Avbryt
Börja följ

Fyll i din e-postadress för gratis uppdateringar om Waggeryds IK A-lag Damer

Följ

A-lag Damer

Följ oss för uppdateringar
Följ

Vi använder cookies för att ge dig bästa upplevelsen. Läs vår cookiepolicy här. Genom att fortsätta använda tjänsten godkänner du denna.

Okej
Tabell
Lag M V O F P
1 Växjö DFF Akademi (D1) 5 4 0 1 12
2 Husqvarna FF (D1) 4 3 1 0 10
3 Hultsjö IF (D2) 5 3 1 1 10
4 Växjö DFF (F17) 3 3 0 0 9
5 Tranås/Torpa (D2) 3 3 0 0 9
6 Mariebo IK A (D1) 3 3 0 0 9
7 Jönköpings Södra IF (4) 5 3 0 2 9
8 Växjö DFF B (D3) 3 3 0 0 9
9 IFK Kalmar (F19) 4 2 1 1 7
10 Smålandsstenars GoIF (D2) 4 2 1 1 7
11 Rödsle BK (D2) 5 2 1 2 7
12 Ingelstads IK (D2) 2 2 0 0 6
13 Tjust IF FF (D3) 2 2 0 0 6
14 Växjö DFF (F19) 2 2 0 0 6
15 Vimmerby IF C (D4) 2 2 0 0 6
16 Växjö BK B (D3) 2 2 0 0 6
17 Vimmerby IF (D1) 4 2 0 2 6
18 Emmaboda IS B (D3) 3 2 0 1 6
19 Bankeryds SK (D3) 3 2 0 1 6
20 Glömminge/Algutsrum IF (D2) 3 2 0 1 6
21 IFK Värnamo (D2) 5 2 0 3 6
22 Hovshaga/Sandsbro (D4) 2 1 1 0 4
23 Tabergs SK/Tenhults IF (D4) 3 1 1 1 4
24 Vimmerby IF B (D3) 2 1 1 0 4
25 Färjestadens GOIF B (D3) 3 1 1 1 4
26 IFK Värnamo Dam U (D3) 3 1 1 1 4
27 Husqvarna FF B (D3) 3 1 1 1 4
28 IF Hallby FK (D3) 3 1 1 1 4
29 Egnahems BK (D2) 5 1 1 3 4
30 Lindsdals IF (D2) 3 1 1 1 4
31 Frödinge-Brantestad SK (D2) 4 1 1 2 4
32 Vimmerby IF (P16) 1 1 0 0 3
33 Tranås/Torpa B (D3) 1 1 0 0 3
34 Eds FF 1 1 0 0 3
35 Linköping Kenty DFF (F17) 1 1 0 0 3
36 Westbo United DFF (D4) 1 1 0 0 3
37 IFK Berga (P05) 1 1 0 0 3
38 Älmhults IF B (D3) 1 1 0 0 3
39 Madesjö IF B (D4) 1 1 0 0 3
40 Karlskrona FF (D1) 1 1 0 0 3
41 Halmstads BK (D2) 1 1 0 0 3
42 LGOIF/HGOIF (D4) 1 1 0 0 3
43 Mariebo IK B (D3) 2 1 0 1 3
44 Ljungby IF (D2) 2 1 0 1 3
45 Fredriksdal/Äng (D3) 1 1 0 0 3
46 Mariebo IK (U Dam) 1 1 0 0 3
47 Hestra/Grimsås (D3) 1 1 0 0 3
48 IFK Grimslöv B (D4) 1 1 0 0 3
49 IFK Lidingö FK (D3) 1 1 0 0 3
50 IFK Oskarshamn/RBK (D4) 1 1 0 0 3
51 Laholms FK (D2) 1 1 0 0 3
52 Sandsbro AIK (F16) 2 1 0 1 3
53 Lagans AIK (D4) 2 1 0 1 3
54 Ljungbyholms GOIF (P05) 1 1 0 0 3
55 Liatorps IF/Eneryda IF (D4) 1 1 0 0 3
56 IFK Kalmar (EE) 1 1 0 0 3
57 Färjestadens GOIF (D1) 1 1 0 0 3
