Avbryt
Börja följ

Fyll i din e-postadress för gratis uppdateringar om Åkersberga IBF

Följ

Åkersberga IBF

Följ oss för uppdateringar
Följ

Vi använder cookies för att ge dig den bästa upplevelsen. Genom att använda tjänsten godkänner du detta.

Okej
Åkersberga IBF
Välj lag

April 2018

Alla aktiviteter
  • 1Sön
    v.13
    • 10:00

      Träning P-10A


      11:00
  • 2Mån
    v.14
    • 17:45

      Träning P-04-


      19:00
    • 18:00

      Träning P-05


      19:00
    • 19:00

      Träning HJ


      20:00
    • 19:45

      Träning Dam


      21:00
    • 20:15

      Träning B-lag Herrar


      22:30
  • 3Tis
  • 4Ons
    • 16:00

      Träning F-08


      17:00
    • 16:45

      Träning P-04-


      18:00
    • 17:00

      Träning P-05


      18:00
    • 17:30

      Träning F-05


      19:00
    • 18:30

      A-laget Herr Klubbrummet


      21:00
    • 19:00

      Träning F-03


      20:00
    • 19:00

      Träning DJ


      20:00
    • 20:00

      Träning HJ


      21:00
    • 20:15

      Träning B-lag Herrar


      22:30
  • 5Tor
    • 16:45

      Träning F-04


      18:00
    • 16:50

      Träning P-08A


      18:00
    • 17:00

      Träning P-07C


      18:00
    • 17:00

      Träning F-06


      18:00
    • 17:30

      A-laget Dam Klubbrummet


      21:00
    • 18:00

      Träning P-02


      19:00
    • 18:30

      Träning Dam


      20:30
    • 19:00

      Träning HJ


      21:00
  • 6Fre
    • 16:30

      Träning F-07


      17:30
    • 17:30

      Träning P-04-


      18:30
    • 17:30

      Träning P-05


      18:30
    • 17:30

      Träning P-06AB


      18:30
    • 18:00

      Träning P-06CD


      19:30
    • 19:30

      Vallentuna IBK (borta) DJ


      21:30
    • 19:30

      Solfjäderstaden IBK (hemma) F-04


      20:30
  • 7Lör
    • Heldag

      Avslutning Herr

    • 09:00

      Rotebro IS IBK (A) (borta) P-06AB


      11:00
    • 09:00

      IBF Örebro Ungdom (borta) F-04


      10:00
    • 09:00

      Träning P-11B


      10:00
    • 09:15

      Täby FC (B) (hemma) P-07C


      11:15
    • 09:15

      P07C Matchledare


      10:15
    • 10:00

      Hässelby SK IBK (borta) F-05


      12:00
    • 10:00

      Täby FC (D) (borta) F-07


      12:00
    • 10:00

      Träning P-09A


      11:00
    • 11:00

      Träning P-09B


      12:00
    • 11:00

      Rosersbergs IK (borta) P-08A


      13:00
    • 12:00

      Träning F-09


      13:00
    • 13:15

      Bro IK (hemma) P-06CD


      14:15
    • 13:15

      Rotebro IS IBK (borta) F-08


      14:15
    • 13:15

      P06CD Matchledare


      14:15
    • 14:00

      Järfälla IBK (borta) P-04-


      15:00
    • 14:15

      Hässelby SK IBK (A) (hemma) P-06CD


      15:15
    • 14:15

      P06CD Matchledare


      15:15
    • 15:00

      Hässelby SK IBK (B) (borta) P-08B


      16:00
    • 15:45

      IBF Falun Ungdom (hemma) F-04


      16:45
    • 17:45

      Rotebro IS IBK (hemma) P-05


      19:45
    • 19:30

      Söderhamns IBF (borta) F-04


      20:30
  • 8Sön
    • 09:00

      Träning P-12


      10:00
    • 09:15

      Täby FC (F) (hemma) P-08B


      10:15
    • 09:15

      P08 Matchledare


      10:15
    • 10:00

      Sigtuna IF IBK (borta) F-08


      11:00
    • 10:00

      Träning P-10A


      11:00
    • 10:15

      Täby FC (F) (hemma) F-06


      12:15
    • 11:00

      Träning F-10


      12:00
    • 11:00

