Avbryt
Börja följ

Fyll i din e-postadress för gratis uppdateringar om Åkersberga IBF

Följ

Åkersberga IBF

Följ oss för uppdateringar
Följ

Vi använder cookies för att ge dig den bästa upplevelsen. Läs mer om vår cookie policy här. Genom att fortsätta använda tjänsten godkänner du denna.

Okej
Åkersberga IBF
Välj lag

Mars 2018

Alla aktiviteter
  • 1Tor
    v.9
    • 08:30

      Träning P-06CD


      11:00
    • 18:45

      A-laget Herr Klubbrummet


      20:00
    • 19:00

      Träning Dam


      20:30
    • 19:00

      Träning HJ


      21:00
    • 20:30

      Träning Herr


      22:00
  • 2Fre
    • 08:30

      Träning P-06CD


      11:00
    • 16:30

      Träning F-07


      17:30
    • 19:00

      Målvaktsträning F-07


      20:30
    • 20:00

      Träning HJ


      22:00
  • 3Lör
    • 09:00

      ZoneCup P-07C


      17:00
    • 09:00

      Träning P-11B


      10:00
    • 10:00

      Träning P-09A


      11:00
    • 10:45

      Vallentuna (borta) B-lag Damer


      12:45
    • 11:00

      Herrlaget match Klubbrummet


      14:30
    • 13:00

      Sargvakt, herrarna F-03


      15:00
    • 13:00

      Sandvikens AIK (hemma) Herr


      15:00
    • 14:30

      Damlaget match Klubbrummet


      17:30
    • 15:30

      Ingång med Ackers A-lag F-09


      16:15
    • 16:00

      IBF Falun (hemma) Dam


      18:00
    • 16:00

      Sargvakt P-03


      18:00
  • 4Sön
    • 08:45

      Råsunda IS (borta) P-06CD


      09:45
    • 10:00

      Träning P-10A


      11:00
    • 11:00

      Träning F-10


      12:00
    • 11:45

      Värmdö IF (borta) P-06CD


      12:45
    • 12:30

      Sigtuna IF Innebandy (hemma) B-lag Herrar


      14:30
    • 14:00

      AIK (hemma) P-06CD


      15:00
    • 14:15

      KTH (hemma) B-lag Herrar


      16:15
    • 15:00

      Träning P-10B


      16:00
    • 15:00

      Träning P-11A


      16:00
    • 16:00

      Nacka Wallenstam IBK (A) (hemma) DJ


      18:00
    • 17:00

      Silverdals IF (borta) P-06CD


      18:00
    • 17:00

      Träning Motion DJ Dam


      18:00
  • 5Mån
    v.10
    • 16:45

      Träning P-08A


      18:00
    • 17:00

      Träning P-07C


      18:00
    • 17:00

      Träning P-06AB


      18:00
    • 17:15

      Teambuilding/Styrketräning F-05


      18:30
    • 17:30

      Träning P-08B


      19:00
    • 17:30

      F05 Klubbrummet


      18:30
    • 17:45

      Träning P-04-


      19:00
    • 18:00

      Träning F-08


      19:00
    • 18:30

      Träning F-05


      20:00
    • 19:00

      Träning F-03


      20:00
    • 19:00

      Träning DJ


      20:00
    • 19:00

      Träning HJ


      21:00
    • 19:45

      Träning Dam


      21:00
    • 20:15

      Träning B-lag Herrar


      22:30
    • 21:00

      Träning Herr


      22:00
  • 6Tis
  • 7Ons
    • 16:00

      Träning F-08


      17:00
    • 16:45

      Träning P-04-


      18:00
    • 17:00

      Träning P-07B


      18:00
    • 17:30

      Träning F-05


      19:00
    • 18:00

      Träning P-05


      19:00
    • 19:00

      Träning F-03


      20:00
    • 19:00

      Träning DJ


      20:00
    • 19:00

      Knatteliga P10 Klubbrummet


      21:00
    • 20:00

      Träning Herr


      21:00
    • 20:00

      Träning P-03


      21:00
    • 20:15

      Huddinge IBS (A) (borta) HJ


      22:15
    • 20:15

      Träning B-lag Herrar


      22:30
  • 8Tor
    • 16:00

      Träning P-07C


      17:00
    • 16:45

      Träning F-04


      18:00
    • 16:50

      Träning P-08A


      18:00
    • 17:00

      Träning F-06


      18:00
    • 18:00

      Träning P-02


      19:00
    • 19:00

      Träning HJ


      21:00
    • 19:00

      Träning Dam


      20:30
    • 20:30

      Träning Herr


      22:00
  • 9Fre
    • 16:30

      Träning F-07


      17:30
    • 17:00

      Träning P-06CD


      18:30
    • 17:30

      Träning P-04-


      18:30
    • 17:30

      Träning P-05


      18:30
    • 18:00

      Träning P-06AB


      19:00
    • 18:30

      Träning P-03


      19:30
    • 19:15

