Avbryt
Börja följ

Fyll i din e-postadress för gratis uppdateringar om Sunnersta AIF

Följ

Sunnersta AIF

Följ oss för uppdateringar
Följ

Vi använder cookies för att ge dig bästa upplevelsen. Läs vår cookiepolicy här. Genom att fortsätta använda tjänsten godkänner du denna.

Okej

September 2019

Alla aktiviteter
  • 1Sön
    v.35
    • 09:00

      Poolspel Löten, sön 1/9 P-10


      14:00
    • 10:00

      Matchvärd P-09


      12:00
    • 10:00

      Funbo IF P09 (hemma) P-09


      12:00
    • 11:30

      IF VP Uppsala 1 (hemma) F-09


      12:30
    • 12:30

      Alsike IF F09/10 (hemma) F-09


      13:30
    • 14:00

      Gräsö Norrskedika IF (hemma) P-08


      16:00
    • 14:10

      Håbo FF P12 Vit (borta) P-07


      16:10
    • 15:00

      IF VP Uppsala Blå (hemma) F-06


      17:00
    • 16:00

      Håbo FF 1 (hemma) P-08


      18:00
    • 17:00

      Riala GoIF P07 (borta) P-07


      19:00
    • 17:00

      Träning P-10


      18:15
  • 2Mån
    v.36
  • 3Tis
    • 18:00

      Träning Damjuniorer


      19:30
    • 18:00

      Träning P-08


      19:15
    • 18:00

      Träning F-06


      19:30
    • 18:00

      Träning P-09


      19:30
    • 18:00

      Träning P-11


      19:15
    • 18:00

      Träning F-09


      19:30
    • 19:00

      Träning P-05


      20:00
    • 19:00

      SAIF-cupen Fotboll


      21:00
  • 4Ons
  • 5Tor
  • 6Fre
  • 7Lör
    • 09:00

      Danmark F11 (hemma) F-10


      15:00
    • 09:30

      Poolspel Danmarks IF P-11


      17:00
    • 10:00

      Södra Trögds F10 (borta) F-10


      14:30
    • 10:00

      Alsike IF P05 Gul (hemma) P-05


      12:00
    • 10:00

      Alsike IF P05 Gul (hemma) P-06 Svart/Vit


      11:00
    • 10:00

      Heby AIF (borta) F-07


      11:30
    • 10:20

      Poolspel P-10


      14:45
    • 11:00

      Morgongåva SK (borta) P-08


      13:00
    • 12:00

      Hallsta IK (hemma) P-08


      14:00
    • 12:00

      Upsala IF 07EN (hemma) P-07


      14:00
    • 15:00

      Håbo FF (P15) (hemma) P-04


      17:00
    • 16:00

      Danmarks IF F06 (hemma) F-06


      18:00
  • 8Sön
    • 10:00

      Matchvärd P-09


      12:00
    • 10:00

      Danmarks IF P09 Vit (hemma) P-09


      12:00
    • 10:00

      Storvreta IK P05 (hemma) P-05


      12:00
    • 10:00

      Storvreta IK P05 (hemma) P-06 Svart/Vit


      11:00
    • 10:00

      Danmarks IF F09 Vit (borta) F-09


      12:00
    • 13:00

      Films SK/IFK D-Ö (borta) P-06 Gul/Grön


      15:00
    • 13:00

      Upsala IF P09 Svart (borta) P-09


      15:00
    • 15:00

      Gamla Upsala SK F08 Svart (borta) F-08


      17:00
    • 15:00

      Fjärdhundra/Nordia/Åsunda IF (hemma) F-06


      17:00
    • 16:00

      Träning P-07


      17:30
    • 16:00

      Gefle IF FF (hemma) Damjuniorer


      18:00
    • 17:00

      Fanna BK 2 (borta) A-lag Herr


      18:00
    • 17:00

      Träning P-10


