Avbryt
Börja följ

Fyll i din e-postadress för gratis uppdateringar om Åkersberga IBF

Följ

Åkersberga IBF

Följ oss för uppdateringar
Följ

Vi använder cookies för att ge dig den bästa upplevelsen. Genom att använda tjänsten godkänner du detta.

Okej
Åkersberga IBF
Välj lag

Februari 2018

Alla aktiviteter
  • 1Tor
    v.5
    • 16:00

      Träning P-07C


      17:00
    • 16:45

      Träning F-04


      18:00
    • 16:50

      Träning P-08A


      18:00
    • 17:00

      Träning F-06


      18:00
    • 18:00

      Träning P-02


      19:00
    • 18:45

      A-laget Herr Klubbrummet


      20:00
    • 19:00

      Träning HJ


      21:00
    • 19:00

      Träning Dam


      20:30
    • 20:30

      Träning Herr


      22:00
  • 2Fre
    • 16:30

      Träning F-07


      17:30
    • 17:00

      Träning P-06CD


      18:30
    • 17:30

      Träning P-04-


      18:30
    • 17:30

      Träning P-05


      18:30
    • 18:00

      Träning P-06AB


      19:00
    • 18:30

      Träning P-03


      19:30
  • 3Lör
    • 09:00

      Träning P-11B


      10:00
    • 09:15

      Hässelby SK IBK (A) (hemma) P-07C


      11:15
    • 09:15

      P07C Matchledare


      10:15
    • 09:30

      Täby FC (D) (borta) F-06


      11:30
    • 10:00

      Träning P-09A


      11:00
    • 10:15

      Täby FC (B) (hemma) P-07B


      11:15
    • 10:15

      P07A Matchledare


      11:15
    • 11:00

      Träning P-09B


      12:00
    • 11:15

      Åkersberga IBF (C) (hemma) P-06CD


      12:15
    • 11:15

      P06CD Matchledare


      12:15
    • 11:15

      Åkersberga IBF (C) (hemma) P-06AB


      13:15
    • 11:45

      Täby FC (A) (borta) P-03


      13:45
    • 12:00

      Träning F-09


      13:00
    • 12:15

      P06CD Matchledare


      13:15
    • 12:15

      Ekerö IK (B) (hemma) P-06CD


      14:15
    • 13:00

      P05 Klubbrummet


      17:00
    • 13:15

      Täby FC (A) (hemma) P-07B


      14:15
    • 13:15

      P07B Matchledare


      14:15
    • 13:30

      Miniträningsläger P-05


      19:00
    • 13:30

      Huddinge IK (B) (borta) F-05


      14:30
    • 13:30

      Vaxholms IBF (borta) F-08


      14:30
    • 14:15

      Jakobsbergs IBF (hemma) F-07


      16:15
    • 15:15

      Täby FC (A) (hemma) F-06


      17:15
    • 16:15

      IK Frej Täby IBK (B) (borta) P-08B


      18:15
    • 16:15

      IBF Offensiv Lidingö (hemma) P-08A


      18:15
    • 16:15

      P08A Matchledare


      17:15
    • 18:00

      IK Frej Täby IBK (A) (hemma) HJ


      20:00
    • 18:15

      FBI Tullinge (A) (borta) HJ


      20:15
  • 4Sön
    • 09:00

      Minicup Matchledare


      15:00
    • 09:00

      Täby FC (A) (borta) F-08


      10:00
    • 09:00

      Träning P-12


      10:00
    • 10:00

      Träning P-10A


      11:00
    • 11:00

      Träning F-10


      12:00
    • 12:15

      Värmdö IF (A) (borta) F-05


      13:15
    • 13:00

      Grimsta AIK (A) (borta) P-06AB


      14:00
    • 13:15

      Töjnan IBK (borta) P-08B


      15:15
    • 14:00

      Träning F-11


      15:00
    • 14:00

      Sigtuna IF IBK (borta) P-04-


      15:00
    • 14:15

      Bele Barkarby IF IBF (A) (borta) DJ


      16:15
    • 14:30

      Sigtuna IF IBK (hemma) F-03


