Avbryt
Börja följ

Fyll i din e-postadress för gratis uppdateringar om Åkersberga IBF

Följ

Åkersberga IBF

Följ oss för uppdateringar
Följ

Vi använder cookies för att ge dig bästa upplevelsen. Läs vår cookiepolicy här. Genom att fortsätta använda tjänsten godkänner du denna.

Okej

Oktober 2019

Alla aktiviteter
  • 1Tis
    v.40
  • 2Ons
  • 3Tor
    • 16:00

      Träning P-09B


      17:00
    • 17:00

      Träning P-07


      18:00
    • 18:00

      Träning F-03/04


      19:00
    • 19:00

      Träning Dam


      20:30
    • 19:45

      Träning Herr


      22:00
    • 20:00

      Träning HJ


      21:15
  • 4Fre
    • 16:00

      Träning P-09A


      17:00
    • 16:00

      Träning P-10B


      17:00
    • 16:00

      Träning P-10A


      17:00
    • 17:00

      Träning P-13


      18:00
    • 17:00

      Träning P-08A


      18:00
    • 17:00

      Träning P-07


      18:00
    • 17:00

      Träning F-09


      18:00
    • 17:30

      Träning P-08B


      19:00
    • 18:00

      Träning P-06AB


      19:00
    • 18:00

      Träning P-06CD


      19:30
    • 19:00

      Träning P-04-


      20:00
  • 5Lör
    • 09:00

      Träning F12-13


      10:00
    • 09:15

      Täby FC (D) (hemma) P-08B


      10:15
    • 10:00

      Träning P-11B


      11:00
    • 10:30

      Funktionärer Kalv-/Tjurruset P-04-


      16:00
    • 11:00

      Träning F-11


      12:00
    • 11:15

      Järfälla IBK (hemma) F-08


      12:15
    • 12:00

      Träning P-12A


      13:00
    • 12:00

      Träning P-12B


      13:00
    • 12:15

      Stäkets IF (borta) P-08B


      13:15
    • 12:30

      Sargvakt F-05


      15:00
    • 12:45

      Täby FC (B) (borta) P-06CD


      14:00
    • 13:00

      Rosersbergs IK (hemma) Herr


      15:00
    • 13:00

      Väsby AIK (borta) P-07


      15:00
    • 15:15

      Ingarö IF (hemma) P-05


      17:15
    • 15:30

      Tyresö Trollbäcken IBK (B) (borta) P-06AB


      17:30
    • 16:30

      Match mot Skogås/Trångsunds IBK P-08A


      18:00
    • 16:30

      Skogås/Trångsunds IBK (borta) P-08A


      17:30
    • 17:00

      Täby FC (A) (borta) F-07


      18:00
    • 18:15

      AIK IBF (C) (hemma) HJ


      20:15
  • 6Sön
    • 09:15

      Täby FC (C) (hemma) P-09B


      11:15
    • 10:00

      Endre IF (borta) DJ


      12:00
    • 10:15

      Täby FC (D) (hemma) P-10B


      12:15
    • 10:15

      Seriematch P-10B


      11:00
    • 11:00

      Träning Funkis


      12:00
    • 11:15

      Bele Barkarby IF IBF (hemma) F-10


      13:15
    • 12:15

