Avbryt
Börja följ

Fyll i din e-postadress för gratis uppdateringar om Sunnersta AIF

Följ

Sunnersta AIF

Följ oss för uppdateringar
Följ

Vi använder cookies för att ge dig bästa upplevelsen. Läs vår cookiepolicy här. Genom att fortsätta använda tjänsten godkänner du denna.

Okej

Mars 2020

Alla aktiviteter
  • 1Sön
    v.9
    • 09:00

      Träning F/P-12


      10:00
    • 10:00

      Träning P-09


      11:00
    • 10:00

      Träning F-07


      11:00
    • 12:00

      Träningsmatch mot Bälinge F05 F-06


      14:00
    • 12:30

      Träning P-10


      13:45
    • 13:00

      Funbo IF (6) (borta) A-lag Herr


      15:00
    • 13:45

      Träning P-11


      15:00
    • 15:00

      Träning F-09


      16:00
    • 16:30

      IK Sirius FK P05 (hemma) P-05


      18:30
  • 2Mån
    v.10
    • 16:30

      Träning F-10


      18:00
    • 16:30

      Träning F-08


      18:00
    • 18:45

      Träning A-lag Herr


      20:30
    • 19:00

      Träning P-05


      20:15
  • 3Tis
    • 17:00

      Träning P-04


      18:00
    • 18:00

      Träning Damjuniorer


      19:30
    • 18:00

      Träning P-06


      19:00
    • 18:30

      Träning P-07


      19:30
    • 18:30

      Träning F-06


      19:30
  • 4Ons
  • 5Tor
  • 6Fre
    • 16:30

      Träning P-05


      17:45
  • 7Lör
    • 09:00

      Träning F/P-13


      10:00
    • 09:30

      Träning F/P-12


      10:30
    • 10:15

      Fenix FK P04 (hemma) P-04


      12:00
    • 10:30

      Upsala IF (borta) P-07


      12:00
    • 10:30

      Träning F-10


      11:30
    • 14:45

      Träningsmatch Internt P-08


      16:00
    • 16:00

      Träningsmatch mot UNIK P-06


      18:00
  • 8Sön
    • 09:00

      Träning F/P-12


      10:00
    • 10:00

      Träning P-09


      11:00
    • 10:00

      Träning F-07


      11:00
    • 10:15

      Träningsmatch UIF P-05


      12:00
    • 11:00

      Träning F-06


      12:00
    • 12:30

      Träning P-10


      13:45
    • 13:45

      Träning P-11


      15:00
    • 15:00

      Träning F-09


      16:00
    • 16:15

      Persien FC (6) (hemma) A-lag Herr


      18:00
    • 17:00

      Högbo AIK (F17) (borta) Damjuniorer


      19:00
  • 9Mån
    v.11
  • 10Tis
  • 11Ons
    • 16:30

      Fysträning USIF P-06


      17:30
    • 18:30

      Träning P-05


      19:30
    • 18:30

      Träning P-07


      19:30
    • 18:30

      Träning P-04


      19:30
    • 18:30

      Träning P-08


      19:45
    • 19:00

      Sunnerstacupen Fotboll


      21:00
    • 19:30

      Träning A-lag Herr


      21:00
  • 12Tor
    • 17:00

      Träning Damjuniorer


      18:30
    • 17:30

      Träning F-08


      18:30
    • 17:30

      Träning F-09


      18:30
    • 17:30

      Träning P-09


      18:30
    • 18:00

      Träning A-lag Herr


      19:30
    • 18:15

      Träning P-04


      19:30
    • 18:15

      Träning F-07


      19:30
    • 18:30

      Träning P-07


      19:30
    • 18:30

      Träning F-06


      19:30
    • 18:30

      Träning P-06


      19:30
    • 19:00

      Teori herr Fotboll


      20:00
  • 13Fre
    • 16:00

      Ledarmöte F-10 F-10


      17:00
    • 16:30

      Träning P-05


      17:45
    • 18:00

      Träning P-11


      19:00
  • 14Lör
    • 09:00

      Träning F/P-13


      10:00
    • 10:00

      Träning F-10


      11:00
    • 10:15

      Upsala IF U17 (hemma) P-04


      12:00
    • 11:00

      Träning F/P-12


      12:00
    • 12:00

      Träning F-08


      13:00
    • 12:00

      Träning P-05


      13:00
    • 14:00

      Föräldramöte PF12 Fotboll


      16:00
    • 14:00

      Ledarmöte FP2012 F/P-12


      16:00
    • 16:00

      Träningsmatch UNIK P-08


      18:00
  • 15Sön
    • 09:20

      Träningsmatch Knivsta P-06


      11:00
    • 10:00

      Träning F/P-12


      11:00
    • 11:30

      Träningsmatch P-10


      13:30
    • 11:30

      Gamla Upsala SK (borta) F-10


      14:00
    • 12:30

      Träning P-10


      13:45
    • 13:00

      Träningsmatch mot Sollentuna akademi F06 F-06


      15:00
    • 13:45

      Träning P-11


      15:00
    • 14:00

      P05 Fotboll


      17:00
    • 14:00

      Procyon BK (4) (borta) A-lag Herr


      16:00
    • 15:30

      Teori samt mat P-05


      17:00
    • 16:00

      Skogstorps GoIF (borta) Damjuniorer


      18:00
    • 16:00

      Träningsmatch Hägersten P-08


      18:00
    • 16:00

      Träning P-07


      17:30
    • 18:15

      Träningsmatch Alsike P-05


      20:00
  • 16Mån
    v.12
    • 16:30

      Träning F-10