      16:30
    • 15:00

      Rotebro IS IBK (B) (hemma) P-04-


      16:00
    • 15:00

      Träning P-11A


      16:00
    • 15:00

      Träning P-10B


      16:00
    • 15:30

      Föräldramöte F-03


      16:00
    • 16:00

      Träning Funkis


      17:00
    • 16:15

      FBI Tullinge (hemma) F-04


      17:30
    • 16:45

      Sollentuna (borta) B-lag Herrar


      18:45
    • 17:00

      Träning Motion DJ Dam


      18:00
    • 17:30

      Huddinge IBS (B) (hemma) DJ


      19:30
    • 18:00

      Träning P-06CD


      20:00
  • 5Mån
    v.6
    • 16:45

      Träning P-08A


      18:00
    • 17:00

      Träning P-07C


      18:00
    • 17:00

      Träning P-06AB


      18:00
    • 17:30

      Träning P-08B


      19:00
    • 17:45

      Träning P-04-


      19:00
    • 18:00

      Träning F-08


      19:00
    • 18:30

      Träning F-05


      20:00
    • 19:00

      Träning HJ


      21:00
    • 19:00

      Träning DJ


      20:00
    • 19:00

      Träning F-03


      20:00
    • 19:00

      Knattemöte Klubbrummet


      21:00
    • 19:45

      Träning Dam


      21:00
    • 20:15

      Träning B-lag Herrar


      22:30
    • 21:00

      Träning Herr


      22:00
  • 6Tis
    • 16:45

      Träning P-07B


      18:00
    • 17:00

      Träning P-06CD


      18:30
    • 17:45

      Träning F-06


      18:45
    • 18:00

      Styrelsemöte Klubbrummet


      19:00
    • 18:45

      Träning F-07


      19:45
    • 18:45

      Träning F-04


      19:45
    • 19:45

      Träning P-02


      20:45
    • 20:15

      Träning Dam


      22:15
  • 7Ons
    • 16:00

      Träning F-08


      17:00
    • 16:45

      Träning P-04-


      18:00
    • 17:00

      Träning P-07B


      18:00
    • 17:30

      Träning F-05


      19:00
    • 18:00

      Träning P-05


      19:00
    • 19:00

      Träning F-03


      20:00
    • 19:00

      Träning DJ


      20:00
    • 20:00

      Träning Herr


      21:00
    • 20:00

      Träning P-03


      21:00
    • 20:15

      Träning B-lag Herrar


      22:30
    • 21:00

      Träning HJ


      22:00
  • 8Tor
    • 16:00

      Träning P-07C


      17:00
    • 16:45

      Träning F-04


      18:00
    • 16:50

      Träning P-08A


      18:00
    • 17:00

      Träning F-06


      18:00
    • 18:00

      Träning P-02


      19:00
    • 19:00

      Träning HJ


      21:00
    • 19:00

      Träning Dam


      20:30
    • 19:30

      Sportrådsmöte Klubbrummet


      21:00
    • 20:30

      Träning Herr


      22:00
  • 9Fre
    • 16:30

      Träning F-07


      17:30
    • 17:30

      Träning P-04-


      18:30
    • 17:30

      Träning P-05


      18:30
    • 18:00

      Träning P-06AB


      19:00
    • 18:00

      Träning P-06CD


      19:30
    • 18:30

      Träning P-03


      19:30
    • 19:00

      Träning F-05


      20:30
    • 19:00

      Träning P-05


      20:30
    • 19:00

      Träning Målvaktsträning


      20:30
    • 19:45

      Täby FC (JAS) (borta) HJ


      21:45
  • 10Lör
    • 08:30

      F05 Läktarcafé Klubbrummet


      11:00
    • 09:00

      Träning P-11B


      10:00
    • 09:00

      Grimsta AIK (B) (borta) P-08B


      10:00
    • 09:15

