Avbryt
Börja följ

Fyll i din e-postadress för gratis uppdateringar om Skara FC

Följ

Skara FC

Följ oss för uppdateringar
Följ

Vi använder cookies för att ge dig bästa upplevelsen. Läs vår cookiepolicy här. Genom att fortsätta använda tjänsten godkänner du denna.

Okej
Skara FC
Välj lag

Maj 2018

Alla aktiviteter
  • 1Tis
    v.18
  • 2Ons
    • 17:00

      Träning P-05


      18:30
    • 18:00

      Träning F-03


      19:45
    • 18:30

      Träning U15


      20:00
    • 18:30

      Träning P-06


      20:00
    • 18:45

      Ik Gauthoid (borta) P-08


      19:45
    • 19:00

      Fagersanna/Mölltorp/Brevik (borta) Seniortrupp Damer


      21:00
  • 3Tor
  • 4Fre
  • 5Lör
    • 09:30

      Nossebro IF (hemma) P-09


      10:00
    • 10:05

      Götene IF 3 (hemma) P-09


      10:40
    • 10:40

      Råda BK 5 (hemma) P-09


      11:15
    • 11:00

      IFK Falköping FF Vit (hemma) P-06


      13:00
    • 11:00

      Skultorps IF Svart (borta) F-07/-08


      13:00
    • 11:30

      Råda BK 1 (hemma) P-09


      12:00
    • 11:30

      Poolspel F-09


      15:00
    • 12:00

      Lidköping FK Svart (hemma) P-09


      12:30
    • 13:00

      Kållandsö GoIF (hemma) P-09


      13:30
    • 14:00

      Våmb/Skultorp (hemma) U16


      16:00
  • 6Sön
    • 08:00

      Poolspel P-10


      19:00
    • 11:00

      Råda BK Vit (borta) F-03


      13:00
    • 11:00

      Våmbs IF (borta) U15


      12:00
    • 12:00

      Herrljunga/Frisco (hemma) U15


      13:00
    • 12:00

      Skövde AIK (borta) P-05


      14:00
    • 12:00

      Herrljunga/Frisco (hemma) P-05


      14:00
    • 13:30

      Döma P08 P-05


      15:00
    • 14:00

      IFK Falköping FF Vit (hemma) P-05


      16:00
    • 14:00

      Skövde AIK rödvit (hemma) P-08


      15:00
    • 15:00

      Vänersborgs FK (hemma) U18


      17:00
    • 16:00

      Halvorstorps IS Gul (borta) P-07


      18:00
    • 17:00

      Träning P-09


      18:30
    • 18:30

      IK Gauthiod (hemma) F-03/04


      20:30
  • 7Mån
    v.19
  • 8Tis
    • 17:00

      Träning F-09


      18:30
    • 17:15

      Träning P-07


      18:30
    • 18:00

      Träning U18


      19:30
    • 18:30

      Träning Seniortrupp Herrar


      20:00
    • 18:30

      Träning P-08


      20:00
    • 18:30

      Träning F-03/04


      20:00
    • 18:30

      Träning P-10


      19:30
    • 18:30

      Träning P-09


      19:45
    • 19:00

      IFK Falköping FF Blå (borta) U16


      21:00
  • 9Ons
  • 10Tor
  • 11Fre
    • 17:00

      Träning U15


      18:30
    • 18:00

      Träning F-03


      19:45
  • 12Lör
    • 11:00

      Falköpings FK (hemma) P-06


      13:00
    • 11:00

      Mariestads BK röd (borta) P-08


      12:00
    • 14:00

      Råda BK Grön (borta) P-05


      16:00
    • 17:30

      Vänersborgs IF (borta) U18


      19:30
  • 13Sön
    • 14:00

      Lidköpings FK Svart (hemma) P-07


      16:00
    • 15:30

      Döma P08 P-05


      17:00
    • 16:00

      Tomtens IF (borta) P-07


      18:00
    • 16:00

      Råda BK vit (hemma) P-08


      17:00
    • 17:00

      Götene IF (borta) P-05


      19:00
    • 17:00

      Götene IF (borta) U15


      18:00
    • 18:30

      Mariestads BK Röd (borta) P-06


      20:30
    • 19:00

      Lidköpings FK Grön (hemma) U15


      20:00
  • 14Mån
    v.20
    • 17:00

      Träning F-05/-06


      18:30
    • 17:00

      Träning F-07/-08


      18:30
    • 17:00

      Träning F-11


      18:00
    • 17:30

      Träning F-10


      18:30
    • 17:30

      Insamling till Cancerfonden P-07


      18:30
    • 17:30

      Träning U15


      20:00
    • 18:00

      Träning U18


      19:00
    • 18:30

      Vinninga AIF (borta) F-03/04


      20:30
    • 18:30

      Träning P-06


      20:00
    • 18:30

      Träning P-05


      20:00
    • 19:00

