Avbryt
Börja följ

Fyll i din e-postadress för gratis uppdateringar om Skara HF

Följ

Skara HF

Följ oss för uppdateringar
Följ

Vi använder cookies för att ge dig den bästa upplevelsen. Genom att använda tjänsten godkänner du detta.

Okej

Oktober 2017

Alla aktiviteter
  • 1Sön
    v.39
    • 00:00

      USM Steg 1 F-03


      19:00
    • 09:00

      Ronneby HK (hemma) F-03


      11:00
    • 09:00

      Träning F-08


      10:00
    • 11:30

      GW Landskrona HK (borta) F-03


      13:30
    • 15:15

      GF Kroppskultur Damer (hemma) U-lag


      17:15
    • 17:15

      IK Cyrus (hemma) U-lag


      19:15
  • 2Mån
    v.40
    • 16:30

      Träning A-flick


      18:00
    • 17:00

      Träning F-10


      18:00
    • 18:00

      Träning F-09


      19:30
    • 18:00

      Ledarmöte Skara U U-lag


      19:00
    • 18:00

      Träning A-lag


      20:30
    • 18:00

      Föräldramöte F-04


      19:30
    • 18:00

      Träning F-05


      19:30
    • 19:00

      Träning U-lag


      21:10
    • 19:30

      Träning F-04


      21:00
  • 3Tis
    • 09:00

      Träning A-lag


      10:30
    • 16:30

      Träning F-06


      18:00
    • 17:45

      Träning F-04


      19:00
    • 18:00

      Träning A-lag


      19:30
    • 18:00

      Träning F-07


      19:30
    • 18:00

      Domarutbildning A-flick A-flick


      21:00
    • 19:00

      Träning U-lag


      20:30
    • 19:00

      Träning F-05


      20:30
    • 19:30

      Träning A-flick


      21:00
  • 4Ons
    • 09:00

      Träning A-lag


      10:30
    • 15:30

      Träning A-flick


      16:45
    • 17:30

      Träning U-lag


      19:40
    • 18:00

      Träning F-08


      19:30
    • 18:45

      Träning F-03


      21:00
  • 5Tor
    • 16:30

      Träning F-04


      18:00
    • 17:15

      Träning A-lag


      19:30
    • 18:00

      Träning F-06


      19:30
    • 19:30

      Träning U-lag


      21:10
  • 6Fre
    • 16:00

      Träning F-03


      18:00
    • 16:30

      Träning A-lag


      18:00
    • 17:30

      Träning F-05


      19:00
    • 17:30

      Träning F-07


      19:00
    • 19:00

      Kickoff F-05


      00:00
    • 21:00

      Kärra HF (borta) U-lag


      23:00
  • 7Lör
    • 00:00

      Kickoff F-05


      12:00
    • 10:00

      Träning A-flick


      12:00
    • 11:30

      HK Guldkroken Hjo (borta) U-lag


      13:30
    • 14:30

      Kristianstad HK (borta) A-lag


      16:30
  • 8Sön
    • 09:00

      Träning F-08


      10:00
    • 11:00

      IFK Bankeryd (hemma) A-flick


      13:00
    • 12:20

      HK Lidköping F03 1 (borta) F-03


      14:20
    • 13:20

      HK Brätte (borta) F-03


      15:20
    • 14:00

      Borås HK 84 (borta) U-lag


      16:00
  • 9Mån
    v.41
    • 16:30

      Träning F-03


      18:00
    • 16:30

      Skara HF Juniorer (hemma) A-flick


      18:00
    • 17:00

      Träning F-10


      18:00
    • 18:00

      Träning F-09


      19:30
    • 18:00

      Träning F-05


      19:30
    • 18:00

      Träning A-lag


      20:30
    • 18:00

      Ledarmöte Skara U U-lag


      19:00
    • 19:00

      Träning U-lag


      21:10
    • 19:30

      Träning F-04


      21:00
  • 10Tis
    • 09:00

      Träning A-lag


      10:30
    • 16:30

      Träning F-06


      18:00
    • 17:00

      Newbodyhämtning 13/10 A-flick


      17:30
    • 17:45

      Träning F-04


      19:00
    • 18:00

      Träning A-lag


      19:30
    • 18:00

      Träning F-07


      19:30
    • 18:30

      Spelarråd U-/J-lag och A-flickor Skara HF


      18:45
    • 19:00

      Träning U-lag


      20:30
    • 19:00