      Värmdö IF (A) (hemma) F-05


      10:15
    • 10:00

      Vallentuna IBK (B) (borta) P-06CD


      11:00
    • 10:00

      Match P-06AB


      12:00
    • 10:15

      Täby FC (E) (hemma) F-06


      12:15
    • 11:00

      Herrlaget match Klubbrummet


      14:30
    • 11:00

      Träning P-09A


      12:00
    • 11:00

      Träning P-09B


      12:00
    • 11:00

      Rosersbergs IK (borta) F-06


      13:00
    • 11:15

      Täby FC (B) (hemma) F-05


      12:15
    • 11:20

      Laserdome P-08B


      13:30
    • 12:00

      Träning F-09


      13:00
    • 12:20

      Knatteingång med A-laget P-09A


      13:45
    • 12:30

      Sundbyberg (A) (borta) B-lag Damer


      14:30
    • 13:00

      Sargvakt P-03


      15:00
    • 13:00

      Jakobsbergs IBF (hemma) Herr


      15:00
    • 13:00

      Sargvakt, herrar F-03


      15:00
    • 13:15

      Täby FC (A) (hemma) P-05


      15:15
    • 14:00

      Täby FC (F) (borta) F-07


      16:00
    • 14:30

      Damlaget match Klubbrummet


      17:30
    • 15:45

      Match P-06AB


      16:45
    • 15:45

      Vallentuna IBK (B) (borta) P-05


      17:45
    • 16:00

      Sargvakt, damerna F-03


      18:00
    • 16:00

      Sargvakt P-03


      18:00
    • 16:00

      Tyresö Trollbäcken IBK (hemma) Dam


      18:00
    • 16:15

      Vaxholms IBF (borta) DJ


      18:15
    • 18:00

      Farsta IBK (A) (hemma) HJ


      20:00
  • 11Sön
    • 09:00

      Träning P-12


      10:00
    • 10:00

      Träning P-10A


      11:00
    • 10:15

      Täby (borta) F-04


      11:30
    • 10:30

      Vallentuna IBK (A) (hemma) P-06AB


      12:30
    • 11:00

      Träning F-10


      12:00
    • 11:15

      Hässelby SK IBK (B) (borta) P-04-


      12:15
    • 11:30

      Vallentuna IBK (hemma) P-03


      13:30
    • 12:00

      Ängby IF (A) (borta) P-08A


      14:00
    • 12:30

      Träningsmatch Arlanda P05 P-05


      13:30
    • 12:45

      Täby FC (B) (hemma) P-03


      14:45
    • 13:00

      P07B Matchledare


      14:00
    • 13:00

      Vaxholms IBF (hemma) P-07B


      14:00
    • 13:30

      Vaxholms IBF (borta) P-06CD


      14:30
    • 14:00

      Täby FC (H) (hemma) P-08B


      15:00
    • 14:00

      Träning F-11


      15:00
    • 14:00

      P08B Matchledare


      15:00
    • 14:00

      Bele Barkarby IF IBF (hemma) P-02


      16:00
    • 14:30

      Järfälla IBK (A) (borta) P-07C


      16:30
    • 15:00

      Råsunda IS (hemma) P-07B


      16:00
    • 15:00

      Träning P-10B


      16:00
    • 15:00

      Träning P-11A


      16:00
    • 15:00

      P07A Matchledare


      16:00
    • 15:30

      Bro (hemma) B-lag Herrar


      17:30
    • 16:00

      Rotebro IS IBK (borta) F-07


      18:00
    • 16:00

      F08 Matchledare


      16:40
    • 16:00

      Järfälla IBK (B) (hemma) F-08


      18:00
    • 16:45

      Vaxholms IBF (borta) F-03


      18:45
    • 17:00

      F08 Matchledare


      17:45
    • 17:00

      Vallentuna IBK (hemma) F-08


      18:00
    • 17:15

      Huddinge IK (A) (hemma) DJ


      19:15
    • 18:45

      Vallentuna B (hemma) B-lag Herrar


      20:45
  • 12Mån
    v.7
    • 16:45

      Träning P-08A


      18:00
    • 17:00

      Träning P-07C