      Hässelby SK IBK (C) (hemma) P-09A


      13:15
    • 13:00

      Vallentuna IBK (A) (borta) P-07


      15:00
    • 13:15

      Danderyds SK IBF (A) (hemma) P-09B


      15:15
    • 13:15

      Täby FC (A) (borta) HJ


      15:15
    • 13:15

      Sköndals IK (borta) P-05


      15:15
    • 14:15

      Väsby AIK (hemma) F-08


      15:15
    • 15:15

      Nacka Wallenstam IBK (A) (borta) P-04-


      16:15
    • 15:15

      Väsby AIK (A) (hemma) P-07


      17:15
    • 16:00

      Träning P-11A


      17:00
    • 16:15

      Nacka Wallenstam IBK (A) (hemma) P-08A


      18:15
    • 16:30

      Bele Barkarby IF IBF (borta) P-04-


      17:30
    • 16:30

      Rotebro IS IBK (borta) P-06CD


      17:45
    • 17:00

      Föräldramöte P-11A


      17:20
    • 17:15

      Ekerö IK (hemma) F-06


      19:15
    • 17:15

      Enebybergs IF (borta) F-08


      18:15
    • 18:00

      Träning Motion


      19:00
    • 19:45

      Rotebro IS IBK (hemma) P-06AB


      21:45
  • 7Mån
    v.41
    • 16:00

      Träning F-09


      17:00
    • 16:00

      Träning P-10B


      17:00
    • 16:40

      Träning P-09A


      18:00
    • 16:45

      Träning F-08


      18:45
    • 17:15

      Träning F-07


      19:00
    • 18:00

      Träning F-05


      19:30
    • 18:00

      Träning P-06CD


      19:00
    • 18:45

      HJ/Herr Klubbrummet


      19:50
    • 19:00

      Träning P-04-


      20:00
    • 19:00

      Träning P-05


      20:00
    • 19:30

      Träning Dam


      21:00
    • 19:30

      Träning DJ


      21:00
    • 20:00

      Träning HJ


      21:00
    • 20:00

      Träning Herr


      22:00
  • 8Tis
  • 9Ons
    • 16:15

      Träning F-08


      17:30
    • 17:15

      Träning F-07


      18:30
    • 17:30

      Träning P-05


      19:30
    • 17:30

      Träning P-08A


      18:30
    • 18:00

      P06CD Klubbrummet


      19:00
    • 18:10

      Träning P-06CD


      20:00
    • 18:30

      Träning P-06AB


      19:30
    • 19:00

      Träning Herr


      21:00
    • 19:00

      Järfälla IBK (borta) Herr


      21:00
    • 19:15

      Träning F-06


      20:30
    • 19:30

      Träning P-04-


      21:30
    • 19:30

      Träning F-05


      20:30
  • 10Tor
    • 16:00

      Träning P-09B


      17:00
    • 17:00

      Träning P-07


      18:00
    • 17:45

      Träning P-11A


      18:45
    • 18:00

      Träning F-03/04


      19:00
      Sporthallen A - hall, Åkersberga
      Samlingstid: 17:45
      Anteckning: Samling 17:45 ombytta och klara i hallen
    • 19:00

