Avbryt
Börja följ

Fyll i din e-postadress för gratis uppdateringar om Västerås IK Ungdom Team-06

Följ

Team-06

Följ oss för uppdateringar
Följ

Vi använder cookies för att ge dig bästa upplevelsen. Läs vår cookiepolicy här. Genom att fortsätta använda tjänsten godkänner du denna.

Okej
Västerås IK Ungdom
Ishockey
Team-06

Oktober 2017

Alla aktiviteter
  • 1Sön
    v.39
    • 11:20

      Träning


      12:30
  • 2Mån
    v.40
  • 3Tis
  • 4Ons
    • 19:00

      Träning


      20:30
  • 5Tor
    • 19:10

      Träning


      20:30
  • 6Fre
    • 17:10

      Träning


      18:20
  • 7Lör
    • 08:00

      Seriestart


      19:00
    • 10:10

      Örebro Hockey UF Väst (borta)


      12:10
    • 13:10

      Åker/Strängnäs HC (borta)


      15:10
      STRÄNGNÄS ISHALL
      Serie: U12 A Örebro/Västman
      Samlingsinfo: ABB Arena Nord parkering
      Samlingstid: 11:10
      Anteckning: Match mot Åker/Strängnäs
      Glöm inte båda matchtröjorna, matchdamasker och skor att värma upp i.
      Resultat och referat
  • 8Sön
  • 9Mån
    v.41
    • 18:20

      Träning


      20:00
  • 10Tis
    • 18:20

      Träning


      20:30
  • 11Ons
    • 19:00

      Träning


      20:30
  • 12Tor
    • 19:10

      Träning


      20:30
  • 13Fre
    • 19:10

      Träning


      20:30
  • 14Lör
    • 11:20

      Järna SK (hemma)


      13:20
    • 13:30

      Guldsmedshytte SK (hemma)


      15:30
  • 15Sön
  • 16Mån
    v.42
    • 18:20

      Träning


      20:00
  • 17Tis
    • 18:30

      Träning


      19:45
  • 18Ons
    • 19:00

      Träning


      20:30
  • 19Tor
    • 19:10

      Träning


      20:30
  • 20Fre
    • 19:10

      Träning


      20:30
  • 21Lör
    • 12:10

      Surahammars IF (hemma)


      14:10
    • 14:20

      Köping HC (hemma)


      16:20
  • 22Sön
    • 13:30

      Åker/Strängnäs HC (borta)


      15:30
  • 23Mån
    v.43
    • 19:00

      Träning


      20:00
  • 24Tis
    • 18:20

      Träning


      20:30
  • 25Ons
    • 19:00

      Träning


      20:30
  • 26Tor
    • 19:10

      Träning


      20:30
  • 27Fre
    • 19:10

      Träning


      20:30
  • 28Lör
    • 12:00

      Nora HC (borta)


      14:00
    • 12:10

      Örebro Hockey UF Nord (borta)


      14:10
    • 12:30

      Södertälje SK (hemma)


      14:30
  • 29Sön
  • 30Mån
    v.44
  • 31Tis
    • 18:20

      Träning


      20:30