      Träning F-05


      20:30
    • 19:30

      Mariestads AIF (hemma) A-flick


      21:00
  • 11Ons
    • 09:00

      Träning A-lag


      10:30
    • 15:30

      Träning A-flick


      16:45
    • 16:30

      Träning A-lag


      18:30
    • 17:00

      Akuta skador + prehab Skara HF


      19:00
    • 17:30

      Träning U-lag


      19:40
    • 18:00

      Träning F-08


      19:30
    • 18:45

      Träning F-03


      21:00
  • 12Tor
    • 16:00

      Träning F-04


      19:30
    • 17:30

      Träningsmatch F-05


      19:00
    • 18:00

      Träning A-lag


      19:30
    • 18:00

      Träning F-06


      19:30
      Vilanhallen 2
    • 19:30

      Träning U-lag


      21:10
  • 13Fre
    • 16:00

      Träning F-03


      18:00
    • 17:30

      Träning F-07


      19:00
    • 17:30

      Träning A-flick


      19:00
  • 14Lör
    • Heldag

      USM steg 1 A-flick

    • 10:30

      HK Aranäs gul (hemma) U-lag


      12:30
    • 12:00

      Ansvariga vid A lagsmatch F-04


      16:00
    • 13:15

      Maskotar F-06


      15:45
    • 14:00

      Skövde HF (hemma) A-lag


      16:00
    • 17:30

      After Match! U-lag


      21:00
  • 15Sön
    • Heldag

      USM steg 1 A-flick

    • 09:00

      Utbildningsläger 3 F-03


      16:00
    • 09:00

      Träning F-08


      10:00
    • 12:00

      Borås HK 84 (hemma) F-04


      16:00
  • 16Mån
    v.42
    • 16:30

      Träning F-03


      18:00
    • 16:30

      Träning A-flick


      18:00
    • 17:00

      Träning F-10


      18:00
    • 18:00

      Träning F-09


      19:30
    • 18:00

      Träning F-05


      19:30
    • 18:00

      Ledarmöte Skara U U-lag


      19:00
    • 18:00

      Träning A-lag


      20:30
    • 19:00

      Träning U-lag


      21:10
    • 19:30

      Träning F-04


      21:00
  • 17Tis
    • 09:00

      Träning A-lag


      10:30
    • 16:30

      Träning F-06


      18:00
    • 17:45

      Träning F-04


      19:00
    • 18:00

      Träning A-lag


      19:30
    • 18:00

      Träning F-07


      19:30
    • 19:00

      Träning U-lag


      20:30
    • 19:00

      Träning F-05


      20:30
    • 19:30

      Träning A-flick


      21:00
  • 18Ons
    • 09:00

      Träning A-lag


      10:30
    • 16:30

      Träning A-lag


      18:30
    • 17:30

      Träning U-lag


      19:40
    • 18:00

      Träning F-03


      20:00
    • 18:00

      Träning F-08


      19:30
    • 19:00

      Höörs HK H 65 (borta) A-lag


      21:00
  • 19Tor
    • 16:30

      Träning F-04


      18:00
    • 18:00

      Träning A-lag


      19:30
    • 18:00

      Träning F-06


      19:30
    • 19:30

      Träning U-lag


      21:10
  • 20Fre
    • 16:00

      Träning F-03


      18:00
    • 17:30

      Träning F-05


      19:00
    • 17:30

      Träning F-07


      19:00
    • 17:30

      Träning A-flick


      19:00
    • 18:00

      MIniläger F-08


      00:00
  • 21Lör
    • 00:00

      MIniläger F-08


      12:00
    • Heldag

      Högskoleprov U-lag

    • 11:00

      Borås HK 84 (hemma) F-05


      13:00
    • 13:00

      HK Country 1 (hemma) F-05


      15:00
    • 16:25

      HK Lidköping F01 (borta) A-flick


      18:25
  • 22Sön
    • 08:00

      Minihandboll F-08


      14:00
    • 09:00

      Tibro HK F05 (borta) F-05


      11:00
    • 10:00

      Skövde HF Vit (hemma) F-05


      12:00
    • 10:00

      Skövde HF Svart (borta) F-07


      12:00
    • 11:00

      Skövde HF Röd (borta) F-07


      13:00
    • 12:30

      Skövde HF FA (borta) U-lag


      14:30
    • 15:30

      HK Lidköping F06 (borta) F-06


      18:00
    • 16:45