58 Nittorps IK (D1) 1 1 0 0 3
59 Gnosjö IF (D3) 3 1 0 2 3
60 BK Tinnis (D2) 2 1 0 1 3
61 Skillingaryds IS (D3) 2 1 0 1 3
62 Lindö FF (D1) 2 1 0 1 3
63 Smedby/Trekanten (D3) 3 1 0 2 3
64 Växjö BK (D2) 2 1 0 1 3
65 Vederslöv/Dänningelanda IF (D4) 2 1 0 1 3
66 IFK Borgholm (D3) 2 1 0 1 3
67 Waggeryds IK (D2) 4 1 0 3 3
68 IF Eksjö Fotboll (D2) 4 1 0 3 3
69 IFK Kalmar (F17) 5 1 0 4 3
70 FC Vetlanda Dam (D2) 2 0 2 0 2
71 RÅs LB (D3) 1 0 1 0 1
72 Bergdalens IK (D1) 1 0 1 0 1
73 Egnahems BK B (D4) 1 0 1 0 1
74 IF Hallby FK B (D4) 1 0 1 0 1
75 Nättraby GoIF (D2) 1 0 1 0 1
76 Runsten/Möck. IF B (D4) 1 0 1 0 1
77 NK Croatia (D3) 1 0 1 0 1
78 IFK Grimslöv (D3) 1 0 1 0 1
79 Åseda IF (D3) 2 0 1 1 1
80 Bors SK (D2) 3 0 1 2 1
81 Emmaboda IS (D2) 2 0 1 1 1
82 Räppe GOIF (D4) 3 0 1 2 1
83 Team Södermöre (D2) 4 0 1 3 1
84 Asarums IF FK (F19) 0 0 0 0 0
85 Bredaryd Lanna IK (D4) 0 0 0 0 0
86 Burseryds IF (D4) 0 0 0 0 0
87 Eskilsminne DFF (D2) 0 0 0 0 0
88 Forserums IF (D3) 0 0 0 0 0
89 Gränna AIS (D4) 0 0 0 0 0
90 Hovshaga AIF (D4) 0 0 0 0 0
91 Hultsfreds FK (D4) 0 0 0 0 0
92 Högsby IK (D4) 0 0 0 0 0
93 IFK Kalmar B (D3) 0 0 0 0 0
94 IFK Karlshamn (D2) 0 0 0 0 0
95 IFK Lammhult (D4) 0 0 0 0 0
96 Kalmar Södra IF (D3) 0 0 0 0 0
97 Kristianstads DFF (F17) 0 0 0 0 0
98 Lommaryds IF (D4) 0 0 0 0 0
99 Norrahammars GIS (D3) 0 0 0 0 0
100 Norrahammars IK (D3) 0 0 0 0 0
101 Rockneby IK (D4) 0 0 0 0 0
102 Ryssby IF (D4) 0 0 0 0 0
103 Råda BK (D2) 0 0 0 0 0
104 Sandsbro AIK (D2) 0 0 0 0 0
105 Team Södermöre B (D3) 0 0 0 0 0
106 Timmernabbens IF (D4) 0 0 0 0 0
107 Tingsryd United FC (D3) 0 0 0 0 0
108 Tranås FF B (D3) 0 0 0 0 0
109 Trekanten/Smedby (D4) 0 0 0 0 0
110 Vimmerby IF (D4) 0 0 0 0 0
111 Vrigstads IF (D4) 0 0 0 0 0
112 Västerviks Damfotboll (D4) 0 0 0 0 0
113 Växjö DFF (DA) 0 0 0 0 0
114 Ölmstads IS (D3) 0 0 0 0 0
115 Kalmar Södra/Hossmo (D3) 0 0 0 0 0
116 Bäckebo GoIF (D3) 0 0 0 0 0
117 Hultsjö IF (D4) 0 0 0 0 0
118 Tranås FF F17 0 0 0 0 0
119 Sommens AIF (9-M) 0 0 0 0 0
120 Gripenbergs BK 0 0 0 0 0
121 Bovall-Hunnebo (D4) 0 0 0 0 0
122 Krokstorps IF Div 4 Damer 0 0 0 0 0
123 Lagans AIK Dam 0 0 0 0 0
124 Hamneda GIK 0 0 0 0 0