      Nacka Wallenstam IBK (A) (borta) DJ


      21:15
  • 10Lör
    • 08:40

      Träning P-11A


      10:00
    • 08:45

      Träning P-11B


      10:00
    • 09:00

      Träning P-11B


      10:00
    • 09:15

      P08B Matchledare


      10:15
    • 10:00

      Hässelby SK IBK (A) (borta) P-05


      12:00
    • 10:00

      Träning P-09A


      11:00
    • 10:00

      Sundbybergs IK F06/07 (borta) F-07


      12:00
    • 10:00

      Ekerö IK (B) (borta) F-06


      12:00
    • 11:00

      Träning P-09B


      12:00
    • 11:15

      Stäkets IF (hemma) P-08B


      12:15
    • 12:00

      Grimsta AIK (A) (borta) P-07C


      14:00
    • 12:00

      Träning F-09


      13:00
    • 12:15

      Täby FC (B) (hemma) F-08


      13:15
    • 12:15

      F08 Matchledare


      13:15
    • 14:00

      IK Frej Täby IBK (borta) P-05


      16:00
    • 14:15

      Vaxholms IBF (hemma) P-04-


      15:15
    • 15:30

      Täby FC (D) (hemma) P-03


      17:30
    • 16:00

      Sundbybergs IK (borta) P-07B


      17:00
    • 16:45

      Match mot Danderyd M-L P-06AB


      18:00
    • 16:45

      Täby FC (hemma) F-04


      18:00
    • 17:00

      Rasbo IK (borta) Herr


      19:00
    • 17:00

      Täby FC (F) (borta) F-06


      19:00
    • 17:45

      Vaxholms IBF (B) (borta) P-08B


      18:45
  • 11Sön
    • 08:30

      F05 Läktarcafé Klubbrummet


      12:00
    • 08:30

      Silverdals IF (borta) P-06CD


      09:30
    • 09:00

      Träning P-12


      10:00
    • 09:00

      Täby FC (C) (borta) F-07


      11:00
    • 09:15

      Täby FC (C) (hemma) F-05


      11:15
    • 09:45

      Järfälla (borta) F-04


      11:00
    • 10:00

      Bele Barkarby IF IBF (C) (borta) P-06CD


      12:00
    • 10:00

      Träning P-10A


      11:00
    • 10:00

      Hässelby SK IBK (A) (borta) P-07B


      11:00
    • 10:15

      Täby FC (D) (hemma) P-08A


      12:15
    • 10:15

      P08A Matchledare


      11:15
    • 10:30

      Match 1 i Vallentuna P-09A


      11:15
    • 11:00

      Träning F-10


      12:00
    • 11:15

      Match 2 i Vallentuna P-09A


      12:00
    • 11:15

      Täby FC (A) (hemma) F-05


      13:15
    • 13:30

      Teambuilding f-08 F-08


      16:30
    • 13:30

      Värmdö IF (hemma) F-04


      15:00
    • 13:30

      Bro IK (borta) F-03


      15:30
    • 14:00

      Träning F-11


      15:00
    • 14:45

      Salems IF (hemma) P-02


      16:45
    • 15:00

      Träning P-11A


      16:00
    • 15:00

      Träning P-10B


      16:00
    • 16:00

      Träning Funkis


      17:00
    • 16:00

      Älvsjö AIK IBF (borta) Dam


      18:00
    • 16:15

      Täby FC (A) (hemma) HJ


      18:15
    • 17:00

      Träning Motion DJ Dam


      18:00
    • 17:00

      Danderyds SK Innebandy (borta) B-lag Herrar


      19:00
    • 18:00

      Sigtuna IF IBK (hemma) DJ


      20:00
    • 18:15

      Järfälla IBK (A) (borta) HJ


      20:15
  • 12Mån
    v.11
    • 16:45

      Träning P-08A


      18:00
    • 17:00

      Träning P-07C


      18:00
    • 17:00

      Träning P-06AB


      18:00
    • 17:15

      Teambuilding/Styrketräning F-05


      18:30
    • 17:30

      Träning P-08B


      19:00
    • 17:30

      F05 Klubbrummet


      18:30
    • 17:45

      Träning P-04-


      19:00
    • 18:00

      Träning F-08


      19:00
    • 18:30

      Träning F-05


      20:00
    • 19:00

      Träning Herr


      21:00
    • 19:00

      IBF Offensiv Lidingö (borta) P-02


      21:00
    • 19:00

      Träning F-03


      20:00
    • 19:00

      Träning HJ


      21:00
    • 19:00

      Träning DJ


      20:00
    • 20:00

      A-laget Herr Klubbrummet


      21:30
    • 20:15

      Träning B-lag Herrar


      22:30
  • 13Tis
  • 14Ons
    • 16:00

      Träning F-08


      17:00
    • 16:45

      Träning P-04-


      18:00
    • 17:00

      Träning P-07B


      18:00
    • 17:30

      Träning F-05


      19:00
      Åkersberga Sporthall A-hallen
      Anteckning: Kom ombytt för utefys. Kom ihåg klubba, skor, glasögon
    • 18:00

