Avbryt
Börja följ

Fyll i din e-postadress för gratis uppdateringar om Sandareds IBS

Följ

Sandareds IBS

Följ oss för uppdateringar
Följ

Vi använder cookies för att ge dig bästa upplevelsen. Läs vår cookiepolicy här. Genom att fortsätta använda tjänsten godkänner du denna.

Okej
Sandareds IBS
Välj lag

Januari 2019

Alla aktiviteter
  • 1Tis
    v.1
  • 2Ons
    • 17:15

      Träning F-07


      18:30
  • 3Tor
    • 08:00

      Gothia Cup Innebandy P04-05


      00:00
    • 08:00

      Gothia Innebandy Cup P03


      00:00
    • 10:00

      Frölunda IBK (borta) P04-05


      11:00
    • 11:20

      IBK Lund Victoria P15 (hemma) P03


      12:20
    • 15:00

      Sveiva Innebandyklubb P15 (borta) P03


      16:00
    • 18:00

      Hovslätts IK (hemma) P04-05


      19:00
    • 18:00

      Träning P-06


      19:45
    • 19:00

      Träning A-lag Herrar


      20:15
    • 19:00

      IBF Älvstranden 1 (hemma) P03


      20:00
    • 20:15

      Träning A-lag Damer


      21:30
    • 21:00

      Träning Motion


      22:30
  • 4Fre
    • Heldag

      Gothia Cup Innebandy P04-05

    • Heldag

      Gothia Innebandy Cup P03

    • 08:40

      Mölndals IBF Röd (borta) P04-05


      09:40
    • 11:00

      CL98IC P15 (hemma) P03


      12:00
    • 14:00

      Sarpsborg IBK (hemma) P04-05


      15:00
    • 21:20

      FC Helsingborg 1 (borta) P04-05


      22:20
  • 5Lör
    • Heldag

      Gothia Cup Innebandy P04-05

    • Heldag

      Gothia Innebandy Cup P03

    • 11:00

      Träning A-lag Herrar


      13:00
    • 13:30

      Mullsjö AIS (hemma) F-07


      15:30
  • 6Sön
    • 00:00

      Gothia Cup Innebandy P04-05


      20:00
    • 00:00

      Gothia Innebandy Cup P03


      19:00
    • 15:15

      Träning P-09


      16:30
  • 7Mån
    v.2
    • 17:15

      Träning P-06


      18:30
    • 18:15

      Träning P04-05


      19:45
  • 8Tis
  • 9Ons
    • 17:00

      Träning P-07


      18:30
    • 18:30

      Träning F-07


      19:45
    • 19:30

      Träning P04-05


      21:00
    • 20:00

      Träning F00-05


      21:30
  • 10Tor
  • 11Fre
  • 12Lör
    • 12:30

      Kinna IBK 1 (hemma) P-06


      14:30
    • 13:00

      Kinna/Tygriket (borta) P03


      15:00
    • 16:00

      Vara IBK (hemma) A-lag Herrar


      18:00
    • 16:30

      IBK Lockerud Mariestad (hemma) F00-05


      18:30
  • 13Sön
    • 14:30

      IBK Vänersborg 1 (borta) P04-05


      16:30
    • 15:15

      Träning P-09


      16:30
  • 14Mån
    v.3
    • 17:15

      Träning P-06


      18:30
    • 18:15

      Träning P04-05


      19:45
    • 19:30

      Träning P03


      21:00
  • 15Tis
  • 16Ons
    • 17:15

      Träning F-07


      18:30
    • 18:30

      Träning P-07


      19:45
    • 19:30

      Träning P04-05


      21:00
    • 20:00

      Träning F00-05


      21:30
  • 17Tor
  • 18Fre
    • 19:15

      Mullsjö AIS (borta) A-lag Damer


      21:15
    • 19:30

      Sollebrunns AIK (hemma) P04-05


      21:30
  • 19Lör
    • 09:30

      Domare - P08 sammandrag P04-05


      16:00
    • 10:45

      Poolspel i Skene P-09


      14:00
    • 10:50

      Borås IBF 2 (hemma) P-08


      12:50
      Sandaredshallen
      Serie: Pantamera Pojkar 10
      Samlingstid: 10:00
      Anteckning: Hej alla,
      Nu är det dags i helgen för oss att hålla i sammandraget hemma i Sandared.
      Vi kommer att spela två matcher som ni kan se på schemat nedan.
      Eftersom det är vi som anordnar det så kommer vi att behöva hjälp med både kiosken och sekretariatet.
      Jag vore tacksam om ni kan anmäla era barn så fort ni kan, så att jag kan göra ett schema för kiosk och sekretariatet.
      Om det skulle vara så att ni inte skulle kunna hjälpa till den tiden ni får tilldelade till er så vore vi tacksamma om ni kan lösa detta själva genom att byta tider med varandra.
      Schema för matcherna under dagen.
      Hemma lag Borta lag Tid
      Kinna IBK Tranemo IBK 10:00
      Sandareds IBS Borås IBF 2 10:50
      Rydboholms SK Kinna IBK 11:40
      Tranemo IBK Fritsla IF 12:30
      Rydboholms SK Sandareds IBS 13:20
      Kinna IBK Fritsla IF 14:10
      Borås IBF 2 Tranemo IBK 15:00
      Mvh Andre, Kristian, Mikael.
      Resultat och referat
    • 11:30

      IBK Vänersborg (borta) F00-05


      13:30
    • 13:20

      Rydboholms SK (borta) P-08


      15:20
    • 13:30

      Blackhawks damlag hemmamatch F-07


      16:00
    • 14:00

      BK Halna (hemma) A-lag Damer


      16:00
  • 20Sön
  • 21Mån
    v.4
    • 17:15

      Träning P-06


      18:30
    • 18:15

      Träning P04-05


      19:45
    • 19:45

      Träning P03


      21:30
  • 22Tis
  • 23Ons
    • 17:00

      Träning P-07


      18:30
    • 18:30

      Träning F-07


      19:45
    • 19:30

      Träning P04-05


      21:00
    • 20:00

      Träning F00-05


      21:30
  • 24Tor
  • 25Fre
    • 19:30

      IBK Lockerud Mariestad U (borta) A-lag Damer


      21:30
  • 26Lör
    • 09:30

      Sävens BK (hemma) P-07


      15:30
    • 10:20

      Tre matcher med P-07 P-08


      15:00
    • 11:10

      Annelunds IF (borta) P-07


      13:10
    • 14:00

      Södra Vings IF (borta) P-07


      16:00
    • 15:00

      Stöpen IBK (hemma) A-lag Herrar


      17:00
    • 17:00

      Tranemo IBK (hemma) P03


      19:00
  • 27Sön
  • 28Mån
    v.5
    • 17:15

      Träning P-06


      18:30
    • 18:15

      Träning P04-05


      19:45
    • 19:45

      Träning P03


      21:30
  • 29Tis
  • 30Ons
    • 17:15

      Träning F-07


      18:30
    • 18:30

      Träning P-07


      19:45
    • 19:30

      Träning P04-05


      21:00
    • 20:00

      Träning F00-05


      21:30
  • 31Tor