Avbryt
Börja följ

Fyll i din e-postadress för gratis uppdateringar om Åkersberga IBF

Följ

Åkersberga IBF

Följ oss för uppdateringar
Följ

Vi använder cookies för att ge dig bästa upplevelsen. Läs vår cookiepolicy här. Genom att fortsätta använda tjänsten godkänner du denna.

Okej

December 2018

Alla aktiviteter
  • 1Lör
    v.48
    • 09:00

      Rotebro IS IBK (borta) P-06AB


      11:00
    • 09:00

      Träning P-11B


      10:00
    • 09:15

      Töjnan IBK (B) (hemma) P-06CD


      10:15
    • 10:00

      Träning F-11


      11:00
    • 10:00

      Hässelby SK IBK (B) (borta) P-09B


      12:00
    • 10:00

      IK Frej Täby IBK (A) (borta) P-08B


      11:00
    • 10:15

      Vaxholms IBF (hemma) F-07


      11:15
    • 11:00

      Hässelby SK IBK (A) (borta) P-09A


      12:00
    • 11:00

      Träning InnebandyLekiz


      12:00
    • 11:15

      Täby FC (A) (hemma) F-06


      13:15
    • 12:00

      Grimsta AIK (B) (borta) P-07B


      14:00
    • 12:00

      Träning InnebandyLekiz


      13:00
    • 12:15

      Sköndals IK (hemma) F-07


      13:15
    • 13:15

      Täby FC (A) (hemma) F-06


      15:15
    • 14:00

      Strömsbro IF (borta) Dam


      16:00
    • 14:15

      Sundbybergs IK (hemma) F-05


      16:15
    • 15:30

      Värmdö IF (B) (hemma) F-05


      17:30
    • 16:45

      IK Frej Täby IBK (hemma) F-03/04


      18:45
    • 17:00

      Nacka Wallenstam IBK (C) (borta) P-05


      19:00
    • 18:15

      Åkersberga IBF-Älvsjö AIK DJ


      19:30
  • 2Sön
    • 09:00

      Innebandycup P-10B


      13:00
    • 09:00

      Träning P-12


      10:00
    • 09:15

      Mariebergs SK (hemma) P-09A


      10:15
    • 10:00

      Träning P-10B


      11:00
    • 10:00

      Träning P-10A


      11:00
    • 10:15

      Täby FC (A) (hemma) F-08


      11:15
    • 11:00

      Träning F-10


      12:00
    • 11:15

      Åkersberga IBF (C) (hemma) P-08A


      13:15
    • 11:15

      Åkersberga IBF (C) (hemma) P-07C


      13:15
    • 12:00

      Bele Barkarby IF IBF (borta) P-04-


      13:00
    • 12:15

      Vallentuna IBK (hemma) P-05


      14:15
    • 13:00

      Töjnan IBK (borta) P-07B


      15:00
    • 13:30

      Bele Barkarby IF IBF (borta) F-03/04


      15:30
    • 13:30

      Töjnan IBK (A) (hemma) P-03


      15:30
    • 13:45

      IK Frej Täby IBK (hemma) F-09


      14:45
    • 14:00

      Bro IK (borta) F-08


      15:00
    • 14:45

      Erikslunds KF (hemma) P-03


      16:45
    • 14:45

      IK Frej Täby IBK (hemma) P-05


      16:45
    • 15:00

      Träning P-11A


      16:00
    • 16:00

      Ängby IF (hemma) P-08B


      17:00
    • 16:00

      Träning Funkis


      17:00
    • 16:15

      Danderyds SK IBF (borta) P-06AB


      18:15
    • 19:00

      Rönnby Västerås IBK Ungdom (hemma) DJ


      21:00
  • 3Mån
    v.49
    • 16:00

      Träning F-09


      17:00
    • 16:45

      Träning F-07


      18:00
    • 17:00

      Träning F-05


      18:30
    • 17:15

      Träning HJ


      19:00
    • 17:40

      Träning P-06AB


      19:00
    • 18:00

      Träning HJ


      20:00
    • 18:00

      Träning P-03


      19:00
    • 18:45

      Träning Herr


      21:00
    • 18:45

      P05 Klubbrummet


      19:20
    • 19:00

      Träning P-05


      20:00
    • 19:00

      Träning P-06CD


      19:50
    • 19:00

      Träning P-03


      20:00
    • 19:20

      DJ-möte Klubbrummet


      20:00
    • 20:00

      Träning DJ


      21:00
    • 20:20

      Träning Dam


      22:00
  • 4Tis
    • 16:00

      Träning F-08


      17:00
    • 16:30

      Träning P-07B


      17:30
    • 16:45

      Träning P-08B


      18:00