      Sigtuna IF IBK (borta) F-03


      13:00
    • 11:15

      Vallentuna IBK (hemma) F-06


      13:15
    • 11:45

      Älvsjö AIK IBF (borta) F-05


      13:45
    • 12:15

      F07 Matchledare


      13:30
    • 12:15

      Bro IK (hemma) F-07


      14:15
    • 13:15

      Bele Barkarby IF IBF (borta) P-03


      15:15
    • 13:30

      Jakobsbergs IBF (hemma) P-04-


      14:30
    • 13:30

      Sigtuna IF IBK (borta) P-05


      15:30
    • 14:45

      Vallentuna IBK (hemma) P-02


      16:45
    • 15:00

      Träning P-11A


      16:00
    • 15:00

      Knatteliga Hässelby P-09A


      17:00
    • 15:00

      Träning P-10B


      16:00
    • 15:00

      Sigtuna IF Innebandy (hemma) F-04


      16:00
    • 16:00

      Innebandycup P-10B


      19:00
    • 16:00

      Ekonomiutskott Klubbrummet


      18:00
    • 16:00

      Träning Funkis


      17:00
    • 16:00

      IBF Offensiv Lidingö (hemma) P-02


      18:00
    • 17:00

      Träning Motion DJ Dam


      18:00
    • 17:00

      Knatteliga Hässelby P-09A


      19:00
    • 17:30

      Täby FC (A) (hemma) DJ


      19:30
  • 9Mån
    v.15
    • 16:45

      Träning P-08A


      18:00
    • 17:00

      Träning P-07C


      18:00
    • 17:00

      Träning P-06AB


      18:00
    • 17:15

      Teambuilding/Styrketräning F-05


      18:30
    • 17:30

      Träning P-08B


      19:00
    • 17:30

      F05 Klubbrummet


      18:30
    • 17:45

      Träning P-04-


      19:00
    • 18:00

      Föräldramöte P-04-


      19:00
    • 18:00

      Träning F-08


      19:00
    • 18:30

      Träning F-05


      20:00
    • 19:00

      Träning F-03


      20:00
    • 19:00

      Träning DJ


      20:00
    • 19:00

      Träning HJ


      21:00
    • 19:00

      Styrelsemöte Klubbrummet


      21:00
    • 19:45

      Träning Dam


      21:00
    • 20:15

      Träning B-lag Herrar


      22:30
  • 10Tis
    • 16:45

      Träningsmatch P-06CD


      18:00
    • 16:45

      Träning P-07B


      18:00
    • 17:45

      Träning F-06


      18:45
    • 18:45

      Träning F-07


      19:45
    • 18:45

      Träning F-04


      19:45
    • 19:15

      Träning B-lag Damer


      21:00
    • 19:45

      Träning P-02


      20:45
    • 20:15

      Träning Dam


      22:15
  • 11Ons
    • 16:00

      Träning F-08


      17:00
    • 16:45

      Träning P-04-


      18:00
    • 17:00

      Träning P-07B


      18:00
    • 17:30

      Träning F-05


      19:00
    • 18:00

      Träning P-05


      19:00
    • 18:00

      P09A Klubbrummet


      19:00
    • 19:00

      Träning F-03


      20:00
    • 19:00

      Träning DJ


      20:00
    • 20:00

      Träning P-03


      21:00
    • 20:15

      Träning B-lag Herrar


      22:30
    • 20:30

      Träning HJ


      21:30
  • 12Tor
    • 16:00

      Träning P-07C


      17:00
    • 16:45

      Träning F-04


      18:00
    • 16:50

      Träning P-08A


      18:00
    • 17:00

      Träning F-06


      18:00
    • 18:00

      A-laget Dam Klubbrummet


      20:30
    • 18:00

      Träning P-02


      19:00
    • 18:30

      Träning Dam


      20:30
    • 19:00

      Träning HJ


      21:00
  • 13Fre
    • Heldag

      Warbergs spelen DJ

    • 12:00

      Mälarenergicup 13-15 April P-03


      00:00
    • 16:30

      Träning F-07


      17:30
    • 17:30

      Träning P-05


      18:30
    • 18:00

