    • 14:00

      Träning P-06AB


      15:00
    • 16:00

      Träning P-10A


      17:00
    • 16:00

      Träning P-09A


      17:00
    • 17:00

      Träning P-06AB


      18:00
    • 17:00

      Träning P-08A


      18:00
    • 17:00

      Träning P-05


      18:00
    • 17:30

      Träning P-08B


      19:00
    • 19:10

      Sundsvall FBC (hemma) F-03/04


      20:10
  • 28Lör
    • Heldag

      Storvreta cupen DJ

    • 08:55

      Huddinge IK Innebandy (hemma) F-03/04


      09:55
    • 09:00

      Intressekoll Minicamp på jullovet! P-10A


      00:00
    • 12:00

      Träning P-12A


      13:00
    • 20:35

      Vattjoms IK (åttondel) (hemma) F-03/04


      21:35
  • 29Sön
    • Heldag

      Storvreta cupen DJ

    • 00:00

      Intressekoll Minicamp på jullovet! P-10A


      16:00
    • 08:00

      IK Sirius (kvarten) (hemma) F-03/04


      09:00
    • 08:45

      Jullovscamp P-11A


      15:00
    • 09:00

      Träning P-11B


      15:00
    • 11:00

      Bele Barkarby IF (semi) (hemma) F-03/04


      12:00
  • 30Mån
    v.1
    • 11:00

      Träning P-06CD


      12:00
    • 13:00

      Träning HJ


      14:30
    • 16:30

      Träning P-09A


      18:00
    • 17:45

      Träning F-07


      19:00
    • 19:00

      Träning P-05


      20:00
    • 19:00

      Träning P-06AB


      20:00
    • 20:00

      Träning Herr


      22:00
  • 31Tis