Avbryt
Börja följ

Fyll i din e-postadress för gratis uppdateringar om AIK

Följ

AIK Ungdomsfotboll

Följ oss för uppdateringar
Följ

Vi använder cookies för att ge dig bästa upplevelsen. Läs vår cookiepolicy här. Genom att fortsätta använda tjänsten godkänner du denna.

Okej
AIK
Välj lag

December 2019

Alla aktiviteter
  • 1Sön
    v.48
  • 2Mån
    v.49
    • 10:00

      Träning U19


      11:30
    • 16:30

      Café på AIKs årsmöte F-10


      20:00
    • 17:00

      ÅRSMÖTE AIK UNGDOM & FF F-10


      20:30
    • 17:00

      Årsmöte AIK F-09 Gul


      20:30
    • 17:00

      Årsmöte P-09 Orange


      20:30
    • 17:00

      STORMÖTE P-09 Lila


      19:00
    • 17:00

      Årsmöte AIK F-09 Svart


      20:30
    • 17:00

      Stormöte/Årsmöte P-09 Blå


      20:45
    • 17:00

      Stormöte P-09 Gul


      20:30
    • 17:00

      Föräldraföreningsmöte + lagmöte P-09 Röd


      20:30
    • 17:00

      Stormöte AIK P-13 Röd


      19:30
    • 17:00

      Stormöte och årsmöte P-12 Blå


      20:30
    • 17:00

      Stormöte säsong 2020 P-12 Gul


      19:15
    • 17:00

      AIK Årsmöte P-10 Grön


      20:30
    • 17:00

      Årsmöte P-11 Vit


      20:30
    • 17:00

      Stormöte P-10 Lila


      21:00
    • 17:00

      AIK Stormöte & Föräldraföreningens årsmöte P-10 Vit


      21:00
    • 17:00

      Stormöte och föräldramöte P-10 Blå


      20:30
    • 17:00

      Stormöte + FF årsmöte P-11 Grön


      20:30
    • 17:00

      Stormöte P-10 Röd


      20:30
    • 17:15

      Årsmöte med Föräldraföreningsmöte P-10 Svart


      20:30
    • 17:15

      ÅRSMÖTE (endast vuxna) P-11 Svart


      21:00
    • 17:30

      Stormöte Årsmöteföräldraföreningen P-11 Gul


      20:00
    • 17:30

      Stormöte + Årsmöte FF P-11 Blå


      21:00
    • 17:30

      Stormöte - obligatoriskt för föräldrar F-11 Gul


      20:00
    • 17:30

      Föräldramöte F-11 Svart


      20:30
    • 17:30

      Stormöte, obligatoriskt för alla vårdnadshavare P-12 Svart


      20:30
    • 17:30

      Årsmöte (för föräldrarna) P-12 Röd


      20:30
    • 17:30

      Årsmöte P-12 Vit


      20:00
    • 17:30

      Föräldramöte F-12 Gul


      20:30
    • 17:30

      Träning F14A


      18:30
    • 17:30

      Stormöte P-09 Svart


      20:30
    • 17:30

      Träning F15A


      19:00
    • 18:30

      Träning F-06 U


      20:00
    • 18:30

      Träning P-09 Blå


      20:00
    • 18:30

      Träning F17A


      20:00
    • 18:30

      Fys F19


      20:00
    • 19:00

      Årsmöte Föräldraförening P-09 Lila


      20:30
    • 19:00

      Träning JF16-19


      20:00
    • 19:15

      Årsmöte föräldrarförening P-12 Gul


      20:30
  • 3Tis
    • 00:00

      Stormöte Ungdomsakademi P08


      00:00
    • 00:00

      Stormöte Ungdomsakademi P07


      00:00
    • 10:00

      Träning U19


      11:30
    • 16:30

      Café på AIKs årsmöte F-10


      20:00
    • 17:00

      Stormöte P-08 Gul


      21:00
    • 17:00

      Stormöte F-08


      20:00
    • 17:00

      Stormöte P-05 Orange


      20:30
    • 17:00