      Träning P-06AB


      19:00
    • 18:00

      Träning P-06CD


      19:30
    • 18:15

      Skattkärrs IK (hemma) F-04


      19:15
    • 19:00

      MV träning F-06


      20:30
    • 19:00

      Träning Målvaktsträning


      20:30
    • 19:00

      Målvaktsträning P-08B


      20:30
    • 19:00

      Målvaktsträning F-07


      20:30
    • 19:00

      Målvaktsträning Sph B P-06CD


      20:30
    • 19:45

      IBF Falun (borta) P-04-


      20:45
    • 20:30

      IBF Leksand (borta) P-04-


      21:30
    • 21:15

      IBF Hedemora (borta) F-04


      22:15
  • 14Lör
    • Heldag

      Warbergs spelen DJ

    • Heldag

      Mälarenergicup 13-15 April P-03

    • Heldag

      Mälarenergicup P-08B

    • Heldag

      Mälarenergicupen 14-15 april BINDANDE P-08A

    • 08:00

      Guldbollen cup i Vallentuna P-05


      19:00
    • 08:00

      Huddinge IBS (hemma) P-04-


      09:00
    • 09:00

      Danderyd SK P06 (hemma) P-06CD


      09:40
    • 09:00

      Minicup P-10A


      15:00
    • 09:00

      Träning P-11B


      10:00
    • 09:00

      Ackers F11 (hemma) F-11


      18:00
    • 10:20

      Vendelsö IK P07 (borta) P-06CD


      11:00
    • 11:00

      IK Zenith VIT (hemma) P-04-


      12:00
    • 11:00

      JÄBO IK (borta) F-04


      12:00
    • 11:00

      Träning P-09B


      12:00
    • 11:40

      Guldbollen Cup Vallentuna M-L P-06AB


      17:00
    • 12:20

      Täby Gribby P06 (hemma) P-06CD


      13:00
    • 14:00

      IBF Göteborg (borta) P-04-


      15:00
    • 14:20

      IBF Offensiv Lidingö P06 (borta) P-06CD


      15:00
    • 15:30

      Gävle GIK (borta) P-04-


      16:30
    • 15:30

      Bro IK (borta) F-04


      16:30
    • 18:00

      Mälarenergicup F-07


      00:00
    • 18:15

      Viby IBK (hemma) P-04-


      20:15
    • 19:15

      Jakobsberg IBF (hemma) P-04-


      20:15
    • 22:15

      IK Zenith Grön (borta) P-04-


      23:15
  • 15Sön
    • Heldag

      Warbergs spelen DJ

    • 00:00

      Mälarenergicup 13-15 April P-03


      17:00
    • Heldag

      Mälarenergicup P-08B

    • Heldag

      Mälarenergicupen 14-15 april BINDANDE P-08A

    • 00:00

      Mälarenergicup F-07


      19:00
    • 08:00

      Vaksala SK (hemma) F-04


      09:00
    • 09:00

      Minicup i Täby F-09


      14:00
    • 10:00

      Träning P-10A


      11:00
    • 11:00

      Huddinge IK Innebandy (hemma) F-04


      12:00
    • 14:00

      JÄBO IK (hemma) F-04


      15:00
    • 14:15

      Knattecup Järfälla F-10


      17:00
    • 15:00

      Träning P-10B


      16:00
    • 15:00

      Träning P-11A


      16:00
    • 16:00

      Träning Funkis


      17:00
    • 17:00

      Träning Motion DJ Dam


      18:00
  • 16Mån
    v.16
    • 16:45

      Träning P-08A


      18:00
    • 17:00

      Träning P-06AB


      18:00
    • 17:00

      Träning P-07C


      18:00
    • 17:15

      Teambuilding/Styrketräning F-05


      18:30
    • 17:30

      Träning F-03


      18:30
    • 17:30

      F05 Klubbrummet


      18:30
    • 17:30

      Träning P-08B


      19:00
    • 17:45

      Träning P-04-


      19:00
    • 18:00

      Träning F-08


      19:00
    • 18:30

      Träning F-05


      20:00
    • 19:00

      Träning F-03


      20:00
      Sporthallen A+B
      Samlingstid: 18:30
      Anteckning: ordinarie träning, glöm inte klubba och vattenflaska.
    • 19:00