      Träning Dam


      20:30
    • 19:45

      Träning Herr


      22:00
    • 20:00

      Träning HJ


      21:15
    • 20:00

      Dam A-lag Klubbrummet


      22:00
  • 11Fre
    • 16:00

      Träning P-10B


      17:00
    • 16:00

      Träning P-10A


      17:00
    • 16:00

      Träning P-09A


      17:00
    • 17:00

      Träning P-08A


      18:00
    • 17:00

      Träning P-07


      18:00
    • 17:00

      Träning F-09


      18:00
    • 17:00

      Träning P-13


      18:00
    • 17:30

      Lagmöte Klubbrummet


      18:00
    • 17:30

      Träning P-06CD


      19:30
    • 17:30

      Träning P-08B


      19:00
    • 18:00

      Träning P-06AB


      19:00
    • 18:20

      JAS HJ Klubbrummet


      19:15
    • 19:00

      Träning P-04-


      20:00
    • 19:30

      Väsby AIK (A) (borta) P-05


      21:30
    • 20:00

      Tyresö Trollbäcken IBK (hemma) HJ


      22:00
  • 12Lör
    • 09:00

      Träning F12-13


      10:00
    • 09:00

      IK Tomtberga (A) (borta) F-07


      10:00
    • 09:30

      Vaxholms IBF (hemma) F-06


      11:30
    • 10:00

      Träning P-11B


      11:00
    • 10:45

      IK Frej Täby IBK (hemma) F-05


      12:45
    • 11:00

      Träning F-11


      12:00
    • 11:00

      Seriematch P-10B


      12:00
    • 11:00

      Hässelby SK IBK (B) (borta) P-10B


      13:00
    • 11:00

      Dubvo IK (A) (borta) P-09B


      13:00
    • 12:00

      Hässelby SK IBK (D) (borta) P-09B


      14:00
    • 12:00

      Pizza lunch och herrlagsmatch F-11


      15:00
    • 12:00

      Träning P-12A


      13:00
    • 12:00

      Träning P-12B


      13:00
    • 12:30

      Sargvakt F-05


      15:00
    • 13:00

      IFK Gnesta (hemma) Herr


      15:00
    • 15:15

      Hammarby IF IBF (hemma) P-04-


      16:15
    • 16:00

      IBF Dalen (borta) Dam


      18:00
    • 16:45

      Vaxholms IBF (hemma) B-lag Damer


      18:45
    • 17:00

      HJ Klubbrummet


      17:45
    • 18:30

      Farsta IBK (A) (hemma) HJ


      20:30
  • 13Sön
    • 09:00

      Vallentuna IBK (B) (hemma) P-06CD


      10:15
    • 09:30

      Täby FC (B) (borta) F-06


      11:30
    • 10:00

      Täby FC (C) (borta) P-08B


      11:00
    • 10:15

      Järfälla IBK (B) (hemma) P-10A


      11:15
    • 10:30

      Järfälla IBK (borta) P-04-


      11:30
    • 11:00

      Träning Funkis


      12:00
    • 11:15

      Töjnan IBK (B) (hemma) P-08B


      12:15
    • 12:15

      Bele Barkaby IF IBF (B) (hemma) P-09A


      13:15
    • 13:15

      Hässelby SK IBK (hemma) P-07


      15:15
    • 14:00

      RIG Umeå IBF (borta) Dam


      16:00
    • 14:15

      Vallentuna IBK (hemma) F-08


      15:15
    • 15:15

      Ängby IF (B) (hemma) F-08


      16:15
    • 16:00

      Träning P-11A


      17:00
    • 16:15

      Bele Barkarby IF IBF (A) (hemma) F-07


      17:15
    • 16:15

      Järfälla IBK (B) (borta) HJ


      18:15
    • 17:15

      Nynäshamns IBK (hemma) F-03/04


      19:15
    • 18:00

      Träning Motion


      19:00
    • 18:30

      Järfälla IBK (hemma) F-03/04


      19:45
    • 19:00

      JAS / HJ Klubbrummet


      20:00
    • 19:15

      Enebybergs IF (borta) F-08


      20:15
    • 20:00

      Träning HJ


      21:00
  • 14Mån
    v.42
    • 18:00

      Träning P-06CD


      18:45
    • 18:00

      MV Föreläsning Klubbrummet


      21:00
    • 19:00

      Träning P-05


      20:00
    • 19:30

      Träning Dam


      21:00
    • 19:30

      Träning DJ


      21:00
    • 20:00