      Träning Ungdomsakademi P07


      19:00
    • 17:00

      Stormöte AIK/Föräldrarmöte P-07 S3


      20:30
    • 17:00

      AIK Stormöte F-07 U


      21:00
    • 17:00

      Årsmöte 2020 (inkl ff-möte) P-06 S2


      20:00
    • 17:00

      Stormöte AIK/Årsmöte FF P-07 G2


      20:30
    • 17:00

      Stormöte + Årsmöte för FF P-07 G1


      20:30
    • 17:00

      Årsmöte 2020 (inkl ff-möte) P-06 S3


      21:00
    • 17:00

      Till Föräldrar! Stormöte + Årsmöte JP16:S2


      20:30
    • 17:00

      Stormöte AIK P-06 S1


      20:30
    • 17:15

      Stormöte och möte med lagets föräldrar P-05 Blå


      20:45
    • 17:15

      AIK stormöte för föräldrar JP19


      20:30
    • 17:30

      Stormöte AIK JP17


      21:00
    • 17:30

      Stormöte/lagmöte F-06 U


      20:30
    • 17:30

      Årsmöte för föräldrar/ledare P-05 U


      20:30
    • 17:30

      Stormöte/Föräldramöte JF16-19


      21:00
    • 17:30

      Endast föräldrar! Stormöte + årsmöte FF P-04 Svart


      20:30
    • 17:30

      Stormöte F14A


      20:00
    • 17:30

      Stormöte P-07 S1


      21:00
    • 17:30

      Stormöte/Föräldramöte P-06 G1


      20:30
    • 17:30

      Stormöte AIK ungdom P-08 Vit


      20:30
    • 18:00

      Stormöte P-07 U


      20:00
    • 18:00

      Träning F-11 Gul


      19:00
    • 18:00

      Obligatoriskt möte P-08 Svart


      20:30
    • 18:00

      Obigatoriskt Möte P-08 Blå


      19:00
    • 18:00

      Träning United


      20:00
    • 18:30

      Fys F19


      20:00
    • 18:30

      Träning F17A


      20:00
    • 20:00

      Träning P-05 Svart


      21:30
  • 4Ons
  • 5Tor
    • 10:00

      Träning U19


      11:30
    • 17:30

      Träning JP17


      19:00
    • 17:30

      Träning F15A


      19:00
    • 18:00

      Julavslutning P-06 S3


      21:00
    • 18:30

      Träning F-06 U


      20:00
    • 18:30

      Träning F17A


      20:00
    • 18:30

      Fys (ej Solna G) F19


      20:00
  • 6Fre
  • 7Lör
  • 8Sön
    • Heldag

      Lucia Cupen Ungdomsakademi P07

    • 10:00

      Träningsmatch mot Hammarby P-10 Vit


      11:00
    • 10:00

      AIK dag F14A


      17:00
    • 10:45

      Träning F15A


      13:00
    • 11:30

      Älvsjö AIK FF (borta) P-08 Gul


      13:00
      Älvsjö IP (konstgräsplan)
      Serie: Träningsmatch
      Samlingsinfo: Samling som vanligt 30 min innan matchstart
      Samlingstid: 11:00
      Anteckning: Jag har llyckats få ihop en träningsmatch mot Älvsjö, trots juluppehåll
      Observera att om vädret inte tillåter kan matchen bli inställd.
      Utrustning: Svarta matchtröjan, vita shorts och svart/gula strumpor. Kälder efter väder så som vantar, underställ och mössa. Därutöver vattenflaska och som vanligt är benskydd obligatoriskt.

      OBS, Nu blir det match utanför ordinarie säsong, varvid det är svårt att veta vilka som kan så därför kallas samtliga. Dock, max 11 spelare. De första 11 som svarar ja får spela, resterande kallas in som reserver.

      SISTA ANMÄLNINGSTID ÄR 2019-12-05 KL 15:00, då får vi börja leta om vi kan låna spelare från andra lag.

