Nyhetsarkiv
Träningen inställd torsdag 17/5
Nu på måndag den 23 april klockan 17.30 startar fysträningen. Fysen tar Håkan Linderborg hand om. Mer info om träningsdagar och tider kommer att ges på måndag.
Häng med från början nu så kommer
Häng med från början nu så kommer
Nu är det snart slut på säsongen. En säsong som bjudit många bra och spännande matcher inte minst i play offet mot Skåre. Skåre tog sig sedan upp till J18 Elit.
Jag som lagledare vill passa på
Jag som lagledare vill passa på
På torsdag spelar vi andra play off matchen mot Skåre borta. Bussen avgår från ABB Arena klockan 15,15. Samling 15,00. Ta med 120:- till mat. Vi äter på väg till Karlstad och direkt efter matchen.
Torsdagar gäller både Gym och efterföljande Fys.
Utekläder när så väder tillåter :)
//Anders o Fredrik
Utekläder när så väder tillåter :)
//Anders o Fredrik
Ha en riktigt God Jul med nära och kära, så kör vi efter helgen.
Headcoach :)
Headcoach :)
Nu är det klart med en mellandags cup för oss. Vi kommer att möta Haninge hemma onsdagen den 28/12 klockan 19 i Mimerhallen. Den 29/12 åker vi upp till Avesta och möter först Borlänge och sedan Avesta