    • 17:00

      Träning P-09B


      18:00
    • 17:00

      Träning F-06


      18:00
    • 17:30

      Träning P-07C


      18:30
    • 17:45

      Träning F-03/04


      19:30
    • 19:00

      Träning P-04-


      21:00
    • 19:30

      Träning Dam


      21:00
    • 19:30

      P04 Ledarmöte Klubbrummet


      20:00
    • 20:00

      Träning HJ


      22:00
  • 5Ons
    • 15:45

      Träning P-08A


      17:00
    • 16:00

      Träning P-09A


      17:00
    • 17:00

      Träning F-07


      18:00
    • 17:00

      Träning P-06CD


      18:00
    • 17:00

      Träning F-05


      18:30
    • 17:30

      Träning P-05


      19:00
    • 17:45

      Träning P-04-


      19:00
    • 18:00

      Träning P-06CD


      18:30
    • 18:00

      Träning P-06AB


      19:00
    • 18:20

      DJ-möte Klubbrummet


      20:00
    • 18:30

      Föräldrarmöte DJ


      20:00
    • 19:00

      Träning DJ


      20:00
    • 19:00

      Träning P-03


      20:00
    • 19:30

      Träning Herr


      21:30
    • 19:30

      Träning HJ


      21:30
    • 20:00

      Träning B-lag Damer


      21:00
  • 6Tor
    • 16:00

      Träning P-06CD


      17:00
    • 17:00

      Träning P-06CD


      17:30
    • 17:00

      Träning F-06


      18:30
    • 17:00

      Träning P-07C


      18:00
    • 17:40

      Träning F-03/04


      19:00
    • 19:00

      Träning HJ


      21:00
    • 19:00

      Träning Dam


      20:30
    • 19:45

      Träning Herr


      22:00
    • 20:20

      Damlaget A Klubbrummet


      21:30
  • 7Fre
    • 16:00

      Träning P-09A


      17:00
      Hacksta hallen - Åkersberga
    • 16:30

      Träning F-08


      17:30
    • 17:00

      Träning F-09


      18:00
    • 17:00

      Träning P-09B


      18:00
    • 17:30

      Träning P-07B


      18:30
    • 17:30

      Träning P-08B


      19:00
    • 18:00

      Träning P-08A


      19:00
    • 18:00

      IDOL Final F-05


      23:30
    • 18:30

      Träning P-06AB


      19:30
    • 18:30

      Träning P-06CD


      19:30
    • 18:30

      Träning P-05


      19:30
    • 19:00

      Träning P-04-


      20:00
    • 19:00

      Hagunda IF (borta) DJ


      21:00
  • 8Lör
    • 08:00

      DJ-SM Klubbrummet


      11:30
    • 09:00

      Duvbo IK (A) (borta) P-09A


      10:00
    • 09:00

      Träning P-11B


      10:00
    • 10:00

      Träning F-11


      11:00
    • 10:00

      IK Frej Täby IBK (A) (borta) P-08B


      11:00
    • 10:00

      DjSM Täby FC DJ


      11:00
    • 11:00

      Kungsängens IF (borta) P-06CD


      12:00
    • 11:00

      Träning InnebandyLekiz


      12:00
    • 11:30

      Match herr Klubbrummet


      15:00
    • 12:00

      Träning InnebandyLekiz


      13:00
    • 12:15

      IK Frej Täby IBK (hemma) P-07B


      14:15
    • 12:15

      Mariebergs SK/Djurgårdens IF IBS (borta) P-03


      14:15
    • 12:20

      Ingång med herrlaget P-09A


      14:00
    • 13:00

      SARGVAKT P-04-


      15:00
    • 13:00

      IBF Offensiv Lidingö (A) (hemma) Herr


      14:00
    • 13:00

      A-lagsmatch 8/12 kl13 P-06CD


      14:30
    • 13:15

      Grimsta AIK (A) (hemma) P-08A


      15:15
    • 14:15

      Töjnan IBK (A) (hemma) P-08B


      15:15
    • 14:45

      Täby FC (A) (borta) F-03/04


      16:00
    • 16:30

      Vaxholms IBF (borta) F-09


      17:30
    • 18:15

      Hässelby SK IBK (B) (borta) P-07C


      20:15
  • 9Sön
    • 08:00

      Knattecup Hässelby P-11A


      15:00
    • 08:00

      Minicup Hässelby P-10A


      18:00
    • 09:00

      DJ SM Klubbrummet


      15:00
    • 09:00

      Träning P-12


      10:00
    • 10:00