      Träning DJ


      20:00
    • 19:00

      Träning HJ


      21:00
    • 19:45

      Träning Dam


      21:00
    • 20:15

      Träning B-lag Herrar


      22:30
    • 21:00

      Träning Herr


      22:00
  • 17Tis
  • 18Ons
    • 16:00

      Träning F-08


      17:00
    • 16:45

      Träning P-04-


      18:00
    • 17:00

      Träning P-07B


      18:00
    • 17:30

      Träning F-05


      19:00
    • 18:00

      Träning P-05


      19:00
    • 19:00

      Träning F-03


      20:00
    • 19:00

      Träning HJ


      21:00
    • 19:00

      Träning DJ


      20:00
    • 20:00

      Träningsmatch DJ


      21:30
    • 20:00

      Träning P-03


      21:00
    • 20:15

      Träning B-lag Herrar


      22:30
  • 19Tor
    • 17:00

      Träning F-06


      18:00
    • 18:00

      A-laget Dam Klubbrummet


      20:30
    • 18:00

      Träning P-02


      19:00
    • 18:30

      Träning Dam


      20:30
    • 19:00

      Träning HJ


      21:00
    • 20:30

      Träning Herr


      22:00
  • 20Fre
    • 16:30

      Träning F-07


      17:30
    • 17:30

      Träning P-05


      18:30
    • 17:30

      Träning P-06AB


      18:30
    • 18:00

      Träning P-06CD


      19:30
    • 20:30

      Nattvandring DJ


      00:00
  • 21Lör
    • 00:00

      Nattvandring DJ


      01:00
    • Heldag

      SM-finalerna P-06CD

    • 09:00

      Tullinge GirlPower Cup F-08


      16:30
    • 09:00

      Träning P-11B


      10:00
    • 10:00

      Träning P-09A


      11:00
    • 10:30

      SM finaler Innebandy F-06


      18:00
    • 10:30

      Träning HJ


      11:30
    • 11:00

      Träning P-09B


      12:00
    • 12:00

      Träning F-09


      13:00
  • 22Sön
    • Heldag

      GirlPower cup F-05

    • 08:00

      Ackers mot Cancer Klubbrummet


      18:00
    • 09:00

      Gribby tjejcup F-06


      16:00
    • 09:00

      intern minicup i samband med matchen mot cancer P-10A


      13:00
    • 09:00

      IK Frej (borta) P-04-


      10:00
    • 09:00

      Miniknatteturnering P-11B


      13:00
    • 09:00

      Träning P-12


      10:00
    • 09:30

      Träning P-11A


      13:30
    • 09:30

      Knattecup P-09B


      13:20
    • 10:00

      Träning P-10A


      11:00
    • 10:00

      Ackerskampen mot Cancer F-10


      13:00
    • 10:00

      Träning F-11


      13:00
    • 10:00

      Träning HJ


      12:00
    • 10:50

      FBI Tullinge (borta) F-05


      11:50
    • 11:00

      Intern knattecup F-09


      15:00
    • 11:40

      Bele Barkaby (hemma) P-04-


      12:40
    • 12:20

      Västerhaninge IBK (hemma) F-05


      13:20
    • 12:45

      Avslutning P-07B


      15:00
    • 13:00

      Engvall Security cup P-08A


      18:00
    • 13:50

      Salems IF (borta) F-05


      14:50
    • 14:00

      Cancermatchen Funkis


      17:00
    • 15:00

      Dj Kvartsfinal DJ


      17:00
    • 15:00

      Matchen mot Cancer Herr