      Träning P-05


      19:00
    • 19:00

      Träning F-03


      20:00
    • 19:00

      Träning DJ


      20:00
    • 19:00

      UK möte P-08A


      21:00
    • 19:00

      UK-möte Blå Klubbrummet


      21:30
    • 20:00

      Träning P-03


      21:00
    • 20:15

      Träning B-lag Herrar


      22:30
    • 21:00

      Träning HJ


      22:00
  • 15Tor
    • 15:50

      Träning P-08A


      17:00
    • 16:00

      Träning P-07C


      17:00
    • 16:45

      Träning F-04


      18:00
    • 17:00

      Träning F-06


      18:00
    • 18:00

      Träning P-02


      19:00
    • 19:00

      Träning HJ


      20:00
    • 19:00

      A-laget Herr Klubbrummet


      21:00
  • 16Fre
    • 16:30

      Träning F-07


      17:30
    • 17:00

      Träning P-06CD


      18:30
    • 17:30

      Träning P-04-


      18:30
    • 17:30

      Träning P-05


      18:30
    • 18:00

      Träning P-06AB


      19:15
    • 18:30

      Träning P-03


      19:30
    • 19:30

      Hammarby IF IBF (B) (borta) F-03


      21:30
  • 17Lör
    • 08:00

      Minicup på hemmaplan P-10A


      14:30
    • 08:00

      Knatteliga P10 Klubbrummet


      15:00
    • 08:30

      Innebandycup P10 Ackers P-10B


      14:00
    • 09:00

      Täby FC (B) (borta) P-08A


      11:00
    • 09:00

      Träning P-11B


      10:00
    • 09:00

      Minicup Matchledare


      15:00
    • 09:00

      Vallentuna IBK (A) (borta) F-08


      10:00
    • 09:45

      Vaxholms IBF (borta) F-06


      11:45
    • 10:00

      Träning P-09A


      11:00
    • 10:00

      Hässelby SK IBK (B) (borta) P-06AB


      12:00
    • 10:00

      Match med P06 mot Hässelby P-05


      12:00
    • 10:15

      Vendelsö IK (A) (borta) P-04-


      11:15
    • 11:00

      Träning P-09B


      12:00
    • 12:00

      Vallentuna IBK (borta) F-04


      13:30
    • 12:00

      Träning F-09


      13:00
    • 13:00

      IK Frej TäbyIBK (borta) F-05


      15:00
    • 13:00

      Grimsta AIK (borta) P-03


      15:00
    • 15:00

      P07B Matchledare


      16:00
    • 15:00

      Silverdals IF (C) (hemma) P-07B


      16:00
    • 16:00

      Sigtuna (hemma) F-04


      17:15
    • 16:00

      Täby FC (C) (borta) F-05


      18:00
    • 17:00

      Silverdals IF (A) (borta) P-08B


      18:00
    • 17:15

      IBF Offensiv Lidingö (hemma) P-04-


      18:15
    • 18:30

      Vaxholms IBF (C) (hemma) P-05


      20:30
  • 18Sön
    • 09:00

      Träning P-12


      10:00
    • 09:15

      Bele Barkarby IF IBF (hemma) F-06


      11:15
    • 10:00

      Träning P-10A


      11:00
    • 10:15

      IK Frej TäbyIBK (hemma) F-06


      12:15
    • 11:00

      Träning F-10


      12:00
    • 11:15

      P06AB Matchledare


      12:15
    • 11:15

      Rotebro IS IBK (A) (borta) P-03


      13:15
    • 11:15

      Silverdals IF (hemma) P-06AB


      13:15
    • 12:00

      P07A Matchledare


      13:00
    • 12:00

      Silverdals IF (A) (hemma) P-07B