      Träning HJ


      21:00
    • 20:00

      Träning Herr


      22:00
  • 15Tis
  • 16Ons
    • 17:30

      Träning P-05


      18:30
    • 18:00

      Rotebro IS IBK (A) (hemma) DJ


      20:00
    • 18:00

      Träning F-07


      19:00
    • 18:10

      Träning P-06CD


      18:45
    • 19:00

      F05 Klubbrummet


      19:30
    • 19:30

      Väsby AIK (borta) F-03/04


      21:30
    • 19:45

      FBI Tullinge (hemma) Herr


      21:15
  • 17Tor
    • 16:00

      Träning F-10


      17:00
    • 17:30

      Föreläsning spelsystem Klubbrummet


      20:00
    • 17:30

      Träning P-11A


      18:45
    • 17:30

      Träning F-03/04


      19:00
    • 19:00

      Träning Dam


      20:30
    • 19:00

      Lagkväll Nordic Floorball P-07


      21:00
    • 19:45

      Träning Herr


      21:15
    • 20:00

      Träning F-05


      21:30
    • 20:00

      Träning HJ


      21:15
    • 20:00

      Dam A-lag Klubbrummet


      22:00
    • 20:30

      IBF Offensiv Lidingö/Älvsjö AIK (hemma) HJ


      22:30
  • 18Fre
    • 16:00

      Träning P-10A


      17:00
    • 16:00

      Träning P-10B


      17:00
    • 16:00

      Träning P-09A


      17:00
    • 17:00

      Träning P-13


      18:00
    • 17:00

      Träning P-08A


      18:00
    • 17:00

      Träning F-09


      18:00
    • 17:30

      Träning P-08B


      19:00
    • 18:00

      Träning P-06CD


      19:30
    • 18:00

      Träning P-06AB


      19:00
    • 19:00

      Träning P-05


      20:00
    • 19:00

      Träning P-04-


      20:00
    • 19:30

      Täby FC (B) (borta) B-lag Damer


      21:30
    • 20:30

      Nattvandring P-09B


      23:59
  • 19Lör
    • 09:00

      Täby FC (C) (borta) F-10


      11:00
    • 09:00

      Träning F12-13


      10:00
    • 09:15

      Åkersberga IBF (A) (hemma) F-07


      10:15
    • 09:15

      Åkersberga IBF (A) (hemma) F-08


      10:15
    • 10:00

      Träning P-11B


      11:00
    • 10:15

      Täby FC (D) (hemma) F-07


      11:15
    • 10:30

      Tyresö Trollbäcken IBK (A) (borta) P-08A


      12:30
    • 11:00

      Träning F-11


      12:00
    • 11:15

      Silverdals IF (hemma) P-08B


      12:15
    • 11:30

      Hässelby SK IBK (A) (borta) P-06AB


      13:30
    • 12:00

      Träning P-12A


      13:00
    • 12:00

      Träning P-12B


      13:00
    • 12:15

      Väsby IBK (borta) F-05


      14:15
    • 13:00

      Täby FC (hemma) Herr


      15:00
    • 13:00

      Sargvakt P-05


      15:30
    • 13:30

      Vaxholms IBF (borta) F-08


      14:30
    • 14:00

      Trosa Edanö IBK /IFK Gnesta (borta) DJ


      16:00
    • 14:00

      Vallentuna IBK (borta) F-06


      16:00
    • 15:30

      Vaxholms IBF (B) (hemma) P-09A


      16:30
    • 16:30

      Täby FC (A) (hemma) P-09B


      18:30
    • 17:30

      Vaxholms IBF (A) (hemma) P-09B


      19:30
    • 18:30

      Järfälla IBK (hemma) F-09


      19:30
  • 20Sön
    • 07:45

      Cup P-12A


      12:00
    • 08:00

      Ackerscupen P-11A


      16:00
    • 08:30

      KNATTELIGAN Åkersberga IBF


      15:00
    • 09:00

      Innebandycup Åkersberga P-11B


      17:00
    • 11:00

      Träning Funkis


      12:00
    • 11:00

      Järfälla IBK (borta) P-08B


      12:00
    • 11:30

      Väsby AIK (A) (borta) P-10A


      12:30
    • 11:40

      Knatteliga F-03/04


      14:40
    • 12:00

      Ekerö IK (A) (borta) HJ


      14:00
    • 12:00

      Arlanda IBK (hemma) P-04-


      14:00
    • 12:00

      Töjnan IBK (B) (borta) P-10B