      17:30
    • 16:30

      Träning F-08


      18:00
    • 18:00

      F05/06 Fotboll


      21:00
    • 18:30

      Föräldramöte F-06


      20:00
    • 19:30

      Träning F-06


      20:30
    • 19:30

      Träning A-lag Herr


      21:00
  • 17Tis
  • 18Ons
    • 17:45

      Träning P-10


      19:00
    • 18:00

      Gösen Fotboll


      20:00
    • 18:30

      Träning P-05


      19:30
    • 18:30

      Träning P-07


      19:30
    • 18:30

      Träning P-04


      19:30
    • 18:30

      Träning P-08


      19:45
    • 19:30

      Träning A-lag Herr


      21:00
  • 19Tor
    • 17:00

      Träning Damjuniorer


      18:30
    • 17:30

      Träning F-08


      18:30
    • 17:30

      Träning F-09


      18:30
    • 17:30

      Träning P-09


      18:30
    • 18:15

      Träning F-07


      19:30
    • 18:15

      Träning P-04


      19:30
    • 18:30

      Träning P-07


      19:30
    • 18:30

      Träning F-06


      20:00
    • 18:30

      Träning P-06


      19:30
    • 18:30

      Träning F-06


      19:30
    • 19:00

      Teori herr Fotboll


      20:00
  • 20Fre
    • 16:30

      Träning P-05


      17:45
    • 18:00

      Träning P-11


      19:00
  • 21Lör
    • 09:00

      Träning F/P-13


      10:00
    • 10:15

      BKV Norrtälje P16 (hemma) P-04


      12:00
    • 12:00

      Träning P-05


      13:00
    • 13:00

      Sirius P07 (borta) P-07


      15:00
  • 22Sön
    • 09:00

      Träningsmatch P-10


      11:00
    • 09:20

      Träningsmatch Vaksala P-06


      11:00
    • 10:00

      Gamla Upsala SK (borta) F-06


      12:00
    • 12:00

      Träningsmatch VP P-08


      13:30
    • 12:00

      Träning A-lag Herr


      14:00
    • 12:30

      Träning P-10


      13:45
    • 13:45

      Träning P-11


      15:00
    • 15:00

      Vaksala SK (borta) A-lag Herr


      17:00
    • 15:00

      Träning Damjuniorer


      16:30
    • 18:15

      Träningsmatch Sigtuna P-05


      20:00
  • 23Mån
    v.13
  • 24Tis
  • 25Ons
    • 16:30

      Fysträning USIF P-06


      17:30
    • 17:45

      Träning P-10


      19:00
    • 18:30

      Träning P-08


      19:45
    • 18:30

      Träning P-05


      19:30
    • 18:30

      Träning P-07


      19:30
    • 18:30

      Träning P-04


      19:30
    • 19:30

      Träning A-lag Herr


      21:00
    • 19:30

      Målvaktsträning Damjuniorer


      20:30
    • 19:45

      ledarmöte P-10


      21:00
    • 19:45

      Ledarmöte P10 Fotboll


      21:00
  • 26Tor
    • 17:00

      Träning Damjuniorer


      18:30
    • 17:30

      Träning F-08


      18:30
    • 17:30

      Träning F-09


      18:30
    • 17:30

      Träning P-09


      18:30
      Valsätra konstgräs (utomhus)
      Anteckning: Hej!

      Kallelse till torsdagens träning.

      Vi fortsätter följa riktlinjer och rekommendationer gällande situationen runt Covid-19.
      Vi följer utvecklingen, i nuläget har inga rekommendationer ändrats, så vi fortsätter vi med våra utomhusträningar. Skulle vi få vetskap om förändringar, meddelar vi er.

      Det viktigaste att fortsätta ha i åtanke är att verkligen känna efter att man är helt frisk och symptomfri för att komma och träna. Vid tecken på symptom (feber, hosta, snuva, halsont, huvudvärk, illamående, muskel- och ledvärk) – stanna hemma!

      Svara gärna på kallelsen, även om ni (ert barn) inte kommer.
      Stort tack på förhand!

      Träning utomhus på konstgräs.
      Försök att komma några minuter innan så att vi kan komma igång i tid.
      Som alltid denna årstid - kläder efter väder, mössa och vantar. Glöm inte benskydd!

      Mvh,

      Ledarna i P-09 genom Magnus
    • 18:15

      Träning F-07


      19:30
    • 18:15

      Träning P-04


      19:30
    • 18:30

      Träning P-07


      19:30
    • 18:30

      Träning F-06


      19:30
    • 19:00

      Teori herr Fotboll


      20:00
  • 27Fre
    • 16:30

      Träning P-05


      17:45
    • 18:00

      Träning P-11


      19:00
  • 28Lör
  • 29Sön
    • Heldag

      Träning P-10

    • 10:00

      Träningsmatch P-10


      12:00
    • 11:00

      Träning Damjuniorer


      12:30
    • 11:00

      Hille IF (borta) Damjuniorer


      13:00
    • 12:00

      Internmatch P-04


      14:00
    • 12:00

      P2010 Fotboll


      14:00
    • 12:15

      Internmatch P-05


      14:00
    • 12:30

      Träning P-10


      13:45
    • 13:45

      Träning P-11


      15:00
    • 14:00

      Träning P-07


      16:00
    • 18:00

      Träningsmatcher Internt P-08


      20:00
  • 30Mån
    v.14
  • 31Tis