      Skulltorps IF (borta) Seniortrupp Damer


      21:00
    • 19:30

      Träning Seniortrupp Herrar


      21:00
    • 19:30

      Träning F-03


      21:15
    • 20:00

      IFK Skövde FK (borta) U16


      22:00
  • 15Tis
  • 16Ons
    • 17:00

      Träning P-05


      18:30
    • 18:00

      Örslösa-Söne IK (borta) P-07


      20:00
    • 18:00

      Träning U18


      19:30
    • 18:00

      Träning Seniortrupp Damer


      19:30
    • 18:00

      Träning U16


      19:30
    • 18:00

      Träning F-03


      19:45
    • 18:30

      Träning U15


      20:00
    • 18:30

      Träning P-06


      20:00
    • 18:30

      Jung/Kvänum-Edsvära/N.Vånga (hemma) F-05/-06


      20:30
  • 17Tor
  • 18Fre
  • 19Lör
    • Heldag

      Klassfotboll, domaruppdrag U18

    • Heldag

      Föreningsarbete Klassfotboll P-05

    • 08:00

      Klassfotbollen P-06


      17:00
    • 09:30

      Klassfotboll U16


      16:00
  • 20Sön
    • 11:00

      Trollhättans FK (hemma) U16


      13:00
    • 11:00

      Hörnebo SK (borta) F-07/-08


      13:00
    • 14:00

      Vartofta SK (hemma) P-07


      16:00
    • 16:00

      IFK Falköping FF (borta) U15


      17:00
    • 16:30

      Falköpings KIK (hemma) F-05/-06


      18:30
    • 17:00

      Sils IF (hemma) P-06


      19:00
    • 17:00

      Skultorps IF Gul (borta) P-05


      19:00
    • 17:00

      Träning P-09


      18:30
    • 17:30

      Våmbs IF Vit (borta) P-05


      19:30
    • 18:30

      Alingsås KIK (hemma) F-03/04


      20:30
  • 21Mån
    v.21
  • 22Tis
    • 17:00

      Träning F-09


      18:30
    • 17:15

      Träning P-07


      18:30
    • 18:00

      Träning U18


      19:30
    • 18:30

      Träning P-08


      20:00
    • 18:30

      Träning P-10


      19:30
    • 18:30

      Träning P-09


      19:45
    • 19:00

      IFK Hjo (borta) Seniortrupp Herrar


      21:00
    • 19:00

      Levene-Skogslunds IF (hemma) Seniortrupp Damer


      21:00
    • 20:00

      IFK Skövde FK Vit (borta) U16


      22:00
  • 23Ons
  • 24Tor
  • 25Fre
    • 16:30

      Träning U18


      18:00
    • 16:30

      Lotterier Bilbingo P-07


      20:00
    • 17:00

      Träning U15


      18:30
    • 18:00

      Vårgårda IK (borta) F-03/04


      20:00
    • 18:00

      Vinninga AIF (borta) U15


      19:00
    • 18:00

      Vinninga AIF (borta) P-06


      20:00
    • 18:00

      Vinninga AIF (borta) P-05


      20:00
  • 26Lör
    • 10:00

      Alingsås IF FF (hemma) U16


      12:00
    • 11:00

      Tibro / Fagersanna (borta) U15


      12:00
    • 11:00

      Våmbs IF Vit (borta) F-05/-06


      13:00
    • 11:00

      Skultorps IF (hemma) P-06


      13:00
    • 13:30

      Bollkallar P-07


      16:00
    • 14:00

      IFK Skövde FK Blå (borta) P-05


      16:00
    • 14:00

      Vara SK (hemma) Seniortrupp Herrar


      16:00
    • 15:00

      Våmbs IF (borta) Seniortrupp Damer


      17:00
  • 27Sön
    • 11:00

      Träning F-12


      12:00
    • 11:00

      Träning P-12


      12:00
    • 11:30

      SIL-Dagen F-05/-06


      12:30
    • 14:30

      Träning F-03


      18:00
    • 17:00

      Träning P-09


      18:30
    • 18:00

      Alingsås IF FF (borta) U18


      20:00
    • 18:00

      Match mot skogsbygden F-03/04


      20:20
    • 18:00

      Skogsbygdens IF (borta) F-03/04


      20:00
  • 28Mån
    v.22
  • 29Tis
    • 17:00

      Träning F-09


      18:30
    • 17:15

      Träning P-07


      18:30
    • 18:00

      Träning U16


      19:30
    • 18:00

      Träning U18


      19:30
    • 18:30

      Träning P-10


      19:30
    • 18:30

      Träning P-09


      19:45
    • 19:00

      Lidköpings FK vit (hemma) P-08


      20:15
    • 19:00

      Döma P08 P-05


      20:30
    • 19:00

      Lidköpings FK Röd (hemma) P-05


      21:00
  • 30Ons
  • 31Tor