125 Liatorps IF 0 0 0 0 0
126 Nässjö FF B (D4) 0 0 0 0 0
127 IFÖ/Bromölla IF (D1) 0 0 0 0 0
128 Gullringens GoIF 0 0 0 0 0
129 HM IS (D4) 0 0 0 0 0
130 Västanfors IF FK (D3) 0 0 0 0 0
131 Hyltebruks IF (D3) 0 0 0 0 0
132 Krokstorps IF (D4) 0 0 0 0 0
133 Hjortsberga IF (D4) 0 0 0 0 0
134 ??is/Vista (D3) 0 0 0 0 0
135 Kopparbergs/Göteborg FC (F19) 0 0 0 0 0
136 Moheda IF (D4) 0 0 0 0 0
137 Alvesta GOIF (D4) 0 0 0 0 0
138 Södra Vi IF (D4) 0 0 0 0 0
139 Ödeshögs IK (D4) 0 0 0 0 0
140 Ingelstads IK (D4) 1 0 0 1 0
141 Kopparbergs/Göteborg (DA) 1 0 0 1 0
142 Bröndby IF (F17) 1 0 0 1 0
143 Asarums IF FK (E1) 1 0 0 1 0
144 Alvesta GIF (D3) 1 0 0 1 0
145 Holsby SK Dam (D3) 1 0 0 1 0
146 FC Djursholm (D1) 1 0 0 1 0
147 Mörbylånga GOIF (D2) 1 0 0 1 0
148 Sjömarkens IF (D1) 1 0 0 1 0
149 Jönköpings Södra IF B 1 0 0 1 0
150 Madesjö IF (D4) 1 0 0 1 0
151 Eskilsminne IF (D1) 1 0 0 1 0
152 Stehags AIF (D2) 1 0 0 1 0
153 Hamneda GIK (D4) 1 0 0 1 0
154 FC Vetlanda Dam B (D4) 1 0 0 1 0
155 Växjö BK (F16) 1 0 0 1 0
156 Falköpings KIK (D2) 1 0 0 1 0
157 Räppe GOIF (F16) 1 0 0 1 0
158 Älmhults IF (D2) 2 0 0 2 0
159 Bröndby IF 1 0 0 1 0
160 QBIK (D2) 1 0 0 1 0
161 Västerviks Damfotboll (D3) 1 0 0 1 0
162 Skövde Kvinnliga IK (D1) 1 0 0 1 0
163 Lörby IF (D1) 1 0 0 1 0
164 IFK Kalmar (F16) 1 0 0 1 0
165 Runsten/Möckleby IF (D2) 2 0 0 2 0
166 Ramdala IF (D2) 1 0 0 1 0
167 Rosenfors IK 1 0 0 1 0
168 Bovall/Hunnebo 1 0 0 1 0
169 Nässjö FF (D3) 1 0 0 1 0
170 Asarums IF FK (F17) 1 0 0 1 0
171 Torpa FF (D4) 2 0 0 2 0
172 Öis/Vista (D3) 4 0 0 4 0

Match

Waggeryds IK (D2)

2 - 4
Vaggeryds IP 2 - konstgräs
3 mars 2019
18:00

Fredriksdal/Äng (D3)

Referat

Inget referat skrivet

Spelarstatistik
Utespelare
Namn M G A GK RK P
Alva Lunnevad 1 0 0 0 0 0
Edona Demaj 1 0 0 0 0 0
Elin Karlsson 1 0 0 0 0 0
Elsa Åkerhag 1 0 0 0 0 0
Frida Mattsson 1 0 0 0 0 0
Hannah Carlsson 1 0 0 0 0 0
Julia Gustafsson 1 0 0 0 0 0
Linnea Ireklint 1 0 0 0 0 0
Lovisa Svensson 1 0 0 0 0 0
Matilda Malm 1 0 0 0 0 0
Moa Sågby 1 0 0 0 0 0
Rebecca Carlsson 1 0 0 0 0 0
Sandra Gundstedt 1 0 0 0 0 0
Therese Edberg 1 0 0 0 0 0
M Spelade matcher G Mål A Assist GK Gula kort RK Röda kort P Poäng