      17:00
    • 15:10

      Grimsta (borta) P-04-


      16:10
    • 15:20

      Ekerö IK (hemma) F-05


      16:20
    • 17:00

      Träning Motion DJ Dam


      18:00
  • 23Mån
    v.17
    • 17:30

      F05 Teambuilding Klubbrummet


      18:30
    • 17:30

      Träning P-08B


      19:00
    • 17:45

      Träning P-04-


      19:00
    • 18:00

      Träning F-08


      19:00
    • 18:30

      Träning F-05


      20:00
    • 19:00

      Match mot F03 P-03


      20:00
    • 19:00

      Träning F-03


      20:00
    • 19:00

      Träning DJ


      20:00
    • 19:45

      Träning Dam


      21:00
    • 20:00

      Träning HJ


      21:15
    • 20:15

      Träning B-lag Herrar


      22:30
    • 21:00

      Träning Herr


      22:00
  • 24Tis
  • 25Ons
    • 16:45

      Träning P-04-


      18:00
    • 17:30

      Ledarmöte F-05


      19:00
    • 17:30

      Träning F-05


      19:00
    • 17:30

      F05 Ledarmöte Klubbrummet


      19:00
    • 18:00

      Träning P-05


      19:00
    • 19:00

      Träning F-03


      20:00
    • 19:00

      Träning DJ


      20:00
    • 19:30

      Föräldramöte F-08


      20:30
    • 19:30

      F08 Föräldramöte Klubbrummet


      20:30
    • 20:00

      Träning HJ


      22:00
    • 20:00

      Träning P-03


      21:00
    • 20:15

      Träning B-lag Herrar


      22:30
  • 26Tor
    • 17:00

      Träning F-06


      18:00
    • 18:00

      A-laget Herr Klubbrummet


      19:00
    • 18:00

      Träning P-02


      19:00
    • 18:30

      Träning Dam


      20:30
    • 19:00

      UK-möte F-05


      20:30
    • 19:00

      Träning HJ


      21:00
    • 19:00

      UK-möte Klubbrummet


      21:00
    • 20:30

      Träning Herr


      22:00
  • 27Fre
    • 16:30

      Träning F-07


      17:30
    • 17:30

      Träning P-05


      18:30
    • 17:30

      Träning P-06AB


      19:00
    • 18:00

      Träning P-06CD


      19:30
  • 28Lör
  • 29Sön
    • Heldag

      Stockholmscupen F-03

    • 00:00

      Stockholmscupen Åkersberga IBF


      20:00
    • Heldag

      Buster och Starlet cup DJ

    • 09:00

      Träning P-12


      10:00
    • 10:00

      Träning P-10A


      11:00
    • 10:00

      Träningsmatch F-07


      11:00
    • 10:00

      Semifinal DJ1 DJ


      12:00
    • 11:00

      Träning F-10


      12:00
    • 14:00

      Träning F-11


      15:00
    • 15:00

      Träning P-11A


      16:00
    • 16:00

      Träning Funkis


      17:00
    • 16:00

      Träning P-06CD


      18:00
    • 17:00

      Träning Motion DJ Dam


      18:00
  • 30Mån
    v.18
    • Heldag

      Buster och Starlet cup DJ

    • 16:00

      Träning P-06CD


      18:00
    • 19:00

      Träning HJ


      21:00
    • 19:00

      Träning F-03


      20:00
    • 19:45

      Träning Dam


      21:00
    • 20:15

      Träning B-lag Herrar


      22:30
    • 21:00

      Träning Herr


      22:00