      18:15
    • 18:00

      Vattholma IF (borta) P-08


      20:00
    • 20:40

      EM-kval Sverige-Norge P-07


      23:00
  • 9Mån
    v.37
  • 10Tis
    • 18:00

      Träning P-11


      19:15
    • 18:00

      Träning F-09


      19:30
    • 18:00

      Träning P-09


      19:30
    • 18:00

      Träning P-08


      19:15
    • 18:00

      Alsike IF F06 (borta) F-06


      20:00
    • 18:00

      Gothia cup 2020 - intresseanmälan P-05


      19:00
    • 18:15

      Träning A-lag Herr


      20:00
    • 19:00

      Träning P-05


      20:00
    • 19:00

      huvudstyrelsemöte Sunnersta AIF


      21:00
    • 19:00

      Huvudstyrelsen Fotboll


      21:00
    • 19:30

      Gefle IF FF (borta) Damjuniorer


      21:30
  • 11Ons
    • 17:30

      Träning P-07


      19:00
      Graneberg
      Anteckning: Vi kör vidare med Fredrik B på onsdagskvällarna. Observera att vi börjar kl 17.30. Efter kl 18.30 kör vi smålagsspel på egen hand fram till kl 19.
    • 18:00

      Träning P-10


      19:15
    • 18:00

      Träning F-08


      19:30
    • 18:00

      Träning F-07


      19:15
    • 18:00

      Träning P-06 Svart/Vit


      19:30
    • 18:00

      Träning P-06 Gul/Grön


      19:30
    • 18:15

      Träning P-04


      20:30
    • 18:15

      Träning F-06


      19:30
    • 18:30

      Träning P-05


      19:45
  • 12Tor
  • 13Fre
  • 14Lör
    • 09:00

      Poolspel P-10


      14:00
    • 10:00

      Knarrbacken FC Pantrar (borta) P-07


      12:00
    • 12:00

      Olands FF P08 svart (borta) P-08


      14:00
    • 14:00

      FC Arlanda P06 Grön (borta) P-06 Svart/Vit


      15:00
    • 14:00

      Match FC Arlanda P-05


      16:00
    • 15:00

      Sandvikens IF (hemma) Damjuniorer


      17:00
    • 15:00

      "Bollis" på IK Uppsala match F-09


      17:00
  • 15Sön
    • 07:00

      Städaktivitet P-05


      11:00
    • 10:00

      IF VP Uppsala blå (hemma) P-09


      12:00
    • 10:00

      Matchvärd P-09


      12:00
    • 10:00

      Fanna BK (hemma) F-07


      11:30
    • 11:30

      Vaksala SK Svart 1 (hemma) F-09


      12:30
    • 12:30

      Sigtuna IF FK F08/09 (hemma) F-09


      13:30
    • 12:30

      Unik FK P06 (hemma) P-06 Gul/Grön


      14:30
    • 13:00

      Bälinge IF P07 Gul (borta) P-07


      15:00
    • 14:00

      Olands FF P08 röd (hemma) P-08


      16:00
    • 15:00

      IK Rex (hemma) A-lag Herr


      16:00
    • 16:00

      Fanna BK P08 Vit (hemma) P-08


      18:00
    • 16:00

      Träning P-07


      17:30
    • 17:00

      Träning P-10


      18:15
    • 17:00

      IK Huge (P15) (borta) P-04


      19:00
    • 17:00

      Match Alsike P-05


      19:00
    • 17:00

      Träningsmatch mot Alsike P05 P-06 Svart/Vit


      19:00
    • 17:30

      IFK Uppsala Vit (borta) P-09


      19:30
  • 16Mån
    v.38
  • 17Tis
  • 18Ons
  • 19Tor
  • 20Fre
  • 21Lör
    • 09:00