      13:00
    • 12:15

      Rotebro IS IBK (hemma) P-02


      14:15
    • 12:45

      Salems IF (A) (borta) HJ


      14:45
    • 13:00

      P06AB Matchledare


      14:00
    • 13:00

      Vaxholms IBF (hemma) P-06AB


      15:00
    • 13:30

      Råsunda IS (hemma) P-06CD


      14:30
    • 13:30

      P06CD Matchledare


      14:30
    • 14:00

      P08 Matchledare


      15:00
    • 14:00

      Täby FC (A) (borta) F-08


      15:00
    • 14:00

      Töjnan IBK (hemma) P-08B


      15:00
    • 14:00

      Träning F-11


      15:00
    • 15:00

      Träning P-11A


      16:00
    • 15:00

      Träning P-10B


      16:00
    • 15:00

      Ängby IF (A) (hemma) P-06CD


      17:00
    • 15:00

      P06CD Matchledare


      16:00
    • 15:45

      Bele Barkarby IF IBF (borta) P-03


      17:45
    • 16:00

      P07C Matchledare


      17:00
    • 16:00

      AIK IBF (B) (hemma) P-07C


      18:00
    • 16:45

      Vaxholms IBF (borta) B-lag Herrar


      18:45
    • 17:00

      Träning Motion DJ Dam


      18:00
    • 17:00

      Träning Funkis


      18:00
    • 17:00

      Bele Barkarby IF IBF (B) (borta) DJ


      19:00
    • 18:15

      Tureberg B (hemma) B-lag Herrar


      20:15
    • 18:30

      Bele Barkarby IF IBF (borta) P-02


      20:30
  • 19Mån
    v.12
    • 16:45

      Träning P-08A


      18:00
    • 17:00

      Träning P-07C


      18:00
    • 17:00

      Träning P-06AB


      18:00
    • 17:15

      Teambuilding/Styrketräning F-05


      18:30
    • 17:30

      Träning P-08B


      19:00
    • 17:30

      F05 Klubbrummet


      18:30
    • 17:45

      Träning P-04-


      19:00
    • 18:00

      Träning F-08


      19:00
    • 18:30

      Träning F-05


      20:00
    • 19:00

      Träning F-03


      20:00
    • 19:00

      Träning DJ


      20:00
    • 19:00

      Träning HJ


      21:00
    • 19:45

      Träning Dam


      21:00
    • 20:15

      Träning B-lag Herrar


      22:30
  • 20Tis
    • 16:45

      Träning P-07B


      18:00
    • 17:00

      Träning P-06CD


      18:30
    • 17:45

      Träning F-06


      18:45
    • 18:45

      Träning F-07


      19:45
    • 18:45

      Träning F-04


      19:45
    • 19:00

      Utbildningskommittén Klubbrummet


      21:00
    • 19:15

      Träning B-lag Damer


      21:00
    • 19:45

      Träning P-02


      20:45
    • 20:15

      Träning Dam


      22:15
  • 21Ons
    • 16:00

      Träning F-08


      17:00
    • 16:45

      Träning P-04-


      18:00
    • 17:00

      Träning P-07B


      18:00
    • 17:30

      Träning F-05


      19:00
    • 18:00

      Träning P-05


      19:00
    • 19:00

      Träning F-03


      20:00
    • 19:00

      Träning DJ


      20:00
    • 19:00

      P03 Spelarmöte Klubbrummet


      19:45
    • 20:00

      Träning HJ


      21:00
    • 20:00

      Träning P-03


      21:00
    • 20:15

      Träning B-lag Herrar


      22:30
  • 22Tor