      13:00
    • 12:00

      Täby FC (B) (borta) P-07


      14:00
    • 12:30

      Arlanda IBK (borta) HJ


      14:30
    • 12:45

      Täby FC (A) (borta) P-06CD


      14:45
    • 13:00

      Hemma cup F-11


      15:30
    • 13:15

      Vallentuna IBK (B) (hemma) P-07


      15:15
    • 13:15

      Hässelby SK IBK (C) (borta) P-05


      15:15
    • 14:30

      Hässelby SK IBK (borta) P-04-


      16:30
    • 15:00

      Bele Barkarby IF IBF (A) (hemma) P-06CD


      17:00
    • 16:30

      Täby FC (hemma) DJ


      18:30
    • 17:15

      Sollentuna IBF (borta) P-09A


      18:15
    • 18:15

      Ängby IF (borta) P-05


      20:15
    • 19:30

      Töjnan IBK (hemma) F-03/04


      21:00
  • 21Mån
    v.43
    • 16:00

      Träning F-09


      17:30
    • 16:00

      Träning P-10B


      17:00
    • 16:40

      Träning P-09A


      18:00
    • 16:45

      Träning F-08


      18:45
    • 17:15

      Träning F-07


      19:00
    • 17:30

      F09 Klubbrummet


      18:30
    • 18:00

      Träning F-05


      19:30
    • 18:00

      Träning P-06CD


      18:45
    • 19:00

      Träning P-04-


      20:00
    • 19:00

      Träning P-05


      20:00
    • 19:30

      Träning Dam


      21:00
    • 19:30

      Träning DJ


      21:00
    • 20:00

      Träning HJ


      21:00
    • 20:00

      Träning Herr


      22:00
  • 22Tis
    • 16:00

      Träning F-10


      17:00
    • 16:30

      Träning P-08B


      17:30
    • 17:00

      Träning P-09B


      18:00
    • 17:15

      Träning F-06


      19:00
    • 17:30

      Träning P-07


      19:00
    • 18:00

      Lagkväll P-08B


      20:30
    • 18:30

      Träning F-03/04


      19:30
    • 19:15

      Dam DM 1/8-del Dam


      21:00
    • 19:30

      Träning Dam


      21:00
    • 20:00

      Träning B-lag Damer


      21:15
    • 21:00

      Träning HJ


      22:15
  • 23Ons
    • 16:15

      Träning F-08


      17:30
    • 17:15

      Träning F-07


      18:30
    • 17:30

      Träning P-05


      19:30
    • 17:30

      Träning P-08A


      18:30
    • 18:10

      Träning P-06CD


      20:00
    • 18:30

      Träning P-06AB


      19:30
    • 19:00

      Träning Herr


      21:00
    • 19:15

      Träning F-06


      20:30
    • 19:30

      Träning P-04-


      21:30
    • 19:30

      Träning F-05


      20:30
  • 24Tor
    • 16:00

      Träning P-09B


      17:00
    • 16:00

      Träning F-10


      17:00
    • 17:00

      Träning P-07


      18:00
    • 17:45

      Träning P-11A


      18:45
    • 18:00

      Träning F-03/04


      19:00
    • 19:00

      Träning Dam


      20:30
    • 19:00

      Utprovning kläder P-10B


      20:00
    • 19:45

      Träning Herr


      22:00
    • 20:00

      Träning F-05


      21:30
    • 20:00

      Träning HJ


      21:15
    • 20:00

      Dam A-lag Klubbrummet


      22:00
  • 25Fre
    • 16:00

      Träning P-10A


      17:00
    • 16:00

      Träning P-09A


      17:00
    • 17:00

      Träning P-08A


      18:00
    • 17:00

      Träning P-07


      18:00
    • 17:00

      ACKERSKVÄLL P-10B


      21:00
    • 17:00

      Ackers kvällen F-11


      23:00
    • 17:00

      Träning P-13


      18:00
    • 17:30

      Träning P-08B


      19:00
    • 18:00

      Ackerskvällen F-09


      20:30
    • 18:00

      Träning P-06CD


      19:30
    • 19:00

      IK Frej Täby IBK (borta) F-03/04


      21:00
    • 20:00

      Nattvandring F-05


      00:00
  • 26Lör
    • 00:00

      Nattvandring F-05


      00:00