      IFK Bankeryd (borta) F-06


      18:00
    • 17:15

      Tibro HK (hemma) U-lag


      19:15
  • 23Mån
    v.43
    • 16:30

      Träning F-03


      18:00
    • 16:30

      Träning A-flick


      18:00
    • 17:00

      Träning F-10


      18:00
    • 18:00

      Träning F-09


      19:30
    • 18:00

      Träning F-05


      19:30
    • 18:00

      Ledarmöte Skara U U-lag


      19:00
    • 18:00

      Träning A-lag


      20:30
    • 19:00

      Träning U-lag


      21:10
    • 19:30

      Träning F-04


      21:00
  • 24Tis
    • 09:00

      Träning A-lag


      10:30
    • 16:30

      Träning F-06


      18:00
    • 17:45

      Träning F-04


      19:00
    • 18:00

      Träning A-lag


      19:30
    • 18:00

      Träning F-07


      19:30
    • 19:00

      Träning U-lag


      20:30
    • 19:00

      Träning F-05


      20:30
    • 19:30

      Träning A-flick


      21:00
  • 25Ons
    • 09:00

      Träning A-lag


      10:30
    • 15:30

      Träning A-flick


      16:45
    • 16:30

      Träning A-lag


      18:30
    • 17:30

      Träning U-lag


      19:40
    • 17:30

      Träning F-03


      18:30
    • 18:00

      Träning F-08


      19:30
    • 18:30

      Maskotar F-07


      20:45
    • 19:00

      A-lagsmatch F-03


      21:00
    • 19:00

      IK Sävehof (hemma) A-lag


      21:00
  • 26Tor
    • 16:30

      Träning F-04


      18:00
    • 18:00

      Träning A-lag


      19:30
    • 18:00

      Träning F-06


      19:30
    • 19:30

      Träning U-lag


      21:10
    • 20:00

      Alingsås HK (hemma) U-lag


      22:00
  • 27Fre
    • 16:00

      Träning F-03


      18:00
    • 17:30

      Träning F-05


      19:00
    • 17:30

      Träning F-07


      19:00
    • 17:30

      Träning A-flick


      19:00
  • 28Lör
    • 11:00

      Skövde HF Röd (hemma) A-flick


      13:00
    • 11:00

      HK Country 2 (hemma) F-05


      13:00
    • 12:20

      Tibro HK F07 (borta) F-07


      14:20
    • 13:00

      IF Hallby HK (hemma) F-05


      15:00
    • 13:20

      HK Country (borta) F-07


      15:20
    • 13:30

      Mariestads AIF (hemma) A-flick


      15:30
    • 14:00

      HK Lidköping F06 2 (borta) F-06


      16:00
    • 14:15

      IF Hallby HK (borta) F-03


      16:15
    • 15:00

      Tibro HK F06 (borta) F-06


      17:00
    • 15:20

      Skövde HF Röd (borta) F-06


      17:20
    • 15:45

      IFK Bankeryd (hemma) F-03


      17:45
    • 16:20

      HK Country (borta) F-06


      18:20
    • 16:30

      KFUM Trollhättan (borta) F-04


      18:30
    • 17:30

      Skövde HF Blå F05 (borta) F-04


      19:30
  • 29Sön
    • 12:20

      Alingsås HK 2 (hemma) F-05


      14:20
    • 13:20

      HK Brätte (borta) F-05


      15:20
    • 15:15

      HK Lidköping Damer (hemma) U-lag


      17:15
  • 30Mån
    v.44
    • 16:30

      Träning F-03


      18:00
    • 16:30

      Träning A-flick


      18:00
    • 17:00

      Träning F-10


      18:00
    • 18:00

      Träning F-09


      19:30
    • 18:00

      Träning F-05


      19:30
    • 18:00

      Träning A-lag


      20:30
    • 18:00

      Ledarmöte Skara U U-lag


      19:00
    • 19:00

      Träning U-lag


      21:10
    • 19:30

      Träning F-04


      21:00
  • 31Tis
    • 09:00

      Träning A-lag


      10:30
    • 16:30

      Träning F-06


      18:00
    • 17:45

      Träning F-04


      19:00
    • 18:00

      Träning A-lag


      19:30
    • 18:00

      Träning F-07


      19:30
    • 19:00

      Träning U-lag


      20:30
    • 19:00

      Träning F-05


      20:30
    • 19:30

      Träning A-flick


      21:00