      18:00
    • 17:00

      Träning P-06AB


      18:00
    • 17:30

      Träning P-08B


      19:00
    • 17:45

      Träning P-04-


      19:00
    • 18:00

      Träning F-08


      19:00
    • 18:30

      Träning F-05


      20:00
    • 19:00

      Träning HJ


      21:00
    • 19:00

      Träning DJ


      20:00
    • 19:00

      Träning F-03


      20:00
    • 19:00

      Ekonomiutskott Klubbrummet


      21:00
    • 19:45

      Träning Dam


      21:00
    • 20:15

      Träning B-lag Herrar


      22:30
    • 21:00

      Träning Herr


      22:00
  • 13Tis
    • 16:45

      Träning P-07B


      18:00
    • 17:00

      Träning P-06CD


      18:30
    • 17:45

      Träning F-06


      18:45
    • 18:45

      Träning F-07


      19:45
    • 18:45

      Träning F-04


      19:45
    • 19:15

      Träning B-lag Damer


      21:00
    • 19:45

      Träning P-02


      20:45
    • 20:15

      Träning Dam


      22:15
  • 14Ons
    • 16:00

      Träning F-08


      17:00
    • 16:45

      Träning P-04-


      18:00
      Sporthallen A
      Anteckning: Samling 16:45
    • 17:00

      Träning P-07B


      18:00
    • 17:30

      Träning F-05


      19:00
    • 18:00

      Träning P-05


      19:00
    • 18:00

      Ledarmöte P-07B


      19:30
    • 18:00

      P07B Klubbrummet


      19:00
    • 19:00

      Träning F-03


      20:00
    • 19:00

      Träning DJ


      20:00
    • 20:00

      Träning Herr


      21:00
    • 20:00

      Träning P-03


      21:00
    • 20:15

      Träning B-lag Herrar


      22:30
    • 21:00

      Träning HJ


      22:00
  • 15Tor
    • 16:45

      Träning F-04


      18:00
    • 17:00

      Träning F-06


      18:00
    • 18:00

      Träning P-02


      19:00
    • 19:00

      Träning HJ


      21:00
    • 19:00

      Träning Dam


      20:30
    • 20:30

      Träning Herr


      22:00
  • 16Fre
    • 16:30

      Träning F-07


      17:30
    • 17:30

      Träning P-04-


      18:30
    • 17:30

      Träning P-05


      18:30
    • 18:00

      Träning P-06AB


      19:00
    • 18:00

      F05:s AW F-05


      21:00
    • 18:00

      Träning P-06CD


      19:30
    • 18:30

      Träning P-03


      19:30
  • 17Lör
    • 09:00

      Träning P-11B


      10:00
    • 09:15

      Nacka Wallenstam IBK (B) (hemma) P-06CD


      10:15
    • 09:15

      P06CD Matchledare


      10:15
    • 10:00

      Träning P-09A


      11:00
    • 10:15

      Täby FC (D) (hemma) P-06CD


      12:15
    • 10:15

      P06CD Matchledare


      11:15
    • 11:00

      Täby FC (A) (borta) F-05


      12:00
    • 11:00

      Träning P-09B


      12:00
    • 11:00

      Herrlaget match Klubbrummet


      15:00
    • 11:15

      Hässelby SK IBK (hemma) F-07


      13:15
    • 11:15

      F07 Matchledare


      12:00
    • 12:00

      Täby FC (B) (borta) F-05


      13:00
    • 12:00

      Träning F-09


      13:00
    • 12:00

      Täby FC (F) (borta) P-08B


      13:00
    • 13:00

      Ängby IF (A) (borta) F-06


      15:00
    • 13:00

      Sargvakt P-03


      15:00
    • 13:00

      Björklinge BK (hemma) Herr


      15:00
    • 13:00

      Sargvakt, herrarna F-03


      15:00
    • 15:00

      Träning P-08B