      Poolspel SAIF P-11 (UIF) lördag 21/9 P-11


      17:00
    • 09:00

      F10 Poolspel hemma F-10


      15:00
    • 10:00

      Fanna BK P05 Svart (hemma) P-05


      12:00
    • 10:00

      Fanna BK P05 Svart (hemma) P-06 Svart/Vit


      11:00
    • 10:30

      Vaksala SK Gul 2 (borta) P-09


      12:30
    • 12:00

      Almunge IK P08/09 (hemma) P-08


      14:00
    • 12:00

      IF VP Uppsala (hemma) P-07


      14:00
    • 13:00

      Kvarnsvedens IK (borta) Damjuniorer


      15:00
    • 14:00

      Träningsmatch F-07


      15:30
    • 15:00

      Sigtuna IF FK FJ14 (hemma) F-06


      17:00
  • 22Sön
    • 09:00

      IK Fyris P06 United (borta) P-06 Gul/Grön


      11:00
    • 10:00

      IK Sirius F10 (hemma) F-10


      12:00
    • 10:00

      Matchvärd P-09


      12:00
    • 10:00

      IK Sirius FK P09S:2 (hemma) P-09


      12:00
    • 10:00

      Örsundsbro/IK Nordia (borta) P-06 Svart/Vit


      12:00
    • 12:00

      Vreta IF (hemma) F-09


      14:00
    • 14:00

      Strömsbergs IF P08 (hemma) P-08


      16:00
    • 15:00

      Gamla Upsala SK F06 Svart (hemma) F-06


      17:00
    • 16:00

      Håbo FF 2 (borta) A-lag Herr


      17:00
    • 16:00

      Danmarks IF P07 Röd (hemma) P-07


      18:00
    • 16:00

      Träning P-07


      17:30
    • 17:00

      Träning P-10


      18:15
    • 19:00

      Bälinge IF P05 (borta) P-05


      21:00
    • 19:00

      Bälinge IF P05 (borta) P-06 Svart/Vit


      21:00
  • 23Mån
    v.39
  • 24Tis
    • 18:00

      Träning P-11


      19:15
    • 18:00

      Träning F-09


      19:30
    • 18:00

      Träning P-09


      19:30
    • 18:00

      Träning P-08


      19:15
    • 18:00

      Träning F-06


      19:30
    • 18:00

      Gimo IF (hemma) A-lag Herr


      20:00
    • 18:00

      Träning Damjuniorer


      19:30
    • 19:00

      Träning P-05


      20:00
  • 25Ons
  • 26Tor
  • 27Fre
  • 28Lör
    • 10:00

      Håbo FF P06 3 (hemma) P-06 Svart/Vit


      12:00
    • 10:00

      Bortalag (hemma) F/P-12


      15:00
    • 12:00

      Månkarbo/Ullfors IK P05 (hemma) P-06 Svart/Vit


      13:30
    • 12:00

      Månkarbo/Ullfors IK P05 (hemma) P-05


      14:00
    • 14:00

      Alsike IF P07 (borta) P-07


      16:00
    • 15:00

      IK Uppsala Fotboll (hemma) Damjuniorer


      17:00
  • 29Sön
    • 09:30

      Alsike IF 2 (borta) F-08


      11:30
    • 10:00

      Matchvärd P-09


      12:00
    • 10:00

      BKV Norrtälje P09 Gul (hemma) P-09


      12:00
    • 11:00

      IK Sirius FK (P15) (hemma) P-04


      13:00
    • 12:00

      Danmarks IF P08 Vit (borta) P-08


      14:00
    • 12:30

      Bälinge IF P06 (hemma) P-06 Gul/Grön


      14:30
    • 13:00

      Sigtuna IF FK P07 (borta) P-07


      15:00
    • 13:45

      Storvreta IK F09:vit (borta) F-09


      15:45
    • 14:30

      Danmarks IF F06 (borta) F-06


      16:30
    • 15:00

      Södra Trögds IK (hemma) A-lag Herr


      16:00
    • 15:00

      Vaksala SK Gul 1 (borta) P-08


      17:00
    • 15:00

      SK Iron Vit (borta) F-07


      16:30
    • 16:00

      Fjärdhundra SK P11 (hemma) P-08


      18:00
    • 16:00

      Träning P-07


      17:30
    • 16:45

      Håbo FF P05 (borta) P-05


      18:45
    • 16:45

      Håbo FF P05 (borta) P-06 Svart/Vit


      17:45
    • 17:00

      Träning P-10


      18:15
  • 30Mån
    v.40