    • 15:50

      Träning P-08A


      17:00
    • 16:45

      Träning F-04


      18:00
    • 17:00

      Träning F-06


      18:00
    • 18:00

      Träning P-02


      19:00
    • 19:00

      Träning HJ


      21:00
    • 19:00

      Träning Dam


      20:30
  • 23Fre
    • 16:30

      Träning F-07


      17:30
    • 17:30

      Träning P-04-


      18:30
    • 17:30

      Träning P-05


      18:30
    • 18:00

      Träning P-06AB


      19:20
    • 18:00

      Träning P-06CD


      20:00
    • 18:30

      Träning P-03


      19:30
    • 19:00

      Träning P-03


      20:30
    • 19:00

      Träning F-05


      20:30
    • 19:00

      Träning Målvaktsträning


      20:30
    • 20:00

      Ekerö IK (A) (hemma) HJ


      22:00
  • 24Lör
    • 08:00

      Turnering - Grimsta P-09B


      11:30
    • 09:00

      Träning P-11B


      10:00
    • 09:00

      Kungsängens IF (borta) P-02


      11:00
    • 09:00

      Silverdalscupen F-09


      18:00
    • 09:15

      IK Frej Täby (hemma) F-04


      10:30
    • 09:30

      Jakobsbergs IBF (borta) F-06


      11:30
    • 10:00

      Träning P-09A


      11:00
    • 10:30

      Järfälla IBK (hemma) P-04-


      11:30
    • 11:00

      Rotebro IS IBK (A) (borta) DJ


      13:00
    • 11:00

      Täby FC (D) (borta) P-06AB


      13:00
    • 11:45

      IK Frej TäbyIBK (hemma) P-03


      13:45
    • 13:00

      Vaxholms IBF (hemma) P-03


      15:00
    • 14:15

      IK Frej TäbyIBK (hemma) F-03


      16:15
    • 15:00

      Grimsta AIK (B) (borta) P-05


      17:00
    • 15:45

      Rotebro B (hemma) B-lag Herrar


      17:45
    • 16:00

      Täby FC (H) (borta) P-08B


      17:00
    • 17:15

      AIK IBF (A) (hemma) DJ


      19:15
    • 17:45

      Ängby IF (B) (borta) P-04-


      18:45
  • 25Sön
    • 08:00

      Grimsta AIK (A) (borta) P-07B


      09:00
    • 08:00

      F08 Läktarcafé Klubbrummet


      11:00
    • 09:00

      Träning P-12


      10:00
    • 09:00

      Knattecup i Täby P-09A


      11:00
    • 09:00

      F08 Matchledare


      10:00
    • 09:00

      Danderyds SK IBF (hemma) F-08


      10:00
    • 09:00

      Grimsta AIK (B) (borta) P-06CD


      10:00
    • 10:00

      Vaxholms IBF (hemma) F-08


      11:00
    • 10:00

      F08 Matchledare


      11:00
    • 10:00

      Täby FC (D) (borta) F-07


      12:00
    • 10:00

      Träning P-10A


      11:00
    • 11:00

      Träning F-10


      12:00
    • 11:00

      Sigtuna IF IBK (borta) F-06


      13:00
    • 11:00

      Hemmamatch mot Sollentuna P-07C


      12:00
    • 11:00

      P08A Matchledare


      12:00
    • 11:00

      Duvbo IK (A) (borta) P-06CD


      13:00
    • 12:00

      P08B Matchledare


      13:00
    • 12:00

      Rotebro IS IBK (B) (hemma) P-08B


      13:00
    • 12:15

      Enebybergs IF (borta) P-07B


      13:15
    • 14:00

      Ekerö IK (A) (hemma) F-07


      16:00
    • 14:00

      F05 Läktarcafé Klubbrummet


      17:00