      16:30
    • 15:30

      Åkersberga IBF (A) (hemma) P-07C


      17:30
    • 15:30

      Åkersberga IBF (A) (hemma) P-07B


      16:30
    • 15:30

      P07C Matchledare


      16:30
    • 15:45

      Djurgårdens IF IBS (A) (borta) DJ


      17:45
    • 16:00

      Hammarby IF IBF (borta) Dam


      18:00
    • 16:30

      Täby FC (E) (hemma) P-04-


      17:30
    • 16:30

      Avslutning för MInna F-06


      20:00
    • 16:45

      Hässelby SK IBK (B) (hemma) HJ


      18:45
    • 17:30

      F06 Klubbrummet


      20:30
    • 18:15

      Sigtuna IF IBK (A) (hemma) P-05


      20:15
  • 18Sön
    • 09:00

      Täby FC (borta) P-04-


      10:00
    • 09:00

      Träning P-12


      10:00
    • 09:00

      Turnering P-09B


      14:00
    • 10:00

      Träning P-10A


      11:00
    • 10:30

      Rotebro IS IBK (B) (hemma) P-05


      12:30
    • 11:00

      Träning F-10


      12:00
    • 11:10

      Knattecup i Täby P-09A


      13:10
    • 11:30

      Täby FC (G) (hemma) F-07


      13:30
    • 12:00

      Grimsta AIK (B) (borta) P-07B


      13:00
    • 12:30

      Vaxholms IBF (A) (borta) P-08A


      14:30
    • 12:30

      Töjnan IBK (hemma) F-06


      14:30
    • 12:30

      Töjnan IBK (borta) P-03


      14:30
    • 13:30

      Vallentuna (hemma) F-04


      14:45
    • 13:30

      Ekerö IK (borta) B-lag Herrar


      15:30
    • 14:00

      Träning F-11


      15:00
    • 14:30

      Vaxholms IBF (A) (borta) P-06AB


      16:30
    • 15:00

      Träning P-11A


      16:00
    • 15:00

      Träning P-10B


      16:00
    • 16:00

      Träning Funkis


      17:00
    • 16:00

      Täby FC (A) (hemma) F-03


      18:00
    • 16:45

      Vaxholms IBF (borta) P-02


      18:45
    • 17:00

      Träning Motion DJ Dam


      18:00
    • 17:00

      Träning P-06CD


      19:00
    • 17:15

      Täby FC (hemma) P-02


      19:15
    • 17:15

      Ekerö IK (borta) F-05


      18:15
    • 17:15

      Enebybergs IF (borta) F-08


      19:15
    • 18:15

      Enebybergs IF (borta) F-08


      19:15
    • 18:30

      Träning HJ


      19:30
  • 19Mån
    v.8
    • 16:45

      Träning P-08A


      18:00
    • 17:00

      Träning P-07C


      18:00
    • 17:00

      Träning P-06AB


      18:00
    • 17:30

      Träning P-08B


      19:00
    • 17:45

      Träning P-04-


      19:00
    • 18:00

      Träning F-08


      19:00
    • 18:30

      Träning F-05


      20:00
    • 19:00

      Träning DJ


      20:00
    • 19:00

      Träning F-03


      20:00
    • 19:45

      Träning HJ


      21:00
    • 19:45

      Träning Dam


      21:00
    • 20:00

      Träning Herr


      21:00
    • 20:15

      Träning B-lag Herrar


      22:30
  • 20Tis
    • 16:45

      Träning P-07B


      18:00
    • 17:00

      Träning P-06CD


      18:30
    • 17:45

      Träning F-06


      18:45
    • 18:45

      Träning F-07


      19:45
    • 18:45

      Träning F-04


      19:45
    • 19:15

      Träning B-lag Damer


      21:00
    • 19:45

      Träning P-02


      20:45
    • 20:15

      Träning Dam


      22:15
  • 21Ons
    • 16:00

      Träning F-08


      17:00
    • 16:45

      Träning P-04-


      18:00
    • 17:00