      Träning P-10A


      11:00
    • 11:00

      Träning F-10


      12:00
    • 11:00

      Lagdag F-06


      16:00
    • 11:00

      DjSM Nacka DJ


      12:00
    • 12:00

      IK Frej Täby IBK (hemma) F-08


      13:00
    • 12:15

      Hässelby SK IBK (D) (hemma) P-09B


      14:15
    • 13:00

      Sigtuna IF IBK (borta) P-03


      15:00
    • 13:15

      Danderyds SK IBF (hemma) P-06AB


      15:15
    • 13:30

      Sundbybergs IK (borta) F-05


      15:30
    • 14:15

      Duvbo IK (hemma) P-07B


      16:15
    • 15:15

      Grimsta AIK (B) (hemma) F-08


      16:15
    • 15:30

      Farsta IBK (hemma) P-05


      17:30
    • 16:00

      LASERDOME, vilka är med? F-03/04


      18:00
    • 16:00

      Träning Funkis


      17:00
    • 16:45

      Rotebro IS IBK (A) (hemma) P-04-


      17:45
    • 17:00

      Träning Motion DJ Dam


      18:00
  • 10Mån
    v.50
    • 16:00

      Träning F-09


      17:00
    • 16:45

      Träning F-07


      18:00
    • 17:00

      Träning F-05


      18:30
    • 17:15

      Träning HJ


      19:00
    • 17:40

      Träning P-06AB


      19:00
    • 18:00

      Träning HJ


      20:00
    • 18:00

      Träning P-03


      19:00
    • 18:30

      Kvälls aktivitet! DJ


      20:00
    • 18:45

      Träning Herr


      21:00
    • 19:00

      Träning P-05


      20:00
    • 19:00

      Träning P-06CD


      19:50
    • 19:00

      Träning P-03


      20:00
    • 19:20

      DJ-möte Klubbrummet


      20:00
    • 20:20

      Träning Dam


      22:00
  • 11Tis
    • 16:00

      Träning F-08


      17:00
    • 16:30

      Träning P-07B


      17:30
    • 16:30

      Träning P-07C


      18:00
    • 16:45

      Träning P-08B


      18:00
    • 17:00

      Träning P-09B


      18:00
    • 17:00

      Träning F-06


      18:00
    • 17:45

      Träning F-03/04


      19:30
    • 19:00

      Träning P-04-


      21:00
    • 19:30

      P04 Ledarmöte Klubbrummet


      20:00
    • 20:00

      Träning HJ


      22:00
    • 20:30

      Farsta IBK (A) (hemma) HJ


      22:30
  • 12Ons
    • 15:45

      Träning P-08A


      17:00
    • 16:00

      Träning P-09A


      17:00
    • 17:00

      Träning F-07


      18:00
    • 17:00

      Träning P-06CD


      18:00
    • 17:00

      Träning F-05


      18:30
    • 17:30

      Träning P-06AB


      19:00
    • 17:30

      Träning P-05


      19:00
    • 17:45

      Träning P-04-


      19:00
    • 18:00

      Träning P-06CD


      18:30
    • 18:00

      AIK Innebandy (hemma) Dam


      21:00
    • 18:20

      DJ-möte Klubbrummet


      19:00
    • 19:00

      Träning P-03


      20:00
    • 19:00

      Träning DJ


      20:00
    • 19:30

      Träning HJ


      21:30
    • 19:30

      Träning Herr


      21:30
    • 20:00

      Träning B-lag Damer


      21:00
  • 13Tor
    • 16:00

      Träning P-06CD


      17:00
    • 17:00

      Träning P-06CD


      17:30
    • 17:00

      Träning F-06


      18:30
    • 17:00

      Träning P-07C


      18:00
    • 17:40

      Träning F-03/04


      19:00
    • 18:00

      A-laget Herr Klubbrummet


      19:45
    • 19:00

      Träning HJ


      21:00
    • 19:00

      Träning Dam


      20:30
    • 19:45

      Träning Herr


      22:00
    • 20:20

      Damlaget A Klubbrummet


      21:30
    • 20:30

      Torsdagsmys Dam


      21:30
  • 14Fre
    • 16:00

      Träning P-09A


      17:00
    • 16:30

      Träning F-08


      18:10
    • 17:00

      Träning P-09B


      18:00
    • 17:00

      Träning F-09


      18:00
    • 17:30

      Träning P-08B


      19:00
    • 17:30

      Träning P-07B


      18:30
    • 18:00