      Nu kör vi!
      Resultat och referat
    • 11:40

      Bowling Sundbyberg F-09 Gul


      14:30
    • 11:40

      Bowling Sundbyberg F-09 Svart


      14:30
    • 12:00

      Träning P-12 Orange


      13:00
    • 12:30

      Säsongsavslutning P-05 Vit


      17:30
    • 13:00

      Träning P-06 S2


      15:00
    • 13:00

      Ledarmöte. P-06 S2


      15:00
    • 14:00

      Träning P-07 G2


      15:00
    • 14:00

      Viggbyholms IK FF (borta) JF16-19


      16:00
    • 14:30

      Träning F13A


      15:45
    • 16:00

      Träning P-08 U


      17:00
    • 17:00

      Träning P-07 S3


      18:00
  • 9Mån
    v.50
    • 10:00

      Träning U19


      11:30
    • 17:00

      Hammarskiölds julkort P-07 G1


      20:00
    • 17:00

      Tränarupptakt 2020 P-06 S3


      19:00
    • 17:30

      Träning F15A


      19:00
    • 18:00

      Träning P-09 Blå


      19:00
    • 18:30

      Fys F19


      20:00
    • 18:30

      Träning F17A


      20:00
    • 18:30

      Möte föreningen P-10 Orange


      19:30
  • 10Tis
  • 11Ons
  • 12Tor
    • 10:00

      Träning U19


      11:30
    • 16:00

      Filminspelning P-05 U


      17:00
    • 17:00

      Träning F17A


      18:00
    • 17:30

      Träning JP17


      19:00
    • 17:30

      Träning F15A


      19:00
    • 17:45

      Fys (ej Solna G) F19


      19:15
    • 18:30

      VPL Möte P-09 P-09 Lila


      20:00
    • 19:00

      Träning JF16-19


      21:00
  • 13Fre
  • 14Lör
    • Heldag

      Cup Åland P-09 Svart

    • 10:00

      försäljning av Bingolotter P-11 Blå


      00:00
    • 10:00

      Avslutning P-11 Gul


      13:00
    • 10:00

      Försäljning av Bingolotter P-07 G1


      00:00
    • 12:30

      Träning P-06 S2


      14:00
    • 13:00

      Möte, OBS! Ingång via ishall 2! P-12 Gul


      15:00
    • 13:15

      Matchcamp/cup P-08 U


      18:00
    • 14:00

      Avslutsaktivitet P-08 Svart


      16:00
    • 14:00

      Träning JP16:S2


      16:00
    • 14:25

      Västerås BK30 Svart (hemma) JF16-19


      14:45
    • 15:50

      Stuvsta IF (borta) JF16-19


      16:10
    • 16:45

      Västerås BK30 Vit (borta) JF16-19


      17:05
    • 16:55

      December Cupen (inomhus) P-09 Röd


      20:10
    • 17:40

      Spånga IS FK (borta) JF16-19


      18:00
    • 18:05

      New MIll Indians F04 (hemma) JF16-19


      18:25
  • 15Sön
  • 16Mån
    v.51
    • Heldag

      Försäljning av Bingolotter P-07 G1

    • 10:00

      Träning U19


      11:30
    • 14:30

      Träning F17A


      18:00
    • 17:00

      Hammarskiölds julkort P-07 G1


      20:00
    • 17:30

      Träning F15A


      19:00
    • 17:45

      Fys (Solna G) F19


      19:15
    • 18:00

      Lagaktivitet/avslutning F-11 Svart


      19:45
    • 18:15

      Fys (ej Solna G) F19


      19:30
  • 17Tis
    • Heldag

      Försäljning av Bingolotter P-07 G1

    • 10:00

      Träning U19


      11:30
    • 14:30

      Träning F17A


      18:00
    • 17:30

      Träning JP17


      19:00
    • 17:30

      Ledarmöte - Tränare, Lagledare & FF-Ordförande P-11 Svart


      19:30
    • 17:45

      Fys F19


      19:15
    • 18:00

      Träning United


      20:00
    • 19:00

      Träning P-06 S2


      20:30
  • 18Ons
  • 19Tor
    • Heldag

      Försäljning av Bingolotter P-07 G1

    • Heldag

      Matchcamp mm F13A

    • 10:00

      Träning U19


      11:30
    • 14:30

      Träning F17A


      18:00
    • 17:30

      Träning JP17


      19:00
    • 17:30

      Träning F15A


      19:00
    • 17:45

      Fys (ej Solna G) F19


      19:15
  • 20Fre
  • 21Lör
    • Heldag

      Försäljning av Bingolotter P-07 G1

    • 09:00

      Lottförsäljning F15A


      21:00
    • 12:00

      Ians boulekalas P-11 Svart


      15:00
    • 14:30

      Träningsmatch P-10 Vit


      15:30
    • 16:00

      BINGOLOTTOFÖRSÄLJNING P-07 S3


      00:00
  • 22Sön
    • Heldag

      Försäljning av Bingolotter P-07 G1

    • Heldag

      BINGOLOTTOFÖRSÄLJNING P-07 S3

    • 16:00

      Träning P-08 U


      17:00
    • 17:00

      Träning P-07 S3


      18:00
  • 23Mån
    v.52
    • 00:00

      Försäljning av Bingolotter P-07 G1


      14:00
    • 00:00

      BINGOLOTTOFÖRSÄLJNING P-07 S3


      20:00
  • 24Tis
  • 25Ons
  • 26Tor
  • 27Fre
  • 28Lör
  • 29Sön
  • 30Mån
    v.1
    • 15:00

      Hanvikens SK (borta) JF16-19


      16:00
    • 16:40

      Älvsjö AIK FF (hemma) JF16-19


      17:40
    • 17:40

      Sthlm United FF (hemma) JF16-19


      18:40
  • 31Tis