    • 14:00

      Träning F-11


      15:00
    • 14:15

      Danderyds SK IBF (borta) P-05


      16:15
    • 15:00

      IK Frej TäbyIBK (hemma) F-05


      17:00
    • 15:00

      Träning P-11A


      16:00
    • 15:00

      Träning P-10B


      16:00
    • 16:00

      Träning Funkis


      17:00
    • 16:00

      Älvsjö AIK IBF (hemma) F-05


      18:00
    • 17:00

      Träning HJ


      19:00
    • 17:00

      Träning Motion DJ Dam


      18:00
    • 17:00

      Råsunda IS (borta) P-07C


      19:00
    • 17:00

      Match mot Råsunda P-08A


      18:00
    • 17:15

      Bele Barkarby (hemma) F-04


      18:30
    • 18:00

      Bele Barkarby (B) (borta) B-lag Damer


      20:00
    • 18:45

      AIK IBF (A) (borta) HJ


      20:45
  • 26Mån
    v.13
    • 16:45

      Träning P-08A


      18:00
    • 17:00

      Träning P-07C


      18:00
    • 17:00

      Träning P-06AB


      18:00
    • 17:15

      Teambuilding/Styrketräning F-05


      18:30
    • 17:30

      Träning P-08B


      19:00
    • 17:30

      F05 Klubbrummet


      18:30
    • 17:45

      Träning P-04-


      19:00
    • 18:00

      Träning F-08


      19:00
    • 18:30

      Träning F-05


      20:00
    • 18:30

      Kommunikationsmöte Klubbrummet


      20:00
    • 19:00

      Träning F-03


      20:00
    • 19:00

      Träning HJ


      21:00
    • 19:00

      Träning DJ


      20:00
    • 19:45

      Träning Dam


      21:00
    • 20:15

      Träning B-lag Herrar


      22:30
  • 27Tis
    • 16:45

      Träning P-07B


      18:00
    • 17:00

      Träning P-06CD


      18:30
    • 17:45

      Träning F-06


      18:45
    • 18:45

      Träning F-07


      19:45
    • 18:45

      Träning F-04


      19:45
    • 19:00

      Funkis föräldramöte Klubbrummet


      20:30
    • 19:00

      Föräldramöte Funkis


      20:00
    • 19:15

      Träning B-lag Damer


      21:00
    • 19:45

      Träning P-02


      20:45
    • 20:15

      Träning Dam


      22:15
  • 28Ons
    • 16:00

      Träning F-08


      17:00
    • 16:45

      Träning P-04-


      18:00
    • 17:00

      Träning P-07B


      18:00
    • 17:30

      Träning F-05


      19:00
    • 18:00

      Träning P-05


      19:00
    • 18:00

      P04 Ledarmöte Klubbrummet


      19:30
    • 19:00

      Träning F-03


      20:00
    • 19:00

      Träning DJ


      20:00
    • 20:00

      Träning HJ


      21:00
    • 20:00

      Träning P-03


      21:00
    • 20:15

      Träning B-lag Herrar


      22:30
  • 29Tor
    • 17:00

      Träning F-06


      18:00
    • 18:45

      A-laget Herr Klubbrummet


      20:00
    • 19:00

      Träning Dam


      20:30
    • 19:00

      Träning HJ


      20:00
  • 30Fre
    • 09:00

      Påsk cupen DJ


      19:00
    • 18:00

      Träning P-06CD


      20:00
  • 31Lör
    • 09:00

      Träning P-11B


      10:00
    • 09:00

      Träning DJ


      17:00
    • 11:00

      Träning P-09B


      12:00