      Träning P-07B


      18:00
    • 17:15

      Teambuilding/Styrketräning F-05


      18:30
    • 17:30

      Träning F-05


      19:00
    • 18:00

      Träning P-05


      19:00
    • 18:00

      Träning P-10A


      19:00
    • 19:00

      Minicupmöte P10A & B Klubbrummet


      20:30
    • 19:00

      Träning F-03


      20:00
    • 19:00

      Träning DJ


      20:00
    • 20:00

      Träning HJ


      21:00
    • 20:00

      Rotebro IS IBK (borta) Herr


      22:00
    • 20:00

      Träning P-03


      21:00
    • 20:15

      Träning B-lag Herrar


      22:30
  • 22Tor
    • 16:00

      Träning P-07C


      17:00
    • 16:45

      Träning F-04


      18:00
    • 16:50

      Träning P-08A


      18:00
    • 17:00

      Träning F-06


      18:00
    • 18:00

      Träning P-02


      19:00
    • 19:00

      Träning HJ


      21:00
    • 19:00

      Träning Dam


      20:30
    • 19:00

      Medlemsmöte Klubbrummet


      21:00
    • 20:30

      Träning Herr


      22:00
  • 23Fre
    • 16:30

      Träning F-07


      17:30
    • 17:00

      Träning P-06CD


      18:30
    • 17:30

      Träning P-04-


      18:30
    • 17:30

      Träning P-05


      18:30
    • 18:00

      Träning P-06AB


      19:30
    • 19:45

      Bele-Ackers DJ


      21:00
  • 24Lör
    • 07:00

      Rotebrocupen (f.d Citygross) F-03


      00:00
    • 09:00

      Träning P-11B


      10:00
    • 10:00

      Träning P-09A


      11:00
    • 11:00

      Träning P-09B


      12:00
    • 11:00

      Herrlaget match Klubbrummet


      14:30
    • 12:00

      Träning F-09


      13:00
    • 13:00

      IBK Runsten (hemma) Herr


      15:00
    • 13:00

      Sargvakt P-03


      15:00
    • 14:30

      Damlaget match Klubbrummet


      17:30
    • 16:00

      Sargvakt P-03


      18:00
    • 16:00

      Strömsbro IF (hemma) Dam


      18:00
  • 25Sön
    • 00:00

      Rotebrocupen (f.d Citygross) F-03


      19:00
    • 09:00

      Rotebrocupen F-09


      15:00
    • 09:00

      Träning P-12


      10:00
    • 10:00

      Träning P-10A


      11:00
    • 10:45

      AIK Innebandy (borta) B-lag Herrar


      12:45
    • 11:00

      Träning F-10


      12:00
    • 15:00

      Träning P-11A


      16:00
    • 16:00

      Träning Funkis


      17:00
    • 16:00

      Träningsmatch Ackers Dam B-lag vs Täby FC Dam Div3 B-lag Damer


      17:30
    • 17:00

      Träning Motion DJ Dam


      18:00
  • 26Mån
    v.9
    • 08:30

      Träning P-06CD


      11:00
    • 16:45

      Träning P-08A


      18:00
    • 17:00

      Träning P-07C


      18:00
    • 18:00

      Träning F-08


      19:00
    • 18:30

      Ekonomiutskott Klubbrummet


      21:00
    • 19:00

      Träning DJ


      20:00
    • 19:45

      Träning Dam


      21:00
    • 20:00

      Träning HJ


      21:00
    • 20:15

      Träning B-lag Herrar


      22:30
    • 21:00

      Träning Herr


      22:00
  • 27Tis
    • 08:30

      Träning P-06CD


      11:00
    • 17:45

      Träning F-06


      18:45
    • 17:45

      Träning med F06 F-05


      18:45
    • 18:45

      Träning F-07


      19:45
    • 19:15

      Träning B-lag Damer


      21:00
    • 20:15

      Träning Dam


      22:15
  • 28Ons