    • 09:00

      Väsby AIK (borta) F-09


      11:00
    • 09:00

      Träning F12-13


      10:00
    • 09:45

      Huddinge IBS (A) (hemma) P-08A


      11:45
    • 10:00

      Täby FC (B) (borta) P-09A


      12:00
    • 10:00

      Träning P-11B


      11:00
    • 10:00

      Hässelby SK IBK (B) (borta) P-06CD


      12:00
    • 10:45

      Rotebro IS IBK (borta) P-07


      12:45
    • 10:45

      Hammarby IF IBF (hemma) F-06


      12:45
    • 11:00

      Träning F-11


      12:00
    • 12:00

      Träning P-12A


      13:00
    • 12:00

      Träning P-12B


      13:00
    • 12:00

      Täby FC (H) (borta) P-08B


      14:00
    • 12:00

      Vallentuna IBK (hemma) F-05


      14:00
    • 13:00

      Balrog B/S IK (borta) Herr


      15:00
    • 14:00

      Sargvakt P-05


      16:00
    • 14:00

      IBF Falun (hemma) Dam


      16:00
    • 14:30

      Bele Barkarby IF IBF (B) (borta) F-07


      16:30
  • 27Sön
    • 09:00

      Täby FC (A) (borta) F-03/04


      11:00
    • 09:15

      Hässelby SK IBK (C) (hemma) P-09A


      11:15
    • 10:15

      Bro IK (hemma) F-08


      12:15
    • 11:00

      IK Tomtberga (B) (borta) F-08


      13:00
    • 11:00

      Funkis match P-04-


      12:00
    • 11:00

      Hammarby IF IBF (borta) P-05


      13:00
    • 11:00

      Träning Funkis


      12:00
    • 12:15

      AIK IBF (A) (hemma) P-07


      14:15
    • 13:15

      Vaxholms IBF (hemma) P-06CD


      15:15
    • 14:00

      Träning/Träningsmatch på Storplan P-11A


      16:00
    • 14:30

      Ängby IF (B) (hemma) P-05


      16:30
    • 16:00

      Dj Kvartsfinal DJ


      18:00
    • 16:00

      Träning P-11A


      17:00
    • 16:45

      Värmdö IF (B) (borta) P-07


      18:45
    • 17:00

      HJ Klubbrummet


      17:45
    • 17:10

      Rotebro IS IBK (hemma) F-06


      19:10
    • 18:30

      Huddinge IBS (A) (hemma) HJ


      20:30
  • 28Mån
    v.44
    • 16:40

      Träning P-09A


      18:00
    • 17:15

      Träning F-07


      19:00
    • 18:00

      Träning P-06CD


      18:45
    • 18:00

      Träning F-05


      19:30
    • 18:30

      Ekonomiutskott Klubbrummet


      20:30
    • 19:00

      Träning P-05


      20:00
    • 19:30

      Träning DJ


      21:00
    • 19:30

      Träning Dam


      21:00
    • 20:00

      Träning HJ


      21:00
    • 20:00

      Träning Herr


      22:00
  • 29Tis
    • 16:30

      Träning P-08B


      17:30
    • 17:00

      Träning P-09B


      18:00
    • 17:15

      Träning F-06


      19:00
    • 17:30

      Träning P-07


      19:00
    • 18:30

      Träning F-03/04


      19:30
    • 19:30

      Träning Dam


      21:00
    • 20:00

      Träning B-lag Damer


      21:15
    • 21:00

      Träning HJ


      22:15
  • 30Ons
    • 17:15

      Träning F-07


      18:30
    • 17:30

      Träning P-05


      19:30
    • 17:30

      Träning P-08A


      18:30
    • 18:10

      Träning P-06CD


      20:00
    • 19:00

      Träning Herr


      21:00
    • 19:00

      F05 Klubbrummet


      19:30
    • 19:15

      Träning F-06


      20:30
    • 19:30

      Träning F-05


      20:30
  • 31Tor
    • 16:00

      Träning P-09B


      17:00
    • 16:00

      Träning F-10


      17:00
    • 17:00

      Träning P-07


      18:00
    • 18:00

      Träning F-03/04


      19:00
    • 19:00

      Träning Dam


      20:30
    • 19:45

      Träning Herr


      22:00
    • 20:00

      Träning HJ


      21:15
    • 20:00

      Dam A-lag Klubbrummet


      22:00