Avbryt
Börja följ

Fyll i din e-postadress för gratis uppdateringar om Unik BK

Följ

UNIK bandy

Följ oss för uppdateringar
Följ

Vi använder cookies för att ge dig den bästa upplevelsen. Genom att använda tjänsten godkänner du detta.

Okej

December 2017

Alla aktiviteter
  • 1Fre
    v.48
  • 2Lör
    • Heldag

      Återkoppling angående namn på träningströjor F06-08

    • 08:00

      Bokning Slip 2 Skridskoslipar


      16:00
    • 10:30

      Träning F06-08


      11:30
    • 10:30

      Träning P-09


      11:30
    • 10:30

      Poolspel Stockholmsserien P-07


      15:30
    • 14:00

      GT/76 IK (borta) Juniorlag Herrar


      16:00
    • 14:00

      Nässjö IF (borta) A-lag Herrar


      16:00
    • 15:00

      Hammarby IF BF (borta) P-06


      16:00
    • 17:00

      SBBK (hemma) P14


      19:30
  • 3Sön
  • 4Mån
    v.49
  • 5Tis
  • 6Ons
  • 7Tor
  • 8Fre
  • 9Lör
    • 10:30

      P19 Klubblokalen


      11:45
    • 10:45

      Träning F06-08


      11:45
    • 10:45

      Träning P-09


      11:45
    • 10:45

      Träning F09-10


      11:45
    • 11:45

      Social aktivitet Turbo F06-08


      15:30
      Turbo Sport & Adventure zone, Gränbystaden
      Samlingsinformation: Efter träning 10.45-11.45
      Samlingstid: 11:45
      Anteckning: Hej,
      Nu är det dags för vår sociala aktivitet före jul!
      Efter träningen nu på lördag, den 9/12 kl. 10.45-11.45 åker vi till Gränby, lunchar i Gränbystaden ca. 12.30-13.15 och är sedan ca. 2 timmar på Turbo, slut 15.30. Vi åker gemensam från Studenternas, meddela gärna om flickan vill ha skjuts, det finns gott om plats i ledarnas bilar. Det går också bra att vara med en kortare tid och hämta själv.
      Aktiviteten bekostas av bandyförbundet.
      Anmäl er gärna tidigt och hör av er om det finns frågor!

      För alla ledare F0608
      Roland Hotz
    • 11:50

      Träning P-08


      13:00
    • 12:00

      Träning P-06


      13:00
    • 13:15

      Karlstad Bandy (hemma) Juniorlag Herrar


      15:00
    • 15:00

      Falu BS (hemma) A-lag Herrar


      17:00
  • 10Sön
    • 10:00

      Poolspel (hemma) P-06


      13:45
    • 10:45

      Gustavsberg (hemma) P14


      12:45
    • 12:00

      Poolspel Skutskär F06-08


      15:00
    • 14:00

      Helenelunds IK (hemma) P14


      16:30
    • 16:30

      IK Sirius BK (hemma) P-06


      17:30
    • 17:00

      Lokalbokning Klubblokalen


      19:00
    • 18:00

      Helenelunds IK (borta) P-05


      19:30
    • 18:00

      Helenelund IK (borta) P14


      20:00
  • 11Mån
    v.50
  • 12Tis
  • 13Ons
  • 14Tor
  • 15Fre
  • 16Lör
    • 09:00

      Matchspel Stockholmsserien P-09


      11:45
    • 10:45

      Träning P-09


      11:45
    • 10:45

      Träning F09-10


      11:45
    • 11:50

      Träning P-08


      13:00
    • 12:00

      Träning P-06


      13:00
    • 12:30

      SBBK (borta) P-06


      13:30
    • 13:00

      lokalbokning Klubblokalen


      18:00
    • 13:40

      Poolspel Stockholmsserien P-07


      17:15
    • 14:00

      Spånga Bromstens IF (borta) Juniorlag Herrar


      16:00
    • 14:00

      Västanfors IF BK (borta) A-lag Herrar


      16:00
    • 16:30

      GT/76 (borta) P14


      18:30
  • 17Sön
  • 18Mån
    v.51
  • 19Tis
  • 20Ons
  • 21Tor
  • 22Fre
    • 18:00

      Tillberga BK (hemma) P14


      20:30
  • 23Lör
    • 11:50

      Träning P-08


      13:00
    • 12:00

      Träning P-06


      13:00
  • 24Sön
  • 25Mån
    v.52
  • 26Tis
    • 13:15

      Gustavsbergs IF (hemma) A-lag Herrar


      15:15
    • 16:00

      Träning P-07


      17:00
    • 16:00

      Träning P-08


      17:00
    • 19:45

      Träning P14


      21:30
  • 27Ons
    • 17:30

      Träning P-06


      18:45
    • 18:00

      Match mot Västerås P14


      20:30
    • 18:00

      Västerås SK BK (borta) P14


      20:30
    • 18:30

      Träning P14


      20:15
    • 20:30

      Träning Juniorlag Herrar


      21:45
  • 28Tor
  • 29Fre
  • 30Lör
  • 31Sön