      Träning P-08A


      19:00
    • 18:30

      Träning P-06AB


      19:30
    • 18:30

      Träning P-06CD


      19:30
    • 18:30

      Träning P-05


      19:30
    • 18:45

      Föräldrarmatch P-04-


      20:30
    • 19:00

      Träning Målvaktsträning


      20:30
    • 20:00

      IK Sirius FBC (hemma) HJ


      22:00
  • 15Lör
    • 08:50

      Minicup med Ackers P11B P-11A


      10:00
    • 09:00

      Träning P-11B


      10:00
    • 09:00

      Säsongsavslutning P-11B


      10:30
    • 09:00

      Täby FC (C) (borta) P-06CD


      10:00
    • 10:00

      Träning F-11


      11:00
    • 10:00

      Töjnan IBK (A) (borta) P-06AB


      12:00
    • 10:00

      Dubvo IK (A) (borta) P-09B


      12:00
    • 10:00

      Hammarby IF IBF (hemma) F-05


      12:00
    • 11:00

      Vallentuna IBK (B) (borta) P-08B


      12:00
    • 11:00

      Täby FC (A) (borta) P-06CD


      13:00
    • 11:00

      F11 Avslutning Klubbrummet


      12:00
    • 11:00

      Träning InnebandyLekiz


      12:00
    • 12:00

      Träning InnebandyLekiz


      13:00
    • 12:00

      Match damer Klubbrummet


      16:00
    • 12:00

      Täby FC (B) (borta) F-06


      14:00
    • 12:00

      Täby FC (G) (borta) P-07B


      14:00
    • 12:00

      Vallentuna IBK (borta) F-08


      13:00
    • 12:30

      Hammarby IF IBF (borta) F-07


      13:30
    • 14:00

      Damlagsmatch F-05


      16:00
    • 15:15

      Norrtulls SK (B) (borta) P-09A


      16:15
    • 18:30

      Sundbybergs IK (A) (hemma) B-lag Damer


      20:30
  • 16Sön
    • 09:00

      Träning P-12


      10:00
    • 09:15

      Hässelby SK IBK (B) (borta) P-08A


      11:15
    • 10:00

      Träning P-10B


      11:00
    • 10:45

      Töjnan IBK (A) (borta) P-08B


      11:45
    • 11:00

      Träning F-10


      12:00
    • 11:00

      Täby FC (B) (borta) P-07C


      13:00
    • 11:00

      Duvbo IK (borta) F-08


      12:00
    • 11:45

      Töjnan IBK (A) (borta) F-07


      12:45
    • 12:15

      Ängby IF (borta) F-06


      14:15
    • 13:15

      Danderyds SK IBF (borta) F-08


      14:15
    • 14:30

      Värmdö IF (B) (hemma) F-03/04


      16:30
    • 15:00

      Grimsta AIK (A) (borta) P-04-


      16:00
    • 15:00

      AIK IBF (A) (borta) DJ


      17:00
    • 15:00

      Bele Barkarby IF IBF (borta) P-05


      17:00
    • 15:00

      Träning P-11A


      16:00
    • 16:00

      Träning Funkis


      17:00
    • 17:00

      Träning Motion DJ Dam


      18:00
    • 18:15

      FBI Tullinge (A) (hemma) F-03/04


      20:15
    • 19:00

      Hammarbyhöjden IBK (borta) Herr


      20:00
  • 17Mån
    v.51
    • 16:00

      Träning F-09


      17:00
    • 16:45

      Träning F-07


      18:00
    • 17:00

      Avslutning F-09


      17:30
    • 17:00

      F09 Klubbrummet


      18:00
    • 17:00

      Träning F-05


      18:30
    • 17:15

      Träning HJ


      19:00
    • 17:40

      Träning P-06AB


      19:00
    • 18:00

      Träning HJ


      20:00
    • 18:00

      Träning P-03


      19:00
    • 18:00

      Styrelsemöte Klubbrummet


      21:00
    • 18:45

      Träning Herr


      21:00
    • 19:00

      Träning P-05


      20:00
    • 19:00

      Träning P-06CD


      19:50
    • 20:00

      Träning DJ


      21:00
    • 20:20

      Träning Dam


      22:00
  • 18Tis
    • 16:00

      Träning F-08


      17:00
    • 16:30

      Träning P-07B


      17:30
    • 16:30

      Träning P-07C


      18:00
    • 16:45

      Träning P-08B


      18:00
    • 17:00

      Träning P-09B


      18:00
    • 17:00

      Träning F-06


      18:00
    • 17:15

      Träning F-03/04


      18:30
    • 19:00

      Träning P-04-


      21:00
    • 19:30

      Sargvakt Damlaget F-03/04


      21:30
    • 19:30

      Träning Dam


      21:00
    • 19:30

      P04 Ledarmöte Klubbrummet


      20:00
    • 20:00

      Bele Barkarby IF IBF (hemma) Dam


      22:00
    • 20:00

      Träning HJ


      22:00
  • 19Ons
    • 15:45

      Träning P-08A


      17:00
    • 16:00

      Träning P-09A


      17:00
    • 17:00

      Träning F-07


      18:00
    • 17:00

      Träning P-06CD


      18:00
    • 17:00

      Träning F-05


      18:30
    • 17:30

      Träning P-06AB


      19:00
    • 17:30

      Träning P-05


      19:00
    • 17:45

      Träning P-04-


      19:00
    • 18:00

      Träning P-06CD


      18:30
    • 18:20

      DJ-möte Klubbrummet


      19:00
    • 19:00

      Träning P-03


      20:00
    • 19:00

      Träning DJ


      20:00
    • 19:30

      Träning HJ


      21:30
    • 19:30

      Träning Herr


      21:30
    • 19:30

      Ledarmöte Flickor Blå/Röd Klubbrummet


      21:00
    • 20:00

      Träning B-lag Damer


      21:00
  • 20Tor
    • 16:00

      Träning P-06CD


      17:00
    • 17:00

      Träning P-06CD


      17:30
    • 17:00

      Träning F-06


      18:30
    • 19:00

      Träning Dam


      20:30
    • 19:00

      Träning HJ


      21:00
    • 19:45

      Träning Herr


      22:00
    • 20:20

      Damlaget A Klubbrummet


      21:30
    • 20:30

      Torsdagsmys Dam


      21:30
  • 21Fre
    • 16:00

      Träning P-09A


      17:00
    • 16:30

      Träning F-08


      18:10
    • 17:00

      Träning P-09B


      18:00
    • 17:00

      Middag P-09A


      18:30
    • 17:30

      Träning P-08B


      19:00
    • 17:30

      Träning P-07B


      18:30
    • 18:00

      Träning P-08A


      19:00
    • 18:30

      Träning P-06AB


      19:30
    • 18:30

      Träning P-06CD


      19:30
    • 18:30

      Träning P-05


      19:30
    • 19:00

      IK Frej Täby IBK (borta) F-03/04


      21:00
  • 22Lör
    • 10:00

      Träning F-11


      11:00
  • 23Sön
  • 24Mån
    v.52
    • 17:15

      Träning HJ


      19:00
    • 18:00

      Träning HJ


      20:00
    • 18:45

      Träning Herr


      21:00
  • 25Tis
    • 20:00

      Träning HJ


      22:00
  • 26Ons
    • 10:00

      Träning Dam


      11:30
    • 16:00

      Träning P-09A


      17:00
    • 17:00

      Träning F-05


      18:30
    • 19:30

      Träning HJ


      21:30
    • 19:30

      Träning Herr


      21:30
    • 20:00

      Träning B-lag Damer


      21:00
  • 27Tor
    • Heldag

      Storvreta Cup DJ

    • 08:00

      Storvreta P-03


      00:00
    • 11:30

      Storvreta -03 klassen F-03/04


      00:00
    • 14:00

      Träning F-06


      16:00
    • 17:00

      Träning P-05


      19:00
    • 17:00

      Träning P-06AB


      19:00
    • 19:00

      Träning Dam


      20:30
    • 19:00

      Träning HJ


      21:00
    • 19:45

      Träning Herr


      22:00
  • 28Fre
    • Heldag

      Storvreta Cup DJ

    • Heldag

      Storvreta P-03

    • Heldag

      Storvreta -03 klassen F-03/04

    • 16:30

      Träning P-09A


      18:00
    • 16:30

      Träning P-09B


      18:00
    • 17:30

      Träning P-08B


      19:00
  • 29Lör
    • Heldag

      Storvreta Cup DJ

    • 00:00

      Storvreta P-03


      19:00
    • 00:00

      Storvreta -03 klassen F-03/04


      20:00
  • 30Sön
    • 11:30

      Träning Dam


      13:00
    • 13:00

      Träning Herr


      15:00
  • 31Mån
    v.1
    • 17:15

      Träning HJ


      19:00
    • 18:00

      Träning HJ


      20:00
    • 18:45

      Träning Herr


      21:00